Skocz do zawartości
IGNORED

Nasze instalacje KD niech nas zobaczą:)


norwidos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, subfan napisał:

To masz takie słabe warunki żeby się nim ratować?

Kolumny muszą być ogromne skoro te 120" wygląda na niecałe 100.

Tak a nie inaczej.

5 minut temu, PawelMitsu napisał:

@paul klacska właśnie, wyglądają na bardzo duże, co to za paczki? Prezentują sie zacnie.

Yb Audio Epic One

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jakie różnice były w brzmieniu jak zamiast ampli stereo podłączyłem wzmak stereo magnat ma400 ( chyba coś ok 50w ) i to do ww klipsch rp280 . Niebo a ziemia i to tylko prawdziwe 50w . Ja teraz mam 20mkw i zestaw w którym największy jest centralny a fronty to podstawkowe i wszystko wysokiej skuteczności klipsche więc napędzę to zakupionym marantzem 6013 bez większych problemów ale zestaw na podlogowkach o sprawności w okolicach 90db i mocy rms powyżej 150w to już trza prundu pany.  @STELVIO projo swoją drogą ale ta końcówka emotivy a500 czy a5175 powinna się znaleźć u Ciebie.

@paul klacska ekran jak ekran ale kolor fajny na ścianie,  jakiś brązowy mat w stylu tikkurila czy zwykły?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, paul klacska napisał:

Yb Audio Epic One

Z parametrów i wyglądu kozak. Widzę, że nie masz suba, czy gdzieś ukryty?

kosztują tyle jak wyglądają? ? podobają mi sie produkcje z takich manufaktur. Zastanawiam sie skąd maja know-how, stolarka to jedno ale doświadczenie w strojeniu to chyba inna bajka. Wiesz czy wzorują sie na kimś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że wziął bym coś mocniejszego. Chodźby model wyższy od x4400h. Mogę mieć w każdej chwili wzmaka 1520 denona. Ale stwierdziłem po co? Muzyki słucham bardzo rzadko. A i to mi wystarcza, bo nie mam porównania (wiadomo). Ale w kinie w małym pomieszczeniu dużo więcej? No nie wiem. Jeśli chodzi o podłogówki to wiem że wystarczą małe porządne. Ale dla mnie to też mebel i jakoś lepiej wygląda. Itd, itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) masz rację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, subfan napisał:

@paul klacska ekran jak ekran ale kolor fajny na ścianie,  jakiś brązowy mat w stylu tikkurila czy zwykły?

Jakaś matowa tikkurila, nie pamiętam numeru.

5 minut temu, PawelMitsu napisał:

Z parametrów i wyglądu kozak. Widzę, że nie masz suba, czy gdzieś ukryty?

Jest sub,velodyne. Na zdjęciu go nie widać bo stoi na środku pokoju po prawej stronie. 

Tak, kolumny trochę kosztowały. Będzie prawdopodobnie cała seria do tych kolumn, centralny napewno bo musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś posiadalem Marantza sr6008 i lampę na frontach, uważałem że gra super, pożyczyłem od brata sr7010,od razu inne lepsze granie w filmach oczywiście , później również kupiłem sr7010.  Dorzuciłem na tyły klona naima znów lepiej.. Na końcu doszła dość mocna koncówka marantz ma700 na glosnik centralny z którym dopiero mój centralny(ma gxc350 ) zaczął grać lżej i swobodniej, o wiele bardziej dynamiczniej. Nawet na jednym kanale marantz nie mógł go poprawnie wysterować.  Tzn mógł i tak myślałem dopóki nie podpiąłem tego jamnika.Obecnie  Marantz sr7010 robi tylko za procesor..  Znów mi się wydaje że ciężko będzie skoczyć poziom wyżej kiedykolwiek ? Jestem mega zadowolony w filmach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi. Amplituner nie są przystosowane do kolumn o nawet średnim apetycie na prąd.  @STELVIO , model wyższy od 4400 nie wiele by zmienił( plus 15w na kanał ) a cena wzrosła by znacznie.  Więcej byś zyskał kupując końcówkę . Nie chodzi tu o moc w celu wydmuchania szyb z okien , będzie więcej swobody , dynamiki i szczegółów z prawidłowym zasilaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Dotarło to do mnie. Za parę lat zrobię sobie oddzielny pokój pod kino i tak zrobię.

Jeszcze dobrze nie sprawdziłem tego co mam. Jeszcze nawet nie wszystko podłączone. Nie wspomnę gdzie kuźwa remont tego pokoju. Na nic czasu nie ma. (no chyba że na pisanie tutaj). A koniec roku tuż tuż. Szlak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, subfan napisał:

Nie chodzi tu o moc w celu wydmuchania szyb z okien , będzie więcej swobody , dynamiki i szczegółów z prawidłowym zasilaniem

Dokładnie, nagle się okazuje, że nie musisz znacznie rozkręcać potencjometra żeby poczuć satysfakcję.

może to starość (29 lat xD) ale pamietam, że przy słabym wzmacniaczu żeby wydobyć „satysfakcjonujący i efektowny” dźwięk musiałem pokręcić gałkę niemal do granicy zniekształceń. Teraz słucham na 18 mkw 180 W/1 kanał przy 2 kolumnach po 6 ohm. I kręcę na 50% skali (cyfrowy potencjomet czyli trochę inaczej niż w standardowych wzmacniaczy gdzie pewnie godzina 11 była by już maksymalna) i czuję wielka przyjemność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozum mnie @STELVIO w ten sposób że Cię gnoje czy torpeduje twoje pomysły,  to nie tak . Czasem mam wrażenie że chcesz czegoś tak bardzo że nie kalkulujesz na chłodno.  Nakręca się człowiek sam i nie zauważa tego co inni patrząc z boku na daną sytuację.  Miałem podobnie na przykładzie łuku i o mały włos nie kupiłem drugiego a tylko dlatego że owijka mi się przetarła na cięciwie i musiałem wysłać go do serwisu . Tak się nakrecilem na strzelanie że myślę sobie kupię drugi bo co będę robił w tym czasie haha głupota bo czas załatwienia sprawy to 10dni a koszt drugiego łuku 4-5 tyś. Ale wytrzymałem ciśnienie i po kilku dniach sam z siebie się śmieje. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam na ampli głośnoś gdzieś na 65 do 75 db. Czy + czy - nie pamiętam. Mając lepszą elektronikę wynika z tego że nie trzeba tak wysoko podkręcać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tez ale tu nie chodzi o samą głośność bo to zasługa w 70% tweeterów głośno zawsze możesz zrobić ale nie będzie czysto . To jak z małym subem grającym w pomieszczeniu 30mkw . Będzie musiał grać na 75% żeby go ogóle było słychać a np taki pb4000  będzie grał na 40% i będzie dużo lepszy efekt . Dźwięk będzie pełniejszy i swobodniejszy . 

Z resztą w czym problem , wypożycz z soundclubu końcówkę i sam sprawdź. 

Jestem 80% pewny że już jej nie odeślesz. 

W Niemczech trochę tańsze.  A500 kosztuje 600€ a A5175 to 1000 €

Screenshot_20191010-193613_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20191009-205711_Samsung Internet.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, PawelMitsu napisał:

.

Dla mnie największym zaskoczeniem i przełomem w myśleniu o mocy było jak podpiąłem małe monitory do niemal 2x mocniejszego wzmacniacza niż był podpięty wcześniej (oczywiście ten wzmacniacz był także wyższej klasy), nagle się okazało, że te małe monitory maja zupełnie inne możliwości.

Dlatego nawet przy małych kolumienkach rekomenduje duża moc. Taka jest moja opinia.

połóż rękę na sercu i powiedz, że większa moc nie polepszy brzmienia tego centrala ? myśle, że chętnie przyjąłbyś coś mocniejszego.

pozdro!

Czyli jak wzmacniacz ma malo mocy to nie zagra? 

Dziwne teorie prawisz. Oczywiscie jest to bujda bo nie tylko o Waty chodzi. 

Zobacz sobie topowe wzmacniacze Marantza - jedynie 90w na kanal. Mniej niz amplitinery. 

Zobacz sobie wzmacniacze w klasie A oraz A/B. Np wzmacniacze lampowe. 

 

Jakby MOC byla najwazniensze to wszyscy kupowaliby zamiast koncowek wzmaki od Pioneera.  Bo za grosze kupisz wzmacniacz klasy D. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, STELVIO napisał:

Teraz mam na ampli głośnoś gdzieś na 65 do 75 db. Czy + czy - nie pamiętam. Mając lepszą elektronikę wynika z tego że nie trzeba tak wysoko podkręcać?

Blad. 

To jak mocno musisz krecic nie wynika z o tyle z mocy a z rodzaju i harakterystyki Potencjometra.

Przyrost glosnosci nie jest wprostoproporcjonalny do krecenia pokretlem czy skali w AVR. 

75dB na AVR ma odzwierciedlac 75dB w miejscu odsluchowym gdzie robiles kalibracje mikrofonem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, STELVIO napisał:

 

Teraz mam na ampli głośnoś gdzieś na 65 do 75 db. Czy + czy - nie pamiętam. Mając lepszą elektronikę wynika z tego że nie trzeba tak wysoko podkręcać?

 

Moim zdaniem tak. Oczywiście jak chcesz dać w palnik typu party to i tak musisz podkręcić ? ale chodzi o to że standardowe słuchanie jest bardziej satysfakcjonujące bo słyszysz więcej i lepiej przy mniejszych poziomach głośności. Nie wiem jak takie zjawisko sie nazywa bo nie jestem psychoakustykiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Lolo2 napisał:

Czyli jak wzmacniacz ma malo mocy to nie zagra? 

Dziwne teorie prawisz. Oczywiscie jest to bujda bo nie tylko o Waty chodzi. 

Przeczytaj proszę to co napisałem, zawsze podkreślam, że piszę „moim zdaniem”, z moich skromnych doświadczeń tak wynika. Nigdy nie pisze - lub przynajmniej staram sie żeby nie było tak odebrane - że moje doświadczenie to jedyne prawdziwe objawienie. Jeżeli masz inne zdanie, spoko, szanuje, zawsze lubię poznać inna stronę. Z drugiej strony dlaczego mocne wzmaki są droższe, po co są dzielone systemy? Dlaczego flagowe integry są mocne?

tak jak pisałem jestem otwarty na doświadczenia innych i moje pytania to nie prowokacje tylko chęć poznania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Lolo2 napisał:

Zobacz sobie topowe wzmacniacze Marantza - jedynie 90w na kanal. Mniej niz amplitinery. 

Wydaje mi się, że Marantz, yamaha, onkyo itd to nie są jednak wyznaczniki topu.

 

17 minut temu, Lolo2 napisał:

Zobacz sobie wzmacniacze w klasie A oraz A/B. Np wzmacniacze lampowe

No ale mówimy o tranzystorach do tego w kontekście kina gdzie lamp sie chyba nie stosuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, PawelMitsu napisał:

 

Podsumuje to w najprostrzy sposob. 

 

Jakby bylo tak jak mowisz to nikt nie kupowalby "nalesnikow".  Naimy, Creeki i inne takie tranzystory. 

Wtedy kazdy powinien kupic szafe jak Denon 1520ae za 3000zl lub Pionnera za kilkaset zlotych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
delete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Lolo2 napisał:

Napisanie "moim zdaniem" nie usprawiedliwia ciebie.

Daje do zrozumienia innym czytającym że jest to moje doświadczenie a nie opinia ekspercka. Uniwersytety tez są publiczne i każdy moze przyjść na debatę 2 osób, które 2 sprawy widza zupełnie odmiennie.

35 minut temu, Lolo2 napisał:

Zreszta to nie hejt a tylko wytkniecie podstawowych bledow. 

Nigdzie nie napisałem ze hejtujesz. Napisanie „bzdura” nie jest hejtem ale juz jest oceniające i stawiające Twoje zdanie z automatu wyżej niż moje. Mimo, że każdy z nas ma prawo do swojej opinii.

35 minut temu, Lolo2 napisał:

I na koniec wulkan mocy, amplituner Denon x4400

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ok masz rację, nie wyraziłem sie dość precyzyjnie. Chodzi mi o porównywanie urządzeń w podobnej klasie. Wiesz o tym ze porównywanie Mcintosh z Denon nie jest odpowiednie.

35 minut temu, Lolo2 napisał:

Masz hiendowy wzmak ponad 20 000zlotowek.   O mocy 2 x 75w


jednak najwyższy chyba model integry maca ma 4 więcej mocy niż ten, o którym wspomniałeś tj 300 W na kanał i kosztuje ponad 2 razy więcej niż podany przez Ciebie. Oczywiście każdy z tych Macintosh ma napędzić inne kolumny w innych (wielkościowo) pomieszczeniach jednak zapas mocy jeszcze nikomu chyba nie zaszkodził.

Godzinę temu, Lolo2 napisał:

To jak mocno musisz krecic nie wynika z o tyle z mocy a z rodzaju i harakterystyki Potencjometra.

Przyrost glosnosci nie jest wprostoproporcjonalny do krecenia pokretlem czy skali w AVR. 

Zgoda

Godzinę temu, Lolo2 napisał:

75dB na AVR ma odzwierciedlac 75dB w miejscu odsluchowym gdzie robiles kalibracje mikrofonem. 

Nie wiedziałem. Dzięki.

Godzinę temu, subfan napisał:

 

Hahahaha jak się leje woda ognista to zawsze jest za cicho hahahahahaha

Im więcej wódy = gorszy słuch,  takie zależności były u mnie hahaha 

 

Hahah tak to jest niestety, na szczęście nawet jakbym był nieprzytomny to folguje imprezowiczów przed kręceniem bo zawsze wszyscy jak dzieci do niego pełzną. 
ps dobrym sposobem jest systemowe ustawienie limitu głośności przed imprezą ? czym bardziej skomplikowane tym lepiej żeby pózniej człowiek sam nie chciał tego zmieniać ? jak już stwierdzi po kilku głębszych: „jeb.ć niech nak..rwia!!!”

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez PawelMitsu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, subfan napisał:

Właśnie Lolo nie zauważyłeś że jakoś spokojnie jest ? Główny prowokator chyba poszedł spać z pożytkiem dla wszystkich .

Nawet jak ja śpię to Warstom obserwuje Subfana . Panowie zejdźcie na ziemię , nasze instalacje KD a wy o lampach , klasie A i Macintoshach . Mogę założyć dla was jakiś wątek konfabulacyjny . Bo zdaje się ,że żaden z wymienionych wzmacniaczy nie zagościł w waszych KD . Byłbym zapomniał . Opini o muzykalnych Celanach wypowiadanych przez gostka , który słyszał  tylko wydające dźwięki Klipsch rp nie należy traktować poważnie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie co prawda fronty napędzane są monoblokami po 500W/8ohm każdy ale na centrala i tyły mam podpiętą końcówkę mocy 8x90W/8ohm z czego wykorzystuje tylko 3kanały i jakoś nie widzę jej mostkowania aby mieć dwa razy więcej. Jako pre pracuje anthem avm50 i lata to po xlr. No ale wbudowane końcówki w ampli to raczej są jako dodatek to reszty?.

17 godzin temu, paul klacska napisał:

Tak, kolumny trochę kosztowały. Będzie prawdopodobnie cała seria do tych kolumn, centralny napewno bo musi.

Całość na epicach to będzie jazda? kapcie pospadają z efektu i jakości brzmienia wtedy na pewno wpadam na seans plus ?.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zibii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Warm Hoxton napisał:

Bo zdaje się ,że żaden z wymienionych wzmacniaczy nie zagościł w waszych KD

W KD nie widzę sensu stosowania lampy albo A klasy wystarczą porządne końcówki mocy w AB lub coraz bardziej popularne w klasieD. Ja u siebie z powodzeniem tak robię. A co do Maków i innych amp to super klocki do stereo ale też zmienia się trend na D klasowe klocki coraz to bardziej dopracowane i brzmiące super, a lampki mają swój urok i klimat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruj się @zibii jego wpisami bo to zwykły troll.  Zbanowany wcześniej powraca na forum , 100%  pewności że tak było.  Nie idzie się dowiedzieć jaki system posiada czy tym bardziej zobaczyć zdjęć tego systemu . Czerstwy sarkazm udziela mu się cały czas i nic więcej.  Prowokuje do gównoburzy w każdym temacie.  Nie wiem dlaczego wybrał tą zakładkę a nie bocznice gdzie mógłby z powodzeniem założyć temat " opowieści dziwnej treści " bo nie idzie tego co pisze w żaden sposób zweryfikować.  Żadnych zdjęć,  znajomych z forum itp . Definicja trolla i prowokatora dzięki któremu można tylko wyłapać punkty i bany wchodząc z nim w polemikę. 

Sięgając pamięcią wstecz mogę sobie przypomnieć tematy lub zdjęcia prawie każdego kto tu jest w tej zakładce a nagle zjawia się gość który wie wszystko tylko nikt o nim nic nie wie . Nie wstawi zdjęć bo boi się że zostanie zdemaskowany kim jest albo że cały ch ma  u siebie . 

No jest jeszcze inna opcja . Może to ktoś przykuty do łóżka i komputer to jego jedyna rozrywka więc szuka zainteresowania gdzie może. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Warm Hoxton napisał:

Panowie zejdźcie na ziemię , nasze instalacje KD a wy o lampach , klasie A i Macintoshach . Mogę założyć dla was jakiś wątek konfabulacyjny . Bo zdaje się ,że żaden z wymienionych wzmacniaczy nie zagościł w waszych KD

Prześledź wątek od początku - nie ma nic złego aby rozmawiać o teorii powołując się na sprzęt Mcintosh. Nikt też nie powiedział, że ma taki sprzęt w KD więc nie wiem skąd to protekcjonalne traktowanie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki sprzet w kinie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.