Skocz do zawartości
IGNORED

Nasze instalacje KD niech nas zobaczą:)


norwidos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie na full, + tyły 80hz, czasem słucham muzyki w  5.0 i wyłączam suby..  W filmach z suby muszą być choć uważam że to najsłabsze ogniwo moje systemu, za mały pokój.  nie ma sensu, większych,droższych 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, darulok napisał:

Ten obecny platinum Plc350 to kolos 80cm szerokości , waga 33kilo i głośniki dwa 8calowe.Według testów schodzi 

ze spadkiem do 33Hz.

I to jest odpowiedniej klasy centralny pełne 3 drogi na dobrych głośnikach ( a nie jakieś popierdułki). Zamiast wstęgi wolę klasyczną kopułke ale w kinie na pewno daję radę. Gratuluję dobrego centrala i ogólnie zdrowego podejścia czyli pre plus na resztę końcówki mocy jest najlepszym rozwiązaniem. Te suby to 2x26cm w obudowie zamkniętej i te niecałe 300W może być za mało. Ja mam u siebie zrobione suby na takich głośnikach i daję im 2x wiecej mocy z osobnego wzmacniacza z dsp i jest ok. Ogólnie fajne zestawienie?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darulok.

A możesz coś napisać o samych frontach, jak one grają w stereo, jaki bass z nich się wydobywa, rozumiem że to najnowsza seria?

Miałeś może Silvery 100 i mógłbyś porównać?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez worms

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
20 minut temu, zibii napisał:

I to jest odpowiedniej klasy centralny pełne 3 drogi na dobrych głośnikach ( a nie jakieś popierdułki). Zamiast wstęgi wolę klasyczną kopułke ale w kinie na pewno daję radę. Gratuluję dobrego centrala i ogólnie zdrowego podejścia czyli pre plus na resztę końcówki mocy jest najlepszym rozwiązaniem. Te suby to 2x26cm w obudowie zamkniętej i te niecałe 300W może być za mało. Ja mam u siebie zrobione suby na takich głośnikach i daję im 2x wiecej mocy z osobnego wzmacniacza z dsp i jest ok. Ogólnie fajne zestawienie?.

A może byś zrobił centrala na hypexie 3way????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, zibii napisał:

I to jest odpowiedniej klasy centralny pełne 3 drogi na dobrych głośnikach ( a nie jakieś popierdułki). Zamiast wstęgi wolę klasyczną kopułke ale w kinie na pewno daję radę. Gratuluję dobrego centrala i ogólnie zdrowego podejścia czyli pre plus na resztę końcówki mocy jest najlepszym rozwiązaniem. Te suby to 2x26cm w obudowie zamkniętej i te niecałe 300W może być za mało. Ja mam u siebie zrobione suby na takich głośnikach i daję im 2x wiecej mocy z osobnego wzmacniacza z dsp i jest ok. Ogólnie fajne zestawienie?.

Dlatego też suby spod znaku SVS uważane są za ciężkie do zajechania bo dostosowana jest moc wzmacniacza do możliwości drivera,  skoro producent daje mu "tylko" 300w to widocznie wie co robi. Nie wiadomo ile by twoje zniosły przy 600w przy mocniejszym i dłuższym traktowaniu . Zauważ że upgrade modeli SVS nie polega na zwykłym dorzuceniu kilkuset wat bez ingerencji w budowę tylko praktycznie zaprojektowanie suba od nowa łącznie z glosnikiem . Tyczy się to przejścia pb13 ultra na pb4000 jak i pb2000 na pb2000pro ( pb3000 i pb16 powstały od podstaw ). To jest jak tuning auta względem budowy i wyliczeń producenta,  turbina , podtlenek itp, długo na tym obciążeniu nie polata 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakich warunkach , co to za testy czy jakiś filmik z YT? Bywa że pb16 mają usterki czy pb4000 jak mój wymianę wzmaka zaliczył ale nie o to mi chodzi .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już " kołysałem " nie jednego na kanapie przy pomocy subów w ramach testu i są jak nowe , pb3000/sb3000 to budżetowe modele więc piętro niżej a poza tym wystarczy meil do producenta i po sprawie . Pb16 też można uszkodzić czy np mój pb4000 miał usterkę wzmaka ale liczy się jak to zostało załatwione bo usterka w każdym sprzęcie może wystąpić. Ja śpię spokojnie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darulok no to trochę się pobawiłeś - wielki plus za to. Ja szukam Centrala na SS na revelatorach, ale ciężka sprawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Sf_svs napisał:

Dlatego też suby spod znaku SVS uważane są za ciężkie do zajechania bo dostosowana jest moc wzmacniacza do możliwości drivera,  skoro producent daje mu "tylko" 300w to widocznie wie co robi. Nie wiadomo ile by twoje zniosły przy 600w przy mocniejszym i dłuższym traktowaniu . Zauważ że upgrade modeli SVS nie polega na zwykłym dorzuceniu kilkuset wat bez ingerencji w budowę tylko praktycznie zaprojektowanie suba od nowa łącznie z glosnikiem . Tyczy się to przejścia pb13 ultra na pb4000 jak i pb2000 na pb2000pro ( pb3000 i pb16 powstały od podstaw ). To jest jak tuning auta względem budowy i wyliczeń producenta,  turbina , podtlenek itp, długo na tym obciążeniu nie polata 

Ja mam jeden mocny wzmak z dsp i mogę do niego podłączyć jaki chcę głośnik czytaj sub pasywny odpowiednio zaprojektowany i nie muszę się obawiać sfajczenia no chyba, że tego zapragnę. Mocy nigdy za dużo tylko trzeba potrafić z niej korzystać. Wychodzę z założenia, że lepiej dać wiecej subów słabszych niż np.dwa potężne. Rozłożenie mocy na poszczególne suby i grające na 60-70% mocy niż na maxa.

 

57 minut temu, paul klacska napisał:

A może byś zrobił centrala na hypexie 3way?

Nie chcę mi się bawić aczkolwiek mogło by wyjść całkiem ciekawie. 

Robię centralny do moich frontów oczywiście też na accutonach?.

 

6 minut temu, kivlov napisał:

Ja szukam Centrala na SS na revelatorach, ale ciężka sprawa.

To nie szukaj tylko zleć komuś do zrobienia i po temacie?. A ty masz chyba 2x18rev i 9700 na górze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, kivlov napisał:

Ja szukam Centrala na SS na revelatorach, ale ciężka sprawa.

Specjalnie dla Ciebie?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dla siebie sam nie wiem jaką konfigurację wybrać??.

20191226_204842-1.jpg

Albo

20191226_204933-1.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zibii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, zibii napisał:

Wychodzę z założenia, że lepiej dać wiecej subów słabszych niż np.dwa potężne. Rozłożenie mocy na poszczególne suby i grające na 60-70% mocy niż na maxa.

Bez spiny zibii ale widzę że do mnie pijesz a jak do mnie to wiedz że mam 20mkw i 2 x pb4000 i jak piszesz o graniu na max dwoma vs kilkoma delikatnie słabszymi to nie miałeś styczności z SVS a tym bardziej z wyższymi modelami jak pb4000 jeżeli piszesz o graniu nimi na max i to dwoma w 20mkw , to jest szaleństwo,  obłęd,  dosłownie grozi uszkodzeniem budynku . Ale tak , masz rację z tym że np 2 lepiej niż 1 a 4 lepiej niż 2 niezależnie jakiej mocy by nie były. 

Producent bierze też poprawkę po prostu na debili którzy katują suby niemiłosiernie bo i tacy ludzie kupują sprzęt . To jest co innego niż twoje sporadyczne przygrzanie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Sf_svs napisał:

Bez spiny zibii ale widzę że do mnie pijesz a jak do mnie to wiedz że mam 20mkw i 2 x pb4000 i jak piszesz o graniu na max dwoma vs kilkoma delikatnie słabszymi to nie miałeś styczności z SVS a tym bardziej z wyższymi modelami jak pb4000 jeżeli piszesz o graniu nimi na max i to dwoma w 20mkw , to jest szaleństwo,  obłęd,  dosłownie grozi uszkodzeniem budynku . Ale tak , masz rację z tym że np 2 lepiej niż 1 a 4 lepiej niż 2 niezależnie jakiej mocy by nie były. 

Nie pije do Ciebie tylko wyrażam swoją opinię. Super, że masz 2xsvs4000 bo to b.dobre suby i mają dobre ceny. Ja nie utożsamiam się z firmą gotowego wyrobu tylko producentów głośników bo na tym bazują i sam robię obudowy pod swoje wymagania ale jak bym nie potrafił to pewnie stał by u mnie właśnie svs??.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
[mention=48078]darulok[/mention] a jak ustawione na ampli full band czy cięte na 80hz??? Pytam bo ja mam 2x17cm i pasmo od 30hz-50kHz i brakuje mi dociążenie przy wokalach jak jest cięty na 80hz, miałem na full band i nic to nie dało... 

Ktore wokale schodza ponizej 80Hz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, paul klacska napisał:

Jak sobie pomyśle na czym ja mam go zrobić ,to robi mi się nie dobrze

Płacz i płać takie realia trzeba było takie fronty budować???. Przyjdzie czas na centrala?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
6 minut temu, zibii napisał:

Płacz i płać takie realia trzeba było takie fronty budować???. Przyjdzie czas na centrala?.

Szczerze,powiem ci że chodzi mi po głowie aktywny centralny.

Dodam jeszcze te nowe monitory na tył i będzie czad??????

Edytowane przez paul klacska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przy cenie tych modułów to faktycznie aktywka wychodzi taniej niż pasywka i tak wszystko zapięte po xlrach z pre?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się że temat wrócił na tematy audio,video a nie dyrdymały o prywatnych sprawach. Wesołych Świąt audiostereowicze!!!!! ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darulok.

A możesz coś napisać o samych frontach, jak one grają w stereo, jaki bass z nich się wydobywa, rozumiem że to najnowsza seria?

Miałeś może Silvery 100 i mógłbyś porównać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.12.2019 o 10:39, STELVIO napisał:

 

Jak to fajnie że inni mają ból dupy że ktoś coś sobie kupił. 

Napisz im że z opieki dostałeś, pięćset plus, emerytura plus.

Gówno to kogo obchodzi. To jest Typowa mentalność Polskich zawistnych parobków którym się nic nie chce i liczą na łatwą kasę, taki tok rozumowania jest w każdym mieście, miasteczku czy na wsi. Jeden drugiemu zazdrości i zawsze snuje domysły skąd na to miał. Ale to jest w tym wszystkim najlepsze.

Moje gratulacje, mimo że jak nigdy nie będę miał projektora bo mnie kino nie interesuje to bólu dupy z tego powodu nie mam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@STELVIOJednak wybrałeś całkowicie co innego niż zakładałeś - BRAWO! To już sprzet na lata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
[mention=71574]STELVIO[/mention]Jednak wybrałeś całkowicie co innego niż zakładałeś - BRAWO! To już sprzet na lata.
Właściwie to najbardziej mój syn mnie namawiał na niego. Oczywiście ja także. Ale nie chciałem za rok czy dwa wymieniać. Udało się z ceną i poszło. Zresztą z kolorem białym jest już problem. Czarnych jest jeszcze dużo. Masz rację zakup na lata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, STELVIO napisał:

Zresztą z kolorem białym jest już problem.

To może wrzucisz fotki z tym białym krukiem do Exclusive Cinema z pozdrowieniami dla wcurwionego forumowicza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, worms napisał:

darulok.

A możesz coś napisać o samych frontach, jak one grają w stereo, jaki bass z nich się wydobywa, rozumiem że to najnowsza seria?

Miałeś może Silvery 100 i mógłbyś porównać?

Witaj Miałem kiedyś monitor audio rx2 i obecnie pl100.. Platinum 100 bas mają super, wielobarwny krótki sprężysty.. Porównujac bezpośrednio z rx 2 wtedy nie mogłem uwierzyć jak zamazany był drugi plan(za wokalem) w rx2 i wszystko takie rozlazłe i mało precyzyjne,oczywiście platinum mają swoje swoje minusy,  nie wstawilbym ich do pustego pomieszczenia,bez jakiegokolwiek adaptacji i w zestawieniu z ostrą elektroniką bo byłoby to mega męczące.W lampie zmieniałem kondensatory, które jeszcze deko ocieplily brzmienie i teraz jest super.. Od dwóch lat nic nie szukam.. Pl100 zamieniłbym tylko na pl200 ale mam za mały pokój i do tego ogólnie lubię scenę,przestrzeń z podstawek. Ostatnio byłem w Dublinie na audio show i po powrocie do domu słuchałem swojego sytemu i dają radę platynki z chińskim lampiakiem za psie pieniądze można powiedzieć ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projektor wyjęty z pudła, podłączony i jeszcze nie wyregulowany. A obraz dla mnie b dobry. Jestem zaskoczony pozytywnie. Myślałem że trzeba będzie trochę poustawiać. Ale bawić się będę po remoncie. Nie wiem czy zdjęcia to oddadzą ale powinny. Te filmy akurat są z dysku. Z płyt to wiadomo. Kablówka np mecz w tym momencie dobrze. Obraz jest lepszy niż na tv LCD klasy średniej.c5e96ab8d1f2a53effbdc537a2602a23.jpgc336a5b31a3f65fc71cd320732120fed.jpg19ceb23c26e61deb960a25f54a88b389.jpged546503ef4b99fa40f350c76f9980da.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na żywo tak aż tego nie widać. Jeszcze od mebli i kolumn się odbija. Napisy odbijają się też od centrala. Tylko to wszystko do ogarnięcia. Chodzi mi bardziej że sprzęt tylko wyciągnięty a już robi wrażenie na ekranie. W sumie pasy to oled tylko ma czarne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.