Skocz do zawartości
IGNORED

Nasze instalacje KD niech nas zobaczą:)


norwidos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
7 godzin temu, Warm Hoxton napisał:Mnie też podoba się minimalizm, a ty czepiasz się, że ja nic nie mam.

Ja się Ciebie będę czepiał za to co kiedyś zrobiłeś po złości, no i zakończyło się to oszustwem tak samo jak z tym projektorem Sone-go od tego czasu dla mnie jesteś kłamca i łżesz na każdym kroku... nie wiadomo kiedy prawdę mówisz a kiedy nie...

6 godzin temu, max720 napisał:

Panowie , ile jeszcze godzin lub dni , tak pier... ? 

Możecie wyjaśnić sobie wszystko na PW ? Ledwo dwóch ch... zamilkło , a teraz Wy rozpier... wątek ?

Masz mnie na myśli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję nie rozwijać tematu, kto co lub kogo miał na myśli, lub co zrobił. Nie ma to żadnego znaczenia i totalnie nic nie wnosi do tematu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Porobiłem teraz trochę fotek u siebie i stwierdzam, że aby zrobić takie jak jest w rzeczywistości to niezłe wyzwanie. W jasnym pomieszczeniu to nie problem. Przy ciemnych ścianach i sufitach bez światła naturalnego zmiana odległości lub kąta i kolorów nie poznaję. Do tego wszystko jakieś krzywe, zdeformowane i nie proporcjonalne. A ekran mi świeci jakby był panelem led. Na szczęście, żona jest fotografem i jeśli kiedyś dojrzeję do forumowego ekshibicjonizmu to wstawię konkretne foty.
Jak się donosi moderacji , bo z tym wykropkowanym chamem trzeba zrobić porządek. My tu rozprawiamy o ważnych dla tematu sprawach.
Bo oko ludzkie ma dużo większy zakres widzialnego światła, niż matryca aparatu.
Dlatego wymyślili HDR w fotografii, ale on też często zakłamuje prawdziwy obraz.
Żona, na pewno o tym wie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.02.2020 o 22:43, THX Ultra 2 napisał:

Lata doświadczeń i zmian nie tylko sprzętowych ale i pomieszczeniowych pozwoliły mi na zbudowanie pokoju w którym dźwięk jest perfekcyjny w każdym zakresie. Osoby, które mnie odwiedziły - tylko to potwierdziły. A mam też takiego kolegę, który z racji swojego zawodu często jest na imprezach typu CES w Las Vegas itp. I powiedział mi krótko: tak perfekcyjnego dźwięku  jak u mnie nie słyszał nigdzie dotąd. A niektóre sceny, gdzie domeną był bas to musiałem mu odtwarzać wielokrotnie - takie zrobiły wrażenie. I tyle w temacie "masakry dźwiękowej".

No właśnie,  "lata doświadczeń i zmian i dźwięk jest perfekcyjny w każdym zakresie", tylko dlatego że masz pomieszczenie obite sztruksem czy filcem dookoła? Przecież ty człowieku jako jednostkę sterującą masz ampli za 2 tyś gdzie reszta sprzętu warta 20 razy tyle albo i 30 i nie widzisz w tym nic złego że w tym wszystkim zabrakło ułamka tej ceny żeby to sprawdzić( skalibrować,  pomierzyć,  potwierdzić) i nie masz oporów w pisaniu takich bzdur bazujac tylko na tym ile wydałeś na sprzet czy na opiniach audio laików .To ze masz pieniądze , to widać i nic wiecej . Nawet Marcinos ( @Martin Rejek )wiedział by co kupić z twoim budżetem na koncie bo u niego ampli poniżej 10k nie gra ( szmelc) , tematów założył na 1,7 mln złotych ( może nawet ojro skoro robi w niemcach) ale skończył z low endowym marasiem i używkami heco z wystawki , on by już ci doradził . Śmiało możesz śledzić jego poczynania bo tera kroi się zestaw oparty na proju za 6,5 tyś € i ekranie za 4 tyś € , pomyśl co tam będzie grało żeby poziom podtrzymać tak wysoki ?! Sezon grillowy tuż tuż a z tego co się chwalił to 3 koła € wyciąga na miesiąc ( nie wiem czemu akurat zarobki uzależnia od grillowania,  może węgiel drzewny produkuje albo wursty) a i jeszcze może wpaść premia wakacyjna to sama Angela Merkel będzie wstęgę przecinała na otwarciu jego projektu . Ja trzymam kciuki , kiedyś w końcu musi wypalić- najważniejsze to wysoko mierzyć. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sf_svs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
12 minut temu, Sf_svs napisał:

Ja trzymam kciuki , kiedyś w końcu musi wypalić- najważniejsze to wysoko mierzyć. 

?
 

ps. Masz rację nigdy w życiu do niczego nie dojdę??? aha dla twojej świadomości-pracuje w WestfalenLand... jako Laga-Logistic 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie napiszesz wprost że jesteś  magazynierem,  tak egzotycznie niby lepiej ale po co skoro piszemy po polsku ?

I nie odbiegaj od tematu . Pisz lepiej co jeszcze masz w planach ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sf_svs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Niech Ci będzie... Magazynier, obsługa wózków widłowych 12m,  komisionowanie, załadunek, rozładunek... 

ps. Zadowolony?

4 minuty temu, Sf_svs napisał:

 

I nie odbiegaj od tematu . Pisz lepiej co jeszcze masz w planach ....

Nie odbiegam od tematu... pytałeś gdzie robię w sprawie sezonu Grilowego to Ci odpisałem, 

Nic, tylko ten proj, ekran, pokój zaciemnić... 4xHeco Celan GT202, Central42, Marantz 5013, i jakiś subwoofer... 

teraz Ci pasuje ?

Aha i system tylko 5.1 lub 5.2 

Wymieniam za duże 702 na 202 do obecnego pokoju to raz z dwa marnowały się..., nie wiem czemu jesteś zmieszany? 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tani ampli marantz 5013 względem tych za 10k co to dopiero grają wg ciebie jaką ma przewagę ? ?? 

Czekaj czekaj jakie heco 202 ? To już nie thx?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jest bo jest... okazjonalnie za 4xx€ nówka wiec jaki widzisz problem? Bo ja w tym momencie żadnego... Kupiłbym nawet tego Soniacza i tez by mi pasowało na chwile obecna...ważne żeby było to coś lepszego niż głośniki z TV i jak te „głośniki komputerowe” tak uwielbiane przez Ciebie...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ha ha ??? czekałem na to pytanie... 

zastanowie się czy Ci odpowiedzieć...

 

Aha jeszcze chwila i będę Ci meldował kiedy na kibel musze iść... 

Eh co za forum...” kiedyś wystarczył CRT, zestaw 5.1 i każdy był zadowolony ze ma kino w  domu... a dziś, akustyka, kalibracja nawet zaglądają do portfela... profanacja? a jak już ktoś coś ma to „jadą po nim” ze to nie jest zgodne ze sztuka kina, to nie ma racji bytu, kolory złe, wygłuszenie nie odpowiednie itp. itd.... zajrzyjcie na pierwsze strony, tam każdy się cieszył z tego co miał i że to miał i potrafił to docenić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Martin Rejek napisał:

Niech Ci będzie... Magazynier

Kiedyś magazynier umiał liczyć, w ogóle magazynier to był mega spryciarz. Jak Ty Marcinku dajesz sobie radę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, Warm Hoxton napisał:

Kiedyś magazynier umiał liczyć, w ogóle magazynier to był mega spryciarz. Jak Ty Marcinku dajesz sobie radę ?

Zostawię to bez odpowiedzi, to raz a dwa może zmieńmy temat co? ... 

kto wie czy prawdę pisze ??? Sprawdzi to ktoś? A może mieszkam w Polsce i pracuje również... klawiatura wszystko przyjmie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie sie to czyta jak brazylijska telenowele:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony 85 XH 9505.Optoma UHD-51a. Yamaha RX-A3050. Sony UBP-X800M2 .Klipsch RF-7.Klipsch RC-64II.Klipsch RF-82II.Klipsch R-14S.Klipsch SW-310

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dwa nowe suby  Polk Audio  HTS 12,ktoś o nie pytał wklejam zdjęcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja coś dorzucę do tego wątku.
O to praktycznie ukończona moja sala i instalacja KD:

RAWj6ml.jpg

gynQACJ.jpg

axnN0lU.jpg

AVZvXHS.jpg

Głośniki (fronty B&W 602 S3, centralny B&W LCR60 S3 oraz surroundy Klipsch SS.5) wraz z projektorem (Vivitek H1158) są już docelowymi sprzętami, natomiast amplituner oraz subwoofer zostaną w najbliższym czasie zmienione na coś bardziej sensownego niż obecny Technics i Panasonic. Ekran to 100" płyta HDF na ramie aluminiowej pomalowana Tikkurillą H499.

Jak kogoś interesuje jak przebiegała adaptacja pomieszczenia w piwnicy, to może poczytać o tym tutaj:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mars_2000 najbardziej zajebisty jest dywanik w kwiatki ? myślę że powinien być trochę bliżej kolumn, aby chwytać pierwsze odbicia. Bardzo mi się podoba wygląd tej salki, ładnie oświetlone. Gratuluję!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna salka, gratuluje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Mars_2000 napisał:

Jak kogoś interesuje jak przebiegała adaptacja pomieszczenia w piwnicy, to może poczytać o tym tutaj:

Rewelacja, niemal z niczego, wszystko własnymi rękoma i oglądając każdą złotówkę 3x. Poza tym Vivitek rulez.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mars_2000 Salka sama w sobie super, bo oddzielne pomieszczenie zawsze będzie najlepszym wyjściem. Wiadomo wystrój każdy robi według własnego gustu. kolory, oświetlenie itp. Zastanawiają mnie jednak takie rzeczy? Czemu poszedłeś w panele, a nie w wykładzinę. Kolumny tylne czemu tak wysoko i nie na bocznych ścianach? I po co tyle paneli na ścianach? Z przodu, po bokach i jeszcze z tyłu. Podejrzewam, że to pomieszczenie jest mega wytłumione. Tylko po co? Pytam, bo jestem ciekaw jak z głębokim basem. U siebie też miałem w planie jeszcze więcej włożyć ale efekt był odwrotny. Puste pomieszczenie złe ale za bardzo wytłumione to też nie dobrze. Robiłeś wcześniej jakieś porównania dźwięku dokładając absorbery? Pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, PawelMitsu napisał:

@Mars_2000 najbardziej zajebisty jest dywanik w kwiatki ? myślę że powinien być trochę bliżej kolumn, aby chwytać pierwsze odbicia. Bardzo mi się podoba wygląd tej salki, ładnie oświetlone. Gratuluję!

Hehe...robiąc fotki to tak przemknęło mi przez myśl, że ten dywanik zrobi większą furorę niż cała reszta  ?? 

W gwoli wyjaśnienia, to "spadek" po dorastającej córce, która stwierdziła że posiadanie takowego w pokoju licealistki to żenada i w ten sposób wylądował u mnie jako rozwiązanie "temporary" ? . Docelowo na pewno przyjdzie jakaś jednokolorowa gruba wykładzina o rozmarach gwarantujących chwytanie fal zaraz przed kolumnami.  

 

@Sf_svs

Nie jestem w stanie skomentować Twoich uwag nt. akustyki, bo w tej kwestii brak mi doświadczenia i na pewno wiedzy praktycznej. Ale jak to w życiu, jedni będą zadowoleni z kupna Mercedesa C, a ktoś inny powie, że to zabawka i poniżej S Classe nie spojrzy ?

NIe przechwalając się, uważam że i tak dokonałem małego cudu z tą salką -  że w ogóle udało mi się ją zrobić i jako tako wyposażyć.

I jak dla mnie "przestrzeni" w dźwięku nie brakuje. Zwłaszcza dzięki zastosowaniu bipoli Klipscha, które bardzo ładnie rozpraszają go od tyłu zachodząc na boki. Ale oczywiście, nie przekreślam ewentualnych modyfikacji w przyszłości , i może coś poprawię jak wyłapię braki w akustyce i będę chciał zrobić upgrade. Na razie nie mam nawet takiej technicznie możliwości, bo amplituner KD to bardzo stary Technics mający wyłącznie obsługę DD 5.1 i DTSa, a zatem odpada sprawdzenie czy może Atmos czy może inne bardziej "przestrzenne" granie da się zaimplementować. 
 

1 minutę temu, STELVIO napisał:

@Mars_2000 Salka sama w sobie super, bo oddzielne pomieszczenie zawsze będzie najlepszym wyjściem. Wiadomo wystrój każdy robi według własnego gustu. kolory, oświetlenie itp. Zastanawiają mnie jednak takie rzeczy? Czemu poszedłeś w panele, a nie w wykładzinę. Kolumny tylne czemu tak wysoko i nie na bocznych ścianach? I po co tyle paneli na ścianach? Z przodu, po bokach i jeszcze z tyłu. Podejrzewam, że to pomieszczenie jest mega wytłumione. Tylko po co? Pytam, bo jestem ciekaw jak z głębokim basem. U siebie też miałem w planie jeszcze więcej włożyć ale efekt był odwrotny. Puste pomieszczenie złe ale za bardzo wytłumione to też nie dobrze. Robiłeś wcześniej jakieś porównania dźwięku dokładając absorbery? Pozdro.

@STELVIO

To pomieszczenie jest w piwnicy domu, gdzie na podłodze leżała terakota kładziona bezpośrednio na betonie , a ściany były z cyklu "surowizna" chlapnięta bylejaką farbą. Mi przede wszystkim zależało na ociepleniu od dołu (stąd panele na podkładach, na które przyjdzie jeszcze wykładzina) oraz na uzyskaniu przytulności wnętrza, tak aby mieć efekt miłego pokoiku (i stąd poszedłem w panele ścienne). Na początku myślałem jeszcze nad grubą tapetą 3D, ale ostatecznie porzuciłem to rozwiązanie, bo nie znalazłem takiej, która w pełni spełniłaby moje oczekiwania. Co do basu, to jest odczuwalny, ale nie mulący i męczący. Oczywiście to jest kwestia gustu, ale póki co nie mam wrażenia że jest go za dużo i że przytłacza swoją obecnością całą resztę.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mars_2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, burz napisał:

To SA-DA 8 czy 10? Miałem kiedyś 8. Ładnie wyglądał.

To Technics SA-DX950 i właśnie wczoraj poszedł pod młotek na OLX razem z CDkiem.

Jak się uda go sprzedać, to dopiero będę miał ból głowy czym go zastąpić. Parę typów mam i z pewnością zaplanuję odsłuchy, żeby odpowiednio zestroić go z Bowersami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mars_2000 aha. Spoko. Zawsze dla Ciebie ma być dobrze, bo Ty to używasz. Każdy z czasem coś sobie poprawia lub zmienia. Kino to fajna sprawa. Teraz się ciesz z tego co masz.

Sam mi dałeś prawo osądzania tego co nazywasz kinem po tym jak wrzuciłeś zdjęcia na forum.
Dlatego moich nie zobaczysz. 
Ty się tak znowu nie podpalaj. Nikt wcale nie chce oglądać twojego PRL-owskiego pokoiku. Najważniejsze że masz certyfikat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat tu mamy i to najważniejsze. Ja się cieszę, że inni też się cieszą ze swoich kin domowych. Często osiągniętych własną pracą. Cieszę się, że jednak pomimo krytyk nie których osób (nie raz pomocnych) dalej wstawiamy zdjęcia dla innych. A i po to także aby się pochwalić. Nie każdego na to stać. Pozdrawiam kinomaniaków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Sf_svs napisał:

Stelvuś takiego brzmienia jak mam ja , u siebie nie uświadczysz a ww certyfikat tylko to potwierdza . Nie osiągalne w twoich warunkach .

masz złe podejście do tematu, czemu uważasz że ktoś chce mieć tak jak Ty ?

Co konkretnie potwierdza certyfikat i kto go go wystawił (konkretnie), nip, numer uprawnień, organizacja cokolwiek...

 

 

1 godzinę temu, Mars_2000 napisał:

Co do basu, to jest odczuwalny, ale nie mulący i męczący. Oczywiście to jest kwestia gustu, ale póki co nie mam wrażenia że jest go za dużo i że przytłacza swoją obecnością całą resztę.

sprawdź inne miejsca odsłuchowe, odsuń się od ściany, sprawdź środek pomieszczenia (tu teoretycznie powinien być najsłabszy)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zajmie bo i tak będzie jedną wielką wrzutą i próbą wulgarnego zdyskredytowania z Twojej strony. Po raz milionowy piszesz to samo, czyli znowu wycieczka, zero konkretów a cały świat jest zły i nikt niczego nie rozumie. Potem znowu będziesz płakał na bocznicy jaka to moderacja jest zła.

Gratuluje, wiesz już co to jest waterfall, przypomnij mi ile dni na to potrzebowałeś ? 2 tygodnie ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mars_2000 napisał:

Nie jestem w stanie skomentować Twoich uwag nt. akustyki, bo w tej kwestii brak mi doświadczenia i na pewno wiedzy praktycznej. Ale jak to w życiu, jedni będą zadowoleni z kupna Mercedesa C, a ktoś inny powie, że to zabawka i poniżej S Classe nie spojrzy ?

Mars, jakby co to komentarz svsa oznacza, że bardzo mu się podoba i z dobrego serca Ci radzi abyś nie pchał już ani jednej złotówki w sound. Niewiele lepiej albo i gorzej będzie a przecież jesteś zadowolony. Bylebyś domyślił się co mówią w filmach Vegi. Mam nadzieję, że dobrze przetłumaczyłem na język polski. Ja z kolei radzę, nie zaglądaj na forum ze trzy lata tylko oglądaj filmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna salka i najistotniejsze jest ze wlascicielowi sie podoba bo on tam bedzie ogladal i sluchal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony 85 XH 9505.Optoma UHD-51a. Yamaha RX-A3050. Sony UBP-X800M2 .Klipsch RF-7.Klipsch RC-64II.Klipsch RF-82II.Klipsch R-14S.Klipsch SW-310

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.