Skocz do zawartości
IGNORED

Nasze instalacje KD niech nas zobaczą:)


norwidos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, WARMSTONE napisał:
8 minut temu, PawelMitsu napisał:

Bo nie mam suba? ?

Kiedyś też nie miałem i wydawało mi się, że jest git. Ale tylko się wydawało. I nie chodzi tu o wyczynowy bas ale ustawienie suba w odpowiednim miejscu i odciążenie amplitunera.

Warm, nie przeczytałeś zatem mojej wypowiedzi do końca. Zdaję sobie sprawę, że sub w KD to inny poziom reprodukcji LFE. Obecny system jest dla mnie ok ale na pewno nie jestem nim w usatysfakcjonowany.

co do odciążenia ampli. Mam wzmacniacz o przyzwoitej wydajności. Na ten moment nie odczuwam braku mocy. Kiedy kupię sub do mojego systemu to chętnie zobaczę jak wygląda ustawienie:

LFE tylko na Sub

LFE na sub i main

moim ograniczeniem właśnie jest możliwość ustawienia suba bo mam dość ograniczoną ilość miejsca w pokoju.

Nieposiadanie suba nie dyskwalifikuje mnie w dyskusji nt. KD, nie tylko z tego składa się system.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, PawelMitsu napisał:

Nieposiadanie suba nie dyskwalifikuje mnie w dyskusji nt. KD, nie tylko z tego składa się system.

Oki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, WARMSTONE napisał:

Z tą różnica, że Rejek powinien na surroundach zamontować głośniki wyciągnięte z słuchawek

Mogę Ci polecić taki secik na tył mieści się w jednej dłoni ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Godzinę temu, WARMSTONE napisał:

że ma egzotyczny sprzęt za grubą kasę. 

A jaki to sprzęt?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za chwilę pozamykają zakłady pracy, urzędy itd, to się dopiero wątek rozwinie, jak z nudów zaczniecie wreszcie używać systemów KD ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez RobertG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
3 godziny temu, PawelMitsu napisał:

nie kumam właśnie Twojej logiki. Jeżeli @paul klacska słucha muzyki to przecież wykorzystuje w 100% zakres jaki dają mu YB. Jeżeli włącza kino to może równocześnie uruchomić LFE na wyjściu main i sub.

Jego nikt nie kuma, pewnie on sam siebie już nie rozumie. 

Tak ciężko zrozumieć , że mam połączone stereo z KD? Dziwne to trochę.

Gdy słucham stereo wyżywam DAC-pre- końcówka a jak przechodzę na KD i wtedy jest player-pre(SSP primare)- procesor - końcówki. 

Nie mam pojęcia co temu panu przeszkadza. Czy to aż takie ważne czy mam kolumny z yb Audio, s16hz czy nawet Wilsony. Mam takie na jakie mnie stać. Głośnik centralny narazie to bowers htm61s2 a tył też bowers 686s2.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, RobertG7 napisał:

Za chwilę pozamykają zakłady pracy, urzędy itd, to się dopiero wątek rozwinie, jak z nudów zaczniecie wreszcie używać systemów KD ?

Tylko za co spłacać te wszystkie pożyczki na sprzęt audio?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, PawelMitsu said:

Tylko za co spłacać te wszystkie pożyczki na sprzęt audio?

a to juz jest problem tych co biora na raty w mysl przyslowia zastaw sie a postaw sie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony 85 XH 9505.Optoma UHD-51a. Yamaha RX-A3050. Sony UBP-X800M2 .Klipsch RF-7.Klipsch RC-64II.Klipsch RF-82II.Klipsch R-14S.Klipsch SW-310

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Repugnant napisał:

a to juz jest problem tych co biora na raty w mysl przyslowia zastaw sie a postaw sie

Normalny, przyziemny sprzęt bardzo często wychodzi taniej na raty niż za gotówkę. Po  dwóch ratach spłacasz całość i masz wszystko z danej promocji. Więc nie tak do końca. Wystarczy śledzić ceny. I żaden Black coś tam się nie liczy. Taki mały off topic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem jak na raty moze byc taniej niz za gotowke

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony 85 XH 9505.Optoma UHD-51a. Yamaha RX-A3050. Sony UBP-X800M2 .Klipsch RF-7.Klipsch RC-64II.Klipsch RF-82II.Klipsch R-14S.Klipsch SW-310

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Repugnant napisał:

nie bardzo rozumiem jak na raty moze byc taniej niz za gotowke

czasem tak jest że masz 3 usługi w jednej i dzięki temu wychodzi taniej. Często spotykam coś takiego przy usługach medycznych.

W dniu 11.03.2020 o 22:23, Xpedite999 napisał:

YB ma tyle pojęcia o kinie co pies napłakał i zrobią ci go na zasadach na których robią kolumny stereo

ponieważ za stwierdznie faktów mój post wyleciał w kosmos, ponwonie zadaje pytanie.

Czym się różnicą w sposobie budowy kolumny do kina od kolumn do stereo i jak je odróżnić ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, fetek said:

czasem tak jest że masz 3 usługi w jednej i dzięki temu wychodzi taniej. Często spotykam coś takiego przy usługach medycznych.

uslugi medyczne to jedno moge to zrozumiec ale nie bardzo mi te uslugi pasuja do kina domowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony 85 XH 9505.Optoma UHD-51a. Yamaha RX-A3050. Sony UBP-X800M2 .Klipsch RF-7.Klipsch RC-64II.Klipsch RF-82II.Klipsch R-14S.Klipsch SW-310

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Repugnant napisał:

nie bardzo mi te uslugi pasuja do kina domowego.

To prawda co mówi kolega. Kiedyś dostałem dodatkowy rabat w sklepie tylko dla tego, że wziąłem sprzęt na raty. Płacąc gotówką zapłaciłbym drożej. Wynikało to z tego, że sprzedawca miał akcję kredytową i oprócz prowizji za udzielenie kredytu miał dodatkową premię od banku za osiągnięcie jakiegoś tam wyniku w ilości sprzedaży kredytów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a czy Wy wiecie jaki tytuł ma ten wątek ?

Zniszczyliście dokumentnie fajny temat, który służył do prezentacji swoich kin domowych.

Człowiek mógł wejść i coś pooglądać, a teraz wiele stron jakichś wypocin kompletnie nie w temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez omen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Panowie, a czy Wy wiecie jaki tytuł ma ten wątek ?
Zniszczyliście dokumentnie fajny temat, który służył do prezentacji swoich kin domowych.
Człowiek mógł wejść i coś pooglądać, a teraz wiele stron jakichś wypocin kompletnie nie w temacie.
Wszędzie gdzie dopuszczalne są komentarze wygląda podobnie. Sama galeria zdjęć jest w innym wątku. Ten temat padł dawno temu. Co chwila jest czyszczony. Ale prawda jest taka, że większość już się boi wstawiania tu jakichkolwiek zdjęć. Z powodów wiadomych i podejrzewam, że dobrze o tym wiesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
6 godzin temu, omen napisał:

Panowie, a czy Wy wiecie jaki tytuł ma ten wątek ?

Zniszczyliście dokumentnie fajny temat, który służył do prezentacji swoich kin domowych.

Człowiek mógł wejść i coś pooglądać, a teraz wiele stron jakichś wypocin kompletnie nie w temacie.

Ja pozwoliłem sobie na przeczytanie całego tego tematu jeszcze raz.... dużo zdjęć już nie ma , bo były  na zewnętrzych odnośnikach... obecnie jestem na stronie 186/249 i już do tego momentu powinno być wykasowane pare stron pitolenia nie na temat... ale są i już tak pozostanie... tak jak @STELVIO napisał jest osobny temat ze zdjęciami założony przeze mnie gdzie nie ma komentarzy, jest tylko opis posiadanego sprzętu i zdjęcia.... komentarze są zaraz zgłaszane i usuwane...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

@STELVIO czy ty nie masz czasem atmosów zbyt wąsko względem frontów?? Oraz czy podczas oglądania wyjeżdzasz metr do przodu kanapa czy stoi tak jak na zdjęciach??? Bo przeglądając dziś zdjęcia zauważyłem ze masz źle zainstalowane głośniki względem miejsca siedzącego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczyłem to już parę razy co jak było mierzone i planowane, sprawdzane. Że wątki są oczyszczone i coś ginie to nie moja wina. Nie będę bez końca wszystkim tłumaczył. Bo ktoś coś dojrzał albo sobie przypomniał. Wszystko już było. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, STELVIO napisał:

Tłumaczyłem to już parę razy co jak było mierzone i planowane, sprawdzane. Że wątki są oczyszczone i coś ginie to nie moja wina. Nie będę bez końca wszystkim tłumaczył. Bo ktoś coś dojrzał albo sobie przypomniał. Wszystko już było. Pozdrawiam.

Spoko luzik... tylko wiesz próbuje te moje Atmosy jakoś ustawić i szczerze nie mogę dojść z nimi do ładu... żeby były słyszalne tak jak twoje ( tak twierdziłeś jak pytałem kiedyś tam )to musze je ustawić na +8 dB gdzie reszta jest poniżej zera... natomiast tak jak kalibracja je ustawiła to siedząc ich nie słychać ale jest ta przestrzeń( nazwę to po swojem bo nie wiem jak to opisać ) dopiero przystawiając ucho słuchać jak się odzywają tylko wtedy gdy jest coś dla nich puszczone... 

nie wiem co z tym zrobić czy to tak ma być ??? Dla mnie lepsze było AURO3D chociaż nie miałem VoG to i tak grało to dużo, dużo lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Martin Rejek napisał:

je ustawiła to siedząc ich nie słychać

Bardzo dobrze, że nie słychać. Tak samo powinno być z surroundami ale niestety przy odległości 1,20 m od ucha to niemożliwe. 

 

Godzinę temu, Martin Rejek napisał:

ale jest ta przestrzeń( nazwę to po swojem bo nie wiem jak to opisać )

Dobrze opisałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
22 minuty temu, WARMSTONE napisał:

Bardzo dobrze, że nie słychać. Tak samo powinno być z surroundami ale niestety przy odległości 1,20 m od ucha to niemożliwe. 
 

co do tylnich ściszyłem bo mi tez to trochę przeszkadzało z -3,5db zjechałem na -6 i teraz jest ok( moja wina bo wcześniej o tym nie wspomniałem jak pisałeś na ich temat pare postów wcześniej) 

 

22 minuty temu, WARMSTONE napisał:

 

Dobrze opisałeś.

Dzięki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Spoko luzik... tylko wiesz próbuje te moje Atmosy jakoś ustawić i szczerze nie mogę dojść z nimi do ładu... żeby były słyszalne tak jak twoje ( tak twierdziłeś jak pytałem kiedyś tam )to musze je ustawić na +8 dB gdzie reszta jest poniżej zera... natomiast tak jak kalibracja je ustawiła to siedząc ich nie słychać ale jest ta przestrzeń( nazwę to po swojem bo nie wiem jak to opisać ) dopiero przystawiając ucho słuchać jak się odzywają tylko wtedy gdy jest coś dla nich puszczone... 
nie wiem co z tym zrobić czy to tak ma być ??? Dla mnie lepsze było AURO3D chociaż nie miałem VoG to i tak grało to dużo, dużo lepiej...
To wróć do Auro3d .
Czy malując sufit w części gdzie znajduje się kino na ciemny(czerny) kolor coś się poprawi ?? Obecnie mam 1,2m pomalowane i delikatnie mnie to drażni, ale w odniesieniu do strony wizualnej... poradzi ktoś czy tak będzie stanowczo lepiej???
Jak nie masz projektora, to nie rozumiem po co malowanie ścian i sufitu na ciemno ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Teraz, RAF77 napisał:

To wróć do Auro3d emoji1.png.

W sumie kolumn mam wystarczająco by ponownie stworzyć ten system... z tym ze na tych 9 m2 to zbyt mało miejsca... i nie wiem czy by się dźwięk nie zlewał... wtedy gdy miałem auro to było w tym samym pokoju z tym ze w tedy miałem całe 15m2 teraz jest szafa ubraniowa... i już jest lipa...

3 minuty temu, RAF77 napisał:

.Jak nie masz projektora, to nie rozumiem po co malowanie ścian i sufitu na ciemno ?

Po to by stworzyć klimat kinowy... 1000razy lepiej się ogląda tylko ten sufit denerwuje... 

Aha i przy auro musiałbym wymienić ampli... przynajmniej na 4500 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 minuty temu, RAF77 napisał:

To pomaluj cały, na kolor,. który ci pasuje.
Na obraz to nie ma większego wpływu, w twoim przypadku.

Oki dzięki...

Ktoś tu wspominał o muzyce w filmach... nagrałem jeden moment... myślałem ze z tylu mam głośniki..., taka przestrzeń...

To dla tych co się kłucą lub maja głośna wymianę zdań... Ogólnie film oceniam na 6 za jakość obrazu i 7 na 10 za dźwięk.. brak Atmosa... a obraz czasami jest taki jak bym oglądał 720p hd redy... streaming Apple TV4K... czekam do premiery i kupuje na płycie 4K i Polskie wydanie BD na płycie... chce to mieć w swojej kolekcji... kupiłem już 6 płyt w tym Ocalony (220zł) Szeregowiec Ryan 4K, Pearl Harbor (170zł) Przełęcz Ocalonych BD-PL oraz 4K USA (110zl + 30€) 12 Odważnych 4K (25€) oraz 13 Godzin 4K(20€) do swych ostatnich teraz musze kupić polskie BD wydanie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Aha @RAF77 zapomniałem dziś przyszły 302... podłączone i wymienione za 202 z przodu z tylu Victy 202 wymienione na 202 Celany... powiem Ci ze teraz 5.0 robi taka ku..a robotę ze się nie spodziewałem ze będzie taka zmiana na plus suba nie potrzeba ustawiłem full band i jest takie jebn...cie z czterech 18cm midwoferów ze jednak nie kupuje w 100% suba przekonałem się sam... a chciałem założyć wątek poświęcony Subwooferowi w cenie 6 koła i zamknięty... (SVS sb-3000 lub Monitor Audio Apex AW12 lub Rel HT1205 lub S510)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.