Skocz do zawartości
IGNORED

Nasze instalacje KD niech nas zobaczą:)


norwidos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

@THX Ultra 2 ładnie zaszalałeś 10 koła € za TV ???ja się zastanawiam nad zmiana z tego: 

https://www.google.pl/amp/s/audiovision.de/sony-kd-75xe9405-test/amp/  

na tego: 

https://www.google.pl/amp/s/www.areadvd.de/tests/xxl-test-sony-77-zoll-ultrahd-oled-tv-ag9/amp/
 

ale to dopiero na przyszły rok... niech jeszcze zejdzie do 4 tys€ to w tedy go kupię. Obecnie w Saturnie widziałem cenę z 6000€ na 5000€ wiec jeszcze musze poczekać

ogólnie jak wypada obraz w porównaniu do proja bo rozumiem ze test był...

Zaśmiecę trochę.., @RAF77 taki centralny bym u Ciebie widział tylko wersje z GT 

8C392F1C-DD4B-4F8F-BD04-9D0788755145.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JVC 4K , nie lepiej byłoby do seansów 3D kupić Sony HW 55 , 65 ? 

Tanszy , cichrzy  , z lepszym 3D jak w Jvc , tańsza lampa . Po prostu  lepszy do tego zastosowania , formatu ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, max720 napisał:

@THX Ultra 2 , jak się ma Sony ZG9 do projektora Jvc ? 

Gdzie jest więcej fanu ? 

No zaskoczył mnie soniak niesamowitym efektem HDR - światła samochodów w nocy były tak prawdziwe jakbym był na ulicy tuż obok...   Mój JVC tego nie pokaże. A dzisiaj mają dojechać na kalibrowanie ZG9.

18 godzin temu, JVC 4K napisał:

Uważam że w cale nie siedzę za nisko to jakby pierwszy może drugi rząd w kinie ale przy dobrym materiale trzeba usiąść blisko. Ty masz TV 8K 85 cali więc żeby dostrzec tę rozdzielczość to musisz siedzieć bardo blisko tak dużego TV, kalibrację projektora planuję ale ma na razie wyświecone 90 godzin zrobię jak będzie ok 200 godz. wtedy lampa nabierze odpowiedniej charakterystyki pracy,powiedz ten tv nie ma wsparcia okularowego 3D. Pisałeś że czekasz na Pioneera UDP LX500, a w sygnaturze masz LX91 to nie powinien być UDP LX800 z wyjściami XLR. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

20200708_111555.jpg

20200708_111617.jpg

20200708_111625.jpg

20200801_193741.jpg

20200801_194025.jpg

Wyjście XLR to tylko w stereo wykorzystasz.  A LX-500 ma być pod filmy i koncerty wielokanałowe.TV nie ma wsparcia 3D.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez THX Ultra 2

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martin Rejek: jeżeli chodzi o Oleda, to póki co ta technologia w dużych calażach powyżej 77" ( a tym bardziej w 8K) jest jeszcze bardzo droga. A i z wypaleniami też nie jest za różowo...Testerzy z HDTV forum przetestowali  ZG9 i porównywali szczególnie jakość czerni w stosunku do Oleda i okazało się, że  niczym nie ustępuje. A to zawsze był dla innych atut, aby brać Oleda. Dlatego wybrałem bezpieczniejszy i o wiele trwalszy Sony. A wziąłem go z 4-letnią gwarancją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez THX Ultra 2

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, THX Ultra 2 napisał:

Martin Rejek: jeżeli chodzi o Oleda, to póki co ta technologia w dużych calażach powyżej 77" ( a tym bardziej w 8K) jest jeszcze bardzo droga. A i z wypaleniami też nie jest za różowo...Testerzy z HDTV forum przetestowali  ZG9 i porównywali szczególnie jakość czerni w stosunku do Oleda i okazało się, że  niczym nie ustępuje. A to zawsze był dla innych atut, aby brać Oleda. Dlatego wybrałem bezpieczniejszy i o wiele trwalszy Sony. A wziąłem go z 4-letnią gwarancją.

Dzięki wielkie za odpowiedź... no ja tego swojego mam z 5-cio letnia gwarancja i jak na razie wszystko śmiga a ma za 2 mc-e 3 lata.

pozdziekował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, max720 napisał:

@JVC 4K , nie lepiej byłoby do seansów 3D kupić Sony HW 55 , 65 ? 

Tanszy , cichrzy  , z lepszym 3D jak w Jvc , tańsza lampa . Po prostu  lepszy do tego zastosowania , formatu ?

 

Akurat JVC N7/RS2000 jest kilkukrotnie lepszy od Sony HW65. Pod wzgledem czerni kontrastu szklany obiektyw paleta barw rozdzielczość nie ma co porównywać a lampa jest droższa tylko o 500zł w JVC.

Po za tym mam również kilka filmów w 4K więc tej jakości na HW65ES bym nie zobaczył tyle że jest to bardzo znikoma ilość filmów bo tylko 6 sztuk, no cóż ten format jest dosyć drogi i jednak zwykły BD bardziej się przyjął na świecie/ w Polsce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, JVC 4K napisał:

Po za tym mam również kilka filmów w 4K

Jak duża różnica jest przy materiale 4K przy oglądaniu 100cali z odległości około 3m?

Mam JVC x500 z pseudo 4k i zastanawiam się czy warto inwestować w odtwarzacz 4k przy tym projektorze.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.08.2020 o 14:49, JVC 4K napisał:

zrobię jak będzie ok 200 godz

@Maciej Koper twierdzi że po 10 godzinach można już kalibrować projektor , mój został skalibrowany na około 15 godzin od nowości . Pozdrawiam

3 godziny temu, JVC 4K napisał:

mam również kilka filmów w 4K

Wydaję mi się że jak zobaczysz kilka pozycji w 4k uhd to 3d wskoczy na drugie miejsce jako dodatek.. Od siebie do testów polecam  .. Gemini Man, Joker, 1917, Dolittle, Doctor Sleep, Scary Stories to Tell in the Dark, Fast & Furious: Hobbs & Shaw dla mnie na x7900  kolory jak OLED a czasami przez większy ekran mam wrażenie że nawet lepsze , oczywiście nie we wszystkich sytuacjach ale jest super ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, JVC 4K napisał:

Akurat JVC N7/RS2000 jest kilkukrotnie lepszy od Sony HW65. Pod wzgledem czerni kontrastu szklany obiektyw paleta barw rozdzielczość nie ma co porównywać a lampa jest droższa tylko o 500zł w JVC.

Po za tym mam również kilka filmów w 4K więc tej jakości na HW65ES bym nie zobaczył tyle że jest to bardzo znikoma ilość filmów bo tylko 6 sztuk, no cóż ten format jest dosyć drogi i jednak zwykły BD bardziej się przyjął na świecie/ w Polsce.

Podałem Sony 65 , bo sam stwierdziłeś , że 3D jest istotne dla Ciebie 

3D jest tylko w 1080 i nie pomoże tutaj szklana optyka i czip 4K  . 

Ale podziwiam zapał w dążeniu do doskonałości ?

Pozdrawiam i  miłych chwil w czasie projekcji ! 

( bez sarkazmu , szczerze ) 

 

Godzinę temu, hank napisał:

Jak duża różnica jest przy materiale 4K przy oglądaniu 100cali z odległości około 3m?

Mam JVC x500 z pseudo 4k i zastanawiam się czy warto inwestować w odtwarzacz 4k przy tym projektorze.

 

Cały pic polega na HDR .

Miałem X500  , ale zauważyłem  , że pogoń za królikiem jest coraz droższa i odpuściłem ?

Dla mnie wazniejszy jest dobry film , niżeli "błyskotlki" Ale ,  jeżeli fundusze pozwalają na szaleństwo,  to czemu nie spróbować. 

Masz jaskinię , czy salon (zaadoptowany) ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez max720
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, max720 napisał:

Masz jaskinię , czy salon (zaadoptowany)

Jaskina.Ciemno jak w d..?

Zadowolony jestem z obrazu fullHD mojego x500 ale jestem ciekaw jak ten proj wyswietla obraz 4k.Tez nie jestem zwolennikiem pogoni za króliczkiem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, RAF77 napisał:

Taki tam upgrade kina, (może bardziej stereo,.ale będzie grać też w kinie, jako napęd frontów).

Widać wyraźną różnicę, co to za modele? Bardzo mi sie podobają te siateczki nad radiatorami, sprzęt prezentuje sie o wiele lepiej niż z perforowana blachą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, RAF77 napisał:

Taki tam upgrade kina

Bardzo zacna zmiana.
Napisz coś potem, czy seria 8*** faktycznie jest tak słyszalnie słabsza...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Widać wyraźną różnicę, co to za modele? Bardzo mi sie podobają te siateczki nad radiatorami, sprzęt prezentuje sie o wiele lepiej niż z perforowana blachą.
Bardzo zacna zmiana.
Napisz coś potem, czy seria 8*** faktycznie jest tak słyszalnie słabsza...
Zamieniłem pm 7004, na pm 14 S1 se.
Narazie, jedno popołudnie słuchania.
Ja tak barwnie opisywać dźwięku nie potrafię .
Dół jest bardziej dociążony a góra wyraźniejsza.
Tak bym powiedział.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Napisze tak, żaden obecnie produkowany projektor nawet JVC który dzięki Adapt Frame HDR ma najlepszy HDR na rynku jest to coś w rodzaju HDR10+/Dolby Vision tyle że bez tzw "opłat licencyjnych" do obok wymienionych technologi wyświetlania obrazu, nie jest w stanie zrobić lepszego HDR-u od topowych LCD z ogromną ilością stref podświetlenia.Pamiętajmy obraz który jest generowany przez TV to obraz który bezpośrednio trafia do widza do jego oka, a obraz generowany przez projektor jest następnie rzucany na ekran lub na ścianę i dopiero później trafia do widza, czyli oglądamy obraz odbity od czegoś i nie ma takiej siły na świecie aby nawet super jasny projektor na dużym ekranie zrobił lepszego HDR-a niż wspomniany Sony ZG9 w temacie tyle że tu zyskujemy dużą przekątną w przypadku projekcji w stosunku do TV. Na HDR widziany z projektora składa się wiele czynników które później sumują się w pewną składową całości, czyli jaka odległość Proja do Ekranu/sciany, jaka odległość widza od ekranu? jaki duży ekran? jaka powierzchnia biała czy szara? jaki gain? Czym pomalowane ściany czy projekcja odbywa się przy minimalnym świetle czy może w całkowitej ciemni? Itp.

Jest bardzo dużo niewiadomych które wpływają na końcowy efekt HDR z projektora.W telewizorach jest znacznie prościej wystarczy wybrać taki który ma najwięcej nitów i po kłopocie HDR będzie wyglądał bardzo dobrze nawet w lekko zaciemnionym pokoju dziennym z jasnymi ścianami i białym sufitem niezależnie od źródła.

Dlatego tak zachwalam sobie 3D może i tylko w 1080p ale to dalej zaje... obraz i wielu osobom w tym i mi 1080p w zupełności wystarcza nie musi być więcej tych piksel, to Full HD którego taki multipleksy jak Cinema City, Helios czy Multikino mogą zazdrościć nie wspomnę o nagłośnieniu które mam duży sub SVS w tak małym pokoju robi salkę IMAX. I mi wystarczy to w zupełności, a 4K też fajne ale gorzej to wygląda niż choćby ma topowym OLED czy LCD.

Mam sporo więcej płyt 3D od 4K więc skupiam się na tej technologi jak kupię jakiegoś topowego QLEDA lub LCD to wtedy więcej tych filmów w 4k zobaczę na razie jest ok. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JVC 4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, JVC 4K napisał:

Jest bardzo dużo niewiadomych które wpływają na końcowy efekt HDR z projektora.W telewizorach jest znacznie prościej wystarczy wybrać taki który ma najwięcej nitów i po kłopocie HDR będzie wyglądał bardzo dobrze nawet w lekko zaciemnionym pokoju dziennym z jasnymi ścianami i białym sufitem niezależnie od źródła.

moim zdaniem nie specjalnie sensu porównywać tv do projektora: dwie rożne techniki, świecenie vs. odbite - wg mnie to właśnie światło odbite daje efekt „kinowosci”, a tv to żarówa. 

Z tych też względów projektor jest bardziej wymagający co do środowiska w którym pracuje. Chociażby wielkość ekranu w stosunku do pomieszczenia. Bardzo często krawędzie ekranu prawie siedzą na płaszczyznach ścian, sufitów, podłogi, bo ma być jak największy i wtedy najcześciej zaczyna sie narzekanie na słabą czerń, mdły obraz i takie tam....a to nie wina projektora czy ekranu a usera?

Userzy maja tendencję do przewymiarowywania wszystkiego: za dużo mocy we wzmacniaczu, za duże kolumny, subwoofery, itd. 
Zresztą to dotyczy również innych dziedzin życia ?
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez will66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, RAF77 napisał:

Zamieniłem pm 7004, na pm 14 S1 se

Myślałem, że to 8005-6.
Jak się osłuchasz, to podziel się pełniejszymi wrażeniami ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Myślałem, że to 8005-6.

Jak się osłuchasz, to podziel się pełniejszymi wrażeniami

 

Noo, podobny jest bardziej do 8005 niż to 7005.

Na modelu pm 7004 był oparty pm KI Perl Little.

 

W 7005 zabrali jedno pokrętło, wejście direct in i zmniejszyli moc, a dodali wejścia cyfrowe, czyli DAC wbudowany.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, RAF77 napisał:

W 7005 zabrali jedno pokrętło, wejście direct in i zmniejszyli moc, a dodali wejścia cyfrowe, czyli DAC wbudowany.

Słuszna waga w tym PM14, niemal 2x więcej niż PM-7004. W teorii przeskok jakościowy powinien być duży bo i półka cenowa inna, wykonanie mniej marketowe w każdym widocznym elemencie. Korzystałeś już z trybu amp direct in do kina? Działasz na ampli czy procesorze KD?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam aplituner, myślę o procesorze...

W sumie, już mam wszystkie głośniki zasilane z końcówek mocy zewnętrznych...

 

Trochę mi nie było w smak, że kino ma lepsze zasilanie (końcówka mocy mm 8077), niż stereo ( pm 7004).

 

Teraz, jest adekwatnie.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak jak przypuszczalem po remoncie salki na scianie gdzie mam okno wyszlo kilka rys.... chce to zakryc po calosci jakims czarnym matowym materialem, plytkami wykladzinowymi etc.  ktos przerabial ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio udalo mi sie zrobic dobre zdjecie :) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mala uwaga dla wrzucajacych zdjecia. 

wrzucajcie zdjecia przez strone postimg.cc

 

Po zaladowaniu zdjecia kopiujecie "Hot link dla for" i wklejacie w poscie.  Zdjecia mozna wrzucac w pelnej rozdzielczosci. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
 

Mala uwaga dla wrzucajacych zdjecia. 

wrzucajcie zdjecia przez strone postimg.cc

 

Po zaladowaniu zdjecia kopiujecie "Hot link dla for" i wklejacie w poscie.  Zdjecia mozna wrzucac w pelnej rozdzielczosci. 

Screenshot-20200813-232614.jpg

tia... a później nic nie ma bo usuwane... natomiast to co zostanie załadowane przez serwer audiostereo.pl jest chyba ze sam usher to usunie to w tedy nie ma... 

 

Ostatnio udalo mi sie zrobic dobre zdjecie :) 

IMG_5561.png

@anxion nieźle to wyglada... Gwiezdne Wojny w 21:9 ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3D jest dla mnie ważniejsze bo jest nadal drogie do 4K HDR i szerokiej palety barw nie potrzebujemy okularów i emitera a tu już tak. 4 sztuki okularów 3D i emiter 3D kosztowało mnie tyle ile wynosi jedna statystyczna wypłata Polskiego ochroniarza, więc na pewno to nie jest zabawa dla biednych tylko dla bogatych.

Pytanie do posiadaczy projektorów JVC jak macie ustawioną przysłonę ja początkowo miałem skręconą na -8 auto 1 bądź auto 2 i było za jasno to pewnie ze względu na stosunkowo nieduży ekran i bardzo bliską odległość obiektywu od ekranu teraz ustawiam na -13 i jest ok niezależnie od źródła 2D ,3D ,4K.

Drugie pytanie oglądacie w trybie low czy high, u mnie nie da się oglądać w trybie high bo jest za jasno i projektor jest za głośny i wydobywa się z niego za duże pokłady ciepłego powietrza, czym czyścicie obiektywy w swoich maszynach macie jakieś specialne ściereczki czy może gruszka? Ja jak patrze na obiektyw to już dużo kurzu tam jest pytanie czy jest się czym przejmować czy nie zwracać na to uwagi czy obraz od kurzu na obiektywie może się pogorszyć? Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JVC 4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 

3D jest dla mnie ważniejsze bo jest nadal drogie do 4K HDR i szerokiej palety barw nie potrzebujemy okularów i emitera a tu już tak. 4 sztuki okularów 3D i emiter 3D kosztowało mnie tyle ile wynosi jedna statystyczna wypłata Polskiego ochroniarza, więc na pewno to nie jest zabawa dla biednych tylko dla bogatych.

Pytanie do posiadaczy projektorów JVC jak macie ustawioną przysłonę ja początkowo miałem skręconą na -8 auto 1 bądź auto 2 i było za jasno to pewnie ze względu na stosunkowo nieduży ekran i bardzo bliską odległość obiektywu od ekranu teraz ustawiam na -13 i jest ok niezależnie od źródła 2D ,3D ,4K.

Drugie pytanie oglądacie w trybie low czy high, u mnie nie da się oglądać w trybie high bo jest za jasno i projektor jest za głośny i wydobywa się z niego za duże pokłady ciepłego powietrza, czym czyścicie obiektywy w swoich maszynach macie jakieś specialne ściereczki czy może gruszka? Ja jak patrze na obiektyw to już dużo kurzu tam jest pytanie czy jest się czym przejmować czy nie zwracać na to uwagi czy obraz od kurzu na obiektywie może się pogorszyć? Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Witam

HD ogladam -11 i auto2. Wtedy uzyskuje fajna czern i kontrast. 

HDR 0 i auto2.  Gorsza czern ale zalezy od filmu, czasami opad szczeny a czasami, szukam ISO bez HDR :)  Ogolnie x serie maja problem z HDR. 

Tylko w trybie Low w High jest za jasno. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez anxion

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.