Skocz do zawartości
IGNORED

Nasze instalacje KD niech nas zobaczą:)


norwidos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Adi777 napisał:

Pany, mam pytanie. Pisałem już o tym, ale muszę mieć pewność, że będzie dobrze. Jestem na etapie wybierania projektu domu, i cały czas myślę, czy robić dedykowane pomieszczenie do kina domowego, czy zostawić do tego salon. Będzie to też pomieszczenie do giercowania na konsolach i pececie, czyli takie kino domowe plus pokój gier. Jeśli chodzi o salon, to byłby zamknięty, i miał około 35 mkw. Jeśli byłby problem z akustyką, to tak naprawdę nie powinno być to problemem, bo miałbym praktycznie pełną dowolność w poprawianiu tejże akustyki, czyli jakieś panele, pochłaniacze, i te sprawy. Mógłbym też założyć jakieś dobre czarne zasłony na całej długości pomieszczenia, tak, żeby było ciemno, po co malować ściany na czarno. 

 

Jak zona i dzieci lubia z toba ogladac filmy to mozna budowac w salonie, aczkolwiek... 

Ty bedziesz gral w salonie w gry a dzieci, zona co?  Beda patrzec czy siedziec w swoich telefonach? 

 

W moim przypadku zona nie lubi ogladac tego co ja ogladam i odwrotnie. Wiec osobne pomieszczenie Must Have. Swiety spokoj, nikt nie przeszkadza. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Adi777 napisał:

Pany, mam pytanie. Pisałem już o tym, ale muszę mieć pewność, że będzie dobrze. Jestem na etapie wybierania projektu domu, i cały czas myślę, czy robić dedykowane pomieszczenie do kina domowego, czy zostawić do tego salon. Będzie to też pomieszczenie do giercowania na konsolach i pececie, czyli takie kino domowe plus pokój gier. Jeśli chodzi o salon, to byłby zamknięty, i miał około 35 mkw. Jeśli byłby problem z akustyką, to tak naprawdę nie powinno być to problemem, bo miałbym praktycznie pełną dowolność w poprawianiu tejże akustyki, czyli jakieś panele, pochłaniacze, i te sprawy. Mógłbym też założyć jakieś dobre czarne zasłony na całej długości pomieszczenia, tak, żeby było ciemno, po co malować ściany na czarno. 

Dedykowane pomieszczanie. Jak słusznie zauważył Lolo2 nie jesteś sam, chcesz obejrzeć film, pograć, posłuchać muzy idziesz i niczym się nie przejmujesz.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Lolo2 napisał:

zona i dzieci

Nie posiadam.

1 godzinę temu, xajas napisał:

nigdy w salonie

Jakieś argumenty? Ale nie takie, jak kolegów wyżej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Adi777 napisał:

Nie posiadam.

Jakieś argumenty? Ale nie takie, jak kolegów wyżej. 

Jak nie masz dzieciakow i narazie nie planujesz to rob tak jak ma Bipo. 

Swietny salon, gdzie zawsze kumpla na browarkani mecz czy film czy gierke zaprosisz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest do zrobienia. Tylko trzeba chcieć.

U mnie lecą i filmy i mecze. Bardzo, bardzo często.

Aha. I dodam, że nie mam lasera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Lolo2 napisał:

rob tak jak ma Bipo. 

Swietny salon, gdzie zawsze kumpla na browarkani mecz czy film czy gierke zaprosisz ?

Hehe, a wiesz, że oglądałem zdjęcia jego pomieszczenia, i właśnie dlatego pomyślałem o kinie w salonie ?. Salon multimedialno - użytkowy, tak chyba można powiedzieć.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adi777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko różnica jest taka, że Bipo, czy ja czy jeszcze parę osób ma zamknięte pomieszczenia. A nie otwarte z aneksem kuchennym, korytarzem czy klatką schodową. Tu będzie gorzej to ogarnąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, STELVIO napisał:

Tylko różnica jest taka, że Bipo, czy ja czy jeszcze parę osób ma zamknięte pomieszczenia. A nie otwarte z aneksem kuchennym, korytarzem czy klatką schodową. Tu będzie gorzej to ogarnąć.

Salon miałbym zamknięty. Po prostu jedno pomieszczenie, tylko na kino domowe, czyli właściwie niczym się by ta opcja nie różniła od dedykowanej salki, no, poza tym, że nie będzie czarnych ścian, przynajmniej nie na całości, i wykładziny na posadzce, i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jakieś argumenty? Ale nie takie, jak kolegów wyżej. 

Salon zachowuje charakter „mieszkalny“
Nie ma problemow z adaptacja akustyczna
Nie na problemow z zaciemnieniem (okien)
Nie ma problemow z zaciemnieniem scian (jasne sciany psuja kontrast projektora)
Nie ma problemow z ....

Kino w livingroomie jest poronione / duzym kompromisem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Salon miałbym zamknięty. Po prostu jedno pomieszczenie, tylko na kino domowe, czyli właściwie niczym się by ta opcja nie różniła od dedykowanej salki, no, poza tym, że nie będzie czarnych ścian, przynajmniej nie na całości, i wykładziny na posadzce, i tyle.
Moim zdaniem śmiało to ogarniesz. A i kompromisów będziesz mieć minimum. Wszystko robisz pod swój gust i wymagania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, xajas napisał:

Nie ma problemow z adaptacja akustyczna

A dokładniej?

19 minut temu, xajas napisał:

Nie na problemow z zaciemnieniem (okien)

Rolety zewnętrzne, wewnętrzne, żaluzje, zasłony?

19 minut temu, xajas napisał:

Nie ma problemow z zaciemnieniem scian

Zasłony?

19 minut temu, xajas napisał:

(jasne sciany psuja kontrast projektora)

Na 99,9% będzie duży TV.

16 minut temu, STELVIO napisał:

Moim zdaniem śmiało to ogarniesz. A i kompromisów będziesz mieć minimum. Wszystko robisz pod swój gust i wymagania.

Tak. W sumie, jest tez taka kwestia, że dom nie będzie jakiś wielki, parterówka, bez użytkowego poddasza, około 125 mkw powierzchni użytkowej. Coś takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z tym, że wejście zrobić w innym miejscu, i odgrodzić kuchnię od salonu. Jeśli chciałbym mieć salkę, to musiałbym przeznaczyć pokoje numer 4 i 5, albo 5 i 6. Wtedy zostaną dwa pokoje. Teoretycznie powinno mi wystarczyć, ale w jednym pokoju chciałbym mieć siłownię, więc zostałby tylko jeden, czyli moja sypialnia, i nic więcej, trochę lipa...

Mógłbym też zmniejszyć salon, i to znacznie, i mieć jeszcze jeden pokój, taką opcję też rozważam. Wtedy miałbym dedykowaną salkę, osobny salon,  nieduży, ale w sumie po co jakiś wielki. Im więcej myślę, tym mniej wiem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adi777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie zaczniesz finalizować pomysłu to to się nie skończy. Co tydzień inny pomysł. Życie.
Pan X ma teraz dobry humor to Ci coś podpowie. Przez jakiś czas gra tego dobrego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, STELVIO napisał:

Dopóki nie zaczniesz finalizować pomysłu to to się nie skończy. Co tydzień inny pomysł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Życie.

Tak, straszny kocioł w głowie...

W sumie, jest jeszcze jedna rzecz o której myślę, ale może niepotrzebnie. Czy rekuperacja będzie się gryzła z Atmosem? Mam nadzieję, że nie, ale o to musiałbym się chyba dopytać w dziale budowlanym ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adi777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, STELVIO napisał:

A dlaczego by miała się gryźć?

Nie wiem w sumie. Tak jakoś sobie pomyślałem, bo te wywietrzniki się montuje na suficie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salon duzy otwarty na jadalnie i kuchnie zostaw.  Dzisiaj trzeba miec przestrzen a nie wydzielone klitki jak w mieszkaniu w bloki. 

 

Salka jak u Bipa, niby w mieszkaniu ale smialo moge powiedziec jest salka referencyjna. Dopracowana bardzo szczegolowo i kompletnie nic nie brakuje.   Jest to salon lepszy od wiekszosci tutaj dedykowanych salek. 

Bylem, widzialem i potwierdzam. 

 

Co do twojego projektu, jezeli chcialbys wypasiona salke to ja ja widze w sypialni. Opcjonalnie nie budowalbym scianki dzialowej i tej 3 lazienki z sypialnia. Masz sale do kina i gier na wypasie. Bo wychodzi pomieszczenie o wymiarach 6 x 4.2 metra jak dobrze widze. Przerobic to spowrotem na sypialnie to zaden koszt wrazie jakby ci sie nieplanowana rodzina powiekszyla. 

Na silke powinno ci starczyc pomieszczenie 6, a jak nie, nie rozumiem dlaczego nie silka w garazu blaszaku. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to znaczenia. Np w twoim przypadku kanały będą zapewne na strychu w podłodze lub na wierzchu. Od góry przewierty w dół do danych pomieszczeń. Jak nie to i tak zawsze jest to do zaplanowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Lolo2 napisał:

Co do twojego projektu, jezeli chcialbys wypasiona salke to ja ja widze w sypialni. Opcjonalnie nie budowalbym scianki dzialowej i tej 3 lazienki z sypialnia. Masz sale do kina i gier na wypasie. Bo wychodzi pomieszczenie o wymiarach 6 x 4.2 metra jak dobrze widze. Przerobic to spowrotem na sypialnie to zaden koszt wrazie jakby ci sie nieplanowana rodzina powiekszyla. 

Na silke powinno ci starczyc pomieszczenie 6, a jak nie, nie rozumiem dlaczego nie silka w garazu blaszaku. 

Kurka, zapomniałem o metrażu:

1. Wiatrołap 4,95 m²

2. Kuchnia 8,74 m²

3. Pokój dzienny 35 m²

4. Pokój 12,01 m²

5. Pokój 12,05 m²

6. Pokój 12,01 m²

7. Garderoba 2,04 m²

8. Pokój 13,39 m²

9. Łazienka 5,78 m²

10. Łazienka 6,02 m²

11. Pom. gospodarcze 5,88 m²

12. Korytarz 9,61 m²

13. Podest(5,17 m²)

14. Taras(12,80 m²)

Razem rzut parteru 127,48 m²

Miałeś na myśli pokój nr 8 i łazienkę nr 9? W sumie 19 metrów. Ja myślałem o pokojach 4 i 5, albo 5 i 6, właśnie z tych zrobić jedno pomieszczenie na salkę, ewentualnie, jeśli będzie można, zwiększyć trochę szerokość do około 4,5 metra, bo mają po niecałe 4 metry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adi777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mialem na mysli pokoj 8 i lazienke 9.  Wymiarowo super. Sypialnie robisz sobie w innym pokoju.  W razie "w" instalacje pod ta lazienke pociagnij, kiedys postawisz scianke dzialowa i bedziesz mial sypialnie z lazienka jak w projekcie. 

Salka nie bedzie polaczona sciana z pokojami wiec jako taka izolacja akustyczna bedzie bo dwie sciany. 

 

Taki luzny pomysl. Nie powodujacy wiekszych wydatkow a nawet mniejsze wydatki bo nie budujesz niepotrzebnej na ten moment lazienki. 

Zostaja ci inne 3 pomieszczenia wiec masz miejsce na silke i dwa pokoje (zawsze bedzie gdzie gosci przenocowac). 

Salonu, jadalni i kuchni bym nie ruszal, tam musi byc przestrzen. Docenisz to dopiero w pozniejszych latach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Lolo2 napisał:

Tak, mialem na mysli pokoj 8 i lazienke 9.

Zarówno pokój, jak i łazienka mają po 3,50m szerokości. Wolałbym chyba 5 i 6 dać na salkę. Tam jest 4x6m, chyba idealnie, ewentualnie 4 i 5, czyli 4x6.5m.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Adi777 napisał:

Zarówno pokój, jak i łazienka mają po 3,50m szerokości. Wolałbym chyba 5 i 6 dać na salkę. Tam jest 4x6m, chyba idealnie, ewentualnie 4 i 5, czyli 4x6.5m.

Szerzej lepiej, ale tracisz 2 pokoje. 

Taki ekran 120" bo wtedy mozemy mowic o kinie, to potrzebuje okolo 260cm szerokosci.  A jeszcze glosniki trzeba zmiescic po bokach. 

No chyba ze ekrany transparentne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Adi777 napisał:

Z tym, że wejście zrobić w innym miejscu, i odgrodzić kuchnię od salonu. Jeśli chciałbym mieć salkę, to musiałbym przeznaczyć pokoje numer 4 i 5, albo 5 i 6. Wtedy zostaną dwa pokoje. Teoretycznie powinno mi wystarczyć, ale w jednym pokoju chciałbym mieć siłownię, więc zostałby tylko jeden, czyli moja sypialnia, i nic więcej, trochę lipa...

jak jesteś kawalerem i nie masz poważniejszych planów to najlepsza opcja. A nie będziesz miał poddasza? Na poddaszu zostaw dodatkową część sypialnianą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, PawelMitsu napisał:

jak jesteś kawalerem i nie masz poważniejszych planów to najlepsza opcja. A nie będziesz miał poddasza? Na poddaszu zostaw dodatkową część sypialnianą.

Ja kompletnie nie rozumiem ludzi, co uparli sie na te parterowki...

Najlepsze jest to ze strop i tak wyleje, pustaka i wieniec na pietrze tez postawi aby bylo na czym belki obsadzic.

 

Praktycznie za grosze mozna miec 2 razy wiekszy dom...

Ja nie dosc ze wybralem sobie parterowke z poddaszem uzytkowym to jeszcze kazalem se podkopac piwnice pod caloscia lacznie z garazem.

Dzieki temu mam miejsca na 5 pokolen ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rzecz gustu i podejścia. Znam multum ludzi którzy właśnie tak budowali. Teraz mieszkają sami w takich pokoleniowych domach. Dzieciaki poszły na swoje, a starzy teraz mają mnóstwo miejsca. Nie wiadomo po co. Więc różnie z tym bywa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, STELVIO napisał:

Wszystko rzecz gustu i podejścia. Znam multum ludzi którzy właśnie tak budowali. Teraz mieszkają sami w takich pokoleniowych domach. Dzieciaki poszły na swoje, a starzy teraz mają mnóstwo miejsca. Nie wiadomo po co. Więc różnie z tym bywa.

No dokładanie, jeżeli jesteś kawalerem i nie masz zamiaru sie wiazac poważnie i mieć dzieci to plan który zakłada @Adi777 jest super, duża sypialnia, duża salono-jadalnia-kuchnia, salka kinowa, siłka. Piękna sprawa. A jak masz widzisz opcje dzieci to @Lolo2 ma racje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, STELVIO napisał:

Wszystko rzecz gustu i podejścia. Znam multum ludzi którzy właśnie tak budowali. Teraz mieszkają sami w takich pokoleniowych domach. Dzieciaki poszły na swoje, a starzy teraz mają mnóstwo miejsca. Nie wiadomo po co. Więc różnie z tym bywa.

Maja miejsca nie wiadomo po co ale krzywdy im to miejsce nie robi. 

Nie maja hobby w postaci audio, silowni, grania. Porownujesz inne pokolenie.

2 minuty temu, PawelMitsu napisał:

No dokładanie, jeżeli jesteś kawalerem i nie masz zamiaru sie wiazac poważnie i mieć dzieci to plan który zakłada @Adi777 jest super, duża sypialnia, duża salono-jadalnia-kuchnia, salka kinowa, siłka. Piękna sprawa. A jak masz widzisz opcje dzieci to @Lolo2 ma racje.

Dokladnie, juz samo wypieprzenie dzieciakow na poddasze to wielki zyciowy sukces!!! 

Nie wspominajac ze dzieciaki tez chcialby mic jakis pokoj do zabawy a nie maly pokoik, w ktorym miesci sie lozko, biorko i szafa.  Na nic wiecej nie ma miejsca. I tak maja wegetowac przez 20 kilka lat. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Maja miejsca nie wiadomo po co ale krzywdy im to miejsce nie robi. 
Nie maja hobby w postaci audio, silowni, grania. Porownujesz inne pokolenie.
Nie prawda. Porównuję innych ludzi.
Po za tym Ty jeszcze nie wiesz co Ciebie czeka. Bo większość podchodziła tak jak Ty do tego. Dla mnie to nic złego ale powinno się to wziąć pod uwagę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, STELVIO napisał:

Nie prawda. Porównuję innych ludzi.
Po za tym Ty jeszcze nie wiesz co Ciebie czeka. Bo większość podchodziła tak jak Ty do tego. Dla mnie to nic złego ale powinno się to wziąć pod uwagę.

Kupie 2 plyty osb, 2 rolki welny i z domu z poddaszem urzytkowym bede mial paeterowke. ?

Ile tego podatku rocznie zaplacisz za poddasze uzytkowe? 100zl zlotych?

Co ci jeszcze dojdzie? wieksze koszty opalenia? Pozamykasz drzwi, zakrecisz grzejniki i nie ma roznicy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.