Skocz do zawartości
IGNORED

Nasze instalacje KD niech nas zobaczą:)


norwidos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, WARMSTONE napisał:

No nie, w dalszym ciągu jest to jeden kanał.To niepodlega żadnej dyskusji.

 

Czyli, idac dalej wszystkie atmosy:  7.1.4  \  7.1.6 \ 9.1.4  \  9.1.6  tez nie istnieja, w dalszym ciagu jest to 7.1.2. 

 

Def. atmos:

"Oprócz odtwarzania standardowych ścieżek dźwięku przestrzennego 5.1 lub 7.1 (za pomocą tablic konwersji), system generuje dla każdego głośnika unikalną ścieżkę dźwiękową, co umożliwia zastosowanie wielu nowych przednich, bocznych, a nawet umieszczonych na suficie kanałów wertykalnych dla dokładnego pozycjonowania wybranych dźwięków, takich jak przelot helikoptera czy deszcz."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Lolo2 napisał:

Def. atmos:

"Oprócz odtwarzania standardowych ścieżek dźwięku przestrzennego 5.1 lub 7.1 (za pomocą tablic konwersji), system generuje dla każdego głośnika unikalną ścieżkę dźwiękową, co umożliwia zastosowanie wielu nowych przednich, bocznych, a nawet umieszczonych na suficie kanałów wertykalnych dla dokładnego pozycjonowania wybranych dźwięków, takich jak przelot helikoptera czy deszcz."

Wszystko gra LFE to nadal jeden kanał. Lolo nie spieraj się, nie chce mi się szukać frazy gdzie Dolby stwierdza to co napisałem . To nie ma nic wspólnego z kalibracją,ani wyjściami z ampli tylko algorytmem. Producenci sprzętu mogą pisać co chcą ale nie potrafią wygenerować osobnych kanałów z dodatkowymi dzwiękami do subów 2,3,4. Dlatego mówiąc o ampli 13 lub 15 kanałowych należy rozumieć ,że bez suba/ów.

Mogę kupić21 subków kodzia lub podobnych, zrobić z nich meblosciankę i twierdzić, że posiadam ampl 32 CH.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet 2 czy 4 suby są kalibrowane razem bo tak grają. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trinnov potrafi to zrobić.

Tak w skrócie piszę, jeśli ktoś potrzebuje takiej funkcjonalności.

Co więcej potrafi np. bazując na trzech najbliższych kolumnach, głośnikach. Kreować źródło pozorne w osiach x,y,z w miejscu, w którym fizycznie nie ma kolumny, głośnika. A gdzie jest wyznaczone przez mastering np. punktowe źródło.

Piszę to tak na szybko ale pamiętam, że niedawno czytałem wypowiedzi kalibratora z Trinnova, który potwierdzał, że potrafi przekazywać, dzielić ? wyodrębniać ? sygnał LFE również do konkretnego subwoofera. Czyli jeśli masz czy to stos subwooferów czy to porozstawiane subwoofery w tym balansujące po sali kinowej, potrafi przesłać więcej innego LFE do danej kolumny w stosunku do pozostałych. Coś jak tuptanie rozgniewanego Godzilla za Tobą. Wtedy to tuptanie będzie inne niż z pozostałych subwooferów w sali np. przed Tobą.

Słowem jeśli masz więcej niż 1 subwoofer, mogą grać inaczej.

Stosy ale i 2 czy 4 i więcej subwooferów najczęściej są kalibrowane razem. Ale nie zawsze. Znanym mi wyjątkiem jest Trinnov którym może to zrobić po swojemu i kalibrować je może oddzielnie. To czy tak zrobimy zależy od tego co chcemy uzyskać. Możliwość jest.

Ale to chyba jedyny procesor z tego co się orientowałem, dostępny od ręki, który ma na dziś takie możliwości.

 

Druga sprawa jak mnie pamięć nie myli, podstawowa kalibracja AVR - ale dość rozbudowana, wyceniona była w przedziale 500 - 1000 zł. Ale to ze 3 lata temu chyba robiłem i tak średnio w pamięci mi ta informacja została. Chwilę przede mną robił Bipo ? Potem ja. Pisaliśmy o tym. Zresztą, pamiętam, że potem nawet subfan ?, który się na początku śmiał i lekceważył ją zrobił taką kalibrację i był zadowolony bardzo z efektów i zaczął innym polecać. Kilka innych nicków - Lolo2 pamiętasz ? Pisało wtedy też z Magogiem/Cinemapro w jakimś wątku o cenach kalibracji. I były chyba podane. Zresztą to nie problem dziś zapytać u dowolnego kalibratora o aktualne ceny zakresu kalibracji jaka nas interesuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jager
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

21 godzin temu, Lolo2 napisał:

Czyli, idac dalej wszystkie atmosy:  7.1.4  \  7.1.6 \ 9.1.4  \  9.1.6  tez nie istnieja, w dalszym ciagu jest to 7.1.2. 

 

Def. atmos:

"Oprócz odtwarzania standardowych ścieżek dźwięku przestrzennego 5.1 lub 7.1 (za pomocą tablic konwersji), system generuje dla każdego głośnika unikalną ścieżkę dźwiękową, co umożliwia zastosowanie wielu nowych przednich, bocznych, a nawet umieszczonych na suficie kanałów wertykalnych dla dokładnego pozycjonowania wybranych dźwięków, takich jak przelot helikoptera czy deszcz."

Formalnie 5.1, 7.1.2, x.x.x określa chyba ilość niezależnych od siebie kanałów, a nie głośników? Ja rozumiem to tak, że kiedy masz kino na x rzędów i y siedzeń do dokładasz odpowiednią ilość głośników. Następnie procesor wprowadza pewne zmiany i wypuszcza na każdy głośnik trochę inny sygnał ale pobiera go i tak z 1 przypisanego źródła. Np.:

Masz 4 szt bocznych głośników na ścianie to sygnał ze źródła idzie jako prawy surround następnie procesor wprowadza korekty i wypuszcza zmodyfikowany sygnał na te 4 kolumny boczne w praktyce każda gra to samo jednak gra to w inny sposób (opóźnienia, "głośność" - to co opisałeś w definicji jako "generowanie unikalnych ścieżek").

Jak wygląda nagrywanie dźwięku w filmach? Robi się nominalnie 5.1 i póżniej mastering w studio zwiększa np do 7.1, a następnie procesor może zrobić upmix do - nie wiem - 9.1? Czy od razu nagrywa się w 7.1 i taki zapis trafia na płytę? A może ngarywa się zawsze jednym/dwoma mikrofonami a później następuje mastering i mix???

tak czy inaczej, ludziska czasem nie potrafią ustawić 2 kolumn a idą w więcej ?

 

ps 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez PawelMitsu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Xpedite999 napisał:

Nawet 2 czy 4 suby są kalibrowane razem bo tak grają. 

Bzdura.

Graja razem, ale w zaleznosci od miejsca ustawienia, moga miec rozne odleglosci od sluchacza i przez to wymagaja roznych opoznien -> czyli wymagaja roznej, indywidualnej "kalibracji" 

 

Przeciez juz pisalem, ze ani za 100 lat nie pokapujesz o co chodzi ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jesteś chodząca bzdura pajacu,  mam pełną kalibracje proja i zestawu 7.2 przez realizatora dźwięku kinowego któremu buty możesz czyścić więc co nie co mi powiedział i pokazał na przykładzie i w realu a ty co masz ???? Zawracasz dupe i wspominasz co miałeś i jakie suby umiesz uklepać ze skrzynek i cała twoja mądrość dzisiejsza....dwie kolumny . Idź stąd do stereo i nie błaznuj bo Cię czytać nie idzie nawet z przymrużeniem oka . Szoruj stąd!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Xpedite999 napisał:

Nawet 2 czy 4 suby są kalibrowane razem bo tak grają. 

Wedlog mnie nie. Bynajmniem marantz i denon umozliwiaja rozna konfiguracje dla 2 subow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

54 minuty temu, Jager napisał:

Trinnov potrafi to zrobić.

Tak w skrócie piszę, jeśli ktoś potrzebuje takiej funkcjonalności.

Co więcej potrafi np. bazując na trzech najbliższych kolumnach, głośnikach. Kreować źródło pozorne w osiach x,y,z w miejscu, w którym fizycznie nie ma kolumny, głośnika. A gdzie jest wyznaczone przez mastering np. punktowe źródło.

 

Tak potrafi robic kazdy amplituner z kodekiem ATMOS. Zreszta do takiego tworzenia nowych punktow odsluchowych zostal stworzony. 

 

W skrocie, wpadaja do kodeka dane z kilku kanalow, na podstawie ktorych procesor jest w stanie opisac nie kanal a "rzecz" jak to ladnie opisuja. 

Nastepnie za pomoca tablic czy tez macierzy mozesz stworzyc sobie nowe kanaly. 

Tak to definicja opisuje:

"Dźwięki otoczenia pozostają oddzielnie miksowane wstępnie w tradycyjnym formacie wielokanałowym. Podczas odtwarzania, system Atmos łączy wszystkie ścieżki w czasie rzeczywistym, aby tworzyć wrażenie, że każdy dźwięk pochodzi z wcześniej wyznaczonego miejsca, w sposób dostosowany do konkretnej konfiguracji głośników danej sali kinowej."

 

 

53 minuty temu, PawelMitsu napisał:

 

Formalnie 5.1, 7.1.2, x.x.x określa chyba ilość niezależnych od siebie kanałów, a nie głośników? Ja rozumiem to tak, że kiedy masz kino na x rzędów i y siedzeń do dokładasz odpowiednią ilość głośników. Następnie procesor wprowadza pewne zmiany i wypuszcza na każdy głośnik trochę inny sygnał ale pobiera go i tak z 1 przypisanego źródła. Np.:

 

Moim zdaniem podobnie. 

Oznaczenie 7.2.4 to nienoznaczenie sciezki jaka dostarcza zrodlo czy tez plyta Bluray, tylko informacja ile roznych glosnikow mamy na wyjsciu. 

 

Uzasadnienie? 

Jak wlaczymy film w np. w 7.1 i wlaczymy informacje w avr na temat zrodla to pokaze nam ze zrodlem jest 7.1

Jak wlaczymy film z atmosem i wlaczymy informacje w avr na temat zrodla to nie pokaze nam ile jest kanalow,  bo wszystkie miksuje i tworzy nowe, tyle ile chcemy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalibracje przecież robiłeś to wiesz....Nie chyba nie ty , może Xajas  w takim wypadku skoro tak się mądrzy....też nie ....po co mnożyć takie bzdury jak nie wiecie co piszecie i zgadujecie ? Lolek miałeś jakiś mikrofon pomiarowy chyba nie ? Co prawda za pińcet ale coś tam drutowałeś i co ?? Xajas za to jakieś wykresy umie zrobić hahaha też z Umika za pińcet... komedianci. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Xpedite999 napisał:

Kalibracje przecież robiłeś to wiesz....Nie chyba nie ty , może Xajas  w takim wypadku skoro tak się mądrzy....też nie ....po co mnożyć takie bzdury jak nie wiecie co piszecie i zgadujecie ? Lolek miałeś jakiś mikrofon pomiarowy chyba nie ? Co prawda za pińcet ale coś tam drutowałeś i co ?? Xajas za to jakieś wykresy umie zrobić hahaha też z Umika za pińcet... komedianci. 

Tak mam mikrofon. Fajna zabawa polecam kazdemu, mozna ciekawych rzeczy sie nauczyc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, możecie się w materii subnych multikanałów kanałów pomądrować a ja na koniec  jebnę linka do Dolby Laboratories i wytrę wami ring.

1 godzinę temu, Jager napisał:

Trinnov potrafi to zrobić.

Czyli co potrafi zrobić ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Sam jesteś chodząca bzdura pajacu,  mam pełną kalibracje proja i zestawu 7.2 przez realizatora dźwięku kinowego któremu buty możesz czyścić więc co nie co mi powiedział i pokazał na przykładzie i w realu a ty co masz ???? Zawracasz dupe i wspominasz co miałeś i jakie suby umiesz uklepać ze skrzynek i cała twoja mądrość dzisiejsza....dwie kolumny . Idź stąd do stereo i nie błaznuj bo Cię czytać nie idzie nawet z przymrużeniem oka . Szoruj stąd!!!

Nie dosc ze szambo, to jeszcze durne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, xajas napisał:

szambo

Xajas proszę konkretnie, bez ''jestem za a nawet przeciw''. Czy LFE w urządzeniu z wyjściami na kilka subów to jeden kanał czy kilka ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, WARMSTONE napisał:

Xajas proszę konkretnie, bez ''jestem za a nawet przeciw''. Czy LFE w urządzeniu z wyjściami na kilka subów to jeden kanał czy kilka ?

Jeden kanal, ale rozna tresc potrafi przekazac na wyjsciu. Amplituner ustawi jednego suba inaczej wzgledem drugiego za pomoca dsp. 

Jeden kanal na wejsciu ale moze byc kilka "roznych" kanalow na wyjsciu.  (Moze ale nie musi).  Wylaczysz kalibracje to na dwa suby powinien pojsc ta sama sciezka. 

 

Takie moje domysly. 

Na powyzszym screenie z ustawien masz informacje ze jeden kanal jest bardziej opozniony wzgledem dugiego kanalu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobna kalibracja kanałów nie zmieni treści, najwyżej coś podbije albo przytemperuje. Lolo, nie walcz tylko czekaj co na to sam Xajas napisze. Narazie to on kombinuje jak przywłaszczyć sobie autorstwo moich stwierdzeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martin, przestań krzywić ryjoka tylko napisz jakie jest zdanie posiadacza  6 m2 sali kijowej z audio 7. 2. 6. Czyli jak koledzy bajdurzą  prawie Trinnow ALITUDE 16. Jeden subik jeszcze i będziesz się klepał po plecach z Jaggerem. Może nie tylko po plecach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezaleznie od tego, czy rozne wyjscia LFE bazuja na jednej sciezce wejsciowej (kanale) LFE czy na dwoch, jesli podlaczysz na wyjsciu kilka sublooferow, kazdy z nich wymaga indywidualnej kalibracji i bedzie zasilany roznym sygnalem. Powody wymienilem juz powyzej (rozne Delays)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, xajas napisał:

niezaleznie od tego, czy rozne wyjscia LFE bazuja na jednej sciezce wejsciowej (kanale) LFE czy na dwoch, jesli podlaczysz na wyjsciu kilka sublooferow, kazdy z nich wymaga indywidualnej kalibracji i bedzie zasilany roznym sygnalem. Powody wymienilem juz powyzej (rozne Delays)

Dziękuję ale miało być  bez ''Jestem za a nawet przeciw''.

Poproszę jeszcze o odpowiedź na pytanie Jaki sens jest w tworzeniu wielu kanałów LFE skoro bas z suba nie jest kierunkowy i lokalizacja tego basu jest jedynie autosugestią.

Martin czekam.

4 godziny temu, PawelMitsu napisał:

Formalnie 5.1, 7.1.2, x.x.x określa chyba ilość niezależnych od siebie kanałów, a nie głośników?

Niektórzy liczą terminale głośnikowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze dla ciebie uzycie kilku subwooferow to czarna magia. to nie ma nic wspolnego z kierunkowoscia/lokalizacja basu. tu chodzi o eliminowanie modow i o rownomierny rozklad cisnienia akustycznep (basu) w calym pomieszczeniu na roznych miejscach.
mozesz subfanowi podac reke, nic nie kapujecie

BTW. Atmos umozliwia kodowanie 128 kanalow lacznie z subwooferami dla bocznych surroudow

PS.

jesli podzielisz subwoofer przy 100Hz to mozesz go zlokalizowac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, WARMSTONE napisał:

Dziękuję ale miało być  bez ''Jestem za a nawet przeciw''.

Poproszę jeszcze o odpowiedź na pytanie Jaki sens jest w tworzeniu wielu kanałów LFE skoro bas z suba nie jest kierunkowy i lokalizacja tego basu jest jedynie autosugestią.

 

No u mnie ci powiem, dwa suby.  Niby ten sam kanal LFE ale kazdy z osobna gra slabo w porownaniu co potrafia dwa suby razem.  I najsmieszniejsze jest to ze drugi pomocniczy to male gowienko jamo sub360, ale takiego boosta daje dpierwszemu ze masakra. 

 

Mam gdzies pomiary ze "smiesznego" mikrofona za 500zl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.01.2021 o 16:32, Lolo2 napisał:

Stad mozna powiedziec ze wypuszcza dwa kanaly. 

W końcu się zgadzamy, że w doliczaniu dodatkowych subwooferów jest element ściemy marketingowej. W Trinnov aby dodać parkę subów trzeba ująć parkę głośników.

 

2 godziny temu, xajas napisał:

jesli podzielisz subwoofer przy 100Hz to mozesz go zlokalizowac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dawno zostało tutaj ustalone że sub ma grać poniżej 81 hz. Dodatkowo pomimo,że nic nie kapuję ja wyjaśniłem forumowiczom, iż odcięcie powyżej 80hz stosować należy w towarzystwie głośników 5''-3''. Także jak zwykle napisałeś nie na temat. Ot, takie mydlenie ponieważ nie wiesz co się dzieje.

2 godziny temu, xajas napisał:

BTW. Atmos umozliwia kodowanie 128 kanalow lacznie z subwooferami dla bocznych surroudow. 

No i co z tego, oprócz faktu, że zostałeś wynalazcą subwooferów do bocznych surroundów. 

2 godziny temu, xajas napisał:

widze ze dla ciebie uzycie kilku subwooferow to czarna magia.

No przecież nic nie kapuję, to skąd to zdziwko. Ty z kolei od kilku lat jarasz się DBA nie zdając sobie sprawy z tego. że zastosowanie tego jest utopią.

Jak już tak sobie przyjacielsko gaworzymy to narysuj proszę te 128 kanałów z surroundowymi subwooferami. Bardzo proszę Xajasku, zrób to dla mnie. Na rano ma być. 

A ty Lobo Srobo nagrabiłeś sobie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W końcu się zgadzamy, że w doliczaniu dodatkowych subwooferów jest element ściemy marketingowej. W Trinnov aby dodać parkę subów trzeba ująć parkę głośników.
 
Dawno zostało tutaj ustalone że sub ma grać poniżej 81 hz. Dodatkowo pomimo,że nic nie kapuję ja wyjaśniłem forumowiczom, iż odcięcie powyżej 80hz stosować należy w towarzystwie głośników 5''-3''. Także jak zwykle napisałeś nie na temat. Ot, takie mydlenie ponieważ nie wiesz co się dzieje.
No i co z tego, oprócz faktu, że zostałeś wynalazcą subwooferów do bocznych surroundów. 
No przecież nic nie kapuję, to skąd to zdziwko. Ty z kolei od kilku lat jarasz się DBA nie zdając sobie sprawy z tego. że zastosowanie tego jest utopią.
Jak już tak sobie przyjacielsko gaworzymy to narysuj proszę te 128 kanałów z surroundowymi subwooferami. Bardzo proszę Xajasku, zrób to dla mnie. Na rano ma być. 
A ty Lobo Srobo nagrabiłeś sobie.
Debil.
 
Poczytaj samemu specyfikacje dolby, na ktora sie ciagle powolujesz, to sie dowiesz skad sie te 128 kanalow i te subwoofery do surroundow biora.
 
Chociaz nie, zapomnij. Nie wystarczy przeczytac, trzeba tez zrozumiec co sie czyta, a to dla ciebie zbyt skomplikowane.
 
A z takim szambem nie gaworze towarzysko
 
A reszta czytelnikow znajdzie Dolby atmos Spec. (z bocznymi subwooferami do 120Hz) na stronie 20
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )


A czy zastosowanie DBA jest utopia?

Nie u mnie.

U mnie dziala.

Odchylki pasma w zakresie basu +/- 1,5dB i to w miejscu odsluchu to SENSACJA !!!

Czegos porownywalnego nigdy w zyciu nie slyszales i do konca zycia nie uslyszysz.

IMG_5713.thumb.png.a378628020b838a2a35c53019470eb40.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, xajas napisał:

Debil.

Rysować miałeś a nie pisać autobiografię, ale tytuł uczciwy.

 

10 godzin temu, xajas napisał:

specyfikacje dolby, na ktora sie ciagle powolujesz, to sie dowiesz skad sie te 128 kanalow

Kanałów jest 16, max. 64 głośniki. Ty piszesz o 128 dźwiękach. Nie chcesz rysować, to proszę nazwij te 128 kanałów. Zacznę - FL, dalej ty. 

 

11 godzin temu, xajas napisał:

A reszta czytelnikow znajdzie Dolby atmos Spec. (z bocznymi subwooferami do 120Hz) na stronie 20

Strata czasu. Chyba, że szykujecie seanse dla więcej niż 500 osób. Rzeczywiście to nie nasz majsterkowicz wynalazł subwoofery surround. Jeśli macie w swoich salkach więcej niż 14 bocznych surroundów lub tniecie bas powyżej 80hz mozna parkę takich głośników dołożyć. Ostrożnie nie mogą zejść poniżej 40hz.

 

11 godzin temu, xajas napisał:

A czy zastosowanie DBA jest utopia?

Nie u mnie.

U mnie dziala.

No tak działa ,ponieważ siedzisz sztywno na taborecie w osi pustego pomieszczenia. Tu sa normalne chopy i raczej nie znajdziesz naśladowców.

11 godzin temu, xajas napisał:

Czegos porownywalnego nigdy w zyciu nie slyszales i do konca zycia nie uslyszysz.

Robiłeś pomiary kilkadziesiąt tysięcy razy i w końcu wyszło jako tako. Możliwe, że akurat konkretnie pierdnałeś.

11 godzin temu, xajas napisał:

A z takim szambem nie gaworze towarzysko

Słusznie. Z takim szambem w ryju lepiej tego ryja w towarzystwie nie otwierać w towarzystwie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, xajas napisał:

Odchylki pasma w zakresie basu +/- 1,5dB i to w miejscu odsluchu to SENSACJA !!!

Wynik rewelacja; podziwiam Xajas ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

No i jestem po przestawieniu systemu z 5.2.4 na 7.2w chwili obecnej... w PL czeka jedna para 102f... by w pełni uruchomić docelowy system 7.2.4 potrzebuje jeszcze końcówki mocy stereofonicznej ponieważ ampli ma tylko 9 końcówek a 11 pre out... zastanawiam się czy kupno 7-mio kanałowej końcówki https://www.md-sound.de/EMOTIVA-BasX-A-700-7-Kanal-Endstufe-1050Watt na dolna strefę będzie lepszym rozwiązaniem niż kupno 5-cio kanałowej https://www.md-sound.de/EMOTIVA-BasX-A-500-5-Kanal-Endstufe-680Watt na górna strefę (ATMOS)...

 

A co do zmian bardziej mi się podobało gdy miałem 5.2.4 na 9m2 niż teraz 7.2 na 16m2...no ale cóż musi tak pozostać... dojdą jeszcze latem panele akustyczne wiec myśle że dźwięk się jeszcze jako tako zmieni na lepsze... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem jak to brzmi u ciebie, ale u mnie po dołożeniu tyłów znacznie poprawiła się scena dźwięku, w filmach bardzo dużo dzieje się z tyłu więc już z pewnością nie wrócę do konfiguracji  5.1

A czekaj, dwa metry od siebie czyli pomiędzy głośnikami a ty masz mniej niż metr od uszu,

 czy dwa metry od siebie czyli od twoich uszu a głośniki razem 4 metry? 

A na razie to ze za chwilę coś zmienisz czy na razie ze gdzieś idziesz? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Anthem MRX1140 KlipschRP280F RP450 RP500M SVS PB3000 Canton865  Atmos7.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Martin Rejek napisał:

@arti_ śmiej się śmiej Cymbale... 15 letni staż Ci nie pomoże w sprzęcie audio... 

popatrz @arti_, „cymbale” przez duże „c”. To się nazywa szacunek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez PawelMitsu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martyn zlokalizowany na YT ? Proponuje obejrzeć jeden odcinek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.