Skocz do zawartości
IGNORED

Nasze instalacje KD niech nas zobaczą:)


norwidos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wczoraj eksperymentowałem z zestawieniem dwóch razem i ustawieniem ich przed centralnym ze 30cm przed centralnym.

(Oba subwoofery jednakowe ale podłączone jako prawy i lewy).

No powiem że efekt ciekawy i chyba będę tak ustawiał do filmów.

Minusem jest to, że trzeba po seansie je postawić na swoje miejsce a ważą po 40kg.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, RAF77 napisał:

 

Ja wczoraj eksperymentowałem z zestawieniem dwóch razem i ustawieniem ich przed centralnym ze 30cm przed centralnym.

 

Dwa obok siebie?

 

25 minut temu, STELVIO napisał:

Za cienki jestem w tym temacie. Myślałem że to będzie prostsze. Jak mam z tym tyle kombinować a później nie daj Boże nie usłyszeć wielkiej różnicy to wolę poczekać na nowy ampli który to zrobi za mnie. I tak mam ogromną różnicę teraz z Klipschem.

Ale Ty chyba masz ampli z dwoma wejściami na suba? Bo to może być ten niuans.

Za bardzo dramatyzujesz i zniechęcasz sie :)

po prostu podłącz oba, ustaw mocniejszy na 10 a słabszy na 12 (pokombinuj aż znajdziesz optimum spl) i skalibruj.  Nie wiem jak długi masz kabel Y do ich podłączenia, ale naprawdę warto je rozstawić jak pisałem juz wyzej i spróbować. Masz 2 suby i nie chcesz tego wykorzystac. 

Ideałem  jest ze powinny byc takie same, ale równie idealnym wymogiem jest ich idealne ustawienie w pomieszczeniu, a wielu tak nie robi. Wiec spoko i pobaw sie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez will66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STELVIO moim zdaniem nie usłyszysz miażdżącej poprawy z racji iż ten sub Tagi jest po prostu słaby. Klipsch natomiast prezentuje dobry, bądź bardzo dobrym poziom dźwięku. Chcą słyszeć oba musiał byś przykręcić znacząco Klipscha i zapewne inaczej go skalibrować co było by trudne przy tym amplitunerze.

Model Klipscha na Twoje warunki jest jak najbardziej odpowiedni i nie bawił bym się w dwa suby (te dwa suby). Raczej pozbądź się Tagi a nie ograniczaj Klipscha.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
STELVIO moim zdaniem nie usłyszysz miażdżącej poprawy z racji iż ten sub Tagi jest po prostu słaby. Klipsch natomiast prezentuje dobry, bądź bardzo dobrym poziom dźwięku. Chcą słyszeć oba musiał byś przykręcić znacząco Klipscha i zapewne inaczej go skalibrować co było by trudne przy tym amplitunerze.
Model Klipscha na Twoje warunki jest jak najbardziej odpowiedni i nie bawił bym się w dwa suby (te dwa suby). Raczej pozbądź się Tagi a nie ograniczaj Klipscha.
 
No ja to właśnie tak na chłopski rozum widzę.

Ale jeszcze raz spróbuję. Jak pisał will66.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Stelvio pisaliśmy zanim kupiłeś trójnik i o takich opcjach utawienia i właśnie o apce żeby wyrównać spl pomiędzy nimi tylko nie wiem w którym temacie to było,  will66 ma identyczne zdanie na ten temat. Masz dwa różne suby więc musisz je choć trochę wyrównać i oczywiście taga będzie musiał nadrabiać trochę do klipscha. 

Masz opcję ustawień ręcznych i sygnału podawanego na każdy glosnik ? 

Ja mam i myślę że ty też więc przekazujesz do sygnału na sub, ustaw w ampli na 0 i wtedy gainem reguluj na subie i patrz na apke. Nie bój się przesadzić z gainem nic nie wybuchnie. Szumisz pierw np klipscha , masz np 78db ( przykładowo) potem wpinasz szybko tage i szumisz jeszcze raz do 78db kręcąc gainem na tadze mając już 0 na ampli bez zmian . Powoli dasz radę.

I smartfon z apką trzymasz cały czas w tym samym miejscu ( miejscu odsłuchu lub na wysokości głowy)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co rozumiem to suby mają cały czas stać po przeciwnych stronach? W czasie kalibracji i w czasie oglądania filmów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Po co , to jest jedna z opcji ustawienia ale nie to że konieczny warunek . Jeżeli masz już miejsce na suby ograniczone praktyką i uzywalnością salonu to nie będziesz chyba z nimi latał po salonie do każdej projekcji i ustawiał w innych miejscach.

Jeżeli kolumny stoją po bokach maksymalnie to dostaw każdego suba tak 5cm do kolumny każdej 

Sprawdź z na razie to co napisałem i wróć z opinią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Nie. Kalibracja zobaczy tylko jeden sub skoro rozdzielasz sygnał z jednego wyjscia.  Po prostu zrób kalibracje na jednym , ustaw głośność suba po kalibracji na 0 a nie na -4 czy -6 I potem już tylko ręcznie podawaj szum na sub i zmieniaj suby aby każdy dał ten sam poziom . Jak już ustawie z gain na plus minus ten sam poziom to dopiero zepnij obydwa suby trojnikiem i voala haha nie tak się chyba pisze :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ja obstawiam że ustawiales te suby po prostu za cicho jak nie słyszałeś różnicy.  Tu nawet nie musi być dwa takie same suby żeby usłyszeć dodatkowy bas który uzupełnia wcześniejszy sub , nawet gdyby było to walenie rytmiczne w 200l beke po oleju haha to i tak była by poprawa tu chodzi o ilosc źródeł basu .Oczywiście do pełni szczęścia dobrze mieć podobnej budowy suby itp.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem ustawione tak że nawet nie wiedziałem że Taga ma taki wychył membrany. Klipscha to już widziałem w akcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spl to jest ta głośność subów w db?
Rozsunąłem je do frontów. Odległość między nimi wzrosła o 26cm. Od frontów są 4 może 5cm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)
13 minut temu, STELVIO napisał:

Spl to jest ta głośność subów w db?

Krzywa SPL  to poziom głośności ale w całym paśmie częstotliwości jaką przetwarza kolumna.

Nie jesteś w stanie bez dobrej korekcji DSP wyrównać krzywej SPL nawet dla jednego suba a co dopiero dla dwóch różnych stojącym w różnych miejscach Twojego pomieszczenia odsłuchowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Nie żyjemy w idealnym świecie to widać,  ważne żeby dać sobie radę z tym co mamy bez różnicy czy mowa o db czy o spl panie DEFINICJA.

A wracając do wyrównania czego kolwiek to Ty dopiero masz problem . Oczywiście nie mówię o wyrównaniu velo z tym DIY bo to nie możliwe z oczywistych względów . Ogromny ciężki i jeden sub , jak ty z tym żyjesz? Planujesz dorobić drugiego czy będziesz się oszukiwał że jest super z jednym co będzie oczywistą bzdurą.  Miejsce też masz jakie masz a nie jakie pasuje do tego kontenera.  Bez kitu sytuacja nie do pozazdroszczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Jasne.

Już pytałem w innych tematach ale nikt nawet słowem nie pokusił się o odpowiedź. Może teraz wreszcie się dowiem jak się to robi.

Jak w takim razie dacie sobie radę przy wyrównaniu krzywej SPL dla  wielu różnych subwooferów stojących w różnych miejscach pomieszczenia. Jak to robicie w praktyce, żeby wyrównać przebieg tych krzywych?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi wyszło lub nie wyszło napiszę jutro. Dzisiaj już się nie wyrobię. W końcu sobota. Dzień rekreacji dla roboli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)
W dniu 9.02.2019 o 13:23, subfan napisał:

Oczywiście nie mówię o wyrównaniu velo z tym DIY bo to nie możliwe z oczywistych względów .

Gdzie znalazłeś informację że przy moim D.I.Y subie jednocześnie używam DD12?

W dniu 9.02.2019 o 13:23, subfan napisał:

Planujesz dorobić drugiego czy będziesz się oszukiwał że jest super z jednym co będzie oczywistą bzdurą

Nie odczuwam ani nie słyszę żadnych braków w dolnych rejestrach, pomiary robione przez specjalistę akustyka również potwierdzają, że od 15Hz przebieg jest prawie liniowy. Później jest lekki dołek ale krzywa wraca na swoje miejsce przy 10-13Hz. Poniżej 10Hz oczywiście leci już na dół  gwałtownie.

Nie uważam więc żebym na dzień dzisiejszy koniecznie potrzebował zmian w tym zakresie.

W dniu 9.02.2019 o 13:23, subfan napisał:

Miejsce też masz jakie masz a nie jakie pasuje do tego kontenera.

No niestety wygląda jak pokazałem na zdjęciach. Przynajmniej jest to pokój tylko do kina domowego całkiem słusznych wymiarów ( 30mkw), nawet nie do stereo ani nie do codziennego życia rodzinnego. Tylko pokój kinowy więc wyglądem suba nie muszę się aż tak przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Will66.
Tak, dwa zsunięte razem, łączenie na samym środku, więc jeden trochę na lewo, drugi trochę na prawo.
Ale tworzą jeden wielki subwoofer, jakby.

Jak bym miał jeden subwoofer, to tak bym go stawiał właśnie.
Chyba w kinie też są tak subwoofery ustawione, na środku pod ekranem.
(Może nie w każdym ale gdzieś tak widziałem).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

HQ nie zaczynaj robić audiofilskiego gnoju w zakladce " kino domowe " z tymi wyrownaniami krzywych spl i ich przebiegu. Idąc twoim tokiem rozumowania nawet posiadanie dwóch takich samych subów nie ma sensu bo po rozstawieniu ich w innych miejscach masz już inną krzywą i inny ich przebieg,  ot twoja perfekcja. Zacznij tak pisać do tych którzy od lat tłumaczą o wyższości duala czyli nawet do producentów bo o jutuberach nie wspomne.  Po części to kamyczek i do mojego ogródka znając Cię bo jak to można zgrać 1200w z 1000w ( pb4000 i pb13 ) ale zmartwie Cię bo jest wybornie. Powiem więcej producent nie widzi przeszkód żeby spasować pb16 i pb4000 bez słyszalny różnić ale tobie to w głowie się nie zmieści i twoimi krzywymi spl i Bóg wie czym jeszcze. 

Jesteś teraz w tym miejscu jakim jesteś i to na własne życzenie.  Zanim budową tego kiosku lepiej było na własne uszy sprawdzić wyższość duala nad pojedynczym bo wtedy nigdy , powtarzam NIGDY nie wpadł byś na pomysl lepienia tego molocha.  A że już to zrobiłeś to będziesz czepiał się teraz krzywych spl przy więcej niż jednym subie żeby próbować przekonać innych że jeden duży jest lepszy bo  krzywą spl się zgadza. Śmiech na sali , na wszystkich salach .

Co ci z pomiarów przez specjalistę jeżeli nie masz drugiego a specjalista nie wytłumaczy ci na wykresie jak wspaniały jest dual.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)
W dniu 9.02.2019 o 13:50, subfan napisał:

HQ nie zaczynaj robić audiofilskiego gnoju w zakladce " kino domowe " z tymi wyrownaniami krzywych spl i ich przebiegu. Idąc twoim tokiem rozumowania nawet posiadanie dwóch takich samych subów nie ma sensu bo po rozstawieniu ich w innych miejscach masz już inną krzywą i inny ich przebieg,  ot twoja perfekcja

A czy subwoofery to nie są urządzenia audio? Do nich jakimś cudem nie stosuje się zasad audiofilskich?

Oczywiście, że dwa suby w dwóch różnych miejscach będą dawały inne krzywe SPL. Jasnym też jest że dwa suby da się skalibrować świetnie. Tylko jakoś jest tak, że zadałem proste pytanie jak to robicie w praktyce i za każdym razem nikt ani słówkiem nie chce odpowiedzieć jak sobie z tym u siebie poradził. Zamiast tego otrzymuję chamskie zaczepki jak np. ta obecna o ,, robieniu gnoju''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)
W dniu 9.02.2019 o 13:50, subfan napisał:

Zacznij tak pisać do tych którzy od lat tłumaczą o wyższości duala czyli nawet do producentów bo o jutuberach nie wspomne. 

Ano tak, o ,, jutuberach'' zapomniałem. To faktycznie kopalnia wiedzy i mądrości.

Co tam jakiś pomiar robiony przez specjalistę. Po co? Nie lepiej sobie jakąś ,, jutuberową'' mądrość zapuścić? To krynica wiedzy. NIEPODWAŻALNEJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Przy tobie to nawet Audysey by wymiękł jak byś zaczął liczyć miejsca po przecinku żeby wykresy się zgadzały:))))) 

Cały audio biznes bazuje na ułomności ludzkiego słuchu i tym że nie usłyszymy pewnych różnic więc nie wyskakuj z wykresami i się tym ciesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Tak jak myślałem nie otrzymamy po raz kolejny ANI SŁOWA wyjaśnienia jak w praktyce robi się wyrównanie krzywej SPL dla trzech subów i to jeszcze jednego innego niż dwa pozostałe. Zamiast tego zwykłe prostackie zaczepki.

Wynika z tego, że subfan nie zrobiłeś żadnej kalibracji tego Twojego systemu. Podłączyłeś, ustawiłeś na ucho głośność i niby jest wybornie :-) Ale jazda.

 

Nie piszcie więc o wyrównywaniu SPL w tych różnych Waszych subwooferach skoro tego nie robicie.

Bo jak widzicie gdy pada pytanie jak to zrobiliście to zamiast odpowiedzi mamy tutaj niepotrzebny atak osoby która zadała to pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.