Skocz do zawartości
IGNORED

Nasze instalacje KD niech nas zobaczą:)


norwidos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Jak to "Nie otrzymamy " skoro jak na razie sam drążysz i skaczesz wokół tego , nie próbuj mieszać innych w swoje prywatne vendetty.  A tym bardziej czemu mam ci tłumaczyć jak ustawiłem moje suby ?  Cały czas kierujesz dyskusję na profesjonalną kalibracje i krzywej spl bo ją zrobiłeś do tego JEDNEGO suba,  mi to wisi bo wiem że dalej to tylko jeden sub i choć by najlepszy i skalibrowany to dalej jeden .

I nie " niby jest wybornie " bo jest wybornie .

I choćbym zrobił tyle co piszesz i jestem po tym zadowolony to gdzie twój problem ? W tym że mnie to cieszy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)
W dniu 9.02.2019 o 13:55, subfan napisał:

Gdybyś sprawdził ustawienie dual przed tym to byś miał 2 x 15" DIY  a nie jedną 18 na 100% , słownie - sto procent.

Nieprawda.

Gdyby to u mnie miało jakikolwiek sens to miałbym drugi sub 18'' .

Ale co niby miałbym tym osiągnąć skoro sub pracuje na znikomym ułamku swoich możliwości, daje świetnie liniową uzyskaną charakterystykę krzywej SPL a przy filmach akcji czujemy nie tylko na klacie ale nawet pod tylną częścią ciała jak pracuje pod nami masywny ciężki fotel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Czy nie wierzysz niczemu bez tabelek i wykresów jednocześnie zadowalając się posiadaniem jednego suba w systemie i to ustawionym w nie najlepszym dla niego miejscu tylko tam gdzie jest dla niego miejsce ? Te sprawy się wykluczają. 

I dobrze wiesz specjalisto od wykresów że nie chodzi mi o możliwości tego suba czy to która część ciała to czuje a o zwykłe korzyści płynące z duala. Kiedy to do Ciebie dojdzie że masz może i dobry sub ale JEDEN i tego nie przeskoczysz kalibracjami. 

Proste jest jak dla mnie że nie testowałeś ustawienia dual skoro tak bagatelizujesz jego wyższość 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

No widzę, że mamy do czynienia ze specjalistą wybitnym. Ty ze zdjęcia pokoju wiesz, że u mnie sub stoi w złym miejscu i na pewno gra źle. To że pomiary mówią co innego jest nieważne, bo Ty wiesz lepiej. Przecież widziałeś zdjęcie. Pokoju ma się rozumieć nie wykresu.

No powiem Ci chylę czoła. Za to, że ustawione na Twój słuch różne subwoofery grają tak, że nie ma sensu nawet patrzeć na przebieg ich krzywej SPL bo u Ciebie już lepiej się nie da, ale też za to że pomierzony profesjonalnym sprzętem przez zawodowca mój sub Ty ze zdjęcia jesteś w stanie ocenić jak gra.

Naprawdę takich specjalistów nam tutaj trzeba. Może nawet by tak założyć nową specjalizację audio?

Ty przyjeżdżasz komuś na chatę, patrzysz na pokój i mówisz tu postawcie i tu i będzie idealnie!

Albo nawet wyślijcie mi zdjęcie a ja Wam zaznaczę gdzie. To może być coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Każdy temat o subach od dziś HQ będzie komentował " ok ok masz fajny sub ale ma on profesjonalną kalibracje jak mój? Nie ma to czym się chwalisz " hahahaha 

Ochłonąć koledze proponuje , ustawienie masz jakie masz i powiedz kiedy najlepsze możliwe miejsce na sub pokrywa się z naszą szafką rtv ? Prawie nigdy , tyle. Kipisz tak swoim profesjonalizmem że nie widziałeś moich wpisów o tym że sprawdzę w tym roku takie cudo jak Anti mode 2.0dual Core  i jeżeli nie usłyszę poprawy na własne uszy to nawet w to nie zainwestuje , tabelki mnie nie interesują jeżeli poprawy nie usłyszę.  Tyle mogę zrobić żeby moje subiki były dobrze wykorzystane i tyle. Miejsce trzeciego nie jest optymalne , najlepiej by było gdybym mógł to dostawić do dwóch pozostałych ale miejsca brak więc nie wykluczam sprzedaży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, RAF77 napisał:

Will66.
Tak, dwa zsunięte razem, łączenie na samym środku, więc jeden trochę na lewo, drugi trochę na prawo.
Ale tworzą jeden wielki subwoofer, jakby.

Jak bym miał jeden subwoofer, to tak bym go stawiał właśnie.
Chyba w kinie też są tak subwoofery ustawione, na środku pod ekranem.
(Może nie w każdym ale gdzieś tak widziałem).

To „poszerzyłes” sobie strefę liniowego basu w miejscu odsłuchu/oglądania, bo zapewne pod nia kalibrowales :)

w kinie to juz inna bajka, zwróć uwagę na ilosc wygłuszenia i ustrojow.

Ja mam dwa suby na strzałkach 1/4 frontowa i tylna ściana -po przekątnej. Tak wychodzi optymalnie w pomiarach ze względu specyfikę pomieszczenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 9.02.2019 o 14:25, gość napisał:

 

Albo nawet wyślijcie mi zdjęcie a ja Wam zaznaczę gdzie. 

Widzisz a tak niedawno gotowałeś się na myśl o temacie w którym to nie można wróżyć ze zdjęć i dodawać komentarzy a teraz sam mi to zarzucasz hahaha jesteś THE BEST.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)
W dniu 9.02.2019 o 14:10, subfan napisał:

I choćbym zrobił tyle co piszesz i jestem po tym zadowolony to gdzie twój problem ? W tym że mnie to cieszy ? 

Ale nikt nie robi problemu z tego, że Twój system Cię cieszy.

Mogę jedynie szczerze pogratulować osiągniętego poziomu samozadowolenia. Przecież o to chodzi.

 

Mało tego,  jeśli ktoś za to będzie Cię krytykował i stosował do Twojego systemu określeń np. ,, ulep'' lub do Twoich wypowiedzi, że ,,robisz tutaj gnój'' to śmiało możesz mu odpowiedzieć że jest prostak i zwykły cham.

Nikogo nie powinno interesować a Ty nie powinieneś być przedmiotem krytyki nawet jakbyś z subwoofera zrobił sobie szafkę nocną i postawił na nim lampkę, bo nie masz już gdzie. To wyłącznie byłaby Twoja sprawa i Twoich warunków lokalowych.

Natomiast jeśli piszesz o wyrównywaniu poziomów SPL subwooferów a tego w praktyce nie robisz, to nie możesz winić i obrażać nikogo kto pyta Cię o takie rzeczy. Normalna rozmowa na forum poświęconym zagadnieniom audio.

Tutaj znakomita większość forumowiczów wierzy w mierzalną akustykę w wiedzę popartą praktyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, STELVIO napisał:

Za cienki jestem w tym temacie. Myślałem że to będzie prostsze. Jak mam z tym tyle kombinować a później nie daj Boże nie usłyszeć wielkiej różnicy to wolę poczekać na nowy ampli który to zrobi za mnie. I tak mam ogromną różnicę teraz z Klipschem.

Ale Ty chyba masz ampli z dwoma wejściami na suba? Bo to może być ten niuans.

 Tak, mam wyjscia i kalibracje na dwa suby osobno. 

Ale jak nie ma roznicy u ciebie to szkoda kasy, zostan przy jednym. Moze faktycznie wina w tym ze masz maly pokoik i jeden dobry sub styknie. U mnie salka ma okolo 50m^2 wiec jakiego suba wy nie dal to zawsze bedzie malo ^^ hehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 Tak, mam wyjscia i kalibracje na dwa suby osobno. 
Ale jak nie ma roznicy u ciebie to szkoda kasy, zostan przy jednym. Moze faktycznie wina w tym ze masz maly pokoik i jeden dobry sub styknie. U mnie salka ma okolo 50m^2 wiec jakiego suba wy nie dal to zawsze bedzie malo ^^ hehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 9.02.2019 o 16:19, gość napisał:

 mu odpowiedzieć że jest prostak i zwykły cham.

 

Pomogę Ci HQ - prostak, cham , nacjonalista, homofob , rasista - tyle tego w sobie się doszukałem z czego w dzisiejszych czasach jestem dumny. 

I to nie zaczynam używać takich słów gdy brakuje mi argumentów kolego. Tylko przypominam że to Ty nawolywales do dostosowania słownictwa w niektórych tematach po czym kończysz tak samo albo i gorzej . Oj zadrą w oku jest temat tego twojego suba i to nie małą. 

Przyznam szczerze że podchwycilem samo słowo spl w dzisiejszej dyskusji nie myśląc zbytnio nad nim bo użył to ktoś wcześnie i jakoś tak poszło,  chodziło mi o decybele. Nie szło tego nie zauważyć ale po co przemilczeć taką wpadkę skoro można dzięki temu zacząć jakąś awanturę. Mimo swoich lat ( zakładam że masz powyżej 30 ) dalej zachowujesz się jak dziecko które wie że w necie jest anonimowy i może sobie na wiele pozwolić gdzie u mnie przekłada się to co mówię i robię w realu na to jak zachowuje się w necie . Czyli jeżeli pisze o kimś prostak czy cham , jestem w stanie zrobić to w 4 oczy nie zważając na konsekwencje,  ty tak nie potrafisz więc skończ tą błazenade!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.02.2019 o 13:55, gość napisał:
A czy subwoofery to nie są urządzenia audio? Do nich jakimś cudem nie stosuje się zasad audiofilskich?

Oczywiście, że dwa suby w dwóch różnych miejscach będą dawały inne krzywe SPL. Jasnym też jest że dwa suby da się skalibrować świetnie. Tylko jakoś jest tak, że zadałem proste pytanie jak to robicie w praktyce i za każdym razem nikt ani słówkiem nie chce odpowiedzieć jak sobie z tym u siebie poradził. Zamiast tego otrzymuję chamskie zaczepki jak np. ta obecna o ,, robieniu gnoju''.

No jak to jak....

Mój amplituner rozróżnia subwoofer prawy i lewy i inaczej ustawia lewy inaczej prawy, w zależności jak wyjdą pomiary przy kalibracji.

No i przed kalibracja mierzy poziom głośności i każe ustawić na te 76-78db, każdy mierzy osobno, przed kalibracją właściwą.

 

Jeśli to cię nie satysfakcjonuje, to zawsze możesz dokupić osobne zewnętrze DSP dla każdego lub takie co może obsługiwać dwa subwoofery.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)
W dniu 9.02.2019 o 18:13, subfan napisał:

Przyznam szczerze że podchwycilem samo słowo spl w dzisiejszej dyskusji nie myśląc zbytnio nad nim bo użył to ktoś wcześnie i jakoś tak poszło,  chodziło mi o decybele.

No teraz wreszcie rozumiem. Trzeba było tyle dyskusji, żebyś wreszcie przyznał, że żadnego wyrównywania SPL nie robiłeś, tylko nie rozróżniasz poziomu głośności ustawianego na słuch od korygowania krzywej SPL.

 

W dniu 9.02.2019 o 19:57, RAF77 napisał:

No jak to jak....

Mój amplituner rozróżnia subwoofer prawy i lewy i inaczej ustawia lewy inaczej prawy, w zależności jak wyjdą pomiary przy kalibracji.

No i przed kalibracja mierzy poziom głośności i każe ustawić na te 76-78db, każdy mierzy osobno, przed kalibracją właściwą.

 

Jeśli to cię nie satysfakcjonuje, to zawsze możesz dokupić osobne zewnętrze DSP dla każdego lub takie co może obsługiwać dwa subwoofery.

 

O i to jest konkretna odpowiedź. Taki np. Velodyne z serii DD ma specjalne wyjście do podłączenia drugiego suba i wtedy rysuje krzywą SPL na ekranie TV lub na kompie dla tych dwóch urządzeń i odpowiednio je można ustawić samemu albo poprzez autokalibrację. Amplituner z dwoma wyjściami na suba też jest dobrym rozwiązaniem o ile ma świetną korekcję wbudowaną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jako laika w tej dziedzinie najbardziej wkurza, wasze nazewnictwo w skrutach. Ja połowy nie rozumiem. Ale pewnie jestem osamotniony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

HQ Uważasz się za takiego mądrego gościa i nie wychwyciles z kontekstu o co mi chodziło gdybym nawet nazwał to " jagodami "? Poza tym nic w reszcie dyskusji to nie zmieniło bo dalej twierdzisz że masz najlepszy sub który jest lepszy od subów dwóch:))bo pan robił kalibracje itp itd. 

Nie muszę przecież przyznawać ze Nie robiłem wyrównania skoro dopiero mam je w planach człowieku. Masz wybiurczą uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)
6 minut temu, subfan napisał:

Poza tym nic w reszcie dyskusji to nie zmieniło bo dalej twierdzisz że masz najlepszy sub który jest lepszy od subów dwóch:))

Zacytuj proszę takie moje słowa.

13 minut temu, subfan napisał:

Masz wybiurczą uwagę.

Tego nie rozumiem. To od słowa biuro? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi w czasie rodzinnej projekcji zje..ał się ampli. Chyba. Głos na centralu słychać na wszystkich głośnikach. A on sam jakby przez mgłę działał. I teraz całość wydaje mi się nie taka jak po kalibracji. Cholera wie co to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Pretekst do zakupu drugiego :))
Proszę. Nie dobijaj mnie. Kupiłem Klipscha dopiero co. Mój planowany Denon 4,5 tysi. kosztuje. Dla mnie to kosmos. Niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% Denon. I tu nikt mnie nie odwiedzie od decyzji. Wcześniej chciałem x6400h ale przesadziłem. Myślę, że pod mój pomysł kina to x4400h będzie wystarczający. Ale to także wysoka półka cenowa. Przynajmniej dla mnie.

Myślę że już nie na temat piszemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

O różnych rzeczach piszemy jak spl ,db to i można o ampli napisać.  4400 na pewno ci wystarczy , popatrz na używki bo nowego nawet nie wiem czy znajdziesz . W Niemczech w tej cenie były nowe marantze 7011 .

Edytowane przez Gość
Subfan zaczepia innych użytkowników.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam  , a Pan Moderator ma wolne ? Co , to za wątek ? Jakiś Bangladesz :( 
Przepraszam. Koniec. Poszło za daleko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcinos89

(Konto usunięte)
5 godzin temu, max720 napisał:

Przepraszam  , a Pan Moderator ma wolne ? Co , to za wątek ? Jakiś Bangladesz :( 

No widzisz, dlatego założyłem temat Nasze Kina Domowe - galeria Zdjec by tam się pojawiały tylko zdjęcia j krótki opis  bo jak mam ja tu szukać czy nowy użytkownik czegokolwiek gdzie mógłbym podpatrzeć co i gdzie mniejwiecej ustawić  to jestem chory do bólu i się szybko zniechęcam, i pewnie nie tylko ja 

@STELVIO na niemieckim ebay jest 5200w cenie 3 tys i jest on na 100% lepszy od 4100/4200/4300/4400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że z fajnego tematu gdzie lata zbierano zdjęcia oraz komentarze pod nie zrobił się total off top. Wiem że kolega założył nowy wątek. Ale on nie zbierze już tych historyczny zdjęć, tych użytkowników, których tu nie ma. 14 lat poszło.....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, STELVIO napisał:

5200W fajna maszyna ale już leciwa. Dla mnie bardzo ważne HDR, DOLBY VISION. Tego brak.

Mógłbym ci sprzedać mojego Denona X4400H, praktycznie nieużywany, może z 20 godzin...

Nie ma mnie w Polsce, przyjadę pewnie dopiero w grudniu na święta, więc ampli się kurzy, poza tym kino będę robił dopiero w nowym domu, wtedy kupię na pewno coś nowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adi777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcinos89

(Konto usunięte)
3 godziny temu, STELVIO napisał:

Marcinos89
5200W fajna maszyna ale już leciwa. Dla mnie bardzo ważne HDR, DOLBY VISION. Tego brak.

No chyba ze na nowinkach ci zależy no cóż, w tedy musi być nowy 

Edytowane przez Marcinos89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.