Jump to content
norwidos

Nasze instalacje KD niech nas zobaczą:)

Recommended Posts

2 godziny temu, fetek napisał:

i co ten rysunek ma wnosić do tematu ? przecież rozmawiamy o zupełnie innej płaszczyźnie.

Rozmawialiśmy (a przynajmniej ja) o dwóch płaszczyznach. Poziomej, z którą nie ma problemu a ty sądziłeś, że i w tej płaszczyźnie projektor jest źle ustawiony i pionowej, z którą z uwagi na zbyt mały lens shift mam problem wynikający z konieczności pochylenia projektora.

już Ci pisałem co da, raczej nie będziesz musiał niczego pochylać.

Nieprawda. Obróciłem projektor i żadnej zmiany nie ma. Dalej musi być pochylony. I doskonale zdaję sobie sprawę w czym tkwi problem. Nie wiem po czym sądzisz, że o tym nie wiem. Jednak ten "problem" jest tak naprawdę marginalny bo zbytnie nie cierpi na tym jakość obrazu.

przy takim ustawieniu każdy LS się szybko skończy

Szczerze wątpię. Mój projektor ma ok 30 stopni korekcji a TW9400 ma tą korekcję trzykrotnie większą. Może więc być zawieszony pod sufitem a samą korekcją lensf shift można pochylić obiektyw tak aby prawidłowo puszczał obraz na ekran.

Pisząc "przy takim ustawieniu" masz na myśli jego wysokość czy widzisz też jakieś inne błędy w ustawieniu bo dalej tego nie wyjaśniłeś?

• Haha 1

To czy Lens shiftu wystarczy, przy montażu proja zaraz pod sufitem, zależy od kilku czynników między innymi od wysokości mieszkania, wysokości montażu ekranu...nie ma maszynki, która ma tak duży zakres LS, że nie trzeba się o nic martwić...zawsze trzeba wszystko "poobliczać i przymierzyć" przed montażem, żeby później nie celować ze skosa w ekran... :)

Poza tym trzeba pamiętać, że maksymalny wychył LS w jednej płaszczyźnie ogranicza i znacznie zmniejsza zakres regulacji w drugiej płaszczyźnie...

• Like 1

25 minut temu, Yodas napisał:

Poza tym trzeba pamiętać, że maksymalny wychył LS w jednej płaszczyźnie ogranicza i znacznie zmniejsza zakres regulacji w drugiej płaszczyźnie...

Wiem. Dlatego mam tak krzywo na witrynie ustawiony projektor aby w płaszczyźnie poziomej nie robić żadnych korekt i wykorzystać maksymalny lens shift pionowy ale i tak musi być pochylony. Niektórzy po tym zdjęciu wysnuwają mylne wnioski ale obraz nie idzie na ścianę tylko na mobilny ekran, który mogę ustawiać w dowolnej pozycji względem projektora. W normalnych warunkach ustawia się projektor a u mnie ustawia się ekran.

• Haha 1

xavian

To co dla jednych banalne dla innych niepojęte... ;)

Zawsze wszystko wiedziałeś? Czy "uczyłeś się" tego co wiesz?

To jest forum dla Wszystkich..a Wielu z Nich zaczyna i przez takie posty budują Swoją wiedzę na powyższe tematy...

• Like 1

45 minut temu, Yodas napisał:

Wielu z Nich zaczyna i przez takie posty budują Swoją wiedzę

Początkujący nie przedrze się przez gąszcz tych niepewnych wypowiedzi. Z kolei dla mnie to wygląda jakby większość nigdy nie miała projektora skoro tyle ostrożnie klepią o rzeczach oczywistych, które można zamknąć w dwóch zdaniach.

Wszystko załatwił rysunek zamieszczony przez Stelvia . Twoja cenna uwaga o tym, iż zakres lens shiftów jest mniejszy przy zastosowaniu obu jednocześnie w tym gąszczu jest niezauważalna. Powinna być wytłuszczona, tego jak ktoś nie ma takiego proja nigdzie się nie dowie.

Na koniec okazało się, że Daniel wszystkich załatwił przekrzywiając ekran a jakby się uparł to nawet w pionie mógłby wyrównać obraz w ten sposób.

5 godzin temu, daniel-de napisał:

Rozmawialiśmy (a przynajmniej ja) o dwóch płaszczyznach. Poziomej, z którą nie ma problemu a ty sądziłeś, że i w tej płaszczyźnie projektor jest źle ustawiony i pionowej, z którą z uwagi na zbyt mały lens shift mam problem wynikający z konieczności pochylenia projektora.

Nie, rozmawialiśmy o pochyleniu czyli pionie i niczym innym.

Nieprawda. Obróciłem projektor i żadnej zmiany nie ma. Dalej musi być pochylony.

to jeszcze odwróć wyświetlanie obrazu... 😂

Szczerze wątpię. Mój projektor ma ok 30 stopni korekcji a TW9400 ma tą korekcję trzykrotnie większą. Może więc być zawieszony pod sufitem a samą korekcją lensf shift można pochylić obiektyw tak aby prawidłowo puszczał obraz na ekran.

Pisząc "przy takim ustawieniu" masz na myśli jego wysokość czy widzisz też jakieś inne błędy w ustawieniu bo dalej tego nie wyjaśniłeś?

"w dół" projektor ma najmniejsze pole do popisu, największy zakres regulacji jest w górę, czyli w sytuacji gdy projektor stoi na podłodze i wyświetla wysoko obraz albo wisi na suficie.

2 godziny temu, Yodas napisał:

To co dla jednych banalne dla innych niepojęte... 😉

bingo... 🙂

2 godziny temu, Yodas napisał:

Zawsze wszystko wiedziałeś? Czy "uczyłeś się" tego co wiesz?

To jest forum dla Wszystkich..a Wielu z Nich zaczyna i przez takie posty budują Swoją wiedzę na powyższe tematy...

Myślę że kursów pt jak ustawić projektor i czego unikać jest dostatecznie dużo.

Jaki tu spokój na tym forum ostatnio...
Chyba parę osób dostało bana

• Like 1

Video;TV LG79",Epson eh-tw7300, adeo130" Audio;CD, BD, AVR, PM, MM; Marantz.

Kolumny; Wharfedale Diamond 10.

2 godziny temu, RAF77 napisał:

Jaki tu spokój na tym forum ostatnio...
Chyba parę osób dostało bana

aż wieje nudą 😛

wpadnij na bocznice, sieczka non toper ^^

Zajebiste kolory. Pytanie masz z lewej i prawej strony kotary, czemu?

Teraz, Bali79 napisał:

Zajebiste kolory. Pytanie masz z lewej i prawej strony kotary, czemu?

Z jednej zasłaniają okno z drugiej białe meble.

• Like 2
  • Sad 1

3 godziny temu, STELVIO napisał:

A to ja chociaż jedno zdjęcie wrzucę po remoncie.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

@STELVIO bardzo Ci dziękuje za wrzucenie zdjęć do mojego tematu, widać bardzo duży progres do tego co było kiedyś... Cieszę się ze tam je zamieściłeś...

No i chciałbym Ci po gratulować👏👏👏 myśle ze królik został już złapany... Gratulacje👍👏😉🏆

• Like 1
  • Confused 1

Troszkę się zastanawiałem czy je wrzucać. Ale jak tak to tylko tam. Wątek fajny dla wszystkich którzy lubią podpatrywać pomysły innych. Wstawiłem poprzedni zestaw to i ten nowy powinien być. Namawiam innych także. Po to, to jest. Czy bogaty zestaw czy budżetowy. Nie ma różnicy.

• Like 2

Baardzo zacnie to wygląda. Dobry pomysł z tym zasłanianiem kolumn skoro to bije po oczach. Gratulacje! 

Powiedz tylko, czy jesteś zadowolony z dźwięku? 

Dźwięk w tej chwili jest o dwa poziomy lepszy niż miałem. Przy pełnej adaptacji to jest sala kinowa. Gąbki dekoracyjne po bokach i z tyłu, gips na przedniej ścianie i zasłony robią swoje.

• Haha 1

Dokładnie. Ani nie szpeci ani przeszkadza. Tylko montaż prowadnic jest trochę upiardliwy. Ja mam bardzo cienkie metalowe. Muszą być idealnie spasowane bo inaczej się haczyki klinują. Bezproblemowe to te większe plastikowe.

1 godzinę temu, Mieciu napisał:

Dobry pomysł z tym zasłanianiem kolumn skoro to bije po oczach. Gratulacje!

Tego kondona czarnego jeszcze na centralny powinien założyć 🤣

• Haha 1

Tego kondona czarnego jeszcze na centralny powinien założyć
Wszędzie jest kondon.
@fetek Tam nie komentujemy. Tylko opis i zdjęcia. Jvc super ale wiadomo. Oled to oled. To w końcu tv. Ale nie było osoby która nie byłaby zaskoczona obrazem z projektora. Na plus oczywiście. Przez ten krótki okres mam ponad 50godz na lampie. A wizytacje jeszcze się nie zakończyły.
  • Like 2

Brawo. Pięknie to zrobiłeś.

• Like 1

Video;TV LG79",Epson eh-tw7300, adeo130" Audio;CD, BD, AVR, PM, MM; Marantz.

Kolumny; Wharfedale Diamond 10.

2 godziny temu, STELVIO napisał:

Troszkę się zastanawiałem czy je wrzucać. Ale jak tak to tylko tam. Wątek fajny dla wszystkich którzy lubią podpatrywać pomysły innych. Wstawiłem poprzedni zestaw to i ten nowy powinien być. Namawiam innych także. Po to, to jest.emoji6.png Czy bogaty zestaw czy budżetowy. Nie ma różnicy.

Dokładnie tak jak pisze @STELVIO było moim założeniem ze każdy kto ma zestaw kina domowego nie ważne czy budżetowy czy high-endowy może tam zamieszczać swoje zdjęcia z krótkim opisem, 

Natomiast prosiłbym o „Nie komentowanie Postów” to ma być temat czysto przejrzysty, same zdjęcia. Przyznajcie sami ze miło sie taki wątek przegląda... 

panie @fetek  mógłbym prosić o usunięcie pańskiego wpisu dotyczącego pytania o projektory? Byłbym bardzo wdzięczny... 

Zapraszam wszystkich do umieszczania tam Swoich Sal Kinowych 

38 minut temu, STELVIO napisał:

@fetek Tam nie komentujemy. Tylko opis i zdjęcia. Jvc super ale wiadomo. Oled to oled. To w końcu tv. Ale nie było osoby która nie byłaby zaskoczona obrazem z projektora. Na plus oczywiście. Przez ten krótki okres mam ponad 50godz na lampie. A wizytacje jeszcze się nie zakończyły.

no ja właśnie będę ścianę przesuwał by 120'' zmieścić, pewno padnie na MS RS, niczego lepszego w dobrej kasie nie znalazłem.

no ja właśnie będę ścianę przesuwał by 120'' zmieścić, pewno padnie na MS RS, niczego lepszego w dobrej kasie nie znalazłem.
Na ja teraz widzę, że te 115" by weszło bez problemu. Wcześniej jakoś mi nie pasował. Może kiedyś.

patrz jeszcze na jakość samego ekranu, mnie żadna szmata jeszcze nie przekonała.

psioczą jaki to MS nie fajny a teraz gęba na kłódkę, wszyscy wyginęli.

Edited by fetek

Kolegę @RAF77 również zapraszam do wrzucenia aktualnego systemu, będzie miło i fajno zobaczyć dla jednych małe, innych duże zmiany do tego co było wcześniej... 

Z góry Bardzo Dziękuje...

Czy ktoś kiedyś czytał o ekranach SI ? Jakoś mało opini jest na ich temat i prawie nigdzie nie do dostania... jedno pytanie czy JVC DLA-N5 to to samo co RS2000? Cena ta sama... czy obydwa nadają sie dla Konsoli?