Skocz do zawartości
IGNORED

Nasze instalacje KD niech nas zobaczą:)


norwidos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do wygłuszenia: skoro regips jest taki dobry do wygłuszenia, to dlaczego w każdym kinie prawie wszystko jest pokryte materiałem, z reguły jakim grubszym płótnem lub czymś podobnym?

Mam plakaty w aluminiowych ramach, ale jeszcze ich nie montowałem... Z poprzedniego pomieszczenia zostały. Sufit w całości został najpierw pokryty 2 cm styropianem (tak jak i wszystkie ściany) i na to tapeta natryskowa. Tak też zostawiłem tylną ścianę (jedyna bez wykładziny dywanowej). Sufitu nie będę upiększał gwiazdkami, bo jak oglądam film, czy koncert to nie patrzę na sufit. Skupiam się na tym co na ekranie. To pomieszczenie jest przeznaczone wyłącznie do oglądania filmów i do koncertów. A do tego nie potrzeba ozdóbek, figurek itp. Dla mnie to trochę taka dziecinada...

Wcześniej sprzęt użytkowałem w normalnym pokoju, ale w obecnym pomieszczeniu, różnica w odsłuchach jest diametralna na plus.

Jak do tej pory wszyscy, którzy u mnie byli i oglądali na żywo, potwierdzili mój pogląd: tu ma się oglądać to co na ekranie i rozkoszować  niesamowitym dźwiękiem, a nie gadżetami na ścianach czy suficie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez THX Ultra 2

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten "pokoik" to ma 663 cm długości...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na innym kompie i dalej ekran jest różowy. Faktycznie albo ja dalton, albo Ty ślepy. Poza tym wszystko gra, fajny oldszolowy klimat kontrastujący z nowoczesnym sprzęciorem. Jak będę widział gdzieś zdezelowany saturator dam Ci cynk i zrobisz sobie barek. A o co chodzi z tą listwą zasilająca na ścianie po prawej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekran jest biały, a że wyszło jakieś odbicie światła - to może się wydawać, że coś tam różowieje...

Listwa zasilająca ochrania przed przepięciem projektor... Przecież na fotce widać co jest podłączone do listwy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez THX Ultra 2

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o matko..

1 listwa, która faktycznie chroni to jakieś 400-500 zł czyli wartość UPS'a który również chroni i jest wysoce zalecany, wręcz niezbędny przy projektorze.
2 dywan na ścinach i podłodze to za mało by wyeliminować dudnienie, (chyba że mylisz i błędnie opisujesz zjawiska) i masakra jeśli chodzi o dzwięk
3 kino, dywany, czekoladowa farba czyli adaptacja a byle lampa powoduje odbicie wszystkiego na ekranie.

3 godziny temu, THX Ultra 2 napisał:

Dla mnie to trochę taka dziecinada...

raczej poczucie estetyki, w tym konkrety przypadku jej brak.

3 godziny temu, THX Ultra 2 napisał:

to dlaczego w każdym kinie prawie wszystko jest pokryte materiałem, z reguły jakim grubszym płótnem lub czymś podobnym?

by maksymalnie wyeliminować odbicia światła, jeśli chodzi o akustykę to więcej do gadania ma sama konstrukcja ściany

BTW: po co styro ?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lata doświadczeń i zmian nie tylko sprzętowych ale i pomieszczeniowych pozwoliły mi na zbudowanie pokoju w którym dźwięk jest perfekcyjny w każdym zakresie. Osoby, które mnie odwiedziły - tylko to potwierdziły. A mam też takiego kolegę, który z racji swojego zawodu często jest na imprezach typu CES w Las Vegas itp. I powiedział mi krótko: tak perfekcyjnego dźwięku  jak u mnie nie słyszał nigdzie dotąd. A niektóre sceny, gdzie domeną był bas to musiałem mu odtwarzać wielokrotnie - takie zrobiły wrażenie. I tyle w temacie "masakry dźwiękowej".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez THX Ultra 2

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grunt ze wlascicielowi sie podoba i spelnia jego oczekiwania my mozemy tylko wyrazic swoja opinie czasem pozytywna a czasem wrecz przeciwnie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony 85 XH 9505.Optoma UHD-51a. Yamaha RX-A3050. Sony UBP-X800M2 .Klipsch RF-7.Klipsch RC-64II.Klipsch RF-82II.Klipsch R-14S.Klipsch SW-310

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, THX Ultra 2 napisał:

Lata doświadczeń i zmian nie tylko sprzętowych ale i pomieszczeniowych pozwoliły mi na zbudowanie pokoju w którym dźwięk jest perfekcyjny w każdym zakresie. Osoby, które mnie odwiedziły - tylko to potwierdziły. A mam też takiego kolegę, który z racji swojego zawodu często jest na imprezach typu CES w Las Vegas itp. I powiedział mi krótko: tak perfekcyjnego dźwięku  jak u mnie nie słyszał nigdzie dotąd. A niektóre sceny, gdzie domeną był bas to musiałem mu odtwarzać wielokrotnie - takie zrobiły wrażenie. I tyle w temacie "masakry dźwiękowej".

Bo monitor audio Platinum to bardzo dobrze grający sprzęt ,właśnie bas i jego wielobarwność jest super .. dodatkowo dynamika plus dość szczegółowy przekaz w kinie jest super .. u mnie w i to w bardzo małym pokoju po kalibracji audyssey xt32 ludziom idą ciarki po plecach w muzyce jak i filmach   .. pl300 gdybym miał warunki już by dawno stały..

Ps gdybym te ściany , wykładziny były czarne , zmienił by się klimat w środku o 180 stopni na Plus.

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, THX Ultra 2 napisał:

Osoby, które mnie odwiedziły - tylko to potwierdziły.

większości opada szczena jak zobaczą projektor a jak im powiesz cenę to zbierają zęby, sory takie opinie na mnie nie robią wrażenia podobnie jak tragi, które nie jak mają się do jakości audio wideo

wielu ludzi nie słyszało nawet ułamku kwoty, której tam masz.

Godzinę temu, THX Ultra 2 napisał:

A niektóre sceny, gdzie domeną był bas to musiałem mu odtwarzać wielokrotnie - takie zrobiły wrażenie. I tyle w temacie "masakry dźwiękowej".

dla mnie liczy się całość, nie tylko bas, byłem w mocno wytłumionych pomieszczaniach i brzmiało to tragicznie. Chętnie zobaczę pomiary, zwłaszcza wyższych rejestrów i czasu pogłosu. Jakich DSP używasz ?

I nie zrozum mnie źle, fajne klocki ale pomieszczanie to... sorry przy tym budżecie aż się prosi o krytykę!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fetek sorry ale w tym wypadku jesteś tylko smiesznym teoretykiem ,nie słyszałeś ,nie widziałeś a twierdzisz że jest źle gra .. śmieszą mnie tacy ludzie i zarazem mąciciele fajnych wątków na forum .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Co do wygłuszenia: skoro regips jest taki dobry do wygłuszenia, to dlaczego w każdym kinie prawie wszystko jest pokryte materiałem, z reguły jakim grubszym płótnem lub czymś podobnym? Mam plakaty w aluminiowych ramach, ale jeszcze ich nie montowałem... Z poprzedniego pomieszczenia zostały. Sufit w całości został najpierw pokryty 2 cm styropianem (tak jak i wszystkie ściany) i na to tapeta natryskowa. Tak też zostawiłem tylną ścianę (jedyna bez wykładziny dywanowej). Sufitu nie będę upiększał gwiazdkami, bo jak oglądam film, czy koncert to nie patrzę na sufit. Skupiam się na tym co na ekranie. To pomieszczenie jest przeznaczone wyłącznie do oglądania filmów i do koncertów. A do tego nie potrzeba ozdóbek, figurek itp. Dla mnie to trochę taka dziecinada... Wcześniej sprzęt użytkowałem w normalnym pokoju, ale w obecnym pomieszczeniu, różnica w odsłuchach jest diametralna na plus.

Jak do tej pory wszyscy, którzy u mnie byli i oglądali na żywo, potwierdzili mój pogląd: tu ma się oglądać to co na ekranie i rozkoszować  niesamowitym dźwiękiem, a nie gadżetami na ścianach czy suficie.

 

 

Też jestem tego zadania.

Jak bym robił pokój kinowy, to żadnych ozdóbek, jak najlepszy dźwięk i obraz i wygodne fotele, to wszystko.

Fetek, to ma "poczucie estetyki" prosto z festynu .

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiecie, że są gusta i guściki. O tym się nie dyskutuje. Akurat moja jaskinia nietoperza miałaby parę smaczków kinowych. Plakat, gadżet czy jakieś dodatki. Sufit-niebo gwieździste. Każdy ma inne podejście. Samo wejście ma robić efekt wow, a następnie rozwali system dźwięk i obraz. Takie moje marzenie. Kurde i znowu pewnie nie na temat wyszło.
No cóż nie pierwszy raz. Cieszmy się na razie z tego co mamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, RAF77 napisał:

Jak bym robił pokój kinowy, to żadnych ozdóbek, jak najlepszy dźwięk i obraz i wygodne fotele, to wszystko.

Fetek, to ma "poczucie estetyki" prosto z festynu emoji1.png.

Niechcący dowaliłeś Lolowi i Stelviowi. To nie Fetek doradzał ozdóbki.

 

13 godzin temu, THX Ultra 2 napisał:

a że wyszło jakieś odbicie światła - to może się wydawać, że coś tam różowieje...


No właśnie o odbiciu  światła pisałem. Co by nie było zrobiłeś kino bez doradzania się na forum, także zrywasz wszystko i zakładasz nowy temat. Będziemy tutaj wszyscy budować Twoją salkę, jakieś pół roku.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 godzin temu, darulok napisał:

@Fetek sorry ale w tym wypadku jesteś tylko smiesznym teoretykiem ,nie słyszałeś ,nie widziałeś a twierdzisz że jest źle gra .. śmieszą mnie tacy ludzie i zarazem mąciciele fajnych wątków na forum .

są elementy powtarzalne i udokumentowane, nie trzeba mieć, być, macać by móc wyciągnąć podstawowe wnioski.

Ponownie proszę o pomiary (no nie mów że robiłeś na ucho ?) i informacje jak się zająłeś pozostałą część pasma, jakie używasz DSP itd. Masz specjalne przegrody, zabudowane ściany czy jak ?

9 godzin temu, STELVIO napisał:

Dobrze wiecie, że są gusta i guściki. O tym się nie dyskutuje.

o niezabezpieczonym styro (który z reszta odbija światło) na suficie również.

9 godzin temu, RAF77 napisał:

Fetek, to ma "poczucie estetyki" prosto z festynu emoji1.png.

łaziłeś za mną że wiesz ? i teraz co, ja się mam nie wypowiadać bo nie słyszałem, ale Ty nie mając podstaw możesz wyrażać opinie o mojej osobie ?

9 godzin temu, STELVIO napisał:

Akurat moja jaskinia nietoperza miałaby parę smaczków kinowych. Plakat, gadżet czy jakieś dodatki. Sufit-niebo gwieździste. Każdy ma inne podejście. Samo wejście ma robić efekt

Może nie aż tak ale w pomieszczeniu mamy się czuć dobrze a nie "tylko oglądać", zwłaszcza jeśli czasem chcemy posłuchać muzyki. Ważna jest dobra wentylacja (której tu też nie widzę) i brak grających przegród i elementów dekoraycjnych.

Fajnie zrobiona adaptacja akustyczna też zdobi i nie wymaga "figórek"

Powiem szczerze, dobry sprzęt (który to ratuje), duży budżet i całość powinna robić WOW, tymczasem odczucia są odwrotne. Wolę słabsze klocki w dobrze przygotowanym pomieszczeniu, w kinie to zagra bardzo dobrze a w stereo może zawstydzić.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, darulok napisał:

Bo monitor audio Platinum to bardzo dobrze grający sprzęt ,właśnie bas i jego wielobarwność jest super .. dodatkowo dynamika plus dość szczegółowy przekaz w kinie jest super .. u mnie w i to w bardzo małym pokoju po kalibracji audyssey xt32 ludziom idą ciarki po plecach w muzyce jak i filmach   .. pl300 gdybym miał warunki już by dawno stały..

Ps gdybym te ściany , wykładziny były czarne , zmienił by się klimat w środku o 180 stopni na Plus.

Pozdro

Parę lat temu odwiedziłem w Niemczech (przy okazji pobytu na IFA) kolegę, który miał praktycznie wokoło cały pokój zrobiony na czarno.

Ale powiem Ci, że na mnie wywarło to przygnębiające, żeby nie powiedzieć dołujące wrażenie. Czułem się trochę jak w grobowcu... Przez pierwsze minuty jakoś to tolerowałem, bo było to coś innego ale po jakimś czasie już nie...

Dlatego ja u siebie nie chciałem takiego "klimatu" powtarzać.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez THX Ultra 2

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, fetek napisał:

Ponownie proszę o pomiary (no nie mów że robiłeś na ucho ?) i informacje jak się zająłeś pozostałą część pasma, jakie używasz DSP itd. Masz specjalne przegrody, zabudowane ściany czy jak ?

 

A co ty jesteś od oceniania??? Jak by chciał to już dawno by podał, ale nie chce i dobrze robi, nie wszyscy musza tu na forum wszystko wiedzieć!!! Może ma ci jeszcze podać ile zarabia, liczbę dzieci, zdjęcie żony wkleić albo bóg wie co jeszcze byś Ty był zadowolony lub inni??? , to jemu ma pasować i podobać się nie Tobie... 

mi się podoba taki minimalizm i jestem za? Idąc do kina tez podziwiasz ściany, oświetlenie, siedzenia, dywan, ekran??? No raczej nie... idziesz z przekonaniem ze obejrzysz dobry film a jak wyjdzie w trakcie dowiesz się po czy było warto... 

wiec przestań się czepiać, bo jak dotąd nie widziałem Twojej sali a wymądrzasz się jak byś był jakimś inspektorem od budowania sal kinowych... chowaj swój wścibski nos w swoje sprawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ja widzę, że Fetek chce tylko potwierdzenia wyjątkowych walorów akustycznych okładziny z styro i dywanu bo to intrygujące jest. Jeżeli chodzi o odbicie światła od omawianej wykładziny to ja mam ściany i sufit w ciemnym graficie i brązie. Może to wina jakiegoś mega flesza. Wypadałoby to wyjaśnić. U Stelvia też wyszło jasno. Przed chwilą zrobiłem zdjęcia z lampą i wychodzi nieco jaśniej ale w dalszym ciągu jest to ciemny grafit i ciemny brąz. U kolegi bez informacji, że ściany to czekolada to bym się nie domyślił. O suficie i wykładzinie nie wspomnę.

Godzinę temu, Martin Rejek napisał:

mi się podoba taki minimalizm i jestem za

 Mnie też podoba się minimalizm, a ty czepiasz się, że ja nic nie mam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Martin Rejek napisał:

Idąc do kina tez podziwiasz ściany, oświetlenie, siedzenia, dywan, ekran???

oczywiście że tak... zwłaszcza ekran ?

19 minut temu, Warm Hoxton napisał:

Ja widzę, że Fetek chce tylko potwierdzenia wyjątkowych walorów akustycznych okładziny z styro i dywanu bo to intrygujące jest.

dokładnie o to mi chodzi, zwłaszcza że "dźwięk jest perfekcyjny w każdym zakresie" w co bardzo ale to bardzo trudno uwierzyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze wyjaśnię to odbicie światła (różowienie). Otóż jak robiłem fotkę, to za moimi plecami stała lampa podłogowa, a jej światło w sporej części padało na tą ciemno-bordową czy może wrzosową wykładzinę na podłodze. I stąd pewne refleksy pokazać się mogły na dole ekranu. Jak się ogląda z projektora - oczywiście przy zgaszonej lampie - to żadnych takich przebarwień nie ma.

A jak ktoś nie chce uwierzyć we wspaniały dźwięk jaki teraz mam to nie musi. Wystarczy, że ci którzy u mnie oglądali i słuchali na żywo, a nie wirtualnie potwierdzili  tylko moje odczucia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez THX Ultra 2

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, THX Ultra 2 napisał:

stąd pewne refleksy pokazać się mogły na dole ekranu.

raczej od prawej czyli odbicie jest ze ściany nie podłogi (...), sam reflex jest od gniazdka na 3/4 wysokości ściany.

swoja drogą dywany sztuczne czy naturalne ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ściana nie jest w takim odcieniu jak podłoga, dlatego odblask raczej na pewno pochodzi od podłogi.

Na podłodze na pewno nie jest nic sztucznego. Ściany są na wykładzinie o podłożu filcowym:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dla mnie było ważne, że materiał jest antystatyczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez THX Ultra 2

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Martin Rejek napisał:

wiec przestań się czepiać, bo jak dotąd nie widziałem Twojej sali a wymądrzasz się jak byś był jakimś inspektorem od budowania sal kinowych... chowaj swój wścibski nos w swoje sprawy...

bo ja się nie lobię chwalić (chociaż fotki były), nie jestem wścibski (w przeciwieństwie do Ciebie) tylko wyrażam swoją opinie i mam do tego prawo, jak Ci się nie podoba to masz problem. Osoba, która publikuje tutaj swoje prace powinna się z tym liczyć.

To że ktoś wydał kupę kasy w sprzęt nie robi na mnie wrażenia a tu co niektórym sam ten fakt robi wodę z mózgu.

6 minut temu, THX Ultra 2 napisał:

No ściana nie jest w takim odcieniu jak podłoga, dlatego odblask raczej na pewno pochodzi od podłogi.

Na podłodze na pewno nie jest nic sztucznego. Ściany są na wykładzinie o podłożu filcowym.

z lewej ekran jest biały, z prawej przebarwiony a przejście jest dość płynne. Z resztą, to nie ma znaczenia bo jak sam powiedziałeś przy projekcji to nie przeszkadza.

jak filcowe to ok, naprawdę mam obawy o nadmierne wygłuszanie pomieszczenia i brak zainteresowania basem. Jeśli Ci to odpowiada (bo lubisz, bo jesteś przyzwyczajony) to spoko, ja tylko wyraziłem swoje zdanie, to jest Twoje kino a wystrój możesz zrobić zawsze.

Ja kino łącze ze stereo dlatego u mnie plan jest lekko inny.

BTW: ile szerokości, 4m ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

340cm więcej się nie dało ściany przestawić... Ale mam sofę akurat na trzy osoby i jest z szerokością wystarczająco.

Co do wentylacji - to po prawej stronie jest kratka wentylacyjna na ścianie - poniżej listwy Monstera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez THX Ultra 2

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , ile jeszcze godzin lub dni , tak pier... ? 

Możecie wyjaśnić sobie wszystko na PW ? Ledwo dwóch ch... zamilkło , a teraz Wy rozpier... wątek ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porobiłem teraz trochę fotek u siebie i stwierdzam, że aby zrobić takie jak jest w rzeczywistości to niezłe wyzwanie. W jasnym pomieszczeniu to nie problem. Przy ciemnych ścianach i sufitach bez światła naturalnego zmiana odległości lub kąta i kolorów nie poznaję. Do tego wszystko jakieś krzywe, zdeformowane i nie proporcjonalne. A ekran mi świeci jakby był panelem led. Na szczęście, żona jest fotografem i jeśli kiedyś dojrzeję do forumowego ekshibicjonizmu to wstawię konkretne foty.

15 minut temu, max720 napisał:

Panowie , ile jeszcze godzin lub dni , tak pier... ? 

Możecie wyjaśnić sobie wszystko na PW ? Ledwo dwóch ch... zamilkło , a teraz Wy rozpier... wątek ?

Jak się donosi moderacji , bo z tym wykropkowanym chamem trzeba zrobić porządek. My tu rozprawiamy o ważnych dla tematu sprawach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Warm Hoxton napisał:

aby zrobić takie jak jest w rzeczywistości to niezłe wyzwanie

I w tym tylko problem bo kolega Fetek rozwodzi się nad zdjęciem, które wo ogóle nie oddaje rzeczywistości. Wyłącz lampę, ustaw poprawnie balans bieli i włącz długi czas ekspozycji i powinno choć trochę przypominać rzeczywistość. Przecież w trakcie seansu na tym ekranie żadnych przebarwień i odblasków nie ma i nie powinno być.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
z lewej ekran jest biały, z prawej przebarwiony a przejście jest dość płynne. Z resztą, to nie ma znaczenia bo jak sam powiedziałeś przy projekcji to nie przeszkadza.

jak filcowe to ok, naprawdę mam obawy o nadmierne wygłuszanie pomieszczenia i brak zainteresowania basem. Jeśli Ci to odpowiada (bo lubisz, bo jesteś przyzwyczajony) to spoko, ja tylko wyraziłem swoje zdanie, to jest Twoje kino a wystrój możesz zrobić zawsze.

Ja kino łącze ze stereo dlatego u mnie plan jest lekko inny.

BTW: ile szerokości, 4m ?

 

Jak dlugo mozna sie czepiac i tak bezsensownie dyskutowac o tym zabarwieniu.

 

Czy te zdjecia byly robione kalibrowanym profesjonalnym sprzetem?

Oczekiwanie neutralnych kolorow w takim otoczeniu to glupizna.

 

Jedno klikniecie mysza w programie do obrobki zdjec i juz wszystkie kolory sa inne.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

IMG_1609.thumb.jpg.93cd40be4c50678279941389279e5f6f.jpg

 

Jak wam sie skonczy inspiracja, to dajcie znac, wygeneruje nastepne zafarby

 

Mozecie zaczac od seledynowego

IMG_1610.thumb.png.80fe01406dd3f290226f39695b034ed4.png

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, xajas napisał:

Czy te zdjecia byly robione kalibrowanym profesjonalnym sprzetem?

Tak. Te zdjęcia były robione dokładnie tym samym profesjonalnym  sprzętem, którego audiofil używa do nagrywania testów systemów audio na jutubie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, xajas napisał:

Jak dlugo mozna sie czepiac i tak bezsensownie dyskutowac o tym zabarwieniu.

Jakoś autor zdjęć nie do końca odebrał to jako czepianie np. dał linka do wykładziny co pozwala na wyobrażenie jak wyglądają ściany i wyjaśnił co nieco sprawę oświetlenia. Oglądając fotki zakładam, że oddają  obraz takim jakim jest. I po to ta "bezsensowna" dyskusja.

Ty Xajas z Przemakiem zajmijcie się lepiej tym na czym rzekomo się znacie, bo często owijacie w bawełnę, wypowiadacie się mało konkretnie i półgębkiem. Kluczycie jakbyście wpierw musieli sprawdzić w literaturze albo dopytać się studentów. Jak się was porządnie złaje to potraficie napisać jak trzeba. O to chodzi, takie audiobdsm ? Może napiszecie coś o styro z wykładziną. Dobre czy nie ?  I dlaczego ? Dawaj Przemak, dobijesz tu do ośmiu tysięcy postów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, THX Ultra 2 napisał:

340cm więcej się nie dało ściany przestawić...

no właśnie też mam ten ból, w planach było 450cm tylko komuś się coś pomyliło i wyszło 400... no nic trzeba z tym żyć.

4 godziny temu, daniel-de napisał:

I w tym tylko problem bo kolega Fetek rozwodzi się nad zdjęciem, które wo ogóle nie oddaje rzeczywistości.

nie krytykowałem zdjęcia tylko wypowiedź i zaburzenia przestrzeni autora. Jak jesteś zbyt leniwy by przeczytać całość albo nie rozumiesz co czytasz to się nie wypowiadaj.

Jak już się czepiać, to zdjęcia akurat oddaje rzeczywistość, nikt go nie malował a efekt jest normalny dla danej sytuacji  

4 godziny temu, max720 napisał:

Panowie , ile jeszcze godzin lub dni , tak pier... ? 

i kolejny...

czy to forum zrzesza samych userów specjalnej troski ? przepraszam nie wiedziałem że to ugrupowanie do klepania po tyłku i leczenia placebo a posiadanie własnego zdania i krytyka to niemal ekskomunika.

Powtarzam, co niektórym wartość sprzętu robi wodę z mózgu.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.