Skocz do zawartości
IGNORED

Nasze instalacje KD niech nas zobaczą:)


norwidos

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Martin Rejek napisał:

nagrałem w 4K z Iphona 11

Też bym chciał mieć tyle pieniądzorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dodać filmik jak to wyglada na YT nagrałem w 4K z Iphona 11 i zdegradowali jakość do 360p ale coś słychać i widać...
 
Bez problemu możesz dać w 4k lub niżej ale 60fps. Te 360p.to tak se hahah

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
24 minuty temu, Bali79 napisał:
3 godziny temu, Martin Rejek napisał:
Chciałem dodać filmik jak to wyglada na YT nagrałem w 4K z Iphona 11 i zdegradowali jakość do 360p emoji17.png ale coś słychać i widać...
 

Bez problemu możesz dać w 4k lub niżej ale 60fps. Te 360p.to tak se hahah

A to nawet tego nie wiem gdzie się zmienia , hi hi telefon mam od tygodnia wiec jeszcze go nie rozkminilem... ale dzięki za podpowiedz ... cenie sobie ja 

Ja powiem tak : „ Jestem mega zadowolony z Tego co osiągnąłem” zastanawiam się czy wymiana tylnich Victa Prime 202 na Heco Celan GT 202 wniesie dużo w Kinie??? Mam kasę i to nie problem w zakupie ale chodzi o to czy jest sens... co może się zmienić???

Dodam iż nie korzystam z Kalibracji!!! Od kiedy kupiłem Ampli 2600H jeszcze nigdy nie podłączyłem mikrofonu Kalibracyjnego... ustawiłem se odległości za pomocą miary, Decybele to na Centralnym dodałem plus 1,5db a reszta to na zero, tylko fronty i central maja pełne pasmo a reszta cięta na 80hz.... Właśnie oglądam Pan I Władca:Na krańcu Świata... i te walki, mega doznania, wiadomo Lewy i Prawy kanał nie zejdzie nisko ale i tak jest mega!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Martin Rejek napisał:

 „ Jestem mega zadowolony z Tego co osiągnąłem” 

Budowałeś to pomieszczenie czy coś? Nie wiem o co chodzi kiedy piszesz o tym zadowoleniu , tv jeszcze w miarę a resztę ciężko kinem nazwać.  Stopień lepiej od soundbara,  tak będąc szczerym .

Do tego brak suba i znowu kurtyny ... taka moda czy coś??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
3 minuty temu, Xpedite999 napisał:

Budowałeś to pomieszczenie czy coś? Nie wiem o co chodzi kiedy piszesz o tym zadowoleniu , tv jeszcze w miarę a resztę ciężko kinem nazwać.  Stopień lepiej od soundbara,  tak będąc szczerym .

Nie budowałem, po prostu wydzieliłem se przestrzeń z 15m2 na sekcje kinowa (9m2) i jestem mega zadowolony... każdy film jest mega doznaniem, ostatnio czyli wczoraj oglądałem ripa 4K UHD Midway w Atmosie i zrobił na mnie takie wrażenie... ze aż dech zapiera, mówię to serio... dźwięk zero korektorów, Audyssey, czy czego kolwiek... stara technika z lat 20 czyli odległość i głośność, w tedy było jeszcze możliwość ustawienia odbić od ścian lub ich grubość (SONY STR-QB940), głośniki frontowe full band reszta czyli Atmos i Surround 80hz i jest git malina... było u mnie 10 osób w ciagu 3 dni i każdy stwierdzi i pogratulował ze się JARA 

Wymienię we wakacje na pewno tv na 85 cali Sonego a co do reszty to zobaczymy... mogłem wziasc 3600 za 900€ ale stwierdziłem iż wymiana z 1600 H na 2600H poprzez serwis gwarancyjny wniesie dużo poprzestałem na dopłacie 100€... teraz czekam za nim pojawi się 4600 lub wyżej bo Denon i Heco Celan to udane połączenie... w muzyce spokojne dość natomiast kino pazur ... słychać to we filmiku... a to jest przy -40db a gdzie do 0 a tym bardziej ponad...

18 minut temu, Xpedite999 napisał:

Do tego brak suba i znowu kurtyny ... taka moda czy coś??

Po bokach nie mam kurtyn tylko grube zasłony, zdają egzamin... dzięki nim wytwarza mi się z lewej strony sztuczna ściana akustyczna, ja jestem mega zadowolony... nie nawiąże symbilantow i Śśś oraz Ććć słysząc w filmach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać ktoś nie rozróżnia cienkich zasłon od grubych zasłon czy kotar. No ale cóż począć. ?

Tylko odgórne założenia, że to bee.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez STELVIO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
11 minut temu, STELVIO napisał:

Widać ktoś nie rozróżnia cienkich zasłon od grubych zasłon czy kotar. No ale cóż począć. ?

Tylko odgórne założenia, że to bee.

Dokładnie @STELVIO same kotary/ zasłony w PL kosztowały mnie1400z (4x1,5metra) z wysyłka wiec to nie jest jakiś tam szchitz... głośniki i to wszystko to 3400€ nie licząc tv z przed dwóch lat ( w tedy cena ponad 4,800 gdzie ja kupiłem za 4,000€ z uchwytem oryginalnym wartym 300€ do tego TV

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, STELVIO napisał:

Widać ktoś nie rozróżnia cienkich zasłon od grubych zasłon czy kotar. No ale cóż począć. ?

Tylko odgórne założenia, że to bee.

Zasłony,  kotary , peleryny,  koce , nazwij to wszystko kolego jak chcesz ale głównym powodem dla ktorego ktokolwiek to użył to "zmiana " koloru wnętrza na czas projekcji ( poprawienie kontrastu i kolorów) tyle że takie rozwiązanie kompletnie nie bierze pod uwagę dźwięku przestrzennego . Powiem więcej,  to proteza w salonach na czas projekcji w których na codzień chcemy mieć w miarę warunki mieszkaniowe do przyjmowania gości itp. To najgorsze co można zaistanowac /powiesić  po bokach jeżeli mowa o dźwięku. 

Ps. Kolego @Martin Rejek nie wychylaj się nawet o pieniądzach "  mam kasę..." bo to co widać świadczy inaczej , jak np twój zestaw ma się do kosztu mojej wykładziny 120€ za m2  na prawie 30m podłodze ? . Co dla jednych sufitem , dla innych podłogą. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Xpedite999

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w wielkim błędzie. Do kina jak znalazł. Sprawdzone wiele razy w wielu miejscach. Stereo się nie wypowiadam. Nie interesuje mnie to.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, STELVIO napisał:

Jesteś w wielkim błędzie. Do kina jak znalazł. Sprawdzone wiele razy w wielu miejscach. 

Powiedz tylko kiedy ktokolwiek to zastosował bo chciał a nie bo musiał?!  Pisałem wczesnej że kluczowe znaczenie ma umiejętne rozmieszczenie tzw paneli akustycznych po bokach czyli są miejsca w których ich być nie powinno , zasłony to blokada wszelkich dźwięków i odbić zwiększających efekty surroundu,  przestrzeni itp. Nie dyskutuj bo zrobiłeś to co musiałeś a nie to co lepsze względem dźwięku przestrzennego w twoim salonie chcąc usprawiedliwić zakup projektora . Poszedłeś na kompromis i obraz postawiles na 1 miejscu a dźwięk chyba na 3 lub nawet na 4 . Koszmar 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mądre jajo się wypowiedziało. Byłeś w tym pomieszczeniu i słuchałeś , że się wypowiadasz? Surroundy daleko, atmos daleko. Fronty i central nie ma z tym nic wspólnego. O subwooferach nie wspomnę. Ale ty kalibrator ze sprzętem jesteś. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, STELVIO napisał:

Fronty i central nie ma z tym nic wspólnego.

Po tym widać ile wiesz o dźwięku przestrzennym . Nie ma sensu ciągnąć dyskusji bo nie chcesz się uczyć . Nikt nie wypowiedział się mądrze na ten temat od kiedy go poruszyłem.  Znawcy wchodzą i czytają ale nie dpisują bo maja tyle pojecia co ty , wiedzą tylko że Bowersy serii 8 to killer do kina ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Xpedite999

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak jest profesjonalna kalibracja zrobiona przez fachowca to jest źle. Trzeba zrobić tak jak Ty mówisz. To prawda, nie ciągnij tego dalej. Bo przyszedłeś w innym celu i wszyscy to wiedzą. ? Ja z szacunku do reszty forumowiczów także kończę. Pa Xpedite999.?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, STELVIO napisał:

Czyli jak jest profesjonalna kalibracja zrobiona przez fachowca to jest źle. 

Fachowiec ma zadanie kalibrować a nie meblować ci pomieszczenie . Ustawisz meble i glosniki tak a nie inaczej a on przychodzi , skalibruje i wychodzi . Spytaj go tylko czy to co zastał u Ciebie to to co powinno być w pokoju kinowym ...  To są tzw kompromisy a będzie ich więcej jeżeli chcesz mieć kino w salonie dziennym i to jest najważniejsze zadanie tego pomieszczenia a pokój kinowy to jego drugie oblicze na kilka godzin w tygodniu. Nie wiem czemu tak bronisz tych rozwiązań,  można przecież napisać " można lepiej ale ja nie miałem wyjścia " i można temat zakończyć,  ty wolisz walkę z wiatrakami ... 

Rozmieszczenie w twoim wypadku to nastepny kwiatek. Po co te 4 atmosy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Xpedite999

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
42 minuty temu, Xpedite999 napisał:

Po tym widać ile wiesz o dźwięku przestrzennym . Nie ma sensu ciągnąć dyskusji bo nie chcesz się uczyć . Nikt nie wypowiedział się mądrze na ten temat od kiedy go poruszyłem.  Znawcy wchodzą i czytają ale nie dpisują bo maja tyle pojecia co ty , wiedzą tylko że Bowersy serii 8 to killer do kina ...

Wiedz jedno kolego, kalibracja twojego sprzętu do bowersow serii 8 to kpina do kwadratu. Nie ważne co byś zrobił ,to levelu tych kolumn nie przeskoczysz , koniec ci kropka. Masz jakieś tam budżetowe kino plus kakibracje ok,ciesz się tym. Ale nie porównuj się do chłopaków którzy którzy mają zestawy na topowych driverach. To jest zupełnie inny świat kolego, no ale co ty możesz wiedzieć na ten temat. Nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak ty o kinie skoro mierzysz je miarą " stereo " i zapominasz o podstawowych różnicach po między tymi " dyscyplinami ". Skoro mój zestaw nazywasz budżetowym to pochwal się tym co ty masz . Od kiedy budżetowy zestaw kosztuje prawie 40tys zł ( same głośniki) plus 2 x sb16 ultra plus emotiva 3 gen 3, Yamaha 3080- jak dla mnie budżetowe to może być,  ale w DUBAJU  ...

Dalej nie rozumiesz podstawowych założeń konstruowania zestawów typowo kinowych . Nie mają być to najlepsze i najdroższe głośniki na rynku aby upiększyć przekaz tylko takie które jak najbardziej go urealnią.  Posłuchaj jak brzmi ulica, korki samochodowe , miasto , tłum ludzi, wybuch,  strzał z pistoletu itp itd są to rzadko miłe dla ucha dźwięki ale na tym polega realny dźwięk codzienny . Naprawdę dziwne podejście ale nie winie za to 13 lat na forum skoro obracacie się wokół ludzi którzy nic nie wiedzą na temat KINA  i dźwięku przestrzennego co diametralnie różni się od stereo( mozna tak i 40 lat spedzic i glupoty pisać) . Jak to kolega @fetek napisał " gówniany zestaw ale skalibrowany będzie i tak brzmiał gorzej od dobrych , drogich kolumn bez kalibracji " ( czy coś w tym stylu ) tyle że ja nawiązywałem do swojego zestawu ( skalibrowanego) lub ewentualnie zestawu teraźniejszego który ma gość od planowanych Bowersów ale też po ewentualnej kalibracji i wtedy kontrę można robić na bowersy 8 bez kalibracji . Jak " gówniany " jest według Fetka zestaw M&K lub zestaw Monitor Audio posiadany teraz przez kolegę od " serduszek " to co ma w domu kolega ? Jaki ma zestaw że ww zestawy to dla niego gówno? Przypominam że piszemy o kinie gdzie spójność LCR to podstawa i dlatego 3 identyczne głośniki na froncie to standard i wymóg w poważnych instalacjach ( ciekawe co napiszecie na ten temat w kwestii bowersów 8).  

Traktujecie forum na zasadzie " gangu osiedlowego " gdzie liczy się jak wulgarnie i z przekonaniem można komuś dać do pieca żeby nie podskakiwał i na tej podstawie wybieracie grono które tym samym staje się tzw "znawcami " skoro blokują innych o innym zdaniu i poglądach i dalej zostajecie w tym samym sosie amatorów wyszczekanych bo innym nie chce się z wami użerać i po prostu odchodzą stąd. Liczy się jak głośno potrafisz krzyczeć a nie to co masz do powiedzenia..takie czasy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Xpedite999

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, Xpedite999 napisał:

Skoro mój zestaw nazywasz budżetowym to pochwal się tym co ty masz . Od kiedy budżetowy zestaw kosztuje prawie 40tys zł ( same głośniki) plus 2 x sb16 ultra plus emotiva 3 gen 3, Yamaha 3080- jak dla mnie budżetowe to może być,  ale w DUBAJU  ...

Zawsze lubiłeś rzucać cenami ,ja taki nie jestem. Poszukaj sobie w tym temacie, gdzieś pisałem co mam. 

Za wczasu muszę cię zmartwić ,same  moje fronty kosztują więcej , niż całe twoje kino. ??????

No, ale ty masz kalibracje . Pewnie jakbyś miał Tonsile ,to i tak ja i cała reszta byśmy musieli klękać przed tobą. ???????

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wracasz do tego o czym pisałem,  kino to nie tylko fronty . Nawet dalej można się posunąć,  central jest ważniejszy niż fronty , suby są ważniejsze niż fronty itp itd dalej myślisz w kategorii  " STEREO" . Kino to współpraca że sobą więcej niż 2 głośników,  dlatego pomiary i adaptacja będzie inna niż w wypadku stereo . Znalezienie właściwego miejsca odsłuchu w kinie jak i rozmieszczenie głośników jest nawet ważniejsze niż w stereo  bo ma tworzyć realne 360 stopni ( o ile mamy atmos)  a nie wrażenie bycia na koncercie gdzie scena jest przed słuchaczem . Stereo stawia na barwę,  jakość komponentów i magicznych kabli i w zasadzie jest sposobem na wyciągnięcie astronomicznych kwot przez tzw audio voodoo gdzie w kinie sprawa postawiona jest nazwijmy to " uczciwiej " bo chodzi  "tylko" o jak najbliższe odwzorowanie tego co chciał przekazać reżyser ( co prawie pokrywa się realiom) . Przeceniasz tym samym wagę frontów w kinie przechodząc z zaawansowanego stereo.  Zagadnienia niby podobne a jak różne,  twoje zachowanie jest tego najlepszym przykładem ( jeszcze kilku by się znalazło myślących podobnie ale padło na Ciebie skoro raczysz zabierać w ogóle głos w tej zakładce).

Ps. Nie wiem jakie masz fronty i wątpię w to że warte są więcej niż jakieś 90tys zł,  z drugiej strony masz sytuację nie do pozazdroszczenia bo na resztę systemu będziesz musiał wydać ( central jakieś 30-40 k + 15-20k surroundy,  suby min 20k , plus oczywiście procesor i końcówki jakieś 40-50k żeby kroku dotrzymać frontom) i to tylko 5.2 ?? , sorry biorąc pod uwagę sztukę kina domowego LCR mają być jednakowe więc poszukaj trzeciej kolumny na central ( ok 45k w twoim wypadku ) dodaj do tego projektor , ekran no i pomieszczenie i masz bracie niewątpliwie najdroższy system kina w Polsce - może teraz zdasz sobie sprawę jakie głupoty wypisujesz panie STEREO ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Xpedite999

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noż panie idealnie pan trafiłeś ale za tani ten Projektor
Gratki za poczucie Humoru
5.0.2 wystarczy na 2,85x3,20m suba nie potrzebuje, tz nie twierdze i nie mówię ze nie ale obejrzałem pare filmów i na w Midway jest wystarczająco...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
A co to za głośniki dałeś na surround I na sufit?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze lubiłeś rzucać cenami ,ja taki nie jestem. Poszukaj sobie w tym temacie, gdzieś pisałem co mam.  Za wczasu muszę cię zmartwić ,same  moje fronty kosztują więcej , niż całe twoje kino. No, ale ty masz kalibracje . Pewnie jakbyś miał Tonsile ,to i tak ja i cała reszta byśmy musieli klękać przed tobą.    

 

 

 

 

No właśnie, miałem to napisać , że Twoje fronty kosztują więcej, niż jego całe kino, hehe. 

A co to za głośniki dałeś na surround I na sufit?
Ok. Już doczytałem. Heco Victa prime 202.Na surround to ok, ale na suficie, to one dziwacznie wyglądają.Na sufit, to szukaj heco music style 202, te płaskie.W Niemczech jakieś używki powinieneś znaleźć, bo nowe, to już ciężko kupić.

 

 

Aaaa i jeszcze jedno.

Centralny ustawiłeś na pełne pasmo?

W jakim celu?

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że kolumny podłogowe jednak sprzedałeś i kupiłeś monitory.

To stanowczo powinieneś dokupić subwoofer i obciąć pasmo z frontów.

Moim zdaniem, taki svs SB 1000, by ci idealnie pod TV tam pasował.

 

 Tak poza tym, to ładnie to zrobiłeś.

Gratuluję.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Martin Rejek napisał:

wydzieliłem se przestrzeń z 15m2 na sekcje kinowa (9m2)

Sprzętowo bardzo rozsądnie podszedłeś do tematu a stoliczek kup sobie wiszący mocowany do ściany, bo stojącym wizualnie zagracisz tak małą powierzchnię. Tylko nie opowiadaj bzdur o manualnej kalibracji, na dodatek z atmosem.

 

33 minuty temu, RAF77 napisał:

No właśnie, miałem to napisać emoji1.png, że Twoje fronty kosztują więcej, niż jego całe kino, hehe.

RAF co z tego, że tyle kosztują ? Ja mam prośbę, aby koledzy posiadający hajendy opisali i uzasadnili wyższość stereo od multichanell oraz przydatność zdolności kreowania sceny przez dwie kolumny vs multichanell. Warto opisać  drogich głośników basowych w hajendowych kolumnach i opisać siermiężność subwooferów. Przypomina mi się Amiga vs PC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Xpedite999 napisał:

Fachowiec ma zadanie kalibrować a nie meblować ci pomieszczenie . Ustawisz meble i glosniki tak a nie inaczej a on przychodzi , skalibruje i wychodzi .

 Wszystko fajnie ale u ciebie przesunął leżankę o 40 cm. Tym samym podwieszona wyspa i mozolnie rozmierzone głośniki sufitowe poszły się ciąć. Czy ty twierdzisz, że to nie był fachowiec ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, WARMSTONE napisał:

 Wszystko fajnie ale u ciebie przesunął leżankę o 40 cm. Tym samym podwieszona wyspa i mozolnie rozmierzone głośniki sufitowe poszły się ciąć. Czy ty twierdzisz, że to nie był fachowiec ?

Nie wiem o co chodzi , znowu jestem kimś innym? Martinem,  Marcinem, subfanem,  marcinosem ,  i kim jeszcze ? Nie mam atmosa , mam 7.2 i nie planuje atmosa . Może kiedyś.  Planowanie od początku i kucie pod zabudowe ( w sumie juz mi wolno bo mieszkanie spłaciłem ) albo takie cuda wiszące jak u Martina , słabo to wygląda .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAF co z tego, że tyle kosztują ? Ja mam prośbę, aby koledzy posiadający hajendy opisali i uzasadnili wyższość stereo od multichanell oraz przydatność zdolności kreowania sceny przez dwie kolumny vs multichanell. Warto opisać  drogich głośników basowych w hajendowych kolumnach i opisać siermiężność subwooferów. Przypomina mi się Amiga vs PC.
Z tego co wiem, to kolega ma zestaw z 5 głośnikami, nie samo stereo. Odpowiedni centralny (do obecnych frontów), będzie robiony na specjalne zamówienie i będzie bardzo drogi.

O cenie całego zestawu wolę nawet nie myśleć, bo to o cenę domu zachacz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat, jak i wiekszość...zaczyna osiągać dno dna....

Brawo wy ! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, RAF77 napisał:

Odpowiedni centralny (do obecnych frontów), będzie robiony na specjalne zamówienie i będzie bardzo drogi.

Obawiam się, że ten drogi i zdobyty z wielkim mozołem dobrany centralny nic nie zmieni . ani na lepsze ani na gorsze. Po prostu bardzo dobre stereo tworzy odczucie dźwięku w środku , czasami nad i za głową, po bokach.  W tym wypadku hajend za pół melona już wykreował wirtualny głośnik centralny. W multichanell wystarczą przyzwoite, prawidłowo zamontowane głośniki i dobry procesor. Inną, rzeczą jest samo pomieszczenie, które więcej wnosi do dźwięku niż cena kolumn.

9 minut temu, hifibloke napisał:

Ten temat, jak i wiekszość...zaczyna osiągać dno dna....

Brawo wy ! 

Trzeba uczciwie przyznać, że tym razem to nie Subfan rozrabia. 

Subfan i Martin , skorzystajcie z linka, którego zapodałem i kupcie sobie po Viviteku. Nie pożałujecie. Obaj jesteście nadziani takiego wydatku nawet nie zauważycie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 33

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.