Skocz do zawartości
IGNORED

Nasze instalacje KD niech nas zobaczą:)


norwidos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam. 
I dzieki glupiemu majkowi widze jak wiele brakuje.  Nosz nawet glupie przesuniecie subow po pokoju (tego nawet nie da sie skomentowac)  A co maja powiedziec ci wszyscy co suba musza na sztywno postawic pomiedzy rtv a kolumna podlogowa.  Bez kalibracji to przeciez nie zagra. 
 
Bylem w salonie Bipo, pokoj kwadraciak/prostokat. Jak na salon w mieszkaniu w bloku to zrobiony perfekcyjnie. Kalibracje kina zrobione.  (aczkolwiek jestem ciekaw czy u niego byly potrzebne) 
Mamy praktycznie te same glosniki, podobny amplituner (denon vs Marantz) z tym samym systemem autokalibracji. 
Wnioskow chyba sie domyslasz... 
Bipo, miał robione kalibracje, przez firmy, tym się parające, to jednak trochę wyższy level, niż kalibracja wbudowana.
(Też byłem u Niego).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Lolo2 napisał:

Wnioskow chyba sie domyslasz... 

nie.

macie drastycznie różne pomieszczenia a nawet idealne pomieszczanie bez adaptacji nie będzie idealne akustycznie.

57 minut temu, Lolo2 napisał:

Nie mam.

masz tylko go nie przygotowałeś.

57 minut temu, Lolo2 napisał:

I dzieki glupiemu majkowi widze jak wiele brakuje.  Nosz nawet glupie przesuniecie subow po pokoju (tego nawet nie da sie skomentowac)  A co maja powiedziec ci wszyscy co suba musza na sztywno postawic pomiedzy rtv a kolumna podlogowa.  Bez kalibracji to przeciez nie zagra. 

z DSP też nie zagra, wielkiego doświadczenia w tym temacie nie mam ale testowałem cztery urządzenia z DSP i każde degradowało dźwięk. Skoro słychać różnice na dobrych DAC'ach i modyfikacjach, kablach, końcówkach i innych pierdołach to nikt mi kitu nie wciśnie że DSP nie będzie miało wpływu na dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No to przepraszam, pomylilem ci z kims. 
Ktos tu sie chwalil ze wystarczy oppo z wyjsciami analogowymi 5.1 wymiata wszystko. Bo glosnosc wyrowna sobie w menu. 
Nie pomyliłeś.
Kolega upgrade zrobił i emotive zakupił, tylko nie jest do końca przekonany, czy to coś poprawiło, względem ręcznej kalibracji oppo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, RAF77 napisał:

Kolega upgrade zrobił i emotive zakupił,

jaci modelo ?

Godzinę temu, Lolo2 napisał:

Mamy praktycznie te same glosniki, podobny amplituner (denon vs Marantz) z tym samym systemem autokalibracji. 

mam SR7013, co prawda zbyt wiele go nie używałem ale dla mnie sensownie gra tylko w pure direct, choć mam wrażenie że dynamika i tak jest słaba. Taki zflaczały dźwięk, bez życia, bez powera... może miałem jakieś gówno włączone, nie wiem... potem będę badał temat.

w stereo też jest słaby, wycofany środek, bardzo syntetyczna góra, dość detaliczna i nie za ostra, bas przeciętny, przestrzeń w tłoku ujdzie,  do emotivy daleko. I co tu leczyć dsp ? będzie jeszcze gorzej...

Oczywiście był wspierany końcówką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, Lolo2 napisał:

 

Zreszta ty i tak nic innego nie powiesz bo jak pamietam u ciebie za procesor robi Oppo. Wiec honor nie pozwoli nawet myslec inaczej xD

No i co z tego ze u niego jest Oppo, jest to 100razy lepsze rozwiązanie niż każdy amplituner... tam idzie dźwięk prosto z płyty nie jest sztucznie podbarwiany ( Audyssey, MCACC i temu podobne ) ja tez oglądając filmy sygnał leci Dolby Atmos a wychodzi z Ampli Pure Direct, bez podbarwien i temu podobnych... ma być tak jak realizator sobie tego zażyczył... i po temacie...

no tak ale wszystkim widać żal dupe ściska... jak ktoś napisze ze ogląda i słucha inaczej... idę dalej oglądać... Stuber dobry film... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, fetek napisał:

mam SR7013,

No pięknie. Pokrzepiające, że masz dźwięk sflaczały. Jakby Pioneerów nie było.

Może koledzy od ręcznych robótek wyjaśnią mi w jaki sposób należy ustawić głośność poszczególnych głośników. Macie jakiś szablon ? Czy tak na słuch oceniacie, że wystarczy. I opóźnienia to jak, ze stoperem ?  Pytania o eq to później zadam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
27 minut temu, WARMSTONE napisał:

Utopia. Patrz xajas. Życia mu braknie.  A i tak robi pod DSP.

Tylko że dwie pierwsze rzeczy już ma , ty nie masz nic i próbujesz ratować się DSP. Powodzenia. 

Kto wie, może te dsp wyciągnie ci tyle z tych 5 cali ile ja mam bez dsp na 8 calach. Wiara czyni cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, WARMSTONE napisał:

No pięknie. Pokrzepiające, że masz dźwięk sflaczały. Jakby Pioneerów nie było.

Może koledzy od ręcznych robótek wyjaśnią mi w jaki sposób należy ustawić głośność poszczególnych głośników. Macie jakiś szablon ? Czy tak na słuch oceniacie, że wystarczy. I opóźnienia to jak, ze stoperem ?  Pytania o eq to później zadam.

Ja zrobiłem to w ten sposób... głośność na -75db i zapuściłem sygnał testowy z amplitunera, do mierzenia wykorzystałem decybelomierz pożyczony od kolegi z pracy i pod niego ustawiałem głośność kanałów... na tyłach wyszło mi -7db Atmos -5db fronty -2db a centralny -3db

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, paul klacska napisał:

Kto wie, może te dsp wyciągnie ci tyle z tych 5 cali ile ja mam bez dsp na 8 calach. Wiara czyni cuda.

Ja nie twierdzę, że mam najlepiej na świecie ale wystarczająco dobrze. Napisałem też, że to była niespodzianka, sam byłem zdziwiony. W trzy razy mniejszym pomieszczeniu same fronty zagrały dużo gorzej jak cały zestaw w 70 m2, h prawie 4m. I przestałem wierzyć w te cale.

3 minuty temu, Martin Rejek napisał:

Ja zrobiłem to w ten sposób... głośność na -75db i zapuściłem sygnał testowy z amplitunera, do mierzenia wykorzystałem decybelomierz pożyczony od kolegi z pracy i pod niego ustawiałem głośność kanałów... na tyłach wyszło mi -7db Atmos -5db fronty -2db a centralny -3db

Martin pomijając sensowność pożyczania decybelomierza skoro masz mikrofon to skąd wiesz jaką wartość zadać np. surroundom .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, RAF77 napisał:

Bipo, miał robione kalibracje, przez firmy, tym się parające, to jednak trochę wyższy level, niż kalibracja wbudowana.
(Też byłem u Niego).

Czy wyzszy level....  tu bym sie klocil. 

Nie jest dla mnie wyzszym levelem wklepywanie ustawien recznie do amplitunera. Wedlog mnie slabe to jest. 

 

Wyzszym levelem byloby gdyby Bipo dostal jakis DSP, ktory umozliwia zrobienie normalnych korekt. 

35 minut temu, Martin Rejek napisał:

No i co z tego ze u niego jest Oppo, jest to 100razy lepsze rozwiązanie niż każdy amplituner... tam idzie dźwięk prosto z płyty nie jest sztucznie podbarwiany ( Audyssey, MCACC i temu podobne ) ja tez oglądając filmy sygnał leci Dolby Atmos a wychodzi z Ampli Pure Direct, bez podbarwien i temu podobnych... ma być tak jak realizator sobie tego zażyczył... i po temacie...

no tak ale wszystkim widać żal dupe ściska... jak ktoś napisze ze ogląda i słucha inaczej... idę dalej oglądać... Stuber dobry film... 

Prosze cie milcz, bo gadasz glupoty ze nawet czytac sie nie da.... 

 

Poczytaj do czego sluzy kalibracja.... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
8 minut temu, Lolo2 napisał:

Czy wyzszy level....  tu bym sie klocil. 

Nie jest dla mnie wyzszym levelem wklepywanie ustawien recznie do amplitunera. Wedlog mnie slabe to jest. 

 

Wyzszym levelem byloby gdyby Bipo dostal jakis DSP, ktory umozliwia zrobienie normalnych korekt. 

Prosze cie milcz, bo gadasz glupoty ze nawet czytac sie nie da.... 

 

Jak realizator chce... "masz racje" realizator wie jakie masz mody w pokoju i tak nagral plyte aby ich nie bylo, realizator napewno wzial pod uwage buczenie mojego suba i jego umiejscowienie, realizator na pewno........     

 

??? dobry jesteś!!! Tylko ze do kwadratu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Martin Rejek napisał:

??? dobry jesteś!!! Tylko ze do kwadratu...

Takich prostych rzeczy nie rozumiesz. Masakra. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, WARMSTONE napisał:

No pięknie. Pokrzepiające, że masz dźwięk sflaczały. Jakby Pioneerów nie było.

pionki mają kijowe piloty...:) swoją drogą myślałem że ten jest podświetlany a tu taki kawał... pożyjemy zobaczymy, gdybym wiedział że teraz kupię końcówki to bym dołożył do proca.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, paul klacska napisał:
13 godzin temu, WARMSTONE napisał:

Utopia. Patrz xajas. Życia mu braknie.  A i tak robi pod DSP.

Tylko że dwie pierwsze rzeczy już ma ,

 A to ciekawe, raczej twierdzi, że ma. Nie oszukujmy się, majsterkowicze zazwyczaj nie kończą swoich projektów. Po za tym z kina zrezygnował zdaje się.image.png.e86bb92887b5b4306267963e9342c4d0.pngimage.png.200831f7fe13b7cab7bb6bf4eb9a4ade.png

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

image.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez WARMSTONE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Martin Rejek napisał:

Heh baw się swoim Umikiem... i tak nigdy nie będziesz miał idealnie...

Spadam bo szkoda na co niektórych marnować czas... 

nie musi mieć idealnie by grało dobrze, wystarczy zwalczyć podstawowe mody i już będzie bardzo fajnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, WARMSTONE napisał:

Martin pomijając sensowność pożyczania decybelomierza skoro masz mikrofon to skąd wiesz jaką wartość zadać np. surroundom .

Dziwne pytanie, przyjmuje się że jest to 75db,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ponieważ nie mam subwoofera a dzięki full band głos/dialog/wokal jest bardziej donośny niżej schodzi no i w filmach gdy są akcje/wybuchy wspomaga małe 202 , dla mnie ( powtarzam DLA MNIE) tak jest lepiej niż na 80hz... nie zamierzam mieć suba, w grę wchodzi ewentualna wymiana 202 na 302 z racji większego głośnika niskosredniotonowego

I wiem ze tak jest źle i zdaje sobie doskonale z tego sprawę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mi powiedzieć że słyszysz różnice u siebie między full band a 40hz-60hz na centralnej kolumnie? na tej mini pierdziwce?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bl4ck napisał:

Dziwne pytanie, przyjmuje się że jest to 75db,

Jeszcze dziwniejsza odpowiedź.  Chyba o czym innym piszemy .Rejek napisał co mu tam wyszło i o tym mowa, jak to korygował. Przyciskam bajkopisarza bo dziwnie L i P ma takie same. W pokoju z firanką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba z choinki się urwałeś... napisał wyraźnie użył decybelomierza do pomiaru głośności poszczególnych głośników i dostosował głośność dla poszczególnych głośników  w opcjach amplitunera tak aby uzyskać 75db z miejsca osłuchowego, aby każdy z poszczególnych głośników taką właśnie głośność generował.

Co jest dziwnego że fronty maja tyle samo to nie można siedzieć na środku i mieć do jednego i drugiego głośnika taką samą odległość ? ? co skutkuje właśnie taką samą głośnością ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Te @Xpedite999 ( @Sf_svs ) widzę uwielbiasz mnie... każda moja odpowiedz to buźka, tak robił tylko „ SUBFAN”  ... wiec twoje wcześniejsze wpisy na temat pionka i twojego kina można w buty wsadzić ...ha ha ???

Godzinę temu, bl4ck napisał:

Chcesz mi powiedzieć że słyszysz różnice u siebie między full band a 40hz-60hz na centralnej kolumnie? na tej mini pierdziwce?

Nie no tak nie testowałem... wiec ten wpis trochę nie na miejscu... mogłeś spytać czy próbowałem innych częstotliwości... testowałem tylko 80hz i full band... żadnych innych niestety nie... Rozumiem że proponujesz bym ustawił coś pomiędzy 40-60hz??? Jeżeli tak to będę musiał go zmienić jako mały bo na dużym nie da rady jest z automatu full band

13 minut temu, bl4ck napisał:

Ty chyba z choinki się urwałeś... napisał wyraźnie użył decybelomierza do pomiaru głośności poszczególnych głośników i dostosował głośność dla poszczególnych głośników  w opcjach amplitunera tak aby uzyskać 75db z miejsca osłuchowego, aby każdy z poszczególnych głośników taką właśnie głośność generował.

Co jest dziwnego że fronty maja tyle samo to nie można siedzieć na środku i mieć do jednego i drugiego głośnika taką samą odległość ? ? co skutkuje właśnie taką samą głośnością ...

@WARMSTONE widzisz kolega to lepiej wytłumaczył... pewnie nadal nie rozumiesz... 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro słyszysz full band vs 80hz to znaczy ze twój głośnik centralny potrafi zagrać niżej w takim razie sprawdź 70hz 60hz itd aż nie będzie według Ciebie dobrze  bo w obecnej sytuacji po co podawać mu prąd i dźwięk którego i tak nie zagra, a zrobią to lepiej fronty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Martin Rejek napisał:

 widzisz kolega to lepiej wytłumaczył... pewnie nadal nie rozumiesz... 

No właśnie wytłumaczył za ciebie, czyżby nowa forumowa parka ?

19 minut temu, bl4ck napisał:

Ty chyba z choinki się urwałeś...

Uciekaj gdzie pieprz rośnie. Widzisz, też jestem twardy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

@bl4ck to jest specyfikacja mojego centra:

Heco Celan GT Center 42

Charakterystyka ogólna

Konstrukcja 2-drożny głośnik centralny, bassreflex
Wyposażenie prz. nisko-średniotonowy 2 x 170 mm
prz. wysokotonowy 1 x 30 mm
Obciążalność (RMS/max.) 120/180 W
Impedancja 4 – 8 Ohm
Pasmo przenoszenia 30 – 50.000 Hz
Częstotliwość zwrotnicy 3.000 Hz
Sprawność 90 dB
Rekomendowana moc wzmacniacza 30 - 180 W
Wykończenie Piano Black, Piano White, Piano Espresso
Wymiary (szer. x wys. x gł.) 570 x 205 x 330 mm
Waga 14.2 kg
 

a tu moich kolumn frontowych:

 

Kolumny podstawkowe HECO Celan GT 202

Charakterystyka ogólna

Konstrukcja2-drożny głośnik regałowy, bassreflex

Wyposażenieprz. nisko-średniotonowy 1 x 5,25"
prz. wysokotonowy 1 x 1"

Obciążalność (RMS/max.)90/150 W

Impedancja4 – 8 Ohm

Pasmo przenoszenia34 – 50.000 Hz

Częstotliwość zwrotnicy3.000 Hz

Sprawność90 dB

Rekomendowana moc wzmacniacza30 - 150 W

WykończeniePiano Black, Piano White, Piano Espresso

Wymiary (szer. x wys. x gł.)196 x 335x 290 mm

Waga7,8 kg

 

Tak ze przy takiej specyfikacji myśle ze centralny zejdzie do 50 Hz a fronty do 60hz realnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.