Jump to content
norwidos

Nasze instalacje KD niech nas zobaczą:)

Recommended Posts

Przypomnę, że dyskusja jest o absorberach, które hifibloke miał możliwość sprawdzić w wielu miejscach swojej salki i powiesił je tam gdzie powiesił. Z zamiarem pouczania i wyszydzania pojawił się Xajas a hifibloke pogroził mu palcem.  W ystraszony Xajas zamienił rozmowę o sensowności umieszczania niewielkiej ilości absorberów w KD ( osobiście gorąco polecam, ale są różne pomieszczenia i różnie to działa ) na dyskusję o adaptacji akustycznej uatrakcyjnionej fotkami czterech paczek taniej wełny i skrzynką z pończochy. Po raz kolejny pojawiła się okazja zaprezentowania wspaniałego wykresu. Ja  staram się nie dopuszczać do siebie myśli gdzie  Xajas wsadził mikrofon.

• Haha 2

13 minut temu, Xpedite999 napisał:

Nie mam mocy , pomyśl.  Mowa o kinie oczywiście a nie stereo . Z jakimi częstotliwościami masz najwięcej problemów? Nie zapomnij że masz też kalibracje w ampli która już sama w sobie sporo pomaga ( poza dsp ) nie zależnie jak profesjonalna jest operacja nad twoim pomieszczeniem . Wykonuje ją się zawsze . Nie staraj się też wyciągnąć za wiele info bo ich nie uzyskasz za darmo ( skoro ja musialem za to płacić ) tak jak inni po ciuchutku czytający ten wątek.  Niesienie kaganka oświaty w kinie to mnie moja misja , inni do tego aspirują choć marnie im to wychodzi bo dalej wiedzą max 30% tego co ludzie profesjonalnie się tym zajmujący. 

Wyciąganie do odpowiedzi a raczej jej rządanie jak robi to fetor i jemu podobni spotka się z ciepłym przyjęciem ( będzie olane na ciepło) więc tego też nie próbuj. 

Xpedite999 ok, jeżeli nie masz zamiaru oświecać ludzi to przynajmniej ich nie hejtuj. Z kilku zdań powyżej 90% to jazda na innych, a 10 to "domyśl się/wiem ale nie powiem".

Co za różnica czy stereo czy kino? fala dźwiękowa 20hz-20khz w kinie to ta sama fala 20hz-20khz w stereo. Co za różnice z jakimi częstotliwościami są problemy? rozwiązuje się je tymi samymi metodami. Czy basstrapy do kina są inne niż basstrapy do stereo, czy są absorbery dedykowane do stereo a inne dedykowane do kina?

Kalibracja w ampli. Niezależnie jak by była zajebista to nigdy nie wyciągnie Ci dołka w paśmie. Jak już zrówna górkę to kosztem treści. - oczywiście że lepiej jest mieć możliwość kalibracji z ampli niż jej nie mieć ale jeżeli tak poważnie (profesjonalnie) traktujesz audio (czy kino czy stereo nie ma znaczenia) to wspominanie o automatycznej kalibracji za pomocą ampli jest nie na miejscu.

Gdyby problemy z dźwiękiem można było rozwiązać za pomocą DSP i automatycznej kalibracji to forum nie miało by sensu, każdy kupiłby magiczną elektronikę i po sprawie, jednak jakoś jest pełno wątków "nie gra tak jak bym chciał".

27 minut temu, WARMSTONE napisał:

Przypomnę, że dyskusja jest o absorberach, które hifibloke miał możliwość sprawdzić w wielu miejscach swojej salki i powiesił je tam gdzie powiesił.

Tak? A ja myslalem ze to dyskusja o ladnych kolankach twojej zaprzyjaznionej projektantki 

Edited by xajas

xavian
20 minut temu, PawelMitsu napisał:

jeżeli tak poważnie (profesjonalnie) traktujesz audio (czy kino czy stereo nie ma znaczenia) to wspominanie o automatycznej kalibracji za pomocą ampli jest nie na miejscu.

Pewny jesteś? Chcesz powiedzieć że wszystkie kanały będziesz prowadził przez dsp i kalibrował sam ? Nie znasz podstaw ale chociaż w swoich domysłach stawiasz dobre pytania.  Poszukaj na nie odpowiedzi a będziesz błogosławiony.  Masz otwarty umysł i właściwe nastawienie ( nie agresywne czy pseudo mistrza i chcesz się uczyć) więc jesteś na właściwej drodze .  I na koniec,  masz rację że sensu by nie było nawet powstawania zakładki " kino domowe " jeżeli każdy miał by zrobioną adaptacje i profesjonalną kalibracje no bo po co ? Gdzie miejsce na Januszowe teorie i obliczenia ciągnące się latami i poglądy z D które krążą jak echo po forach jeżeli przychodzi pan i w dzień robi w systemie więcej niż ty przez poprzednie 10 i następne 15 lat ?!

Edited by Xpedite999

26 minut temu, Xpedite999 napisał:

Pewny jesteś? Chcesz powiedzieć że wszystkie kanały będziesz prowadził przez dsp i kalibrował sam ? 

ok, zgadza się, źle się wyraziłem. Chodzi mi o to, że automatyczna kalibracja ma sens jak podstawy są dobre. Jak kiepskie pomieszczenie, brak - przynajmniej - odpowiedniego ustawienia elementów (symetria itd) to kalibracja nic nie pomoże, pudrowanie trupa nie uczyni go żywym. Ile jest fotografii gdzie ktoś ma upchniętą jedną kolumnę w rogu pomieszczenia na ścisk z meblościanką, druga kolumna na ścianie, centralny obk TV a TV na wysokości 1,5m. do tego aneks, płytki na podłodze. Gołe ściany i szklany stolik przed kanapą. W takiej sytuacji co Ci po kalibracji?

Oczywiście, że specjalista w dzień robi więcej niż niejeden przez 15 lat tylko specjalista robi pewne rzeczy codziennie, poświęca na to min 8h swojego dnia do tego przerabia dziesiątki systemów i konfiguracji, których nie musi kupić. Amatorzy tacy jak ja poświęcają na KORZYSTANIE (nie konfiguracja) ze sprzętu może 10h w tygodniu i mają do czynienia jedynie ze sprzętem zakupionym przez siebie co wiadomo ogranicza możliwości poznania i rozciąga go w czasie nawet jeżeli ktoś robi częste zakupy (wymienia, dokłada coś min. 2 razy w roku).

Wszystko jest względne, może w Twojej skali nie znam podstaw, w tym zakresie dyskusja nie ma sensu.

Edited by PawelMitsu

58 minut temu, xajas napisał:

Tak? A ja myslalem ze to dyskusja o ladnych kolankach twojej zaprzyjaznionej projektantki 

Widzę, że strasznie się podjarałeś, już trzeci raz do tego wracasz. Ja mam w DE dwie koleżanki les ledwo po czterdziestce. Na dodatek mogą i tak i tak. Jak zasponsorujesz pomiary u mnie to was paznakomię. Serio.

mam w DE dwie koleżanki les ledwo po czterdziestce. Na dodatek mogą i tak i tak.

Glodnemu chleb na mysli

2 godziny temu, WARMSTONE napisał:

Widzę, że strasznie się podjarałeś, już trzeci raz do tego wracasz. Ja mam w DE dwie koleżanki les ledwo po czterdziestce. Na dodatek mogą i tak i tak. Jak zasponsorujesz pomiary u mnie to was paznakomię. Serio.

Xajas nigdy nie wspominał o partnerce więc wg mnie walczy na dwie dzidy a przynajmniej takie są przesłanki. Na bocznicy pisze często o tęczowym wsparciu , mieszka w Niemczech i sobie chwali ichsze poglądy i wolność dziobania kogo się chce i co najgorsze ......dobrze gotuje . Tak więc z tychże powodów łączność internetowa jest lepsza niż spotkania w realu gdzie chcący czy tez nie czasem się trzeba po coś schylić czy plecami odwrócić.  Wolę takich trzymać na dystans nawet mając zwieracz o sile gilotyny. 

50 minut temu, Xpedite999 napisał:

Xajas nigdy nie wspominał o partnerce więc wg mnie walczy na dwie dzidy a przynajmniej takie są przesłanki.

Wspominał wielokrotnie.

mówi że to jego (jeździ czerwonym porsche) więc chłop raczej zdrowy i byle czego nie bierze.

IMG_3583.jpgIMG_3582.jpg

Edited by fetek

Na roksie takie widziałem,  chyba nawet identyczne więc trochę chłop dorabia na rodzinie 😂😂 do pełni szczęścia brakowało tylko twarzy bo jakieś wstydliwe to wszystko tam ....

Żeby nie te wcześniejsze dwie dzidy to bym pomyślał że to córka,  max 17 ma a Xajas ze 55.

Trochę pućka z niej i nosek kluskowaty ale z wyra bym nie wygnał raczej .

Ty czekaj czekaj , nie wiem czy takiej słowianeczki nie widziałem na PH w ambitnej produkcji,   sceneria podobna i ogólnie klimat . Walczyła dzielnie , ich było czterech i ci powiem że szli łeb w łeb dosłownie. 

Edited by Xpedite999

Wspominał wielokrotnie.
mówi że to jego (jeździ czerwonym porsche) więc chłop raczej zdrowy

Znowu mieszasz, nie czerwonym tylko czarnym(i)

IMG_4259.thumb.jpg.c53ea115a24c7c2048fcfb3fb3d5d544.jpg

I romantycznie zbijacie suby ze kszynek po kartoflach razem na kształt zabawy gliną z filmu z Demi Moore i Patryka Szwajze... 

Fetek tak szczerze to pewnie ją znalazłeś w necie tzn fotki jak nocami siedzisz w necie jako niby szczęśliwy tata i mąż ....czekać tylko jak admin dostanie meila z pozwem za czyjeś fotki bez jego wiedzy itp ...

I romantycznie zbijacie suby ze kszynek po kartoflach

Teraz rozumiesz, dlaczego mnie na lepsze subwoofery niz ze kszynek po kartoflach nie stac. Cala kase wydalem na auta

W Niemczech prawie każdy mający pracę może takimi jeździć przy tak dogodnym kredytowaniu więc z tym nie wyskakuj bo nawet dziecko wie że zachód kredytem żyje. 

Prawie kazdy moze, a mimo to nie kazdy jezdzi
BTW. Kredytu nie potrzebowalem, wystarczylo ze sprzedalem swoja kolekcje Technicsow. Vintage Audio jest totalnie w modzie.
A jak jeszcze sprzedam moje kszynki po kartoflach, to kupie nastepnego (tym razem elektrycznego, takiego jeszcze nie mam).
IMG_4261.thumb.jpg.4effdb91b3134085ca534f73be7bd7be.jpg

10 minut temu, darulok napisał:

@Xpedite999  dawaj wrzuć zdjęcia swojej salki

Coś ty taki namolny. Xajak się rozochocił to może pokaże w końcu wszystkie cztery ,ściany sufit i podłogę. Jeszcze parę odważniejszych fotek żonki i jej bojsfrinda bym prosił.

Coś ty taki namolny. Xajak się rozochocił to może pokaże w końcu wszystkie cztery ,ściany sufit i podłogę.

Sufit i podloga jest malo spektakularna, ale lewa sciana napewno by pobudzila twoja i subfanowa wyobraznie.
Tylko nie zrobcie z podniecenia w gacie, to tylko malowidla
PS.
Jak wykoncze ta prawa, to sie zamelduje

IMG_4314.thumb.jpg.f746e665e72ef346788402e0983defac.jpgIMG_4315.thumb.jpg.08cb1c12239263be09bbfa47aa0c62b1.jpg
  • Haha 1
  • Confused 1

8 minut temu, xajas napisał:

Sufit i podloga jest malo spektakularna, ale lewa sciana napewno by pobudzila twoja i subfanowa wyobraznie.
Tylko nie zrobcie z podniecenia w gacie, to tylko malowidla

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
PS.

co masz na ścianie ? to "szare"

@xajas zapytam bez złośliwości,  masz zestaw głośników do kina plus jakiś proj czy coś w tym stylu ? Widzę suby,  widzę wielkie 3drozne fronty a reszta ? Nie widziałem twojej instalacji przeglądając forumowe fotki choć sporo ich wrzucałeś. 

Ze zdjęcia wnioskuje ze to jest tylnia prawa kolumna bo obok niej mamy zaraz siedzenie z małym stoliczkiem na którym znajduje się monitor, klawa i mysz... sadze ze 4 kanały są identyczne, natomiast zastanawia mnie central jaki musiał by być dorównać takim kobyłą 🤔🤔🤔

• Confused 1

13 godzin temu, xajas napisał:

IMG_4314.thumb.jpg.f746e665e72ef346788402e0983defac.jpgIMG_4315.thumb.jpg.08cb1c12239263be09bbfa47aa0c62b1.jpg

Fajne bazgroly xD

Edited by Lolo2

[mention=1239]xajas[/mention] zapytam bez złośliwości,  masz zestaw głośników do kina plus jakiś proj czy coś w tym stylu ? Widzę suby,  widzę wielkie 3drozne fronty a reszta ? Nie widziałem twojej instalacji przeglądając forumowe fotki choć sporo ich wrzucałeś. 

Juz tlumaczylem, to tyly a nie fronty. A moj system to pelnowartosciowe kino 7.1
7 subwooferow + 1 centralny

A teraz na powaznie

Kino i projektor to mialem 20 lat temu, ale kilka lat temu wszystko wyrzucilem, zbedne. Z kina pozostala tylko kotara. Skoncentrowalem sie na muzyce i akustyce.
A do tego uzywam rozne zestawy glosnikowe w roznych konfiguracjach rozstawione po obu stronach pokoju. W zaleznosci od tego, czego chce sluchac obracam fotel o 180 stopni.
Moj system nie ma stalej konfiguracji, jest ciagle zmieniany, przebudowywany by wyprobowac rozne koncepcje (obudowy zamkniete, BR, odgrody, tuby,...) i co kilka tygodni wyglada inaczej.

PS.
Nie mam 7 subwooferow, de facto tylko 6

To sa „fronty“

IMG_4324.thumb.png.6af56dca433dd9385d5e09f1485d8797.png

A to „tyly“

IMG_4325.thumb.png.3174440281d747c9ebf30da5e8356106.png
  • Like 5
  • Confused 1

Właśnie tak myślałem i tak jak reszta mało mających wspólnego z kinem ( fetek i Paul) udzielasz się najwięcej w tej zakładce na przekór temu co masz . Dlaczego tak się dzieje ? Za nudno jest w " stereo" ze tak chętnie tu zagladacie czy tu wam najlepiej się troli bo tak t4zeba nazwać wasze wpisy nie posiadając kina domowego na różne tematy od akustyki przez kalibracje a kończąc na ampli itp ...o co kaman tak w wielkim skrócie??? Wstyd wam pisać w stereo ? Czy tak jesteście ciency w tym co macie do napisania że śmiechem was zabiją tamtejsi wyjadacze? Zaglądałam na twoje wpisy aktywności i jest trolownia polityczna na bocznicy i kino domowe ale brak stereo ? Masz dwa zestawy stereo a żadnego wpisu o nim przez x stron aktywności...