Skocz do zawartości
IGNORED

Nasze instalacje KD niech nas zobaczą:)


norwidos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Slepy jestes, ja mam 2 obrazy po obu stronach

A na bocznych scianach tez mam „obrazy“ (ale ci sie nie podobaly, nie twoj smak)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, xajas napisał:

Tak, ale skrecanych polaczen sie NIE CYNUJE!!!

Cyna z czasem sie „poddaje“

Skrecane polaczenia sie zaciska tulejkami (Crimpen).
De facto latwiejsze niz obcynowanie


Problem z tanim rozwiazaniem znam (ponad 150m kabli)

 

IMG_4414.jpg

Ok dzięki za doszkolenia??

2 godziny temu, Xpedite999 napisał:

W " stereo" o tym napisz bo jeszcze oni chyba tylko nie widzą że kabel kupiłeś....braking news by Martin 

Trzymaj... pośmiej się, krytykuj, tyle tylko potrafisz... zdjęcie dla Ciebie 

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martin masz strasznie blisko centralny i fronty, to w ogóle plany się odróżniają?
U siebie fronty mam po 2m od centrala z każdej strony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
9 minut temu, Fanek napisał:

Martin masz strasznie blisko centralny i fronty, to w ogóle plany się odróżniają?
U siebie fronty mam po 2m od centrala z każdej strony

Rozumiem ze ekran masz 4 metry szeroki??? Bo jeżeli jedna kolumna jest 2m od centralnego to sumując wychodzi 4m... a według zaleceń to kanały lewy i prawy montuje się na skraju ekranu( akustycznego) lub po bokach TV nie metr od TV 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Debata geniuszy....żaden nie wspomni o kącie frontów względem słuchacza ?  Jak masz tv 20" to też masz glosnik i zaraz przy krawędzi ekranu ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 minuty temu, Xpedite999 napisał:

Debata geniuszy....żaden nie wspomni o kącie frontów względem słuchacza ?  Jak masz tv 20" to też masz glosnik i zaraz przy krawędzi ekranu ? 

Jak siedzisz pół metra od niego to tak?

A po drugie to tylko przy komputerze... nikogo nie powaliło by od 20” siedzieć 4 metry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że ta twoja mądrość na razie w świat nie idzie i ogranicza się do forum gdzie można się okiełznać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Xpedite999

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, xajas napisał:

Tak, ale skrecanych polaczen sie NIE CYNUJE!!!

Cyna z czasem sie „poddaje“

Skrecane polaczenia sie zaciska tulejkami (Crimpen).
De facto latwiejsze niz obcynowanie


Problem z tanim rozwiazaniem znam (ponad 150m kabli)

zależy jaka cyna, miedziane tuleje do tanich nie należą i z czasem śniedzieją, szajs metalu się nie stosuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co stosować w ogóle jakieś wtyki,banany itp skoro kontakt i tak jest najlepszy gniazdo- kabel ( goły) a każdy dodatkowy badziew to osłabienie przepływu. Nigdy nie stosowałem i nie zamierzam . Dobre to może i jest ale w sytuacjach gdzie przepinasz  często np w sklepach czy tego typu sytuacjach gdzie nie ma czasu i chęci na ściskanie gołego kabla itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 minuty temu, Xpedite999 napisał:

Po co stosować w ogóle jakieś wtyki,banany itp skoro kontakt i tak jest najlepszy gniazdo- kabel ( goły) a każdy dodatkowy badziew to osłabienie przepływu. Nigdy nie stosowałem i nie zamierzam . Dobre to może i jest ale w sytuacjach gdzie przepinasz  często np w sklepach czy tego typu sytuacjach gdzie nie ma czasu i chęci na ściskanie gołego kabla itp.

Łatwiej jest wpiąć, szybciej, przy kablu i wtykach rzędem 10zl za wtyk i 7,5zl za 1m.b. kabla nie usłyszysz czy wpływa negatywnie na dźwięk...kino ma inne wymagania... stereo inne... tam by to nie przeszło to raz a dwa nie kupił bym takich kabli tylko zdecydowanie lepsze ... w kinie wszystkie kanały mam te same wiec i kable tez...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Martin Rejek napisał:

Łatwiej jest wpiąć, szybciej, przy kablu

gadasz jakbyś to co 2 dni robił.

ale fakt jest estetyczniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
zależy jaka cyna, miedziane tuleje do tanich nie należą i z czasem śniedzieją, szajs metalu się nie stosuje.

Niezaleznie jaka cyna.

Ile kosztuja tuleje?

Uzywasz miedzianych?
Po co stosować w ogóle jakieś wtyki,banany itp skoro kontakt i tak jest najlepszy gniazdo- kabel ( goły) a każdy dodatkowy badziew to osłabienie przepływu. Nigdy nie stosowałem i nie zamierzam .

Tak robili „eksperci“ 45 lat temu w starej Elizabetce

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, xajas napisał:


Tak robili „eksperci“ 45 lat temu w starej Elizabetce

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A pseudo eksperci próbują przekonać że uderzenie w rękawicy to to samo co gołą pięścią,  że w prezerwatywie jest lepiej niż bez , że masaż przez koszulkę jest lepszy niż na gołe ciało,  że chirurg nosi rekawiczki żeby lepiej czuć itp,  itd ,etc,  .....zawsze znajdziesz coś żeby stanąć poprzecznie i próbować czegoś odkrywczego przez co mógłbyś wyjść na ...znawce,  eksperta , tylko logika tu kuleje , Martin może podpyta a logicznie myślący z uśmiechem pójdą dalej . Tym samym rozumiem twoją niechęć do mojej osoby bo właśnie takie głupoty będę wywlekał i piętnował o ile moderacja tego zbytnio robić nie może i za to wdzięczny raczej mi nie będziesz.... to jest prawdziwe szambo kolego i to że piszesz takie bzdury na publicznym wątku gdzie może ktoś przyjąć to za prawdę. 

Pominę już fakt braku zestawu kina domowego i zadomowienie się w tej zakładce przez Ciebie z niewiadomych względów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Xpedite999

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, fetek napisał:

gadasz jakbyś to co 2 dni robił.

ale fakt jest estetyczniej.

Wystarczy z jakiegoś powodu zrobić to raz na rok i się odechciewa..

Dla mnie najlepsze są tego typu banany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, xajas napisał:

Ile kosztuja tuleje?

Uzywasz miedzianych?

nie używam, ~8 zł jak znajdziesz

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, xajas napisał:

Szambo

Xajasku, w przeciągu ostatnich ostatnich dwóch dni w tym temacie dziesięciokrotnie użyłeś słów związanych z fekaliami. Czy ty przypadkiem nie powinieneś zmienić nicka na Obsraniec ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
nie używam, ~8 zł jak znajdziesz
 

8 zl za 100 sztuk?
Xajasku, w przeciągu ostatnich ostatnich dwóch dni w tym temacie dziesięciokrotnie użyłeś słów związanych z fekaliami. Czy ty przypadkiem nie powinieneś zmienić nicka na Obsraniec ?

Szambo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Martin Rejek napisał:

Rozumiem ze ekran masz 4 metry szeroki??? Bo jeżeli jedna kolumna jest 2m od centralnego to sumując wychodzi 4m... a według zaleceń to kanały lewy i prawy montuje się na skraju ekranu( akustycznego) lub po bokach TV nie metr od TV 

Jak już jesteś taki dokładny to głośniki wysokotonowe powinny być w jednej linii co środek ekranu. Patrząc na zdjęcia, które wrzuciłeś wyżej to masz zdecydowanie za wysoko TV albo kolumny za nisko. Ja mam u siebie środek ekranu na wysokości wzroku (1m). Co prawda mam mniejszy TV niż Ty ale i tak nie powinno odbiegać wiele od przykazu, a u ciebie głośniki są niemal równo z dolną krawędzią TV. Myślałeś żeby zmienić stolik RTV i obniżyć TV, choćby o 15-20 cm?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest niski stolik.

Zachowanie linii głośników jest ważniejsze od zachowania linii z TV bo tego i tak nie osiągnie nigdy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos rozstawienie glosnikow -> pomysl na eksperyment dla „odwaznych“.

Dawno dawno temu, jak jeszcze sie bawilem w kino, elementem ktory mi najbardziej przeszkadzal w kinie, to brak spojnosci dzwieku z o brazem. W prawdziwym kinie glosniki sa umieszczone za ekranem i lokalizacja dzwieku jest skorelowana z obrazem. Niestety, przy typowych domowych instalacjach glowne glosniki sa przewaznie ustawione w pewnej odlegosci po bokach ekranu albo telewizora (i do tego przed ekranem) a centralny pod ekranem. W efekcie zrodlo obrazu poruszajace sie od lewej do prawej krawedzi obrazu, porusza sie o wiele szerszym, nienaturalnym lukiem w scenie dzwiekowej (i to pod ekranem).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Aby to wyeliminowac, zrobilem maly eksperyment. Zorganizowalem dodatkowe glosniki, ktore uzywalem tylko do kina. Czyli mialem dwa niezalezne systemy (elektronika i glosniki) do stereo i kina, a jedynym wspolnym elementem byl subwoofer). Te dedykowane dla kina glosniki (fronty i centralny) umiescilem w niekonwecjonalny sposob na ziemi, bezposrednio pod ekranem i skierowalem je w gore (!!!), tak ze promieniowaly w strone ekranu. Centralny byl schowany zasibwooferem, a mains za regalikami.

IMG_4421.thumb.png.a5894bd8dd54cab1f2349844ff1293ba.png
IMG_4420.thumb.png.afd1c2227b3c9aebb0787fbe9c8045b4.png

Efekt byl fascynujacy!
Dzwieki wydobywaly sie jak w prawdziwym kinie „z ekranu“, calosc brzmiala o wiele przyjemniej, naturalniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
33 minuty temu, PawelMitsu napisał:

Jak już jesteś taki dokładny to głośniki wysokotonowe powinny być w jednej linii co środek ekranu. Patrząc na zdjęcia, które wrzuciłeś wyżej to masz zdecydowanie za wysoko TV albo kolumny za nisko. Ja mam u siebie środek ekranu na wysokości wzroku (1m). Co prawda mam mniejszy TV niż Ty ale i tak nie powinno odbiegać wiele od przykazu, a u ciebie głośniki są niemal równo z dolną krawędzią TV. Myślałeś żeby zmienić stolik RTV i obniżyć TV, choćby o 15-20 cm?

Środek TV mam na wysokości oczu... nic nie zmieniam...  nie odczuwam żadnego dyskomfortu w odbiorze... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, bl4ck napisał:

Przecież to jest niski stolik.

Zachowanie linii głośników jest ważniejsze od zachowania linii z TV bo tego i tak nie osiągnie nigdy.

 

10 minut temu, Martin Rejek napisał:

Środek TV mam na wysokości oczu... nic nie zmieniam...  nie odczuwam żadnego dyskomfortu w odbiorze... 

 

Oczywiście zrobisz jak będziesz chciał ale chociaż spróbuj w takim razie podnieść kolumienki tak aby wysokotonowy był na wysokości Twoich uszów, co Ci szkodzi? Powołujesz się na zasady to bądź konsekwentny.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Apropos rozstawienie glosnikow -> pomysl na eksperyment dla „odwaznych“.

Dawno dawno temu, jak jeszcze sie bawilem w kino, elementem ktory mi najbardziej przeszkadzal w kinie, to brak spojnosci dzwieku z o brazem. W prawdziwym kinie glosniki sa umieszczone za ekranem i lokalizacja dzwieku jest skorelowana z obrazem. Niestety, przy typowych domowych instalacjach glowne glosniki sa przewaznie ustawione w pewnej odlegosci po bokach ekranu albo telewizora (i do tego przed ekranem) a centralny pod ekranem. W efekcie zrodlo obrazu poruszajace sie od lewej do prawej krawedzi obrazu, porusza sie o wiele szerszym, nienaturalnym lukiem w scenie dzwiekowej (i to pod ekranem).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Aby to wyeliminowac, zrobilem maly eksperyment. Zorganizowalem dodatkowe glosniki, ktore uzywalem tylko do kina. Czyli mialem dwa niezalezne systemy (elektronika i glosniki) do stereo i kina, a jedynym wspolnym elementem byl subwoofer). Te dedykowane dla kina glosniki (fronty i centralny) umiescilem w niekonwecjonalny sposob na ziemi, bezposrednio pod ekranem i skierowalem je w gore (!!!), tak ze promieniowaly w strone ekranu. Centralny byl schowany zasibwooferem, a mains za regalikami.

IMG_4421.thumb.png.a5894bd8dd54cab1f2349844ff1293ba.png
IMG_4420.thumb.png.afd1c2227b3c9aebb0787fbe9c8045b4.png

Efekt byl fascynujacy!
Dzwieki wydobywaly sie jak w prawdziwym kinie „z ekranu“, calosc brzmiala o wiele przyjemniej, naturalniej.

Czesc telstu zniknela wiec uzupelnie

Eksperyment polegal na tym, ze zorganizowalem druga pare glosnikow specjalnie do kina. Czyli mialem dwa niezalezne systemy dla Stereo i dla Kina (elektronika i glosniki). Jedynym wspolnym elementem byl subwoofer. Te dodatkowe glosniki razem z centralnym ustawilem w niekonwencjonalny sposob na podlodze bezposrednio pod ekranem (centralny za subwooferem a fronty za regalikami) ale skierowane w gore w strone ekranu (!!!). Dzieki temu calos sprawiala wrazenie, jak by dzwieki wydobywaly sie z ekranu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Martin Rejek napisał:

PawelMitsu wcześniej było tak...

 

 

no ok, przecież widzę postęp i nie neguję Twoich prac tylko mówię co ja bym zrobił inaczej ? set z 2018 jeżeli chodzi o spójność ustawienia TV z frontami wydaje się najlepszy. Teraz masz spoko tylko podnieś monitory wyżej tak aby linia głośników wysokotonowych była spójna z linią uszu i środka TV, tyle ? no chyba, że zrobienie próby to dla Ciebie problem? dziwnie się czuję bo mam wrażenie że bardziej mi zależy niż Tobie, a mówimy o Twoim systemie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ciekawy eksperyment trochę na podobnej zasadzie robi się w telewizorach głośniki są z przodu i z tyłu.

Dlatego nie jeden telewizor gra lepiej niż centralny w kinie który jest pod nim, chodzi mi lepiej pod względem lokalizacji dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xajas ciekawa koncepcja, nie wpadłbym na to ale możliwa chyba tylko w takich warunkach (podobnych) do tego co jest na foto. Teoretycznie takie ustawienie to gwałt na powszechnie stosowanych zasadach. Sam jestem ciekaw jak to brzmiało.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.