Jump to content
norwidos

Nasze instalacje KD niech nas zobaczą:)

Recommended Posts

1 godzinę temu, bl4ck napisał:

albo dune które jest na linuxie a nie androidzie.

nie wszystkie, część jest na androidzie.

1 godzinę temu, bl4ck napisał:

To może klonami oppo się zainteresuj?

jakbym mógł kupić na testy na pewno bym to zrobił.

Edited by fetek

42 minuty temu, fetek napisał:

część jest na androidzie

Wydaję mi się że wszystkie są na linuxie ale mają duala dzięki czemu można uruchomić androida tak mi się wydaje.

A co do klona dobrze wiesz że nie ma takiej opcji ale źle na pewno nie są wychodzą teraz jakieś nowsze wersje  M9205 M9203 M9201.

Ale z cenami to oni tam ostro ochujeli...

Edited by bl4ck

Dlatego bez testu nie będę ryzykował zwłaszcza że porównania z oryginalnym oppo nie wykazały przewagi, w tarczy 2019 system skalowania jest równie dobry i nawet madvr stracił sens.

xavian

@darulok  "JVC x7900 + tonne mapping + Madvr w DCI P3"  - o co tutaj chodzi? to jakaś wtyczka do Kodi czy co?
czym odtwarzasz filmy?

btw jaki miałeś projektor wcześniej?

Mam Epsona TW7300 już ponad 2 lata, kolejny przeskok to byłby JVC czy znajde po drodze coś tańszego? 🤔

47 minut temu, Fanek napisał:

tonne mapping + Madvr w DCI P3"  - o co tutaj chodzi? to jakaś wtyczka do Kodi czy co?

...

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

R65Spiz.png

devices_calibration-fourth-option.png

48 minut temu, Fanek napisał:

Mam Epsona TW7300 już ponad 2 lata, kolejny przeskok to byłby JVC czy znajde po drodze coś tańszego? 🤔

tw9400

Edited by fetek

12 godzin temu, Fanek napisał:

jaki miałeś projektor wcześniej

Witaj ,t o mój pierwszy projek , podczas kalibracji projektora poprosiłem Maćka Kopra o dodatkowy profil pod Madvr , zasugerowali żeby zrobić właśnie w szerszej palecie barw , czyli DCI P3 czyli natywne możliwości projektora , dalej komputer i karta graficzna a w nim zainstalowany mphc +Madvr który super wyświetla filmy , wyglądają  jasno  i kontrastowiej  właśnie poprzez mapowanie klatka po klatce jasności .DCI P3 lekko rozszerza paletę co  dodaje odrobinę więcej odcieni tych poza rec709 .

13 godzin temu, Fanek napisał:

@darulok  "JVC x7900 + tonne mapping + Madvr w DCI P3"  - o co tutaj chodzi? to jakaś wtyczka do Kodi czy co?
czym odtwarzasz filmy?

btw jaki miałeś projektor wcześniej?

Na drugim forum hdtv  ktos sprzedaje nowke soniacza 65es. 

3 godziny temu, Lolo2 napisał:

Na drugim forum hdtv  ktos sprzedaje nowke soniacza 65es. 

jeśli patrzymy na czerń i zaadoptowane pomieszczenie , pokrycie barw  to nie ta liga co JVC .. w JVC jest takie coś że właściwie prawie nie ma sytuacji że czerń wydaje się słaba tudzież szara.. 

3 godziny temu, Lolo2 napisał:

ktos sprzedaje nowke

byc może przeskakuje na JVC:)

3 godziny temu, darulok napisał:

jeśli patrzymy na czerń i zaadoptowane pomieszczenie , pokrycie barw  to nie ta liga co JVC .. w JVC jest takie coś że właściwie prawie nie ma sytuacji że czerń wydaje się słaba tudzież szara.. 

byc może przeskakuje na JVC:)

Tylko JVC dwa razy drozszy od Soniacza....  i tak mozna dalej.. 

11 minut temu, RAF77 napisał:

Po JVC x7900 i rs540 to już jest długo długo nic, a potem są modele za naprawdę grubą kasę.

dodajmy że wyjściowa była 28tys zł czyli teraz jest o wiele taniej i taaak po x7900 jest dziura , żeby odczuć zauważalną różnice to nie wiem co by trzeba było kupić ,bo nawet rs3000 kontrast ma podobny ,tylko natywne 4k i lepsze mapowanie . Trzeba by było usiąść i zobaczyć czy warty dopłaty 60tyś zł 😁

• Like 1

8 godzin temu, darulok napisał:

właśnie poprzez mapowanie klatka po klatce jasności

warto dodać że mapowanie często potrafi naprawić błędnie zapisane wartości czerni czy bieli.

4 godziny temu, darulok napisał:

dokładnie, przy ekranie ARL można zredukować a nawet wyłączyć przesłonę.

29 minut temu, fetek napisał:

przy ekranie ARL

przykro mi fetek widziałem ARL najpierw po kalibracji z sonym i później z JVC x5500 i ta struktura nie trafia do mnie , ogldałem w zaadoptowanym pomieszczeniu ,myślę że ARL to tylko ratunek do mieszanych warunków (według mnie ) do nory biały jest idealny.

51 minut temu, darulok napisał:

przykro mi fetek widziałem ARL najpierw po kalibracji z sonym i później z JVC x5500 i ta struktura nie trafia do mnie , ogldałem w zaadoptowanym pomieszczeniu ,myślę że ARL to tylko ratunek do mieszanych warunków (według mnie ) do nory biały jest idealny.

struktury nie widać (nie wymyślaj), ekrany ARL są różne wiec wyrażaj się konkretnie a najlepiej poleć coś lepszego.

Edited by fetek

16 godzin temu, fetek napisał:

struktury nie widać (nie wymyślaj), ekrany ARL są różne wiec wyrażaj się konkretnie a najlepiej poleć coś lepszego.

Fetek skoro mi się nie podobało to nie podważaj mojej opinii, tak oczywiście to ta słynna firma i nic jej nie ujmuję ale w dziupli Batmana nie widzę wielkich  korzyści,a struktura jest inna tzn powierzchnia i obraz jest jakby przygaszony  lub być może wtedy nie miałem jeszcze tak wyrobionego oka ,do tego czerń na ms była lepsza akurat w tym danym  pomieszczeniu u znajomego  ale nie lepsza niż u mnie z aksamitem, być może musiałabym mieć u siebie na dłużej i wtedy podać ostateczny werdykt plusów i minusów.Filmy z HDeRem tylko biały ekran (moim zdaniem). Właśnie na białym ekranie filmy Gemini Man, Coco  i parę innych, skłoniło mnie żeby pójść w projektor bo zwyczajnie robiły wrażenie i przypominamy mi Oleda,  . Dla mnie najlepsza decyzja dla kinomaniaków a obraz super . Polecam  

1 godzinę temu, darulok napisał:

Fetek skoro mi się nie podobało to nie podważaj mojej opinii

nie podważam opinii tylko argumentacji, napisałeś wyrażanie że struktura Tobie nie odpowiada.

tak oczywiście to ta słynna firma i nic jej nie ujmuję ale w dziupli Batmana nie widzę wielkich  korzyści,

ale "ta firma" ma kilka produktów, ms future faktycznie ma wady i niektórym to przeszkadza.

Ja przesłonę mam wyłączoną, na czerni nie widzę różnicy, napisy cały czas białe a obraz po prostu jaśniejszy.

Filmy z HDeRem tylko biały ekran (moim zdaniem)

no właśnie to porównanie ciekawi mnie najbardziej, teoretycznie ARL to gain 1.4 a zwykła szmata 1.0 -1.2.

Problem plaga na tym że wszyscy po ARL jeżdżą a nikt nie poleci nic chociażby porównywalnie dobrego

Edited by fetek
  • Like 1

Cieszę się że można się dogadać po ludzku, trzeba by było sprawdzić w podobnych warunkach i wtedy wyciągnąć wnioski . Pozdro

8 minut temu, darulok napisał:

Cieszę się że można się dogadać po ludzku, trzeba by było sprawdzić w podobnych warunkach i wtedy wyciągnąć wnioski . Pozdro

a jaki ekran zakupiłeś ? zimą będę miał czas to może porównam.

2 minuty temu, fetek napisał:

a jaki ekran zakupiłeś ? zimą będę miał czas to może porównam.

Adeo reference white 1.0 113

2 godziny temu, darulok napisał:

Adeo reference white 1.0 113

jak wypada HDR przy tak niskim gain ?

43 minuty temu, fetek napisał:

jak wypada HDR przy tak niskim gain ?

wydaje mi się że przyzwoicie jak na projektor. Nie zawalajmy już tego wątku do końca.Niedługo wrzucę fotki jakieś pokoju.

😉 słabizna, pkt 5 można fajnie rozwinąć ale trzeba coś wiedzieć a nie tylko machać łapkami.

Edited by fetek
  • Sad 1

14 godzin temu, hifibloke napisał:

spoko to nakręć filmik i wrzuc na utuba.... 

po co ? przecież tego jest na tony..

Edited by fetek