Skocz do zawartości
IGNORED

Kubica w F1 !


lolo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wolałem zdecydowanie F1 z lat 1997-2008. Teraz jest to widowisko na zdecydowanie niższym poziomie. Te wszystkie proekologiczne zmiany niszczą ten sport.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem w FIA ERC i Rally Irlandii mocne polskie akcenty: Lukasz Pieniążek z Przemysławem Mazurem w Oplu Adam wygrywają rajd w kategorii ERC Juniors. ERC 2 w Subaru suwerennie wygrywa Wojciech Chuchała z Danielem Dymurskim i w ERC dojeżdża Kajetan Kajetanowicz z J. Baranem po ostrej walce na drugim miejscu za miejscowym rywalem Craigem Breenem - dzięki czemu z 60 punktami przejmuje prowadzenie klasyfikacji generalnej mistrzostw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Szkoda, że nie zdecydował się na Cytryniarzy :-(

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Frank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapoznajcie się z tym (a to nie wszystkie jego wypadki!)

29 marca 2009r., podczas Grand Prix Australii wypadł z toru i rozbił bolid. 19 kwietnia 2009r., podczas Grand Prix Chin wjechał w Jarno Trulliego i uszkodził swój bolid. 26 kwietnia 2009r., podczas wyścigu o Grand Prix Bahrajnu ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) zderzenie z Heidfeldem na pierwszym zakręcie. 13 września 2009r. - Grand Prix Włoch - kolizja z Markiem Webberem. 1 listopada 2009r. - Grand Prix Abu Zabi - nie opanował samochodu. 14 listopada 2010r. - start w Rajdzie Taormina-Mesyna - na odcinku specjalnym w okolicy Novara di Sicilia wypadł z drogi i na skutek uszkodzenia auta nie ukończył zawodów. 14 marca 2010r., podczas wyścigu o Grand Prix Bahrajnu - stłuczka z Adrianem Sutilem. 8 maja 2010r. w kwalifikacjach na torze Circuit de Catalunya zderzył się z Kobayashim i uszkodził swój bolid. 1 sierpnia 2010r. - Grand Prix Węgier - kolizja w alei serwisowej z Sutilem zakończona karą finansowa dla jego Renault F1 Team. 29 sierpnia 2010r. - Grand Prix Belgii - podczas wjazdu do swojego boksu Kubica zblokował przednie koła i uderzył w swoich mechaników. 10 października 2010r. - Grand Prix Japonii - urwał koło w swoim bolidzie i nie ukończył wyścigu. 6 lutego 2011r. Robert Kubica uległ koszmarnemu wypadkowi podczas rajdu Ronde di Andora. Przyczyną wypadku był prawdopodobnie mokry asfalt oraz jego wybrzuszenie z powodu wystającego korzenia drzewa. Skutkiem katastrofy były wielomiejscowe złamania prawej ręki i nogi oraz uszkodzenia kości dłoni. 15 września 2012r. - rajd San Martino di Castrozza - wypadek i wycofanie się z rajdu. 2013r. - Rajd Wysp Kanaryjskich - wypadek a Kubica zbytnio opóźnił hamowanie i uszkodził tylne zawieszenie po uderzeniu w barierę w wyniku czego wycofał się z rajdu. 25 kwietnia 2013r. - Rajd Azorów - na jednym z zakrętów, po zahaczeniu o skarpę doszło do podwójnego dachowania auta i uszkodzenia przedniego zawieszenia. Wrzesień 2013r. - Rajd Polski - na treningu nie opanował auta, wykonał lot nad krowami i uszkodził pojazd. Podczas samego rajdu urwał koło po najeździe na kamień i wycofał się z rajdu. 15 listopada 2013r. - Kubica nie panował na autem, wypadł z trasy Rajdu Wielkiej Brytanii. 16 listopada w tym samym rajdzie Kubica ponownie nie opanował samochodu i po raz kolejny dachował.Styczen 2014r. - Rajd Monte Carlo wypadł z trasy podczas dziewiątego odcinka specjalnego. 2014, Rajd Meksyku: Robert Kubica dachował na trasie pierwszego odcinka specjalnego. Rajd Portugalii Kwiecie 2014r Około 17 kilometrów od startu uderzył w kamień i urwał koło w swoim samochodzie.Dodatkowo zablokował drogę i inni kierowcy musieli pomóc zepchnąć jego auto, aby kontynuować rywalizację. 2015 Rajd Monte Carlo: Ostatni ósmy OS- uderzył w drzewo i przebił opone. Ostatni dzien tego samego rajdu i Robert znowu miał wypadek, nie wyhamował, uderzył w ścianę i urwał koło na ciasnych zakrętach za lotną metę.2015, Rajd Meksyku- Kubica na drugim odcinku specjalnym uderzył w skarpę i dachował

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie zdecydował się na Cytryniarzy :-(

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

No pewnie... Artykuł w swojej obiektywności zapomina, ze po zdobyciu tego zacnego tytułu w nagrodę wystartował jednak w fabrycznym Citroenie WRC w Angli. Pokazał jak się go rozbija i startując po poskładaniu go drugi dzień praktycznie poza kwalifikacją - powtórzył te sztukę i rozwalił go w tym samym rajdzie po raz drugi.

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem Ptaszek rewelacyjnie w WRC2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Oby powtórzył sukces Kubicy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ostatnio na cda.pl znalazłem wszystkie tegoroczne treningi, kwalifikacje i wyścigi.

Napaliłem się jak szczerbaty na suchary, specjalnie po dłuższy kabel do tv pojechałem, po drodze zakupiłem zgrzewkę pepsi, zamówiłem pizzę...

Zanim ją przywieźli, to już spałem. Chociaż trudno w to uwierzyć, to z roku na rok coraz nudniejsze to wszystko się robi

i wbrew pozorom brak Borowczyka pier**lącego jak najęty o dupie maryni niewiele ratuje ten obraz nędzy i rozpaczy.

Start i pierwsze 20 kółek jeszcze jak cię mogę, da się wytrzymać, ale później można spokojnie wyłączyć i sprawdzić sobie wyniki w necie.

Zero akcji, zero emocji, zero czegokolwiek, tylko coraz durniejsze przepisy i bezsensowne zmiany, wprowadzane na siłę, żeby coś tam się działo.

Nie wierzę, żeby ktokolwiek to regularnie oglądał, poza wiernymi fanami z kraju pochodzenia danego kierowcy,

dlatego jakoś wcale mnie nie dziwi, że Solorz dał se siana z tym badziewiem i woli puszczać powtórki Kiepskich w tym samym czasie antenowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angielski komentarz przyjemniejszy. Jednak i tak nudy. Wole poogladac niemal kazda inna klase wyscigowa czy rajdy. Dzieje sie po prostu wiecej. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Prawa do F1 teraz ma

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) przejeli je od BBC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa tak. :P Przepraszam. "Sportowe wiertarki elektryczne" mnie nie kreca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Ciekawe, jak udany będzie start na torze ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Całkiem niezły wynik

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry wynik jak na samochod ktorym dysponowal oraz ograniczenia jakie ma. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej w Kubicy wkxrwia mnie to że tak ładnie spartolił sobie karierę tym drugoligowym rajdem. Mam nadzieję że znajdzie dla siebie miejsce w DTM lub WEC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...

Sceptycy. Bijcie sie w piers!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozostaje jedno pytanie. Bilety mam kupic na ten czy przyszly sezon?

 

Dodatkowe info. 115 kolek, czasy lepsze niz rezerwowy kierowca Renault F1 Team. Cos jeszcze musze mowic! Robert z taka przerwa, z lekkim niedowladem nadgarstka robi lepsze czasy niz etatowy kierowca! Plus jak ma Robert w zwyczaju, narzeka na trakcje, przelozenia etc. Caly Robert, pelen profesjonalizm!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczę go w bolidzie na torze podczas normalnego GP, to wszem i wobec przyrzekam, że sam sobie zrobię laskę.

Dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rydzu laske w przeciwienstwie do loda zrobic sobie duzo latwiej ;) wiec nawet z wielkim bembzonem dalby rade :D

Poza tym Robert jest wielki. Takiej determinacji i woli walki zazdroszcze. Mam nadzieje ze wroci do F1.

 

Jak zobaczę go w bolidzie na torze podczas normalnego GP, to wszem i wobec przyrzekam, że sam sobie zrobię laskę.

Dziękuję.

Ale to musi by jakos udokumentowane - videokonferencja??? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczę go w bolidzie na torze podczas normalnego GP, to wszem i wobec przyrzekam, że sam sobie zrobię laskę.

Dziękuję.

Takie przyrzeczenia nie są nic warte chyba,że będą udokumentowane fotograficznie i udostępnione do wglądu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Rydzu laske w przeciwienstwie do loda zrobic sobie duzo latwiej ;)

 

Jedno i drugie można , ino do laski dobry kozik by się przydał , i siekierka :)

 

Mam nadzieje ze wroci do F1.

 

Niech wraca , choć przyznam że strasznie mnie wk... nieszczęsnym wypadkiem . :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze dwie wiadomosci:

 

 

 

Dzięki Mark!

 

Mówiłem, pisałem, przekonywałem :) No to teraz macie info od człowieka na miejscu. O testy RK dopytywał się w zespole Mark Hughes - absolutnie topowy dziennikarz od F1 w szczególe i wyścigów w ogóle.

 

"Rozmawiałem z zespołem tu, w Montrealu. Zaczęło się od miłego pomysłu od strony teamu, aby pomóc swojemu byłemu kierowcy zakończyć cykl. Zaaranżowano to miesiące temu. Testy w GP3 i Formule E były częścią przygotowań do testu (w Walencji). Trenował wyjątkowo ciężko przez kilka miesięcy, aby być w formie i dużo pracował w symulatorze w Enstone (na którym był bardzo szybki).

 

Jego pokaz wyjątkowych umiejętności podczas właściwego testu oznacza, że powstało pytanie, którego wcześniej nie było - czy będzie robił z nimi (zespołem - CeG) coś więcej. Nie ma jeszcze konkretnego planu, aby to robić. Ale kolejnymi pytaniami, co oczywiste, jest to, czy dawałby sobie radę w szybkich łukach na dystansie wyścigowym na przykład na Silverstone czy Suzuce. Czy osiągnąłby wystarczający promień skrętu na nawrocie w Monako. Jednak jego występ w teście nagle sprawił, że możliwe będzie odniesienie się do tych pytań.

 

Jego osiągi w Walencji były dość niesamowite i opisane, jako absolutnie regularne (niezawodne - CeG) w wykonaniu kierowcy, który po raz ostatni ścigał się w 2010 roku.

 

Czy coś się wydarzy (więcej) - nie jest to postanowione. Obie strony muszą teraz rozważyć, co chciałyby zrobić dalej."

 

Dzięki MARK!

 

Przez cały ten czas wszystko we mnie krzyczało, aby mówić Wam, jak było zajebiście! Jak niesamowitą robotę zrobił tego dnia Robert. Nawet nie tylko na samym torze. Poruszając się po garażu, rozmawiając z inżynierami, mechanikami... Nawet język ciała, to skupienie w oczach i pewność w każdym ruchu - po prostu właściwy człowiek na właściwym miejscu. Powrót do domu. Jakby go tam nigdy nie zabrakło. To było wzruszające.

 

Co dalej?

 

Tak jak dowodziłem, zanim jeszcze nastąpił ten wspaniały dzień - teraz potwierdza to Hughes. Krok po kroku. Bez wielkich planów, bez wielkich oczekiwań, bez zbędnej presji. Po prostu tak, jako ułoży się życie.

"Let the driving do the talking" :D

 

Trzymamy kciuki z całych sił!

 

 

Czy test był zabiegiem marketingowym?

 

RK: "Podejście Renault było miłą niespodzianką. Marketing? Nie, ponieważ Renault robiło wszystko co możliwe, aby utrzymać testy w tajemnicy. Wiem tylko, że nie spodziewałem się tego, a teraz jestem w stanie prowadzić samochód F1."

 

O testach:

RK: "Dobre uczucia odnośnie testów. Wiem, że pomimo moich ograniczeń jestem w stanie robić to, co robiłem 6 lat temu. Pracowałem bardzo ciężko wobec tej szansy. Trenowałem tak ciężko jak nigdy wcześniej. Co się wydarzy? Nie wiem, ale mogę tylko zmierzać w swej pracy po jeszcze więcej."

 

Jesteś gotowy na F1?

RK: "To miłe, że każdy jest mną zainteresowany. Może z tego powodu, co mi się nieszczęśliwie - bądź szczęśliwie - przydarzyło w ostatnich latach. Poświęciłem się ogromnie i powiedziałem, że chcę wypróbować samochód F1. Jak dotąd zrobiłem tylko test, ale to była wspaniała rzecz i osiągnąłem ważny cel. Nie ukrywam, że mając dobre wrażenia mentalne i fizyczne, chcę iść na całość. Nie wiem co przyniosą następne miesiące, ale zobaczymy. Osoba, która pracowała ze mną przy teście powiedziała mi: "jesteś kierowcą F1", co całkiem dobrze wszystko wyjaśnia i oznacza dla mnie bardzo wiele."

 

Zobaczymy cię w padoku podczas tegorocznego sezonu?

 

RK: „Wracając do mojego charakteru… Obiecałem sobie, że jeśli wrócę to tylko w kasku, by prowadzić samochód. Obiecałem sobie ten cel. Na teraz zrobiłem test, a potem zobaczymy. Zaczyna się dla mnie nowa ścieżka i mam nadzieję, że zaprowadzi mnie ona w tym kierunku. Będę się starał ze wszystkich sił!

 

Materialy mozna w orginale znalezc na SKY Sports ITA oraz profilu Cezarego Gutowskiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojedzie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.