Skocz do zawartości
IGNORED

co się dzieje z QBAą ?


zeneca

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jak w temacie. Czy ktoś wie co się dzieje z naszym poczciwym i markowym producentem głośników QBAą ? Od paru dni chciałem wejść na ich stronkę internetową, bezskutecznie. Dziś natomiast wszedłem acz o głośnikach tam ani widu ani słychu. Pod starym zaś adresem znajduje się witryna firmy oferującej witryny www. Czyżby QBA padła lub miała się źle, że nie prowadzi już swojej strony www ? Szkoda by było. Po GlobalSoundzie, MinimieAudio i nie mówiąc już Tonsilu, kolejna rodzima firma z tradycjami się zwija ? Może ktoś wie co się z nimi dzieje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem to firma działa. Ostanio ktoś z forum nabył jakieś budżetowe podłogówki i bardzo je sobie chwalił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o co chodzi? Strona jest:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i działa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QBA dynamicznie sie rozwija...to ja nabyłem te budzetowe podłogówki i jestem z nich b.zadowolony. A z tego co rozmawialem z P.Nyka w tej chwili atakuja rynek własnym wzmacniaczem za 2,5k podobno wymiata konkurencje do 6k......oby tak dalej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Robert z Gdańska

 

Jeśli kosztuje 2,5kzł, a wymiata konkurencję do 6kzł to normalne.

Żadna sensacja, jeśli tylko sensownie zainwestowano pieniądze ; )

 

Jak widzisz można i na tym jeszcze zarobić ; )

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do > ANDREA29

Nie no jasne ze jak mowimy o sprzecie który został zrobiony z porzadnych komponentów i na dodatek przez kogos kto ma łeb na karku to powinno to grac...ale było pytanie co z firma wiec udzielilem odpowiedzi takiej na jaka mnie stac przy obecnej wiedzy. Moze ktos zachecony opinia lub zaciekawiony tym watkiem pojdzie tam... to juz duzo. A jak kupi to tym lepiej bo P.Nyka to naprawde bardzo sympatyczny człowiek i zycze mu sukcesów, worków z pieniedzmi i wdziecznosci klientow bo cenie sobie porzadne rzemiosło. No i jeszcze ten moj lokalny patriotyzm:)

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Robert

Ok. : )

Ja na nich zwróciłem uwagę od AS'02, nomoże troszkę wcześniej.

Wiedzą o co chodzi w dźwieku - fakt.

Tak się zastanawiam, czy to nie ten aby grubaśny wzmak, którego prototyp na ostatnim AS prezentowali ? Cena też jakby się zgadza...

 

Na ich stronce nic o nim nie ma... : (((

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dokładniej nie wiem na temat tego wzmaka bo jak przywiezli mi moje kolumny i podlaczylismy je to doszedlem razem z p.Nyka do wnosku ze wzmaka musze sobie zmienic :)

Tak od słowa do słowa cos wpomniał ze udezaja na rynek zachodni i dlatego musza jeszcze nad designem popracowac ale generalnie prototyp jest i ze jak stwierdził : "pobije wiekszosc do 6k"

Nie wiem nie widzialem nie słuchalem ale jak juz kupie autko i bede wolniejszy to napewno zajade i posłucham a pozniej podziele sie opiniami...a moze po prostu wezme w komis do domu...hmm o chyba tak zrobie :)

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie z Gdańska: a może byś chciał z ABOXem go porównać ?

Jeśli tak - to skreśl coś do mnie na priva.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawde mówiac nie mam pojecia co to jest ten ABOX :))) ale oczywiscie jako niezabogaty mezczyzna lubie wszelkie porównania bo moge pobawic sie sprzetem na jaki mnie jeszcze nie stac :)

Wiec chetnie, jutro postaram sie zajechac do QBA i zobacze co oni mi zaproponuja

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frycu, coś mi się wydaje że jednak to bardzo możliwe, że CSR "pomagało" przy tym wzmacniaczu. Pan Nyka jest przecież oczarowany dokonaniami P. Jarkowskiego, sam mi powiedział że trzeba mu pomniki stawiać... (nie przesadzam, powiedział mi to na ostatnim AS wyrzucając mnie i mojego kolegę z pokoju).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frycu;

Nie, stwierdzilem tylko że bas jest fatalny i strasznie on wzbudzał. Na co dostałem odpowiedz że to wina akustyki pokoju. W odpowiedzi ja zaproponowałem panu Nyce aby poszedł do pokoju gdzie grały Avantgarde (w takim samym pokoju). Potem się to jakoś fatalnie potoczyło, zwyzywał mnie od "gówniarzy" i "że głupi jestem". Ale najgorsze bylo, kiedy zaczęła się rozmowa o p. Jarkowskim. O żesz kurde, co to było...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mi do tego. Przecież to Ty ich słuchasz, a jaki Ci się podobają to o to chodzi, nie? Ja sam sobie zrobiłem kolumny - i tys sie ciese.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> galothron

 

Jak zrobiles cos ciekawego to opisz co, jak ci gra, z czego

ile zaplaciles .... jesli niechcesz na tym zarabiac to chyba nie problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, zajrzałem przed chwilką i strona QBA działa. A o dziwo jeszcze kilka dni temu nie można było na nią wejść a przedwczoraj był tam jakiś provider. Mniemam więc, że QBA nadal żyje i ma się nie najgorzej. Szkoda byłoby by bądź co bądź niezła polska firma padła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

galotron

 

w tym "zestawie " QBY faktycznie było dużo ciężkiego basu, ale po zmianie kabli było lepiej, p.Nyka używa kiepskich kabli jakieś bodajże Intertechnik, kojarzy mi się z NRD he,he, jest chyba ich dystrybutorem czy coś i pewnie do kolumn też je pakuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 34

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.