Skocz do zawartości
IGNORED

Totem Mite, Staff, odsluchy, schematy


systex

Rekomendowane odpowiedzi

Pochyl kolumny o 15 stopni do tyłu. Będzie lepsze zgranie fazowe i więcej średnicy. Oczywiście polaryzacja głośników nadal odwrotna. Zawsze można było dać cewkę rdzeniową. Miałaby ponad 4 razy mniejszą rezystancję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bodaj pierwszy wpis użytkownika klonów Mite, który mówi o niedoborze średnicy. Przychodzi mi na myśl, że konstruktor mógł dać głośniki w tej samej polaryzacji.

 

(ja w swoich a'la Mite mam filtry strojone na ucho. Wiem, że to źle i powinienem się podeprzeć pomiarami. Miałem dużo czasu, cewek i kondensatorów, to dostroiłem sobie tak żeby grało na moje ucho w moim pokoju. Na GDWK(w przeciwfazie) dałem 5,6 Ohm 0,33uH 3,3uF ,a na GDN(8Ohm) 1,8uH i chyba 6,8uF. Nie mam zielonego pojęcia jak wygląda charakterystyka, ale przyjemnie mi się słucha...)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że cewka jest inna niż powinna być... niestety nie ma jak zmierzyć jej indukcyjności. Tak jak wcześniej pisałem, po podłączeniu GDN-a bez cewki średnicy jest aż nadto. GDWK jest podłączony w przeciwfazie (kondensator rifa 2.7uf, rezystor 3.5ohm)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ophium, 21 Cze 2010, 23:42

 

>Na GDWK(w przeciwfazie) dałem 5,6 Ohm 0,33uH 3,3uF ,a na GDN(8Ohm) 1,8uH i chyba

>6,8uF. Nie mam zielonego pojęcia jak wygląda charakterystyka, ale przyjemnie mi się słucha...)

 

W takiej sytuacji głośniki powinny być w fazie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwiękowo może i tak, ale w pomiarach wyjdzie dziura i brak synchronizacji fazowej. Nie chce mi się teraz tego mierzyć. Mam oba głośniki. Mogę to sprawdzić. Jestem przekonany, że z prostą ścianką, przy normalnej pozycji odsłuchu należy podłączyć głośniki w fazie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwątpiłem i zajrzałem jeszcze raz do środka. Mam w przeciwfazie na pewno, a na odwrót jest znacznie gorzej. Dźwięk jest przytłumiony na średnicy, nosowy i płaski. Ścianka przednia jest prosta.

Nie twierdzę, że zrobiłem dobrze, wręcz przeciwnie. Jedynie stwierdzam, że przyjemnie mi się słucha. Byłbym wdzięczny za sugestie w kwestii strojenia tego zestawu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>ophium

 

Polecam przede wszystkim zmniejszyć cewkę dla woofera. 1,5mH to jest moim zdaniem maksimum dla tego woofera. Do tego polecam dołożyć układ RC 15uF i 2,2ohm. Polaryzacja głośników zgodna, jeśli dla tweetera będzie 2 rząd.

 

Sam skłaniam się do zastosowania jeszcze mniejszej cewki. Wszystko zależy oczywiście od metrażu, rozstawienia kolumn itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które do mite?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

czy to

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cadam

(Konto usunięte)

kosz_ostry, 26 Cze 2010, 10:48

 

>Które do mite?

 

 

 

Oto co napisał lancaster na temat różnic tych głośników

 

lancaster 5 Lip 2006, 16:45

 

"....Natomiast wykonanie wysokotonwego jakie przewiduje technologia dla kanadyjczykow przewiduje dostawę osobno piamki wytłumiającej. Takiego wykonania nie możemy państwu sprzedać, bo jest jakby niekompletne. Konstrukcyjnie identyczne z kanadyjczykiem jest GDWK10/80 oraz GDWK10/80/7. Wczoraj oglądałem zamówienie kanadyjczyków oraz technologie i jestem w 100% pewien, ze otrzymacie właściwe głośniki..."

 

" ...10/80 jaki i 10/80/7 są w chwili obecnej produkowane. Dla mnie ma to znikome znaczenie skoro jest to głośnik z identycznym układem drgającym, identycznym układem magnetycznym. Różnica to srebrny kolor obwódki w siódemce. Tak wynika z papierów. Słowo pisane ma tutaj duże znaczenie, bo inaczej głośnik nie przejdzie kontroli. Różnice w brzmieniu jakie wychwycili słuchacze wynikają zapewne z montażu. Wiele z głośników obecnych na rynku montowanych było poza zakładem..."

 

Jak łatwo sie domyślić bierzemy jednak 10/80, a nie 10/80/7, bo głośniki już firmowo będą bez obwódki.

Miałem nic nie pisac na temat terminu realizacji, to i nie napiszę:)

Jeszcze trochę cierpliwości.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałbym zapytać jaką cewkę mam zastosować do GDN-a 7 ohm

Wszyscy piszą o 4 ohm i 8 ohm a nic nie znalazłem na temat zwrotnicy na 7 ohm

A może ktoś zrobił Totemki na 7 omach?

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie znalazłeś 7-ohmowe ? :)

Traktowałbym je spokojnie jak 8-ohmowe. Ewentualnie dał trochę mniejszą cewkę. O ile reszta parametrów i charakterystyka jest zbliżona. Nie ma co przywiązywać ogromnej wagi, że tylko taka cewka, a nie inna. W audio wszystko jest płynne, zależne od efektu jaki chcemy osiągnąć. Dane kolumny można zestroić na sto i więcej sposobów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozefkania, 29 Cze 2010, 17:54

 

>A gdzie znalazłeś 7-ohmowe ? :)

 

Kupiłem je z 7 lat temu a może i więcej

Dawno temu chciałem zrobić na nich kino domowe tzn sub i cztery satelity -dekoder prologic

nie bardzo to wyszło -skopane zwrotnice

i tak stały do tej pory

obudowy trochę za małe bo ok 4,5 l ale zamknięte

Sub był na GDN 20/80/2

Teraz mam suba na ravemastrrze 10 cali i chcę ten zestaw podłączyć do kompa

wstawiłem cewki 1,7 mH ale nie było średnich,same basy i trochę wysokich

Dałem na wysokie 4 uF i pojawiły się średnie ale nie wiem czy nie za duża pojemność

Raczej nie spalę GDWK 10/80/7 bo na kompie głośno nie słucham ale może lepiej dać mniejszą cewkę i wtedy mniejszy kondensator na wysokie taki jak w oryginale tj 2,7 uF

sam juz nie wiem

 

Poz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Hey

 

Ja tez ostatnio zakupilem na Ebayu klony Mite od jednego Polaka:P No i co sie okazalo ze glosniki nie byly podlaczone w przeciwfazie wiec generalnie gralo jak z za sciany u sasiada. Na poczatku sie zdenerwowalem ale po chwili pozmienialem i wydaje mi sie ze wszystko wrocilo do normy. Generalnie ten sam problem co jeden z kolegow wyzej. U mnie objawialo sie to tez tym ze glosniki zaczynaly grac dopiero od godziny 12 tzn dynamika i srednica byly ale ewidentnie wykoszone bylo jakies pasmo.

 

Kiedys juz mialem klony Mite ( pare lat temu ) jako chyba pierwszy na forum ( nawet nie wiem czy nie ma ich w tym watku ) milo wspominam ten czas. Teraz tez wcale nie jest gorzej i po malej modyfikacji jestem raczej zadowolony. Dziwi mnie tylko to ze ktos kto ewidentnie robi je czerpiac z tego forum i zarabiajac na tym ( zaplacilem 235e z przesylka z UK do IE ) popelnia taki blad.

 

Mam tylko watpliwosci co do komponentow uzytych w zwrotnicy i pare pytan z tym zwiazanych.

 

1. Kondensator jest 2.70 a nie 2x1 + 0.68 (2.68) - Czy to ma duze znaczenie jesli chodzi o brzmienie?

2. Rezystor jest 3 a nie 3.16 - Jak wyzej ?

3. Na temat cewki nie wiem nic procz tego ze jest rdzeniowa - Czy warto inwestowac w cos lepszego?

 

Licze na mala pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlody2, 16 Lip 2010, 00:45

 

>1. Kondensator jest 2.70 a nie 2x1 + 0.68 (2.68) - Czy to ma duze znaczenie jesli chodzi o

>brzmienie?

 

Żadnego. To jest w granicach tolerancji elementów.

 

>2. Rezystor jest 3 a nie 3.16 - Jak wyzej ?

 

Żadnego. To jest w granicach tolerancji elementów.

 

>3. Na temat cewki nie wiem nic procz tego ze jest rdzeniowa - Czy warto inwestowac w cos lepszego?

 

Zależy jakiej grubości jest drut. Jeśli 0,8mm lub więcej, to nie warto jej ruszać. Jeśli drut grubości włosa, to daj lepszą. Też rdzeniowa może być.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>jozefkania

 

Zastosowałem się do twojej powyższej wypowiedzi, mam w związku z tym pytanie do ciebie. Elementy, które podałeś zastosować do gdn-a w wersji 4ohm? Podłączyłem chwilowo żeby sprawdzić totemy w takiej konfiguracji kondensator (10uf) szeregowo z rezystorem (1r1) a następnie równolegle do głośnika i muszę przyznać że dla mnie dźwięk o wiele lepszy niż na oryginalnej zwrotnicy totem:) Rezystory 5w wystarczą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o wpis

 

"Polecam przede wszystkim zmniejszyć cewkę dla woofera. 1,5mH to jest moim zdaniem maksimum dla tego woofera. Do tego polecam dołożyć układ RC 15uF i 2,2ohm. Polaryzacja głośników zgodna, jeśli dla tweetera będzie 2 rząd."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roger06, 18 Lip 2010, 20:59

 

>Chodzi o wpis

>

>"Polecam przede wszystkim zmniejszyć cewkę dla woofera. 1,5mH to jest moim zdaniem maksimum dla tego

>woofera. Do tego polecam dołożyć układ RC 15uF i 2,2ohm. Polaryzacja głośników zgodna, jeśli dla

>tweetera będzie 2 rząd."

 

To dotyczyło wersji 8-ohmowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roger06, 18 Lip 2010, 20:57

 

>>jozefkania

>

>Zastosowałem się do twojej powyższej wypowiedzi, mam w związku z tym pytanie do ciebie. Elementy,

>które podałeś zastosować do gdn-a w wersji 4ohm? Podłączyłem chwilowo żeby sprawdzić totemy w takiej

>konfiguracji kondensator (10uf) szeregowo z rezystorem (1r1) a następnie równolegle do głośnika i

>muszę przyznać że dla mnie dźwięk o wiele lepszy niż na oryginalnej zwrotnicy totem:) Rezystory 5w

>wystarczą?

 

Bo oryginalna zwrotnica jest do kitu. Szkoda pieniędzy w lepsze elementy, gdy jest rozjazd fazy.

Nie dziwne, że grało lepiej. Można też dołożyć cewkę 0,33mH dla tweetera. Wtedy polaryzacja zgodna.

Testowałem tylko wersję 8ohm. Jednak w wersji też powinno być lepiej na wyższym rzędzie.

 

Na pierwszym rzędzie ten woofer gra za lekko, za sucho na średnicy. Bez barwy, bez ciepła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sadzicie o GDS13/30 zastosować po 2 przetworniki w closed? bardzo malo jest o tych głośnikach mała tania szerokopasmowka.chialbym cos na nich wymodzić do pokoju sypialnianego ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialbym osiagnac najlepszy rezultat niskiego basu jednak zdecyduje sie na te gdn 13/40/2 wiec kilka pytan.??

 

jaka największa mogę zastosować obudowę dla 1 przetwornika zeby osiągnąć zadowalający niski bas ale nie stracic aż tak dużo na mocy i tak małych monitorkow . br umiejscowić chce z przodu w podobnym ułożeniu co w usher-520 ..litraz to podstawa która mnie teraz zastanawia bo chce dać zlecenie do pocięcia .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o potwierdzenie ze ta zwrotnica jest ok do GDWK 11/100 z GDN 8 ohm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Uploaded with

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest zwrotnica dla tych głośników. A właściwie projekt zwrotnicy pochodzący, o ile pamiętam, z wątku o Totemach Sttaf. Moim zdaniem wymaga kilku poprawek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kuzyn murzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem szeregowy z głośnikiem wysokotonowym rezystor ma za małą wartość. 3,3 Ohma jest właściwe dla połączenia z niskotonowcem 4-omowym. Dla głośnika niskotonowego o impedancji 8 - ohm powinien mieć wartość ok. 6- ohm. No chyba że lubisz dużo wysokich tonów. Problem polega na tym, że zmieniając wartość tego rezystora, powinny się zmienić również wartości cewki i kondensatora w gałęzi wysokotonowej. Tylko nie pytaj jak sie mają zmienić, bo bez pomiarów nie da się udzielić sensownej odpowiedzi na to pytanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kuzyn murzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.