Skocz do zawartości
IGNORED

Totem Mite, Staff, odsluchy, schematy


systex

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki jak uda Wam sie sklonowac Staff to bedzie super. Sa niby dostepne instrukcje Pro Ac ale koszty elementow sa drogie, a w przypadku totemow jest szansa zamknac sie w 1000zł.

Trzymam kciuki, oby sie udało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Patrząc na parametry, to GDWK z 7 na koncu rozni sie od tego z 8 wysokoscia cewki, odpowiednio 2,0mm i 1,9mm.

Ja mam mozliwosc zakupu dwoch GDWK 10/80/6 za 75 zl, warto? i czym roznia sie od wersji z 7ką?

Przygladam sie temu tematowi, bo jakis czas temu kupilem dwa GDN 13/40/2 4 ohmowe, w celu zrobienia kopii totemow wlasnie, badz opery duetto, ale temat zapadl w spiaczke (sesja + inne projekty), czas sie wybudzic :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10/80/6?? pierwszy raz słysze o takim modelu....

 

10/80/7 też.....

 

był 10/80 był 10/80/3 był 10/80/8..... tylko o tych mi wiadomo

 

różnica międzu 10/80 a 10/80/8 jest tylko w mocy za i przed filtrem.....ale tam chyba siedzi 10/80 tak mi się wydaje... może zapytać się ahfc?? nie wiem, ja tam kopułek Tonsila nie chcę wrzucać do tego GDNa.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tu jest z 3, 6, 7, 8

 

Ja myslalem o wsadzeniu tam monacora dt-107 - strasznie mi sie podoba jego brzmienie, ale skoro moge miec dwa gdwk za cene jednego monacora.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sdp pamietaj tylko ze w Totemach siedza 13/40/2 w wersji 8Ohm (roznia sie nieco paramterami , szczgolnie Xmax). Wiec gdybym mial kopiowac staffy albo mite to bralbym wersje 8Ohm.

 

W mite o ile sie nie myle siedzi 10/80/7.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Magazynie Hi-Fi 5/97

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) była opublikowana (chyba jedna z pierwszych w Polsce) recenzji z odsłuchu Totem Mite. W oryginalnym artykule zamieszczono wykres z pomiaru impedancji kolumn i dane techniczne podając, że Mite mają 4 Ohm! W późniejszych opisach Mite i z aktualnych danych na stronie Totema wynika, że kolumny mają 8 Ohm. W 97' kupiłem bez problemu w Tonsilu GDN13/40/2 4 Ohm jednak nie mogłem nigdzie znaleźć schematu zwrotnic i głośniki się przeleżały do dzisiaj. Czy ktoś wie czy rzeczywiście pierwsze Mite były 4 omowe? Pamiętam że na 100% w którymś z polskich czasopism były "rozbierane" zdjęcia Mite gdzie pięknie pokazano głośniki Tonsilu i kawałek zwrotnicy, ale niestety nie mogę sobie przypomnieć gdzie to było :- (((((((

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem 4 ohmowki, bo mialem je za 45 zl sztuka, a 8ohmowek nie bylo.

Czy ktos wie czym rozni sie wersja 6 GDWK od 7?

Kiedys robilem symulacje w bassboxie gdna 13/40/2,4 w 20 litrach i strojeniu jak w staffie, pamietam ze martwil mnie zbyt wysoki impuls...optymalnie bylo chyba 8 litrow i strojenie na 60hz, ale glowy nie dam

Jutro ponowie te symulacje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się zdawało że Mite były 4-omowe.

 

Zwracam jednak uwagę że głośniki w Totem Mite 8-omowych wcale nie muszą mieć 8 omów impedancji znamionowej.

 

Najlepszą parametrami jest wersja GDN 13/40/2 7-omowa. Chodzi tu o wielkość parametru Qts w stosunku do Vas i Fs. Daje najlepsze zejście basu. Wersja ta jest rzadko spotykana.

 

W rzeczywiśtości wersja ta ma rezystancję cewki ok. 5,5om więc impedancja minimalna może być o jakiś 1om niższa niż w wersj 8-omowej. Co praktycznie dla oznaczenia impednacji nominalnem przez producenta nie ma żadnego znaczenia.

 

Wersji 7-omowej GDN 13/40/2 nigdy nie spotkałem na żywo - widziałem tylko w katalogu.

 

Słyszałem że były również jakieś szesnastki polipropylenowe o impedancji znamionowej 7om.

 

PS. Zastanówcie się nad GDN 13/40/4 lub 13/40/8. Budową sa bardzo podobne. Parametry mają trochę inne. Plusem jest okragły kosz niewymagający podfrezowania i (przynajmniej jeszcze do niedawna) większa dostępność ich w Dexonie. Głośniki były stosowane w Denonach i Sonatach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy by chcieli klony robic;) co za swiat:) a pozniej za swoje Mite bede bral w peaku 600 zl bo 10 osob zrobi sobie kloniki :) Powiem szczerze, martwi mnie to dlatego z lekka nutka "dekadencji" i malo przychylnie odnosze sie do podawania co i gdzie tam siedzi.

 

Schematu zwtornicy nie podam, sorki:( ale jestescie blisko:)

Pozaostaje wam "tylko" BR i strojenie;) pryszcz:P

 

Midwoofer jest 4 ohmowy

Tweeterek jest z 6 a raczej jest to wersja 6 chyba bo sam w sobie jest 8 ohmowy oczywiscie

 

Na middwoferze sa oznaczenia Tonsila co znaczylo by ze nie robiono z nim zbyt wiele chociaz z tego co widze to nakladla przeciwpylowa jest montowania jakby "pozniej" mnienam ze mogli cos robic jednak znim. Na tweeterku nie ma zadnych oznaczen, skad wiem ze to 6?:) Bo wiem:) hehe Tweeter jest modyfikowany przynajmniej z tego co ja wiem dosc mocno.

 

Ja sie spierac nie bede ale ja uwazam ze nie sa to standardowe modele z oferty tonsila z tego co mi wiadomo i nie chodzi tutaj o nikogo z forum. Mam swoje niezalezne zrodla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlody2, 25 Lut 2006, 22:25

 

Nie wmawiaj sobie za wiele z tymi modyfikacjami :))) Głosnik z niestandardowej oferty moze też oznaczać wersję głosnika inaczej oznaczoną dla producenta . Tak np. było z seriami oznaczanymi GTC. Wszystko po to żeby za wiele osób nie mogło z tego skorzystać do robienia klonów.

 

Trzynastki polipropylenowe Tonsila sa na tyle ciekawe że mozna sie chyba pobawić z innymi ich wersjami także.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja 4 i 7om.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 omowy ma rzeczywiście lepsze parametry większy Bl, ale Mms jest większa....dlaczego?? inna membrana?

Qes,Qts,fs na tym samym poziomie co dla 4 Ohm

 

w sumie nieznacznie zmniejszyło się Vas......

 

...ogólnie różnice prawie żadne, chyba że jest różnica w Xmaxie między tymi wersjami.. a jest??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest między nimi bardzo duża różnica w Qes i nieznaczna w Xmax.

 

Wersja 7-omowa powinna dać w 20 litrach mniej więcej deklarowane przez Totema zejście do 39Hz - tak jak w Totem Staff.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy na naszym forum dwie frakcje: 4-omowcy i 8-omowcy;). Żeby nie zmieniło się to w "POPiS-y" jak w naszym Sejmie tym bardziej że pokazał się też 7-omowiec LPR? ;)). Ja już mam gdn-y 4 omowe ale ponieważ czekam z utęsknieniem na chociaż ślad schematu zwrotnic to dopiszę się do zamówienia na GDN 8 Ohm jeżeli pokażą się na forum schematy zwrotnic właśnie do takich. Właśnie mam przed oczami Magazyn Hi-Fi z wykresem (mierzone chyba w redakcji) impedancji Mite gdzie widać, że minimum poniżej 5 Ohm jest przy 50 Hz, następnie duży pik ponad 50 Ohm przy 100 Hz i znów siodło poniżej 5 Ohm przy 250 Hz i łagodny wzrost impedancji ze szczytem do 30 Ohm przy ok. 2,7-2,8 kHz (to chyba czestotliwosć podziału zwrotnicy? - nie znam się na tym)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

namor, wrzuć skan tego pomiaru. Ja tam się pzresiadam do frakcji 4 ohmowców, jezeli tak wyszły pomiary;)

Będzie super jeżeli uda się to rozstrzygnąć dziś, bo jutro podzwonię. Mlody też pisał, że Mite są 4ohm, tylko zwrotki nie wkleił;)

Cewka 1,2mH?:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałembo na skanie, który wrzucił Qubric widać, że efektywność 8ohm jest 88dB, a 4ohm jest 85, to trohę dziwne, bo zwykle bywa odwrotnie. No nic w kazdym razie Totemy są niby 8ohm i 87-88dB efektywności, co by faktycznie wskazywało na wersje GDN 8ohm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wpisu systex z 22 lut który gdzieś w sieci znalazł wypowiedź na temat zwrotnic Totema wynika, że zaprojektowano je w taki (sprytny) sposób aby zamaskować niedoskonałości ch-ki częstotl. głośników tonsilu, dlatego tak dużą wagę przywiazuję do sklonowania oryginałów i że znajdzie się jednak jakiś posiadacz Mite który je dla dobra wspólnego rozbierze i opublikuje. Obawy młody2 co do spadku cen Mite na rynku wtórnym są chyba przesadzone. Nie słyszałem żeby ktoś sprzedawał używane ProAce w cenie kosztu głośników, a przecież chociażby tylko na tym forum widać jak chętnie są klonowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno, Mlodego strata, zrobimy lepszy projekt i będzie swoje Mite tuningował do wersji signature;)

Z innych bajerów cewka jest nawinięta linką, nie drutem. Ma ktoś dostep do takich?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.