Skocz do zawartości
IGNORED

Spotkanie w Krakowie - lista obecności


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

>>Grupa I

>>1.yancho

>>2.rochu

>>3.yayesia

>>4.kooba

>>5.wilu żubr

>>6.

>>

>>Grupa II

>>1. discomaniac71

>>2.

>>3.

>>4. Bartosz985

>>5.

>>6. John 1.5 V

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Junkers Neckar N 19E,LG GB5237TIFW,Bosch HBN 239E1L,Electrolux ESL 65070R

Całość podłogi deska BalicWood Jesion kl.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Grupa I

>>>1.yancho

>>>2.rochu

>>>3.yayesia

>>>4.kooba

>>>5.wilu żubr

>>>6.jerry224

>>>

>>>Grupa II

>>>1. discomaniac71

>>>2.

>>>3.

>>>4. Bartosz985

>>>5.

>>>6. John 1.5 V

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

mjuzik przyjezdza ze mna wiec pozwole sobie go wpisac

 

>>>Grupa I

>>>1.yancho

>>>2.rochu

>>>3.yayesia

>>>4.kooba

>>>5.wilu żubr

>>>6.jerry224

>>>

>>>Grupa II

>>>1. discomaniac71

>>>2. Bartosz985

>>>3. John 1.5 V

>>>4. mjuzik

>>>5.

>>>6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli można, dokonam zmiany na gr. II

 

>>>>Grupa I

>>>>1.yancho

>>>>2.rochu

>>>>3.yayesia

>>>>4.kooba

>>>>5.wilu żubr

>>>>6.jerry224

>>>>

>>>>Grupa II

>>>>1. discomaniac71

>>>>2. Bartosz985

>>>>3. John 1.5 V

>>>>4. mjuzik

>>>>5.jerry224

>>>>6.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Teraz prawidłowo:

>

>>>>>Grupa I

>>>>>1.yancho

>>>>>2.rochu

>>>>>3.yayesia

>>>>>4.kooba

>>>>>5.wilu żubr

>>>>>6.

>>>>>

>>>>>Grupa II

>>>>>1. discomaniac71

>>>>>2. Bartosz985

>>>>>3. John 1.5 V

>>>>>4. mjuzik

>>>>>5.jerry224

>>>>>6.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupa I

1. yancho

2. rochu

3. yayesia

4. koobal

5. wilu żubr

6.

 

Grupa II

1. discomaniac71

2. Bartosz985

3. John 1.5 V

4. mjuzik

5. jerry224

6. cynamon

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Koobal

Widze, ze sie umawiacie na odsluch. Zabierz prosze koniecznie swojego WŻ845. Dobrze byloby, aby chlopaki zapoznali sie blizej z tym wzmakiem i przydalyby sie jakies recki na temat tego wzmaka.

Kiedys go sluchaliscie, ale bez traf od Ogonowskiego. Po wymianie traf, gra - jak wiesci niosa - duzo lepiej. Recka McGyvera w watku: " Wzmacniacz Music Angel MA-845 ", pochodzi jeszcze z maja, kiedy nie bylo tych traf i w zasadzie to chyba jedyna tak szczegolowa, no ale juz nie aktualna, bo ze starymi trafami. Poza tym gusta..., gusta. Przydalyby sie jakies aktualne opinie kilku sluchaczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 9 Paź 2008, 11:07

"Lutek ale Ancient Audio to Ancient Audio. Nie ma przynoszenia swojego sprzetu. Pozdrawiam. "

 

A coz to za rygorystyczny macie regulamin ? Jak sie czyta o jakis odsluchach, to wlasnie ludziska

organizuja wiecej sprzetow, aby posluchac wiecej niz jednego klocka czy jednej pary kolumn. Jest wowczas jakas baza do porownan, aby mozna do czegos sie odniesc, a tak...? Wiecie jak to jest z ocena roznych - szczegolnie podobnych poziomowo - sprzetow, jesli sie sluchalo ich oddzielnie, w roznym czasie, konfugoracji itp. W miare wlasciwa ocena moze byc dokonana wylacznie, jak postawi sie jedno kolo drugiego. A jak mamy jeszcze do dyspozycji przelacznik, dzieki ktoremu mozemy w mgnianiu oka przelaczac sluchane klocki czy kolumny bez jakichkolwiek przerw w odtwarzanym utworku, to dzieki takiej metodzie mozemy juz wylapac bardzo drobne roznice.

Byc moze, ze akurat tym razem spotykacie sie, aby po prostu na luzie posluchac sobie muzyczki, bez specjalnego skupiania sie na jakis aspektach brzmienia, zadnych porownan do czegokolwiek itp. Jesli tak, to ok. W innym wypadku jeszcze kto by mogl pomyslec, ze ktos np. nie chce sie zgodzic na dokonywanie porownan z czymkolwiek...,a juz szczegolnie z DIY - a noz zagraloby lepiej lub na zblizonym poziomie i co wtedy ? :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmocniej sorki za zamieszanie i blokowanie miejsca, ale obowiązki rodzinne nie pozwoliły mi pojawić się dzisiaj u AA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochu

(Konto usunięte)

Lutek, spotkania jakie mają miejsce w prywatnych mieszkaniach osób z AS z Krakowa są luźnie i przytachanie ze sobą jakiegoś klocka do posłuchania jest miłym i pożądanym gestem.

Natomiast odsłuch w Ancient Audio jest odsłuchem specyficznym, ponieważ właściciel chciał zaprezentować cały SYSTEM tj wzmacniacz, player i kolumny.

 

Jak Cię prosza na obiad chyba nie przynosisz w gazecie własnego schaboszczaka, bo własnie masz na niego ochotę?

Więc chyba głupio i niekulturalnie byłoby się w takiej sytuacji wtryndalac na taki odsłuch z własnym wzmacniaczem.

Proste, no nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lutek-swoją drogą też jestem ciekaw takiego porównania.

Polityka Ancient Audio jest jaka jest w sumie na miejscu właściciela firmy przyjął bym podobną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Junkers Neckar N 19E,LG GB5237TIFW,Bosch HBN 239E1L,Electrolux ESL 65070R

Całość podłogi deska BalicWood Jesion kl.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochu

(Konto usunięte)

No już po odłuchu.

Było mi bardzo miło i pragnę podziękować Gospodarzowi oraz pewnemu Czarnemu Stworzeniu za miło spędzony czas.

 

Słuchaliśmy końcówek zbudowanych w oparciu o tridowe "diabełki", Lectora oraz firmowych kolumn Ancient Audio.

Z mojego punktu widzenia grało przepysznie, a słuchało się tak że jakiekolwiek aspekty dźwięku nie miały żadnego znaczenia.

Grała muzyka i ona była obecna, tak jak obecni byli sami muzycy..

Myślę że w przypadku takich systemów jak Ancien Audio nie ma w zasadzie sensu rozbieranie wszelkich aspektów dzwieku na czynniki pierwsze i zabawianie się w ich analizę.

System materializował muzykę i potrafił przykuc uwagę słuchającego.

Jeżeli o mnie chodzi, bardzo mi się podobało. Może wreszcie czas podjąć męską decyzję i zacząc oszczędzać na zakup AA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu-ale cię ruszyło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Junkers Neckar N 19E,LG GB5237TIFW,Bosch HBN 239E1L,Electrolux ESL 65070R

Całość podłogi deska BalicWood Jesion kl.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>rochu, wilu zubr

Nie cofalem sie zbyt wstecz w tym watku. Doszedlem tylko do wpisu, ze disco zaglada liste chetnych itd., stad wnioskowalem, ze to on gospodarzem odsluchu i nasunelo sie: " co on taki despota , ze tylko AA ? "

A swoja drogo nie moglibyscie szybko zorganizowac odsluchu WŻ845 Koobala teraz, po wymianie traf i do porownania wziac jakas uznana lampe ? Nie mowie, zeby zaraz taka za dziesiat kzl, ale moze cos u siebie znajdziecie z pulapu 10 - 20 kzl ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było fajnie - musze powiedzieć ze cały sprzęt podobał mi sięi jak pisał rochu "grała muzyka" przyjemnie mi się słuchało.

Teraz trochę dziekciu do tego miodu - bo miodnie było i co tu dużo mówić jeszcze raz powtórzę grało ślicznie i czarowało. "Dziekć" :) ten to notoryczne przestery na basie (jak mówił gospodarz monobloki sięwyłączają wtedy gdy przesteruje siębas) jak na taki sprzęt to proszę mi wybaczyć ale nie chciał bym mieć "zwisów" na mojej ulubionej muzyce - inną sprawą jest to że można to będzie wyeliminować.

 

Bardzo podobała mi się scena, na pewno fajna była średnica i ogólnie prezentacja utworów, bas troszkę jakby nie nadążał za resztą , bo dynamiki było sporo. Mozę to ja jestem przyzwyczajony do bardziej punktowego i szybszego basu w swoim systemie - ale schodził ładnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie też było miło... oglądać Was zasłuchanych – stroiliście bardzo ciekawe momentami miny, które udało mi się chyba nawet uwiecznić na foto

Panu Gospodarzowi bardzo dziękuję za miłe przyjęcie i prezentację uroczych jak zwykle kotów

a w ogóle to było bardzo sympatycznie jak to zwykle bywa w tym towarzystwie

tym optymistycznym akcentem kończę i mam nadzieję jak zwykle (a jakże) na kolejny odsłuch niebawem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym co Rochu i Koobal napisali. Dodam tylko, że gradacja sceny w głąb, wyraźne zróżnicowanie drugiego i trzeciego planu - hen za głośnikami - to mnie najbardziej uwiodło. Gdyby tak w domu było...

Podziękowania za miły wieczór.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może teraz coś z drugiej grupy odsłuchowej - trochę mniej licznej.

Jak dla mnie - dęciakom brakowało "blachy", organom świeżości i podmuchu, niskim rejestrom kontroli.

Zjawisko "Dziekć" również nam towarzyszyło - podobno to przestery nagrane na płycie:)

Ogólnie grało słodziutko, bardzo przyjemnie. Była magia. Podobała mi się scena i w głąb i w szerz. System może i miał swoje braki (jak wszystko na tym świecie) ale dźwięk był bardzo interesujący jako całość.

Gospodarzowi bardzo dziękuję za gościnę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Hm... gralo wybornie. Od pierwszych chwil czuc bylo ogromna dynamike. Jednak na poczatku to ona przyslaniala mi reszte prezentacji a potem okazalo sie ze winne sa zle nagrane plyty. W pewnym momencie westchnalem: "trabek mam dosc na najblizsze pol roku". Ale wlasnie ta plyta zabrzmiala zjawiskowo. Mozna bylo odroznic niemal kazdy intrument mimo ze wiekszosc byla podobna do siebie brzmieniowo. Swoja klase Single Six pokazal na plycie przyniesionej przez jerry224. Muzyka dosc kontrowersyjna ale genialnie skomponowana i zaaranzowana. To byla elektronika przy ktorej pierwsze skojarzenie jaki mi sie nasunelo to ze "Kraftwerk to ceniasy". Znakomicie zrealizowana dostarczyla emocji jakich dawno nie pamietam. Teraz kilka slow o samym brzmieniu. System dosc neutralny bez zadnych podbarwien i wbrew temu co mowil sam Gospodarz niespecjalnie litosciwy dla zle nagranych plyt. Klasyczny rock co prawda zagral wysmienicie ale byl to wyjatek potwierdzajacy regule. Dynamika i bas wzorowa. Przestrzen znakomita. Slychac bylo ze zastosowane w zestawie kopulki nie sa tej klasy co wstegi ale wiekszych pretensji do gory miec nie mozna. Byla rozdzielcza pokazywala pazur gdzie trzeba. W stosunku do wstegi byla na pewno mniej transparentna. O zaletach systemu pisalem a wady? Zawsze sa jakies... Bardziej namacalna gora pasma i jest ideal. Mysle jednak ze taki system kazdy z nas chcialby miec w domu. Pozdrawiam serdecznie Gospodarza dziekuje za zaproszenie i prosze o jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt gra moim zdaniem ciepło i przytulnie z dużą ilością szczegółów. Muzyka brzmi gładko, nie jest poszatkowana na pojedyncze dźwięki, ani średnica ani sopran nie drażnią uszu. Barwy instrumentów i przestrzeń są dobrze odwzorowane. Ale głównym mankamentem według mnie był nie dość dobrze kontrolowany bas. Schodził bardzo nisko ale nie miał tempa, sprężystości i zwinności. Na wielu płytach ze szczupłym basem (np. starsze nagrania rockowe) system potrafił wydobyć w zakresie basu to czego na wielu innych zestawach moglibyśmy się jedynie domyślać. Jednak na innych płytach basu było zdecydowanie za dużo, na tyle dużo, że wzmacniacz nie radził sobie z tym co wyprawiała membrana. Tych samych płyty (i podobnych) słuchałem swego czasu na zestawach:

 

Luxman (CD - DU-80, pre - C-1000F, amp - M-800A)

Roksan (modeli nie opamiętam) i Monitor Audio platinum PL300

NuForce (pre - P9, amp - Ref9 V2 se, CD - Luxman DU-80, kol. MA PL300)

Audionet (CD - ART G2, pre - PRE1 G3, amp - AMP I V2, kol.MA PL100 i zoller (monitory d'appolito)

Nagra (CD - CDC, pre - PL-P, amp - PMA, kol. MA PL100)

ARCAM (CD - CD37, int - A38, amp - P38, kol. MA PL300)

 

Na każdym z powyższych kontrola basu była lepsza a na szczególne wyróżnienie, pod względem energii i kontroli tego zakresu, zasługują zestawy NuForce i Arcam (oba z kolumnami MA PL300), kładą słuchany wczoraj system na łopatki. Tak to wygląda z mojej strony.

Podziękowania dla Pana Jaromira za miłą gościnę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję gospodarzowi za prezentację.

Generalnie mam bardzo podobne spostrzeżenia do Bartosza985.

I nie prawdą jest że każdy chciałby mieć taki dźwięk w domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Junkers Neckar N 19E,LG GB5237TIFW,Bosch HBN 239E1L,Electrolux ESL 65070R

Całość podłogi deska BalicWood Jesion kl.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujmę to inaczej, mieliśmy okazję posłuchać bez wątpienia królewskiego systemu, tylko, że Król jest od pasa w dół nieco nagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 29

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.