Skocz do zawartości
IGNORED

Spotkanie w Krakowie - lista obecności


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

Fak! W tą sobotę wyjeżdżam na cały dzień. Mogę ewentualnie podrzucić wybierającemu się koledze kolejne wcielenie cyfrowego absurdu - DVD Samsung. Modyfikowany! Polecam jako transport. Wyjścia analogowe też można podpiąć tak dla jaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy się weźmiesz za takie audiofilskie cacka ?

 

 

Hy hy hy - może byś wywołał furorę w audio - światku. Ma wszystko - jak by miał jeszcze SACD był by to wymarzony sprzęt dla Artona (musi czytać jeszcze gęste formaty - takie jak mp3 itp.). Zdobył byś popularność.

 

Acha zapomniałem dopisać - Koobal, proszę nie zaśmiecać wątku!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za zamieszanie. 10 września na razie wygląda na wolny w moim kalendarzu. Koobal - moje wynalazki się nie przebiją wśród wyznawców SACD. Za dobrze CD na nich gra. Można nie dosłyszeć postępu na gęściejszym nośniku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i roszada:

 

Michał mojsze a ja jednak nie - wyjazd do Przemyśla mnie czeka.

Będę tęsknił...

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie SB to nic takiego co mogłoby olśnić, a jedynym powodem jego używania w trakcie odsłuchów jest lenistwo gospodarza spotkań.

słuchałem w Gdańsku SB który robił wyłącznie za wyświetlacz do serwerka z linuchem w kostce (800zł), dalej dac i mam wrażenie, że to całkiem właściwa konfiguracja

tylko kto to skonfiguruje (wyczyści i zablokuje wszelkie zbędne pierdoły), instrukcja do serwera ma 600 str. a do SB też nie mało i co trochę update

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyobraźnia nie ma tu nic do rzeczy

trzeba znać linuxa, wiedzieć co się chce i jak to zrobić - prościzna

(szkoda że nie dla mnie)

ale fakt, że nie spytałem czy chciałby podziałać odpłatnie entuzjastom takiego grania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i roszada:

 

Michał mojsze a ja jednak nie - wyjazd do Przemyśla mnie czeka.

Będę tęsknił...

:)

 

Przemyśl też jest fajny.... a nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i roszada:

 

Michał mojsze a ja jednak nie - wyjazd do Przemyśla mnie czeka.

Będę tęsknił...

:)

 

Ja co prawda nie wiem czy Michał jest mojsze, ale co do spotkania, powiem tak: Przemyśl to raz jeszcze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja uracze ciekawostka ze zwyklej gazety

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

jak wam sie to podoba?? heh

 

ps.

 

A propo wczesniejszej wypowiedzi, routerze i SB jako sam ekran - znam goscia ktory wgrywa do takich pudeleczek linuxa i robi z nimi przerozne rzeczy i nazywany jest lekkim swirem, ale jesli bym mial dowiedziec sie czy cos da sie zrobic to zapytal bym jego - nie slyszalem jeszcze zeby cos sie nie dalo wykonac ;] nie wiem jak z zastowowaniami audio, ale dla niego program to program.

 

Podejrzewam tylko ze SB jak wiele osob sie juz przekonalo moze grac ladnie jesli zrobi mu sie dobre zasilanie.

A w tej sprawie odeslal bym do majkelosa albo Edytona, specjalistow od upgradow i stabilizacji napiec w zasilaczach liniowych.

 

Z tym Edytonem to jest tak, robi swietne wzmaki i genialne upgrady odtwarzaczy cd, wiec moze budrzetowa elektronika to strzal w 10tke!!

 

 

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Edytonem to jest tak, robi swietne wzmaki i genialne upgrady odtwarzaczy cd, wiec moze budrzetowa elektronika to strzal w 10tke!!

Nie przy jedzeniu, proszę, bo je zwrócę :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przy jedzeniu, proszę, bo je zwrócę :(

 

 

No prosze Cie, sprawdzalem wzmak kilka razy juz na roznych systemach, zawsze zagral dobrze, i za te pieniazki to jest naprawde udana konstrukcja, jak chcesz moze wpasc do Ciebie po powrocie i podlaczyc do twoich paczek. Mozesz byc sceptyczny, ale poslucasz sam i sobie ocenisz.

 

Zamierzam wymienic w nim jeszcze potencjometr i wtyki i bedzie jeszcze lepiej.

To jest konstrukcja bez kompleksow. 80w mocy to nie wiele, ale wysterowuje calkiem duze paczuszki, a to tez istotne.

 

Pozdawiam rowniez malkontentow ;]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że w tym przypadku wymiana wtyków do dobry trop...

 

3mam Bartku kciuki!

 

pzdr

 

W

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękowania dla gospodarza dzisiejszego spotkania oraz dla Krakowskiego Stowarzyszenia Słuchającego w Butach Na Nogach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukłony i podziękowania dla Państwa Gospodarzy za organizację imprezy oraz wszystkim za wspaniałą atmosferę na meetingu! Szczególnie jasne punkty dzisiejszego (właściwe to wczorajszego) spotkania to były dla mnie podłogówki dwudrożne z szerokopasmowcem Sunido i wzmacniacz lampowy Amplifon... WT40? O swoich klockach i kablach się nie wypowiadam, bo wiadomo, że każda pliszka swój ogonek chwali. ;) Monitorki 16hertz po jasnej stronie mocy, czyli pozytywnie jak zawsze. Wzmacniacz Talcompu - ciekawa estetyka, dźwięk nie ta klasa co Amplifon - brak nasycenia dolnych partii średnicy go "pogrążył" względem konkurenta. Roksan Caspian - rytmicznie lekko przed Amplifonem, ale inne aspekty lekko za. Zaznaczam, że ocena sprzętu jest pobieżna, bo spotkanie miało charakter głównie rozrywkowy. Tequilla i gin wchodziły gładko. Wino ze szczepu Merlot też.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękowania Rochu

 

Rafaelu - inagurujemy jednak bez zdjęcia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rafaelu - inagurujemy jednak bez zdjęcia?

 

Wielka szkoda, że zdjęcia nie było, chociaż jak to bywa w każdym towarzystwie znajdzie się jakiś kreator najnowszych trendów mody (tym razem mody rodem ze światka aktorskiego)słuchał bez skarpetek na nogach jak to mówią był bliżej natury, czuł się swobodniej (inni nie mogli się przełamać ale patrzyli z zawiścią) i skostniały Kraków znów powoli zaczyna być na fali ;)

 

Podłogówki dwudrożne z głośnikami Sunido (autora prosimy o nazwę modelu kolumn) pokazały jak połączyć ogień z wodą. Głośnik szerokopasmowy z przodu niskotonowy na spodzie sprawiał, że esteci mogli być zadowoleni Opływowa linia kolumn z tylnym otworem BR rodem z organów zapobiega wewnętrznym rezonansom i interferencjom na obudowie mimo lekkiej! konstrukcji.Konstrukcja skrzynek w technice giętych drewnianych konstrukcji lotniczych jest kawałkiem dobrej roboty. Przed autorem dalsze technologiczne wyzwania choćby wykonanie w lakierze fortepianowym :) Oczywiście interesuje nas dźwięk. Zacznę od basu z racji głośnika na spodzie dźwięk bywa taki od jakiej się powierzchni odbije. Myślę, że zrobiliśmy błąd nie stawiając kolumn na granitowych podstawkach Rocha, tylko para szła w parkiet i jego szczeliny. Dźwięk był lekki; myślę, że wielu osobom mógłby się podobać-szczególnie dla klasyki.Dużo zależało od konfiguracji w pewnej, której żałuję nie pamiętam, był nawet całkiem niezły drajw towarzystwo (mimo butów)zaczęło podskakiwać pół metra do góry (ciekawe co by było jak byłby obecny lubiany w tym towarzystwie denaturat albo przynajmniej Ludwik ) Co do wokali były ok, marudni byliby miłośnicy cykających atomowo talerzy; dźwięk blach podany był bardzo kremowo. Z drugiej strony dęciaki i organy Hamonda wypadały bardzo naturalnie. Po wpięciu z powrotem fajnych kolumn Rocha czegoś nam brakowało a to świadczy, że już jest nieźle. Autora kolumn prosimy o zdjęcia jedna szpalta tutaj chyba mu się należy.

 

 

 

Ogólnie przy różnych wpięciach sprzętu był pewien misz masz, nagle okazywało się, że możemy sobie zafundować na małych podstawkowych monitorach dźwięk rodem z Avantgarde z ustami wielkości 4 metrów. Znów innym razem na największych kolumnach ni stąd ni zowąd słuchaliśmy wręcz przez telefon och ta audiofilia ile to prób przed nami :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kto by pomyślał...?

-lampa, szerokopasmowce...a "młóciło", że HEJ!:)

 

Ukłony w stronę Konstruktora,

- dawaj zdjęcia!

:)

 

Marc Ribot na nich zagrał przepięknie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękowania dla Gospodarza Spotkania i wszystkich jego Uczestników za stworzenie przemiłej atmosfery sprzyjającej wytrawnym odsłuchom audio.

Jarek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochu

(Konto usunięte)

Dzięki Wszystkim za to że byliście.

 

 

Merytorycznie zdań kilka.

Mieliśmy do dyspozycji dwa odtwarzacze DVD (jeden modyfikowany a drugi - nie) w roli transportów oraz zwykły transport CD Audiomeca.

Wbrew twierdzeniom bitperfekcjonistów dało się słyszeć znaczące różnice pomiędzy użytymi transportami.

To samo tyczy kilku kabli użytych wczoraj do przesyłu sygnału cyfrowego.

Posunę się nawet dalej twierdząc, że w niektórych momentach wczorajszego odsłuchu to właśnie część cyfrowa determinowała brzmienie całego systemu.

 

Kolumny RK - bardzo starannie wykonane, zewnętrznie robią niesamowite wrażenie.

Chciałbym posłuchać kiedyś głośników Sonido bez żadnej korekcji bowiem - jak dla mnie - wczoraj grały nieco zbyt grzecznie i dźwięk prezentowały w zbyt stonowany sposób. Jednak co by nie rzec - była to klasa.

 

Amplituner Luxmana - nie dane mi było słyszeć bo musiałem na chwilę wyjechać, jednak zewnętrzna aparycja jest niesamowita i tylko żal, iż w dzisiejszych czasach za nowy tak wykonany klocek trzeba dać taczkę pieniędzy.

 

Kable Raffaela - mam przeczucie, iż wszystko idzie w dobrą stron

 

 

 

McGyver, Yancho, Absinthe - brakowało mi Was wczoraj.

 

 

 

PS.

Właśnie sobie uświadomiłem, że to był pierwszy od nie wiadomo jak dawna odsłuch, na którym nie odpaliliśmy żadnego źródła komputerowego - nawet Squeezeboxa.

Ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może baliście się wymiotów po akcjach "gęstolubnych"? Miałbym pytanie do obecnych? Jakiego ampli luxmana słuchaliście?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może baliście się wymiotów po akcjach "gęstolubnych"? Miałbym pytanie do obecnych? Jakiego ampli luxmana słuchaliście?

 

Niestety gmeranego :( Ale design pikny

 

Złote lata dla sprzętu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle na wszystkie luxmany i Accuphasy, wystarczy nawet patrzeć i się banan pojawia na twarzy. Można nawet nie słuchać ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oszkurde - z racji innych zajęć zaniedbałem forum i znów przegapiłem meeting :/

 

plizz - na przyszłość poślijcie mi maila ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.