Skocz do zawartości
IGNORED

Spotkanie w Krakowie - lista obecności


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Odsłuchowi Goście,

 

jestem na kupnie radia "kuchennego", a może raczej "pokojowego" (bo zainteresowana jestem funkcją "radiobudzika").

Interesuje mnie przede wszystkim dobry dźwięk (a jakże! w końcu jesteśmy na audiostereo) oraz ładny "kobiecy" design.

Dodatkowym atutem będzie mały rozmiar i biały kolor (będzie mi pasował do mebli).

 

Czy ktoś może ma jakieś ciekawe i ładne radyjko, które mógłby na chwilę przywieźć, abym sobie oglądnęła i odsłuchała. Chciałabym też móc ponaciskać sobie guziczki (radiowe guziczki, żadne inne ;-) ), oczywiście jeżeli właściciel się na to zgodzi.

 

A jeśli ktoś posiada radio "audiofilskie" tak jak Kolega Koobal lub radio "przyszłościowe" czyli z możliwością słuchania radia internetowego to też jestem zainteresowana i też bardzo chętnie oglądnę.

 

Z góry bardzo dziękuję!

 

yayesia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rochu, bardzo dziękuję za spotkanie. Super atmosfera, super goście ... monitorki na pięterku z tym przepięknym vintage CD od Luxmana ... zajefajne granie ... do następnego. pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się tak na luzie bez napinania spotkać.

 

Rochu wielkie dzięki za gościnę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Rochu, wielkie dzięki za spotkanie i pozdrowienia!

 

To dobra lampa, używana np w monoblokach Absolare, Unison Research i kilku innych. I jak wypadły?

 

Bardzo dobrze, nie będę opisywać brzmienia bo to bez sensu - i tak trzeba posłuchać samemu. W każdym razie grające później phasty na diabłach w najnowsze wersji Wołdi z trafami z USA zagrały sporo gorzej. Dodatkowy plus tych monobloków, to na prawdę ładnie wykonana obudowa i stylistyka która do mnie przemawia, ale to oczywiście kwestia gustu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rochu za spotkanie !

Mam nadzieję, że granie z plików podobało się gościom a przynajmniej nie było gorsze niż granie z transportu CD ;-)

 

Brzmienie monobloków jareksa było świetne ! High-end pełną gębą. Pomimo ograniczonej mocy, dynamiki i zejścia na basie nie brakowało. Świetnie wypadały wokale, była rozdzielczość bez utraty muzykalności.

Naprawdę dobre granie. Gratulacje jareks !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Było mi bardzo miło spotkać Was wczoraj.

Pięknie dziękuję, za to że wczoraj byliście.

 

 

Sly>

Naim nie był używany.

Grały monobloki na 845 wykonane przez Jarka oraz monobloki Phast na diabełkach.

Za pre służył nam przedwzmacniacz lampowy wykonany przez McGyvera. Źródło to transport CD EAD i DAC McGyvera oraz zestaw pc-audio przywieziony przez Piotrka.

 

Wg mnie wzmacniacze Jarka to duża klasa - zarówno wykonanie jak i sam dźwięk.

Naprawdę robią wrażenie.

Phast wypadł nieco słabiej, jednak to była nówka z niewygrzanymi jeszcze lampami, zatem trudno oceniać.

 

Aha. Na pięterku grał Mastersound Compact 845 ze stareńkim Luxmanem D500.

 

 

Granie z plików.

Mnie nie przekonało. Jednak brawa dla Piotrka za odwagę i zato, że wykazał taką determinację aby to wszystko odpalić..

Odnoszę wrażenie, że pomimo takiego rozwoju jaki w temacie pc-audio zaszedł, pliki wczoraj grały tak samo jak grały wtedy gdy jeszcze się tym bawiłem (czyli jakieś 5-6 lat temu).i słychać był te same niedomagania, które spowodowały, że dałem sobie z tym spokój.

Jest coś czego w graniu z plików nie udaje sie przeskoczyć i tyle.

 

Aaaa, było jeszcze radyjko przywiezione przez Koobala.

Fajnie grało.

I wyglądało super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że pliki grane z dobrego transportu PC (lub Aurender, Lumin) mają więcej realizmu niż odtwarzane z średniego transportu CD. Jeśli gramy z naprawdę dobrego transportu CD to różnice są minimalne. Szczerze mówiąc aż tak bardzo nie rozróżniam grania plików od CD jak Rochu ... ja zauważam tylko realizm albo "koc".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja podziękuje za gościnę. Jak zwykle świetne spotkanie w super towarzystwie.

Mastersound z Luxmanem i monitorami Studio16hz - klasa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja podziękuje za gościnę. Jak zwykle świetne spotkanie w super towarzystwie.

Mastersound z Luxmanem i monitorami Studio16hz - klasa.

Bo Rochu zawsze gdzieś coś ukryje w zanadrzu na pocieszenie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że pliki grane z dobrego transportu PC (lub Aurender, Lumin) mają więcej realizmu niż odtwarzane z średniego transportu CD. Jeśli gramy z naprawdę dobrego transportu CD to różnice są minimalne. Szczerze mówiąc aż tak bardzo nie rozróżniam grania plików od CD jak Rochu ... ja zauważam tylko realizm albo "koc".

 

Ale to może być pewna twoja specyfika odbioru danego formatu. Ja np nie odróżniam dobrej lampy od dobrego, gęstego tranzystora w tak jednoznaczny i oczywisty sposób jak niektórzy tu na forum twierdzą. Dla mnie dźwięk albo jest gęsty, soczysty, barwny, ciepły albo ma te cechy słabsze. Góra może być eteryczna ale to wcale dla mnie nie oznacza, że to musi być lampa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Ja uważam, że pliki grane z dobrego transportu PC (lub Aurender, Lumin) mają więcej realizmu niż odtwarzane z średniego transportu CD<br />

 

Wniosek nauszny jest taki że Auralic Vega DAP nie jest dobrym transportem; dobrze że Mc Gyver dostarczył CD EAD bo byśmy się nie poznali na 845 Jarexa!

 

845 Jarexa to w sumie tylko 12 Wat i bardzo fajnie to grało; średnica i góra myślę sobie ze na moich wysoko efektywnych * ohmowych kolumnach bas wyszedł by znacznie lepiej; no ale lampa tak ma. Pamiętam Amplifon też był kiedyś wspomagany u Rocha subami. Dźwięk 845Jarexa był bardziej dosadny przy przełączeniu wyjść na kolumny 4Ohmowe w ustawienie jak dla 8 Ohmowych-też jakies doświadczenie ze nie wszystko jest takie oczywiste.

 

<br />Ja np nie odróżniam dobrej lampy od dobrego, gęstego tranzystora w tak jednoznaczny i oczywisty sposób j<br />

 

Tak w pewnych kręgach różnice zanikają :)

 

Dodam jeszcze że design 845 Jarexa był bardzo fajny lepiej zrobił go swego czasu Koobal, no ale Koobal jest plastykiem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dodać, że rafaell jest zdecydowanym zwolennikiem CD ;-)

Szkoda, że rafaell nie uczestniczył w porównaniu transportu CD i plików ;-) Ale i tak CD gra lepiej !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dodać, że rafaell jest zdecydowanym zwolennikiem CD ;-)

Szkoda, że rafaell nie uczestniczył w porównaniu transportu CD i plików ;-) Ale i tak CD gra lepiej !

 

Rafael nie potrzebuje porównania z niczym innym jak mu plomby przy słuchaniu zaczynają wypadać.

 

To już nawet nie kwestia smaku!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za miło spędzony czas, wśród fajnych "dźwięków". Było na czym zawiesić ucho, a to już duży sukces. Przebojem były monobloki na 845 Jarka. System "plikowy" Piopio to super sprawa i na pewno moi synowie już tylko tak będą słuchać muzyki. Ja z racji wykonywanego zawodu, czuję obrzydzenie do komputera i nie jestem gotów psychicznie przejść tej bariery (równie ważne co słuchanie muzyki, jest dla mnie oprawa płyty i samo jej wkładanie do odtwarzacza). Doświadczenie ciekawe i na pewno bardzo wygodne. Wielkie brawa. Phast - po przejściu z 845, niestety wypadł blado.

 

P.S. "plastyk" w obecnych czasach brzmi co najmniej dziwnie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dodam jeszcze że design 845 Jarexa był bardzo fajny lepiej zrobił go swego czasu Koobal, no ale Koobal jest plastykiem :)

 

To fajnie musiało być u Rocha...............był Plastik i Koobal-który jest plastykiem-ale czad)

Rochu

Poproszę serdecznie o następne spotkanie-chciałbym porównać te 12 wat z moim 3,5 wata)

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.