Skocz do zawartości
IGNORED

-28 stopni C,jak sobie radzicie?


tomek7776

Rekomendowane odpowiedzi

No we wrocku dzisiaj nie bylo tak zle, nawet na rowerek wyskoczylem, polarowy stroj na to gore rekawiczki, czapka i dawaj ;) Na windstoper juz za zimno bylo. A zaraz wychodze do kumpla na browarek czeka mnie spacerek, ale ze bedziemy "sluchac" plytki Love Beach ELP to juz robi mi sie cieplo. Takiej kaszany dawno nie slyszalem, wydalem 10 zl na vinyl - lepiej bylo przepic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRODA, marzniesz przy Kaczorach ? Pójdź w ramiona Donalda, to postępowy chłopiec do jakich ci tęskno, rozgrzeje cię parzącym pręcikiem, zobaczysz, będzie fajnie !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Harvi

wstyd mi wyjasniać ;) - po raz pierwszy od kilkunastu lat nie odpaliłem samochodu.

Chyba przymarzła pompa paliwa - z minutę popiłowałem rozrusznikem bez skutku zanim zorientowałem się że pompy w zbiorniku nie słychać. Potem o dziwo pompa ruszyła - no to dalej z tej radości że pompa działa piłowałem rozrusznikiem do końca (z przerwami oczywiście) aż do całkowitego rozładowania bo samochód odpalał chwilami. W tej chwili po wyjęciu alumulatora trzy środkowe cele są ciemnawe i to mnie marwi, korki od nich są czarne. Idę szukać prostownika bo nie widziałem go dawno.

Pompa przymarzła bo paliwa nalałem przedwczoraj z konieczności na stacji na jakimś zadupiu i chciałem ją wyjeździć do końca bo samochód na tym paliwie stracił moc. Paliwa było mało w zbiorniku.

 

Pytam o nowy akumulator - bo ten już jest starawy i napewno nie będzie niezawodny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest 11:15 i jest juz ciuc ciut lepiej....18 stopni w cieniu. Muze zerwac w weekend pomarancze z drzewa zanim wszysko szlag trafi...no i rozejrzec sie za zimowymi oponami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

==> Dead-Dog

 

No to zes zaszal.

Odkrec korki, wyrownaj poziom woda destylowana i postaraj sie go naladowac. Choc faktycznie jak przyjda powazne mrozy to nowy akumulator by sie spisal lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harvi - już zrobione, woda była w normie - dodatkowo umyłem akumulator bo był brudny i jakiś tam prąd upływu mógł mieć, tylko prostownik gdzieś przepadł - jak znajdę i jak ma taką funkcję to będę go ładował minimalnym prądem z 24 godziny - może się ciut zregeneruje.

A jakby co to jaki akumulator kupić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy ile chesz na nim pojezdzic, samochody tez nie sa wieczne. Akumulatory firmy krzak wytrzymuja do 3 lat, firmowe powyzej 5 (zakladajac normalen uzytkowanie :)) Jest jednak szansa na odratowanie Twojego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja carina pali i jeździ bez problemu, (jak to klasyczna toyota-wyjątek yaris), jedynie żona twierdzi, że przy tych mrozach zanim trochę się rozgrzeje serwo od kierownicy jakby ciężej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minus 28 stopni? wreszcie swieze powietrze w stolycy. jest czym oddychac, nie ma tloku w metrze, na ulycach luzik, sloneczko zaswiecilo, na szybach wzorek lepszy niz witraz w drzwiach lazienki, ludzie przestaja pitolic o polytyce, zaczynaja mowic normalnie, ze w dupe szczypie i guzik plan stabilo, skoro co drugi pecherz moczowy przeziebiony. te minus 28 stopni jednak daje pewien dystans do rzeczywistosci. oby ta temperatura potrwala jeszcze przez 3-4 dni:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie (w pracy) tez wlasnie jest 28 C - jak to zwykle w nocy, kiedy spada troche temperatura. Mam nadzieje, ze do 3 lutego troche mrozik odpusci w polsce, bo szoku temperaturowego moge nie przetrzymac. A chlopaki w Moskwie to ponoc nawet zalozyli ciuchy z dlugimi rekawami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Dzięki'' takim mrozom możemy oglądać gości, których nie ma u nas w czasie łagodniejszych zim...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

==> Zolty

Znowu sie miniemy. Ja bede 2 w gdyni a 3 jade do cortiny. Ale po powrocie 13 mozemy zrobic spotkanie u Pit'a jesli nas zaprosi a sasiadka nie zadzwoni po policje :).

 

==> Dead Dog

Mi tez sie podoba taka pogoda. Sniezy, na ulicach pustawo, az milo sie jezdzi samochodem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właściwie też lubię taką pogodę. Mróz mnie jakoś zbytnio nie rusza. Ale jak jest dużo świeżego śniegu, to jazda rowerem jest bardzo uciążliwa, lub wręcz w ogóle niemożliwa. A jeżdżę rowerem do pracy, 7km w jedną stronę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Janusz z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od rana nie grzeja w domu:( Mam 16 C na termometrze w pokoju. Aku mi padl wlasnie sie laduje ale cos czuje ze jutro wybiore do pracy zamiast samochodu niezawodny autobus komunikacji miejskiej;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yanoosh, ja jestem z Bydgoskiego =) a byles moze ostatnio na strumykowej w tym komisie audio ?? Jest tam cos ciekawego ?? Bo ja choryy i od 2 tyg. nieruszam sie zabardzo z domu =(

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>porlick

 

Bez przesady, gile można zobaczyć w Polsce i w lecie, np. w puszczy Kampinoskiej.

 

Dzisiaj nad Wisłą nie było wielkiego wyboru. Krzyżówki i tracze nurogęsi, jeden gągoł. Bielik tym razem się nie pojawił, ale są, w zeszłym tygodniu jednego widzieliśmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj się zabawnie jeździło po Warszawie - samochód przy ruchu kierownicą wyraźnie "pływał" w gęstym śniegu reagując z lekkim opóźnieniem na zmianę kierunku. Ruszanie spod świateł z dwójki. Najbardziej upierdliwe przy takim mrozie jest zamarzanie bocznych szyb od środka - trzeba puszczać dmuchawę na wyższe obroty a to przeszkadza w sluchaniu radia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.