Skocz do zawartości
IGNORED

pytania nowego oraz kable Gotham


d@rek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich. Jestem "nowy" na forum,chociaż ogólnie pojętą tematyką audio interesuję się od kilku ładnych lat. Obecnie mój sysem składa się z:

*kolumny ESA Vivace

*wzmacniacz Sugden Stemfoort SF 60 ( czy ktoś jeszcze użytkuje taki wzmacniacz ? )

*CD NAD C520

*kable sygnałowe AQ Coral

*kable głośnikowe Ecosse CS 2.3

Ogólnie jestem dość zadowolony, dźwięk (jak na kategrię cenową) dynamiczny, góra jest ok, środek troszeczkę wyeksponoway ale ok, bas krótki, kontrolowany ale niezbyt głęboki (kolumny dość mocno odsunięte od ścian). Moje pierwsze pytanie dotyczy wymiany okablowania, ewentualnie zdublowania (Ecosse pozostałyby na górze) na kable z niższym dołem (tylko jakie ?). Drugie pytanienie dotyczy nierównomierności rozłożenia sceny dźwiękowej pomiędzy kolumnami, jest lekko przesunięta w stronę lewej kolumny, co spowodowane jest najprawdopodobniej niekorzystnym umeblowaniem pokoju ale tego niestety nie da się zmienić, jest to dość denerwujące i nie mam pomysłu jak tego pozbyć (wzmaciacz nie ma funkcji balans). Jeżeli ktoś ma jakieś sugestie dotyczące pytań proszę o odpowiedź.

PS. Recenzja kabli Gotham GAC-SPK 2x2,5 mm2, znajduje się w numerze 6/95 Grudzień 1995 Magazynu Hi-FI, gdzie polecane są właśnie jako kable z mocnym dołem ( to tak odnośnie wątku o kablach Gotham).

pozdrawiam D@rek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz masz bardzo. Według mnie zasługuje na lepsze kolumny. Kabelkami coś pozmieniasz, ale nie wróżę powodzenia. Pochodź ze Steemfortem po sklepach i posłuchaj innych gośników, albo kup z ogłoszenia Dali 450.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Czy ja wiem czy Dali450 beda DUZO lepsze? Nawet charakter dzwieku jest troche podobny. Natomiast pytanie co z tymi kanalami? Ja bym pochodzil w celu sprawdzenia, czy w kontrolowanych warunkach dalej wystepuje przesuniecie. Jesli tak znaczyloby to, ze cos z koncowkami we wzmacniacu nie bardzo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe z tym przesunieciem .... kwestia, czy to wzmak czy faktycznie akustyka pokoju taka dziwna

zrób tak: przełacz na chwile kolumny - kable glosnikowe - od kolumny L w wy P wzmaka i odwrotnie, kabel od kolumny P w wy L wzmaka

jak przesunięcie sceny "przewedruje" na druga strone, to znaczy, ze jeden kanal jest glosniejszy

jesli zostanie bez zmian - to znaczy ze powod tkwi w ustawieniu kolumn/akustyce pokoju. Bo raczej malo prawdopodobne, ze jedna kolumna gra ciszej, a druga glosniej

napisz jak wyszło :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może popróbować z "nieregularnym" ustawieniem - np. jedna kolumna dogięta bardziej niż druga? Takie eksperymnety robił kiedyś spec od Audio Physica na Audio Show - ustawił tak Avance Signature 7, które w konwencjonalnym układzie grały beznadziejnie. Poprawa była wyraźna. O ile pamiętam, Avanti też nie były wówczas idealnie symetrycznie ustawione.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam podobny problem po wymianie wzmaka i juz sie balem ze jest uszkodzony ale na szcescie nie .zrobilem takie porownania zmieniajac kanaly we wzmaku i odtwarzaczu ,a ze sa w wersji dual mono nie powinno to miec znaczenia.dzwiek tez jest przesuniety w prawa strone ale przy odsluchu z wiekszej odleglosci od kolumn.mysle ze po prostu nastepuja odbicia w meblosciance stojacej z tej strony .przy osluchu w odlegosci ok 2m od zestawow wszystko jest ok.poza tym przestawialem kolumny setki razy i ustawienie kolumn ma krytyczne znaczenie w calym systemie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Do D@rek gość

Co do "nierównomierności rozłożenia sceny dźwiękowej...".

 

Moze wymiana potencjometru głośnosci we wzmacniaczu?

(kilku kolegom rozwiązało to podobny problem)

 

Może potencjometr ALPS?

 

"Cyfronika" - Kraków (bez silniczka - "zwykły")

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

(Elementy bierne/Potencjometry/Potencjometry obrotowe firmy ALPS/

ALPS10k-B Potencjometr obrotowy ALPS 10k typ B (logarytmiczny) - cena: 110.50

(za pobraniem pocztowym).

 

Madral

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (dział - handel)

 

Microlamp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wszystkim za cenne rady. Co do przesunięcia sceny dźwiękowej to nie jest ono duże chociaż denerwujące i myślę, że jest spowodowane złą akustyką, jedna ze ścian bocznych wytłumia druga odbija dźwięk, a przy bardzo bliskim odsłuchu jest to prawie niezauważalne, niestety w tej kwestii niewiele mogę zrobić. Spróbuję niesymetrycznego dogięcia kolumn jak radzi Dzarro. Wzmacniacz posiada potencjometr ALPSA i nie wydaje mi się, żeby to on był winny . Spróbuję zdublowania okablowania w celu uzyskania lepszego dołu Ecosse zostanie na górze, może sprubuję z jakimś grubym Cordialem.

pozdrawiam D@rek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj samo prozaiczne zycie wyjasnilo do konca problem przesuniecia dzwieku.zona wstawila do pokoju suszrke z bielizna z balkonu oczywiscie na srodek pokoju .przestawilem ja na bok czyli miedzy kolumne a mebloscianke i zadzialalo jak blans ,dzwiek jest idealnie rozlozony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że nie pożyczyła jednego głośnikowego, żeby mieć na czym wieszać, bo wtedy przesunięcie stało by się nie do zniesienia :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.