Skocz do zawartości
IGNORED

Temat na burzę w szklance wody, czyli :


glista

Rekomendowane odpowiedzi

test przewodow zasilajacych w IX "Ałdiowideło".

Oczywisty jest dla mnie wpływ na odtwarzany dźwięk: źrodła, wzmacniacza, kolumn głośnikowych i na koniec tak dla smaku i ostatecznego szlifu, przewodów sygnałowych i głośnikowych (chociaż jak się nieraz spojrzy do środka i zobaczy, czym jest to wszystko pospinane..., te wszystkie cherlawe przewodziki, żeby nie powiedzieć krosówka, łącząca sygnałowe gniazda z przedwzmacniaczem, albo te sznury lampkowe łączace trafa wyściowe czy tranzystorowe końcowki mocy z zaciskami przyłączeniowymi do kolumn, to śmiech człowieka ogarnia) ale niech tam, nie o tym chciałem...

No ale przewody przyłączeniowe? rozumiem jeśli są tandetne z cienkim przewodami, ale taki normalne porządne?

Piszac porządny przewód zasilający mam na myśli przewód o przekroju powiedzmy 2,5 mm kw. najlepiej o wielu drucikach w żyle, jak są bielone to jest super, widzę potrzebę ekranowania takiego przewodu w bardzo wielu przypadkach, a dla uproszczenia: zawsze, do tego wtyczki, solidne o grubych (16A)bolcach (stykach) chromowanych lub niklowanych (nie pamiętam, który metal lepiej się do tego celu nadaje), łączenia lutowane, wszystko to razem jakoś staranie, schludnie i ze smakiem zrobione, jeśli w ładnych kolorach to i oko cieszy taki przewód.

I to jest dla mnie normalny przewód zasilajacy, koszt takiego czegoś, do przyjecia, kilkadziesiąt złotych przy naprawdę ładnych i dobrych komponentach.

Tymczasem we wspomnianym teście przedstawia się przewody zasilające, nawet za 1500 zł(tysiąc pięćset), czy to nie przesada dla 99% używanego sprzętu? A może przesada nawet dla 100% ?

A może ktoś robi w tzw. "jajo" audiofili, wmawiając im zbawienny wpływ takich przewodow na brzmienie ich sprzetu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy cena danego kabelka jest przesadą określasz w prosty sposób :

podłączasz nim sprzęt , słuchasz efektu i decydujesz czy zmiana w

dźwięku za te xxx PLN jest tyle warta , czy może lepiej kupić sobie pół litra albo zrobić ugrade klocków ( jeśli kabelek kosztuke 1500 PLN ).

 

Mam akurat system który jest cholernie czuły na zmiane okablowania zasilającego nawet po podłączeniu przez różne audiofilskie ustrojstwa.

Co ciekawe wszystkie kable zasilające jakie testowałem do tej pory ( i do 2000 PLN ) okazały sie w nim do d. i degradowąły jakość brzmienia.

Najlepszy efekt powiedziałbym nawet wybitny w porównaniu do reszty kabli, chociaż nie do końca satysfakcjonujący, wiem że można lepiej uzyskuję podłączając CD i amp. dwoma konkretnymi kabelkami

"komputerowymi" ale tylko konkretnymi dwoma !. A przetestowałem ich chyba z kilkadziesiąt. Jeden to stary kabel zasilający od C/A Meridiana, a drugi jakiś firmowy z napisem Nokia. To jest dopiero Vodoo, nie ?.

 

Podejrzewam że dla kogoś kto posiada dośwadczenie z eliminacją EMC i ma orientacje w elektronice, koszt pozbycia się zakłoceń niezależnie od klasy tuningowanego sytemu wyniesie pewnie kilkaset PLN bez konieczności wydawania X kzł na kondycjonery i różne fikuśne ustrojstwa,

no chyba że jednynym ratunkiem okazałaby sie regeneracja prądu....

 

Reszta aufdiofili musi kombinować w ciemno zdając sie na przypadek zastosowania takiego a nie innego kabelka lub filltru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piter - mamkolegę, któery twierdzi podobnie, a mianowiecie,z estare kable od kompów były b. db. Zatem nie jesteś w swym spostrzeżeniu sam ; )

 

glista - myśle jak Ty - przewód ma być przyzwoity, zrobiony z głową i solidny. Niestety hi-endowych sieciówek nie słuchałem, a Neel 14 korci - ale tylko z czystej ciekawości, bo tyyyyyla kasy na sieciówke to dla mnie za dużo - wolałbym dołożyć do czego innego. Zresztą mam już niezłe sieciówki TF -DIY ; )

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie że korci bo intryguje, ale dalej sceptycznie do tego podchodzę, powtorzę: rozumiem, jesli idzie o przewody sygnałowe, bo te niosą bardzo subtelne informacje, ale przewód zasilajacy?, ma dostarczyć tylko energię, a zwykłe miedziane i solidne o jakich pisałem, doskonale sobie z tym zadaniem radzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem, fazę mam podłączoną zgodnie z oznaczeniami w gniazdkach na sprzęcie i akurat efekt soniczny w tym wypadku jest pozytywny. Zresztą mam gnizda Shuko więc sprwadziłem wszyskie

kombinacje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> glista

Zgadzam się z Tobą w całości. Napisałem o tym kiedyś list do HFiM, wykładając jasno i zrozumiale, dlaczego kabel zasilający (pomijając tandetę) nie może mieć wpływu na brzmienie. Między innymi to, o czym napisałeś, że kabel sieciowy nie przenosi żadnej informacji sonicznej. Chociaż nie przeczę, że jeśli ktoś chce znaleźć jeszcze coś dla poprawy brzmienia, i jest skłonny za to słono zapłacić, to w końcu znajdzie to nawet w kablu sieciowym. W HFiM wydrukowano mój list i oczywiście odpowiedź redakcji, w której napisali, że jakkolwiek moje rozumowanie jest jak najbardziej sensowne i nie można się przyczepić do merytorycznej strony, to jednak skoro ktoś słyszy różnice brzmienia przy zastosowaniu różnych kabli, to całe logiczne rozumowanie bierze w łeb. Napisali tego trochę więcej. Ale nic, co by było naprawdę przekonujące. KAŻDY ich argument mogłem bardzo łatwo podważyć. Ale już tam nie pisałem, bo w końcu oni to drukują więc i tak oni mają ostatnie słowo.

Niektórzy ludzie, którzy to teraz czytają, też zapewne uważają, że piszę pierdoły, i skoro słyszą różnice, to... itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Janusz z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doswiadczenia.

Bylem raczej sceptykiem jesli chodzi o kable zasilajace. Przeprowadzilem test i wymienilem zwykle na dobre:). Mimo, iz wieksze zmiany teoretycznie powinienem uslyszec w brzmieniu zrodla ta akurat byla niezbyt duza, jednak wyraznie slyszalna. Uspokoila brzmienie i nadala kontroli, nadala jakoby szlif, zlagodzila wysokie tony w mojej Sonce.

Duzo wiekszy wplyw sieciowka miala na moj owczesny wzmacniacz (Musical Fidelity A3). Brzmienie bardziej zrownowazone, spokojniejsze, o klase lepsza kontrola dolu. Nie musialem sie wsluchiwac aby uslyszec zmiane, byla bardzo wyrazna.

Panowie, wazne jest to co uslyszymy. Co najwyzej robmy slepe testy a nie rozprawiajmy o naukowym wytlumaczeniu zmian. Nasze hobby to nie fizyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tego lubie dodawac wyjasnienie o "Teorii kwantowej".

;-)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można nie interesować się fizyką, ale nie można zupełnie jej ignorować.

 

A potęga sugestii jest ogromna. Większa, niż różnice spowodowane zmianą kabla.

 

O wiele wiele większe zmiany można usłyszeć na przykład przesuwając fotel słuchacza o 10 cm bliżej lub dalej od kolumn. I to za darmo.

 

Pozdrawiam wszystkich...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Janusz z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sytuacje z kabalmi sieciowymi mozna porownac do efektu placebo

w medycynie- mimo ze podany specyfik nie zawiera substancji aktywnej jego podanie odzialuje leczniczo na pacjenta!

Sila sugesti jest ogromna...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Nic podobnego. Efekt placebo oznacza realna poprawe stanu pacjenta. Placebo byloby, gdyby sugestii ulegl p o d l a c z o n y s p r z e t, i pod jej wplywem zaczal inaczej grac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w naszym przypadku, to słuchacz odczuwa potrzebę poprawy, więc to chyba on jest pacjentem, a nie sprzęt. I słuchacz otrzymuje coś, co mu pomaga, więc...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Janusz z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała anegdotka. Jeden mój daleki znajomy - pracuje w branży od kilku lat, więc raczej nie jest podatny na prasowe bzdety - pożyczył do domu sieciówki Fadela(najtańsze kosztują ok. 800 zł) i podpiął nimi swój systemik za bodaj 30 tys. Po kilkunastu sekundach odsłuchu powiedział do siebie "o k...wa!".

Bardzo wyrafinowane i kapryśne systemy(np. lampowce z AudioClassic) mogą mieć problemy z poprawnym działaniem w typowych miejskich warunkach. Pamiętam gościa który kupił zestaw tychże Fadeli za ponad 15 tys.(!). Wcześniej skarżył się na koszmarne przydźwięki. Miał bardzo drogi system, jakieś lampy(chyba Verdier) i Lowthery. Co ciekawe pozostałe kable były Resona. Nie wiem, może to była ich wina. Ale właściciel twierdził, że Resony graja mu najlepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wywiadzie robionym przez AV kilka miesięcy temu 4 na 5 indagowanych polskich konstruktorów dość zdecydowanie stwierdziło brak pozytywnego wpływu urządzeń typu kable zasilające czy kondycjonery na brzmienie zestawu audio (Jarkowski, Markow, Struss i Janczyszyn).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie różnica między spełniającymi podstawowe kryteria jakościowe interkonektami, kablami głośnikowymi, a już na pewno kablami sieciowymi będzie wyłącznie wynikiem (auto)sugestii. Różnice w odbiorze muzyki, o ile nie wynikają z rzeczywistej (fizycznej) zmiany jakości sygnału akustycznego, są jedynie wytworem bujnej wyobraźni audiofila. Wszelkie spory tego typu można by rozstrzygać w kontrolowanych placebo podwójnie ślepych próbach (analogicznie do klinicznych badań nowych leków). Obiektywność takich testów wynika z faktu, że ani badany (tu: słuchacz), ani badający (tu: np facet zmieniający kabelki) nie wiedzą czego w danym momencie używają (substancja - kabel A, B, czy placebo - tutaj mógły to być brak zmiany). Badający dowiaduje się o tym dopiero po opracowaniu wyników przez ośrodek nadrzędny i rozkodowaniu badania. Dodatkowo badania prowadzone są w niezależnych grupach, które mogą być krzyżowane.

Strach pomyśleć, co by się stało gdyby zaczęto poważnie stosować tę metodologię - wiele firm by upadło, a żywot audiofila straciłby wiele uroku (wszak wszyscy kochamy złudzenia) ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> Zbig

Czy nie dokonałeś zbytniego uproszczenia ich wypowiedzi?

Trudno zgodzić sie z opinią , że tak zupełnie nie ma, przewód za cienki o byle jakich połaczeniach będzie destrukcyjnie wływał na brzmienie sprzętu, z prostej przyczyny, nie zdoła mianowicie dostarczyć (przesłać) odpowiedniej ileści energii na każde zawołanie wzmacniacza, ponieważ bedzie za bardzo tracona, na zbyt dużej rezystancji przewodu( bo za cienki) i na niechlujnych połaczeniach (utlenione i słabe połączenia).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.