Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha A 1020


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

No to bardzo ciekawe teorie tu wypisujesz ale niestety twoja fantazja albo brak znajomości tematu mija się z prawdą. A może wystarczy zajrzeć do słownika angielsko-polskiego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie, powiedzcie mi, co oznacza w A-1000 Auto Class A? Czyżby do pewnej mocy wzmacniacz pracował w czystej klasie A, i później płynnie przechodził do AB?

 

Pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>discomaniac71

Twoje wpisy zawsze chętnie czytam bo mogę się czegoś ciekawego dowiedzieć chociaż nie podzielam np Twojej fascynacji wzmakami Denona ale to już inna sprawa. Tu od razu zauważyłem ze to nie jesteś Ty, nie ten poziom wypowiedzi. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Audiofil

 

Dokładnie tak właśnie. Niestety, nie ma LED'a, który pokazywałby w jakim trybie chwilowo pracuje wzmacniacz (A czy AB), więc trzeba brać na ucho... A przyznam się szczerze że próbowałem to wysłyszeć i jak na razie bez rezultatów ;)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie taka A1020 nie mialem komu sprzedac 4 miesiace temu za 450pln, w koncu sie udalo. Co ten marketing z ludzmi robie to sie w glowie nie miesci. Popatrzcie na ceny CD marantza. Jeszcze lepiej na ceny kondensatorow do GC te co sa po 6-7pln jak by ktosc chcial moge sprzedac po 2pln - wieksza ilosc 1,75 :P

.

.

.

.

.

Bedziesz zdrowy.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

iAMP, iPSU, iSMPS i kto tam wie co jeszcze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam panowie, bo pań tu nie widzę!

Na szczęście jestem zadowolonym posiadaczem NAD C 340 i kominów JM Lab Tantal 515, ale nie o tym. Nie chcę się wymądrzać czy chwalić, a proszę tylko o zdjęcie w dobrej rozdzielczości nieszczęsnej YAMAHY A 1020, bo trafiła mi się do naprawy, a moi poprzednicy nie zostawili wiele z tranzystorów mocy. Jest to ten model z jednym radiatorem z tyłu. Z góry dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeszcze raz!

Prośba kierowana do Discomaniak71.

Czy mógłbyś mi podrzucić symbole z yamahy z Twojego zdjęcia powyżej. Z góry dziękuję!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Rzadko zaglądam na forum ale chciałbym odpowiedzieć na to pytanie - auto class A w A-1000 jest trybem pracy w klasie A do ok.7W na kanał (stąd te spore radiatory), później wzmak przechodzi do pracy w klasie AB, A-1000 ma pewne ograniczenie - jest urządzeniem wyłącznie (podkreślam słowo wyłącznie) 8 omowym, końcówka jest zasilana napięciem prawie +/- 70V a tranzystory mocy są połączone szeregowo, jeśli ktoś będzie chaciał napędzać nim kolumny 4 omowe to jak któyś z kolegów zauważył będzie kolejny wpis typu "mam problem ze wzmacniaczem...". Jak ktoś jest zainteresowany schematem to proszę na priv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedne mój wpis - jak możecie sobie poczytać "o mnie" mam aktualnie AX1050 - zgadzam się, że fabrycznie jest to wzmacniacz, któego nie można polecić, ja w swoim wymontowałem sporo zbędnych (tak, zbędnych!!!) opampów (mniejsze szumy) oraz przebudowałem układ sprzężenia zwrotnego końcówki mocy (pozbawiając go "firmowego" podbicia średniego basu) oraz zmniejszyłem wiele kondensatorów obcinających pasmo od góry i teraz dopiero to urządzenie gra napędzając moje 4 omowe linie transmisyjne, jest wreszcie dobre stereo i wysokie, czysty środek, bas nie muli itd. Słowem - fabrycznie jest urządzeniem przekompensowanym, ale można z niego zrobić dobre/bardzo dobre? urządzenie bardzo małym nakładem środków. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Z zainteresowaniem przestudiowałem temat gdyż jestem fanem Yamahy. Na stanie posiadam A-700, sporo również słuchałem A-720 niestety na innym zestawie kolumn. Czy ktoś zna różnice brzmieniowe między nimi? Jak te wzmaki brzmią w porównaniu do A-1000 (opinie o niej znam tylko z forum i od znajomych).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam po długiej nieobecności Zyzia i Discomaniac71[kontrakt za wielką wodą].Nic nie mogę powiedzieć o A1020,natomiast niedawno słuchałem A1000 grającego z DCD3300 i było naprawdę bardzo dobrze.Potem właściciel wpiął do tego samego zestawu NAD-306 no i cóż,może z powodu tego,że z racji wieku moje podejście do brzmienia jest jakbym to nazwał liryczno- nostalgiczne to płynąca z CD muzyka Pink Floyd,Dire Straits,Genesis,czy nawet Led Zeppelin "obrabiana" przez ten wzmacniacz podobała mi się znacznie bardziej.Gdybym musiał wybierać-i znów się pewnie narażę fanom Yamahy-zdecydowanie wybrałbym tego Nada,choć starając się być choć w miarę obiektywnym to powiem,że kiedyś słuchałem wielu modeli tej firmy i jakoś nie przypadły mi do gustu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam !

Mam możliwość kupienia 1020 z zamysłem podłączenia jej do monitorów JPW ML 610 (jak w Temacie nr 37048) i po przeczytaniu tego wątku wydaje mi się to ciekawą propozycją (cena ok. 600 zł)

 

Mam jednak wątpliwości , ponieważ sprzedający twierdzi , że dosyć znacznie się grzeje przy obciążeniu kolumnami 4 Ohm (moje są 6 Ohm) i nie wiem , czy nie wynika to z jakiejś usterki wzmacniacza .

Wcześniej był wpis o obciążeniu dla A1000 i to trochę mnie uspokaja :-) , ale ... .

Co o tym sądzicie ?

 

Druga sprawa to pobór mocy - Tylko 280 W !!! , a pisano tutaj o 580 lub 480 W dla tego modelu . Czy jest to jakaś inna wersja 1020 ?

Dla porównania zamieszczam wycinki zdjęć* jakie otrzymałem i wycinki innego egzemplarza 1020 , różnią się znacznie , oceńcie sami.

 

Będę wdzęczny za jakieś podpowiedzi.

 

* zdjęcia nie są mojego autorstwa i dlatego zamieszczam tylko wycinki (mam naczieję , że obędzie się bez procesu ;-) )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-16966-100001296 1193528880_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj fotki (jak wyżej *) innego egzemplarza :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-16966-100001294 1193528996_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kaktoos

 

Rzut oka do serwisówki: Ten u góry to tzw. General model, w przeciwieństwie do trzech innych: USA/Canadian model, Australian model i European model (ten ostatni to ten z fotek na dole).

 

Pobory mocy kształtują się następująco:

USA/Canadian oraz Australian: 450 W

European: 580 W

General: 280 W

 

Co ciekawe, w pozostałych specyfikacjach nie ma dużych różnic między tymi modelami (np. w maks. mocy wyjściowej). Różnice pojawiają się przy wejściu phono, modele Australijski i Europejski obsługują inne impedancje wkładek niż pozostałe modele. Nie wiadomo więc co się dzieje z tymi zgubionymi 300-ma watami :-)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się , że Japończycy chcieli podbić resztę świata wywołując kryzys energetyczny na zachodzię :-) .

Dzięki za info ! ,

- a co z tym grzaniem się wzmaka przy kolumnach 4Ohm skoro wg. napisów od 6 ma hulać bez łaski , czy to może być jakoś groźne ? i

- czy te ok. 600zł to ma sens ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>a co z tym grzaniem się wzmaka przy kolumnach 4Ohm skoro wg. napisów od 6 ma hulać bez łaski

 

Nie mam pojęcia, swój egzemplarz używałem jedynie z różnymi głośnikami 8 Ohm (od Tannoyów, przez Quady do wysokich modeli B&W), ale grając w klasie A nawet przy 8 Ohmach się grzeje niemiłosiernie (kiedyś wykorzystałem to do wysuszenia zawartości zmokłego portfela :) ) więc to chyba dla niego normalka i tym bym się nie martwił.

 

Jeśli jest w 100% sprawna to za 600 zł ma sens jak najbardziej (a przynajmniej po tyle w przybliżeniu schodzą na Allegro).

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż jak tak teraz patrze na te oznaczenia głośników... lepiej sprawdzić czy ona jest dostosowana do tych 4 omów. Tu masz link do user's manuala:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> amazarak

dzięki !

w instrukcji napisano , że min. 4 Ohm powinno pociągnąć , o grzaniu nić nie wspominają :-)) ,

ale uspokoiłeś mnie ,

Pozdrawiam !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mam pytanie co do tych sankenow co to siedza tez w 84>?

Czy moglibyscie napisac ich oznaczenie? Sprawdzalismy z Woldoo yamaszki 700 i 720

 

w720 sa toschiby podobnie jak w 700

720 2sc5200 i 2sa1943

700 juz nie pamietam ale wyglad sankenow z napisem toschiba :P

 

Co do brzmienia coz za rozczarowanie... W 720 Blacka ' gate'y a w 700 nichicony. Brzmienie jak wskazuja kondki. 700 matowa za to olbrzymia przestrzen. Dol lekko podciety.

720 idealnie neutralna ostra na gorze i z silnym dolem ktory latwo poczuc...

Wszystko jednak zalezy od zestawu na ktorym sie slucha i co sie lubi. Mnie sie nie spodobala ta 700 z powodu Nichiconow (matowa gora). 720 jednak nie zagrala taka scena jak to zrobila 700 :)

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszke przegialem :)

Poprawka co do tych 5200 i 1943: Na zdjeciach widac co jest w A720

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-10216-100009965 1194880349_thumb.jpg

post-10216-100009966 1194880349_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

z tym grzaniem sie w klasie A to prawda, rzeczywiscie poci sie strasznie. ale juz zauwazam pewne cechy tego wzmacniacza, którymi wyprzedza denona pma-920. jeszcze kilka dni i mozliwe ze yamaha zostanie na jakis czas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.