Skocz do zawartości
IGNORED

Audiofile z Poznania


Hubi

Rekomendowane odpowiedzi

proszę o kontakt wszystkich forumowiczów z Poznania i okolic. może utworzymy lokalną grupę inicjatywną? cholernie żałuję, że nie mogłem przyjechać na spotkanie do Warszawy, a po zobaczeniu zdjęć z tego spotkania pomyślałem o podobnej imprezie w Poznaniu. wiem, że jest Arek (oderwij się wreszcie od tej roboty!!), był kiedyś kazik, ale jakoś zamilkł. zgłaszajcie się koledzy, spotkamy się, wypijemy piwko, porozmawiamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem!

a może po prostu następne spotkanie forumowiczów zrobimy w Poznaniu?? dla wszystkich chętnych??

co Kolezanki i Koledzy na to???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem z Poznania co prawada staż audiofilski niezbyt dlugi ale checi ogromne w Warszawie byl najazd na HiFi Club u nas może być na Hi-End Corner chłopaki z szewskiej na pewno się ucieszą a poza tym u nas knajpy jakies 50 % procent tańsze a to chyba wszystkim odpowiada

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... "lokalna grupa inicjatywna" ... hehe ... dobre ! Pewnie, czemu nie, popieram.

 

Nie jestem z Poznania ale jakoś tak wyszło, że tu właśnie mieszkam (sam już nie wiem jak ... ) ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--> Maciek

 

I to calkiem niedaleko ode mnie... inicjatyw nam nie brakuje. Zwlaszcza po kilku browarkach :) Najlepsze zkupy wtedy wychodza :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najciekawsze miejce do spotkania rzeczywiscie we Frippie. Z flagowych sprzetów na pewno mozna posluchac Esy Profi z Nagrami + jakis wypas gramofon. Pozatym, jest tam ciekawe zaplecze jezeli chodzi o plyty.

 

Oczywiscie pisze sie na takie spotkanie w jakąs sobote załóżmy koło 11.

 

Jezeli chodzi o strone odsłuchową, mozna załozyc sobie jakis cel, np porównanie zródeł - gramofonu i jakigos cd. Mozna by uzupełnic i skonfrontowac z wnioskami ze spotkania warszawskiego. Ludzie ze spotu warszawskiego, moze jakies sugestie, czy warto w ten sposób to organizowac.....

 

Tej, fajnie by było, gdyby dotarła oczywiscie wiara z calej polski!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się oczywiście piszę. Nie zamilkłem tylko miałem 2-tyg. wyjazd i dzisiaj wróciłem. Swoją drogą, mam chyba z 10 godzin czytania zaległych wątków..

 

Już kiedyś Hubi coś planowaliśmy ale wyszła ci ta sprawa z mieszkaniem, swoją drogą jak to się skończyło?

 

Co do terminów - mi pasuję większość bo mieszkam w Poznaniu. Fripp będzie dobry bo pomieszczenie duże (chociaż słucha się tam średnio). Ostatnio odkryłem Modit (po prostu wzór dobrej obsługi klienta) ale pomieszczonko nieco małe, a chętnych widzę kilku będzie. Audiomedia - można chyba zapomnieć, a top-hi-fi - nie wiem, może.. ale jakoś drętwo tam. Chyba Fripp? Może póki w miarę ciepło jest?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kazik

Witam Wszystkich

 

Fripp (Hi-End Corner) na Szewskiej, to chyba najodpowiedniejsze miejsce.

Pomieszczenie odsłuchowe ma 37m2, ale nie jest przystosowane akustycznie do odsłuchów.

 

Ostatnio (pół roku temu?) słuchałem prototypów Esy (nie znam nazwy, wien, że miały kosztować ok.60 000 PLN) + 2x mono Nagra + CD (transport i przetwornik) Audiomeca.

Ale nie "zagrało".

 

Pozdrawiam serdecznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, kazik iCPnet ma nowe ceny dostępu do Internetu,

512 kbps za 122 PLN (taniej niż Neostrada).

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R.u.s.t.

słuchalem tego zestawu w Frippie - dokładnie taka sama konfiguracja (CD - dzielona Audiomeca, lampowe monobloki NAGRY, a przed nimi jakiś taki dzwiwny preamp wygladajacy jak DIY - z wrazenia nie zapytalem nawet co to było)

Jak mi puscili "Kind of Blue" Davisa, to szczena opadła. Wg mnie była REWELACJA. Barwa, przestrzeń, aura, realizm - fantastyczne

Może jak Ty słuchales, to Profi byly kompletnie niedotarte, albo sprzet niewygrzany?? ja sluchalem kiedys poznym popoludniem, a wg slow chlopakow z Frippa, sprzet gral sobie wczesniej od rana praktycznie caly dzien. No i ESY tez mialy juz sporo "przebiegu" :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>wszystkich

spróbujcie zaproponować datę spotkania, tak, abyśmy mogli jakoś wypośrodkować. czy ktoś ma bliższe znajomości we Frippie? chętnie podejmę się zaaranżowania spotkania, tylko nie znam zbyt dobrze chłopaków z tego salonu. ja jestem stałym gościem w Modicie, ale tam nie ma miejsca na więcej niz 5 osób, w Audiomedia ciężko się rozmawia z Kulawym, a w Topie goście są drętwi. pozostaje tylko Fripp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo halooo a swiebodzin to okolice poznania czy niekoniecznie??:)))) tak czy owak godzina drogi samochodem wiec jestem nastepny do bandy:))) pozdrawiam :))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.cichykot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, nie tylko "Warszafka" potrafi się zorganizować, "Pyrlandia" jak widać także...

czy macie już ustalone menu? - Nie?

A może:

przystawka- sałatka ziemniaczana

zupa- kartoflanka

drugie danie- placki ziemniaczane

deser- kisiel

podwieczorek- pieczone ziemniaczki

napoje- nalewka, na spirytusie (oczywiście z ziemniaków)

Smacznego i pozdrawiam :-)))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takze mysle ze najlepiej bedzie we Frippie po prostu jest tam najlepsza obsluga. Ale czy ktos zna chlopakow z salonu, aby mogl zaaranzowac tam spotkanie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty, chłopie, do Frippa? Oszczędnemu mieszkańcowi Krainy Kwitnącego Ziemniaka, ręka tak glęboko do kieszeni nie sięgnie, co najwyżej bar mleczny...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>glista

przynajmiej do czegoś doszliśmy, wiemy jak pracować i utrzymujemy resztę Polski. a ty pewnie zza prawego brzegu Wisły?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Glista

 

Ten system za ponad 300 tys opisywany w ostatnim AudioVideo jest w?a?nie z Wielkopolski. Jak wida? bary mleczne zda?y egzamin (chyba jeszcze tylko 2 si? w Poznaniu osta?y) :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszek, Pyra ma rację, Prawy Brzeg Wisły to przedsionek Azji, tambylcy mają lekko skośne oczy i bardziej wystające kości policzkowe niż Ci z Lewego Brzegu, a jak powszechnie wiadomo jednych i drugich musi utrzymać Śląsk...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w Wielkopolsce szaleje bieda, nawet fadeover musiał stamtąd emigrować za chlebem, bo kartofli miał pewnie powyżej dziurek w nosie..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

---> Arek gość

 

Preamp to też była Nagra: PL-L.

Zaczęliśmy (byłem z kilkoma kolegami) słuchać w południe, przez jakieś 3 godziny,

może faktycznie nie było to "dotarte".

Wszyscy mieliśmy podobne - złe zdanie o dźwieku tego systemu.

Nie wiem dlaczego, ale nie "zagrało".

 

Wzmacniacze i CD na pewno są znakomite.

Co do kolumn to...?

 

Recenzja wzmacniaczy w "Stereophile":

 

Nagra VPA monoblock power amplifier

www:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nagra PL-L preamplifier

www:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

-----------------------------------------------------------------------------------------

 

W sklepie Audiomedia 70 w zeszłym roku grał zestaw firmy MBL (krążący po Polsce).

Też nie "zagrało" (po kilkugodzinnej "rozgrzewce")

Po wymianie kolumn na Thiel`e CS3.5 (bez firmowego equalizera) - stały jako second hand,

zagrało lepiej.

 

 

Podobały mi odsłuchy kolumn firmy KEF model 104.2 - w jednym z wrocławskich domów kultury (tak to się nazywało), parę lat temu.

Pomieszczenie może 60m2, może 80m2, dużo drewna na ścianach, grube kotary,...

i instalacja elektryczna do celów audio,...

Zagrało.

 

 

A co do spotkania, to w tym tygodniu raczej mi nie pasuje.

Od przyszłego poniedziałku (włącznie) - chętnie.

 

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 16

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.