Skocz do zawartości
IGNORED

B&W


Mik

Rekomendowane odpowiedzi

Czy glosniki B&W pasuja do nastepujacego opisu dzwieku? Bas niski i dynamiczny, gora szczegolowa, ale nie natarczywa, ogolnie dzwiek lekko ocieplony. Tak lubie a muzyka w "o mnie". W Centrum Hi-Fi jest wyprzedaz serii CDM NT i takie 7NT kosztuja 5.500. Jezeli dzwiek powalilby mnie na kolana to bym sie zastanowil nad taka kwota. Te kolumny wymagaja wzmaka minimum 50W. Czy np. Creek A50iR (2x50W) poradzilby sobie i dal taki dzwiek jak opisany wyzej? Rotel 1060? Exposure 2010? Ogolnie rzecz biorac nowy wzmak za ca. 3.500. Pokoj ok. 30m2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

"ogolnie dzwiek lekko ocieplony" - takiego określenia chyba bym unikał w przypadku kolumn B&W. Mam 603s3 i raczej ocieplone nie są, a ich brzmienie jest na miarę ceny zbliżone do firmowego brzmienia Bowers & Wilkins. Nie wiem jak jest z 7NT.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDM-7 nie są ocieplone, ale spróbuj posłuchać CDM-9NT (tylko, że będzie drożej). Ocieplone z pewnością też nie są, ale już im znacznie bliżej do takiego brzmienia. A w każdym razie uważam, że nie są też ochłodzone. Raczej neutralne. Ale najlepiej samemu sprawdzić.

Słuchałem kiedyś CDM-7SE i Nautilusów 804. Różnica była bardzo duża. W porównaniu z Nautilusami, siódemki grały raczej sucho. Dynamicznie, ale bez tego "czegoś". Kiedy włączyliśmy Nautilusy, pojawił się konkretny bas. Nie rozlazły, oczywiście, ale już wyraźnie obecny. W siódemkach niby był, ale jakiś taki... Ogólnie z Nautilusami brzmienie stało się bardziej przyjazne, rzekłbym rasowe.

No tak, ale co to ma wspólnego z 7NT i 9NT? Otóż...

Nie spodziewałbym się jakichś poważniejszych różnic w charakterze 7NT w stosunku do 7SE (ale nie porównywałem tych kolumn, więc mogę się mylić). Natomiast 9NT są bardzo bliskie Nautilusom 804. Uważam, że dziewiątkom znacznie bliżej do Nautilusów, niż do CDM-7. Ale to tylko moje zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Janusz z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.