Skocz do zawartości
IGNORED

Kolejne Wedlowskie odsluchy


pal55

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję wszystkim przybyłym za miłe spotkanie, a firmą SoundArt i Sound&Line za możliwość posłuchania ich urządzeń. Jak dla mnie, z mniejszym wzmacniaczem kolumny grały zbyt szczupłym dźwiękiem, wycofany był kontrabas, rockowy zespół grał bardzo lekkim dźwiękiem poprzez wycofanie g.basowej i perkusji. Poniżej kilka fotek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-785-100006305 1170285665_thumb.JPG

post-785-100006306 1170285663_thumb.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-785-100006302 1170285670_thumb.JPG

post-785-100006303 1170285668_thumb.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-785-100006299 1170285676_thumb.JPG

post-785-100006300 1170285674_thumb.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-785-100006297 1170285679_thumb.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

No i ja dotarłem spokojnie do domciu i po skonsumowaniu wołowiny po flamandzku skrobnę kilka słów. Na wstępie serdeczne podziękowania dla Gospodarzy za gościnę i mozliwość spotkania, oraz dla Forumowiczów za przybycie. Z autonomicznego odsłuchu Sound & Line zrobił się pojedynek Sound&Line Guardian vs RLS Nereida. Wniosek powstały na skutek tego niezwykle ubogacającego spotkania jaki nasunął się słuchaczom jest jeden - należy stworzyć hybrydę składająca się z wysokich tonów pochodzących z RLSów i reszty z S&L.

Krótko mówiąc dźwięk Guardianów można stereotypowo określic mianem wybitnie analogowego ( w domyśle przyjemnego z mocno odfiltrowanymi wysokimi tonami). Od razu zaznaczam, że musieliśmy nieźle się nakombinować, zeby Guardiany zagrały na miarę swoje możliwości - zajęło Nam to ponad 40 min i pewnie mozna jeszcze lepiej, ale już daliśmy sobie spokój. Optymalne okazało się dogięcie kolumn na słuchacza.

S&L trochę przyciemniają dźwięk i o ile przy fortepianie nie mieliśmy praktycznie zadnych zastrzeżeń o tyle przy skrzypcach juz nie było tak różowo. Równiez przy muzyce operowej wolakistom przybywało nagle lat a gradacja planów na pewno nie była wzorcowa ( najlepsze warunki odsłuchowe miało się siedząc bezpośrednio na podłodze).

No i jedna wpadka S&L - pomimo potężnej (dosłownie i w przenośni) amplifikacji Guardiany nie poradziły sobie z utworem "Planet Love" DJ Quicksilver (DOS 491958 2) - po prostu były za wolne i wyszła kiszka pasztetowa. Linia transmisyjna po prostu nie jest predestynowana do tego rodzaju muzyki. Równiez na nagraniach gitary akustycznej solo przełom dolnej średnicy i basu wprowadzał jakieś niemiłe rezonanse powodujące "nadnarturalny rozrost" skrzyni ww instrumentu. O dziwo efekt ten zauważalny był tylko na nagraniach solowych.

Oprócz tego odsłuch był na tyle intensywny, że udało nam się wyprowadzić z równowagi "dyskofon" Blues - zagrzał się do tego stopnia, że powiedział pass i musiał ostygnąć.

Tak więc było buzliwie i baardzo ciekawie. O dziwo zarówno RLSy jak i S&L miały bardzo podobne (jeśli nie identyczne) tweetery i różnice brzmieniowe wynikały z samej aplikacji i strojenia zwrotnicy. S&L musi zdecydowanie popracować nad wysokimi tonami, bo cena katalogowa jest ewidentnie nieadekwatna do klasy brzmienia. Reszta pasma jak to mówią pingwiny z Madagaskaru "Lodzio miodzio Panowie, Lodzio miodzio"

ps. fanów cięższego brzmienia Guardiany również nie porwą - na Paradise Lost "one second" - scena była płaska jak modelka z Voque a gitary elektryczne niemiłosiernie jazgotliwe bez wypełnienia górnych składowych. Za to można śmiało powiedzieć, że są to kolumny dla melomanów a nie audiofili. Ci drucy będą pewnie szukali dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

fotek częśc 1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-2651-100006285 1170285700_thumb.jpg

post-2651-100006286 1170285699_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

part2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-2651-100006280 1170285709_thumb.jpg

post-2651-100006281 1170285707_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

part3

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-2651-100006276 1170285716_thumb.jpg

post-2651-100006277 1170285714_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Teź wpadłem wieczorkiem i rzuciłem uchem przez parę minut. Reflaksje? Słuchałem Guardianów z dwoma wzmacniaczami i różnice były spore.

Z Jazzem dzwięk był bardzo muzykalny, gęsty, ocieplony. Znakomicie brzmiała średnica: pełna, z masą i mocnymi barwami. Kontury były zaokrąglone, rysowane dość grubo, choć ogolna separacja instrumentów była OK. Bardzo ładna przestrzeń, szczególnie rozciągnięcie w głąb. Do dynamiki nie ma się co czepiać, ale też nie było jakiejś rewelacji. To samo z basem, tylko że w przypadku najnjźszych czestotliwości brakowało odrobinę kontroli, zwartości. Najsłabiej wypadły wysokie tony - było ich, jak dla mnie, za mało, brakowało blasku w górze pasma, wszystko było takie przygaszone.

Po zmianie wzmacniacza na Country wysokie się poprawiły, ale dalej nie było to to, co lubię najbardziej. Ogólnie dżwięk zrobił sieę lżejszy, jaśniejszy, poprawiła się nieco przejrzystość, co nie znaczy że został rozbity balans tonalny. Aha, średnica mioała mniej czaru.

Ogólnie ciekawe kolumny, ale słuchałem za krótko, by je ocenić. Będą w KMiA to zobaczymy, jak wypadną w innym pomieszczeniu i z innym sprzętem.

Na koniec na chwilę pod lączyliśmy do Jazzza Mini Utopie. Pamiętacie, że na Audio Show grało to ..... kontrowersyjnie. Tym razem było lznacznie lepiej. Dźeięk robiący duże wrażenie szczególowością, szybkością, konturowością, ale chyba na dłuższą metę trochą męczący.

 

 

Podziowania dla panów z Soun and Line, Pala55, który chyba załatwiał ściągniecie tych kolumn do Warszawy i dla panów z Sound Artu za gościnę. Fajne miejsce ten ich salonik, swietne warunki odsluchowe, moźna się spotykać częściej.

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł na sobotnie podwieczorki wydaje się dobry, tym bardziej że mam niedaleko.

 

S&L słuchałem głównie z zestawem Blues / Country. Ładny, spory i spójny dźwięk ale z dwoma istotnymi wadami, jak dla mnie. Jak powiedziałem dźwięk spory lecz bez szybkości. Z nagrań zniknął rytm nadawany przez stopę perkusji a uderzenia w kotły były cokolwiek anemiczne. Nie chcę być złośliwy, ale u mnie w samochodzie lepiej słychać powyższe. Bas nie był ani szybki ani nie schodził nisko. Po drugie, brzmienie było nieco zamglone, struny gitar nie dźwięczały a instrumenty dęte gdzieś zgubiły swoją naturalną agresję i chropawość. Z wczesniej podłączonym Jazzem było chyba trochę lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

no właśnie - zapomniałem o braku mikrodetali (struny gitary za szybko się "wygaszały").

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dotarłem niestety na spotkanie.

Wpisy uczestników bez entuzjazmu. Szkoda, że to zestawienie nie okazało się trafionym. Elektronikę SA znam dobrze i bardzo dobrze. Dlatego sądze, że wycisnęła blisko maksimum możliwości z tych kolumn (w tak dużym pomieszczeniu oczywiście).

Pozdr.

Papamek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych plastikowych kubeczkach to rozumiem herbatka byla...? :) Na takich spotkaniach wyraznie jednak brakuje "zenskiego pierwiastka" - panowie, zrobcie cos z tym (fotki co prawda macie niezle..., ale mysle, ze mozna taki fotoreportaz jakos dodatkowo "urozmaicic" ;p)... :)

 

Pozdrawiam,

Lete

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Lete - w kubeczkach były m.in. Pasqua Merlot 2004, popularny odrdzewiacz zwany Coca colą itd ;) A co do przedstawicielek płci pięknej... tak to juz bywa z odsłuchami, że dziewczyn jak na lekarswo ;(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny robią wrażenie wielkością i wykonaniem. Od pierwszego spojrzenia. A od pierwszego słyszenia? Gdy przyszedłem, to grały z Jazzem. Miałem od pierwszych sekund wrażenie, że grają jak z głębokiej studni. Pogrubionym dźwiękiem. Równowaga tonalna była ewidentnie przesunięta w dół skali. Po zmianie wzmacniacza na Country (ten sam poziom cenowy co głośniki) kolumny ukazały inne oblicze. Dźwięk stał się mniej gładki, basu ubyło, wysokich, choć niezbyt wyrafinowanych, przybyło. Zagrało naturalniej w sensie równowagi, choć raczej nie lepiej. Mimo wzmacniacza oddającego 72 W na kanał trochę "pałeru" na basie im brakowało. Wniosek jest taki, że te kolumny dobrze się spiszą z ostrzejszą elektroniką, o sporej mocy i wydajności prądowej.

 

Nie udało się posłuchać żadnej muzyki organowej a myślę, że z taką pięknie by się sprawdziły.

 

Mogę jeszcze dodać, że kolumny maja wyraźną sygnaturę związaną z ich konstrukcją, czyli z linią transmisyjną. One po prostu nie mogą być "szybkie w basie".

 

Podziękowania dla SoundArtu za ich politykę udostępniania swojego pomieszczenia i sprzętu na takie imprezy, z których przecierz żadnych bezpośrednich profitów nie mają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inżynier, 19 Lut 2006, 12:32

 

>Wniosek jest taki, że te kolumny dobrze się spiszą z

>ostrzejszą elektroniką, o sporej mocy i wydajności prądowej.

>

 

 

Odważny wniosek :) Takie strojone na ucho kolumny mogą nie spisać się z żadną elektroniką ;)

 

Pozdr. Papamek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe,

 

słuchałem guardianów Cortazara kilkakrotnie, z Creekiem 5350, MF A3, Oraz Gain Clonem czy cyzmś takim rozłożonym na desce :) i jak czytam wasze wpisy to jakbym czytał o zupełnie innych kolumnach. Faktem jest, że aktualna wersja Guradiana ma inny niskośredniotonowy (w tamtej był zdaje się focal).

 

Cemnturiony ma kilku forumowych kolegów słuchających różną muzykę (nie tylko klasykę, jazz ale i rock, pop), opinie bły bardzo entuzjastyczne, nikt nie skarżyłsie na zbyt wolny basss czy braki na górze.

Wreszcie sam posiadam Pretoriany, wielkokrotnie słuchałem też Pretroianów Martina z rozmaitą elektroniką. Martin wprawdzie słucha głónie klasyki, ja jednak katuję swoje też rockiem, popem, elktroniką. Nie zauważyłęm by były wolne na dole, wręcz przeciwnie bas jest raczej szybki, krótki (w tym sensie że nie jest przeciągany ponad to co na płycie, sprężysty.Świetnie wypada Marcus Miller choćby na Silver Rain, Perkusita Dava Brubeck`a w Take Five jak i Kontrabasy z Symfonii Beethovena, czy nagrań na samplerze Naim`a.

 

Może tym konkretnym guardianom coś dolegało? Lub wybitnie pożarły sie z systemem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż tej wersji nie słyszałem,

 

dla podgrzania dyskusji :) wkleję link do innego testu Guardianów w wersji jak to określono mkII

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

dla tych którzy do tego nie dotarli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

PMD - one nie grały źle. To trzeba powiedzieć. One grały miło. Jeśli ktoś chce odpoczywac przy muzyce to to sa kolumny dla niego. Dla mnie góra była zbyt mało selektywna, zaryzykowałbym stwierdzenie, że moje (przeciez o wiele tańsze) AA Hyperion II potrafią więcej i lepiej w tym zakresie. Co do basu no to tutaj na elektronice po prostu nie zagrały w ogóle. Tak samo na ciężkich brzmieniach - Paradise Lost "One second"- było płasko i jazgotliwie a płyta ta na prawdę jest nieźle nagrana.

Zastanawialiśmy się jak zagrałyby z czymś "klinicznym" - może TACT, ale bez sprawdzenia "nausznego" nie będę rekomendował takiego zestawienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym konkretnym Guardianom, niezaleznie od towarzyszacego sprzetu, brakuje blasku na gorze. Ja po podlaczeniu w domu sprawdzalem czy kopułki graja, a i pan Sylwek z SA ucho do nich przykładał. Glosniki potrzebuja naprawde mocnego pieca - stad gdy graly z Country faktycznie bas nie byl zbyt szybki i odrobine sie ciagnal - tego problemu nie bylo z Jazzem.

Przylacze sie do entuzjastycznych opinii o salonie SA - zdecydowanie najlepsze miejsce do odsluchiwania sprzetow bo i klocki towarzyszace wysokiej klasy i gospodarze chetni do wspolpracy :)

Wracajac do odsluchu - z glosnikow, ktore wczoraj graly Guardiany mi odpowiadaly najbardziej (co niestety wcale nie znaczy, ze graly rewelacyjnie) . RLS zagraly bardzo dobrze - jak na monitory - czyli bardzo dobra gora. dobra srednica, i dol "monitorowy", czyli mogacy sie sprawdzic jedynie w malym pomieszczeniu - ale w takim powinny zagrac bardzo dobrze. ADAMy graja bardzo ... miło - i tyle, tzn nadaja sie do odsluchu muzyki w tle - nie beda przeszkadzac, graja gladko, spokojnie, rowno - ale nie tego oczekuje od glosnikow - ma byc choc troche "zęba", czegoś co chwyci za ucho - a tego im brakuje.

Miniutopie wreszcie pokazaly, ze moga zagrac dobrze - nie jest to moj dzwiek, bo nieco za ostro, co na dluzsza mete po prostu meczy, ale obiektywnie naprawde niezle zagraly.

No i Guardiany - w najwiekszym skrocie - gdyby gora byla nieco lepsza to byloby swietnie - naprawde ciekawa srednica i bas tylko ten brak "blasku" na gorze, i jakby zbyt mala rozdzielczosc - wysokie chwilami sie zlewały. Nie wiem, czy to kwestia tej konkretnej pary, czy tak z zalozenia konstruktorow maja grac, ale chyba najczesciej powtarzanym zdaniem w czasie wczorajszego odsluchu bylo "gdyby tylko wsadzic do nich lepszy gwizdek ...".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem okazje posluchac ich dosc krotko na zmiane z RLSami, tak wiec i opinia krotka ;-). Generalnie mam takie same odczucia jak Pal55 z tym ze ja slyszalem momentami pewne podbarwienia srednicy. Nie wiem czy to moze wynikalo ze zlego ustawienia ich w pomieszczeniu, czy z ich konstrukcji...? O ile wiem pozniej cos przestawialiscie, wiec moze i problem zniknal ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Z linku do Pacuły wynika, że wrażenia miał dość podobne (przynajmniej jeśli idzie o wysokie tony), tylko bardziej mu to odpowiadało. Co do gwizdka, to jest to b. dobry wysokotonowiec który zagra tak, jak się go zaaplikuje. U mnie jest taki sam, a brzmi zupełnie inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecne Guardiany to zupełnie inne kolumny niż ich pierwotna wersja. Przede wszystkim inne głośniki - niskośredniotonowy Davis 20MC8A i kopułka SS D2500, wcześniej Focal 8V5411 i Morel MDT33 lub ScanSpeak D2905-9700. Do tego inne ułożenie głośników - obecnie kopułka pod niskośredniotonowym, wcześniej odwrotnie. Nie wiem jak gra obecna wersja, ale ta z Focalem i Morelem to w tej cenie dla mnie absolutna rewelacja. O ile w przypadku wysokich tonów w poprzedniej wersji rózwnież nie można mówić o ich nadmiarze (za to o wysokiej jakości), to w przypadku basu jest to dla mnie konstrukcja referencyjna w tym przedziale cenowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.