Skocz do zawartości
IGNORED

Kolejne Wedlowskie odsluchy


pal55

Rekomendowane odpowiedzi

Srednica jest w Guardianach najlepsza stroną....jest to o tyle dziwne ze sprzet SA jest na pewno szybki i nigdy w róznych konfiguracjach nie brakuje wysokich ( tak było do tej pory)....a tu jakies czary mary.... ale fortepian wypadł bardzo dobrze. Może odrobine inne 'strojenie' i bedzie ok.

Ps To sa strasznie wielkie kolumny w normalnych mieszkankach ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze mój wkład do sosu.

Ogólnie potwierdzam opinię kolegów, zagrało dużym dźwiękiem, dla mnie trochę techniczne bez błysku wysokie, bas - nie moja szkoła  Przy tak dużych kolumnach i wcale niemałym driverze spodziewałem się, że w utworze na kontrabas solo usłyszę niskie zejście i dokładniejsze wybrzmienie. Guardiany raczej ‘poleciały’ do przodu.

Z jazzem większe wypełnienie i szczegółowość, z country przyjemniej bo równiej ale zbyt płytko.

Ogólne wrażenie – kolumny spokojnie wypełnią dźwiękiem duże pomieszczenie, grają ale jak dla mnie bez specjalnego entuzjazmu słuchacza. Może tak ma być?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać podziękowania dla organizatorów odsłuchu oraz uczestników za miłą atmosferę. Faktycznie salon SA, w którym byłem po raz pierwszy nadaje się idealnie do odsłuchów, duże głośniki - nie ma problemu, jest gdzie ustawić, głośniki mogą grać bez typowych dla naszych mieszkań ograniczeń. Do słuchania monitorów przydałyby się jeszcze krzesełka, mogą być ogrodowe, byle drewniane :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Hi. No właśnie, zmiana lokalizacji tweetera spowodowała dziwaczną sytuację kiedy to okazało się, że najlepszym mejscem odsłucjwoym tych dosyć znacznych rozmiarów kolumn jest ... podłoga. Dopiero w "siadzie płaskim dupnym" mozna było mówić o detaliczności wysokich tonów. Czyżby produkt przeznaczony był na rynek azjatycki? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich !

 

Na wstępie składamy podziękowania Palowi55 za chęci i zaangażowanie i energię i Bóg raczy wiedzieć co jeszcze, w organizacji przedmiotowych odsłuchów. Właścicielom SoundArt’u za gościnę pod swoją strzechą. Przekazujemy tez niniejszym gratulacje udanego i jak widać bardzo przyjemnego salonu odsłuchowego. Pozwolę sobie dodać że bardzo cenimy zaprezentowane podejście a i sami jesteśmy wielkimi orędownikami takiej polityki otwartości choć nie zawsze okazuje się ona skutecznym magnesem dla potencjalnego rynku. Oczywistym bowiem jest jak powiada stare porzekadło że „nie wszystko gra ze wszystkim” no i pewnie dlatego ta zabawa tak wciąga i prawie zawsze jest „mało”

 

Może teraz krótko o idei tej konstrukcji tzn S&L Guardian:

 

„Guardiany” w założeniu mają być konstrukcjami dla posiadaczy przynajmniej średniej wielkości salonów odsłuchowych którzy cenią (choć zabrzmi to jak frazes) perfekcyjne wykonanie, w których to systemach gra dość mocna, agresywna lub zbyt agresywna, szybka, a czasem może z racji możliwości finansowych nie najlepiej dopasowana elektronika. Które łatwo bedą reagowały na zmiany elementów systemu umozliwiając dokładne dopasowanie pod swoje gusta.Guardiany mają w założeniu lokować się pośród konstrukcji w przedziale około 8000 pln. W końcu Guardiany mają być bardziej źródłem relaksu i odbioru muzyki jako całości bez rozszczepiania na składowe elementy niż źródłem pobudzenia i ekstatycznych przeżyć. Od tego są inne konstrukcje. Jest wielka liczba osób która właśnie w ten sposób traktuje muzykę i takiego brzmienia właśnie poszukują. Wybór tweeter'a był więc w dużej mierze dopasowaniem się pod te własnie preferencje. Byc może uda się zaprezentowac Guardiany Avantgarde z Morell'em MDT33 jako tweeterem, które prezentują inny charakter dzwięku.Tak więc bardzo skrótowo przedstawia się ogólny szkielet założeń dźwięku tej konstrukcji. Dodatkowym celem który nam przyświecał przy doborze głośników było osiągnięcie w miarę naturalnego rozmiaru dźwięku, dużego ale nie przerysowanego co się dość powszechnie zdarza, a co czesto jest mylone własnie z rozmiarem. Oczywiście to tylko stwierdzenie / założenie i nie zamierzam polemizować z jego odbiorem który jest zawsze indywidualny.

 

W kwestii krótkiego komentarza – zaznaczam komentarza – żeby uciąć ewentualne polemiki ! Potwierdziły się nasze obserwacje iż konstrukcja ( a właściwie wszystkie nasz konstrukcje ) bardzo niechętnie gra ze wzmacniaczami hybrydowymi bez względu na ich klasę. Próbowaliśmy grać na Pathos Twin Tower , Pathos In Power , Vincent, hybryda Ancient Audio. Teraz u Was przeprowadzone były próby na Sound Art’ach , a Wasze opinie potwierdzają tylko te spostrzeżenia. A z tego zestawienia przynajmniej dwie hybrydy to bądź co bądź naprawdę znamienita klasa – chodzi o Pathos In Power i Sound Art. Jazz. Być może wynika to z tego że nasza wizja dźwięku zupełnie mija się z prezentowanym dźwiękiem przez takiego rodzaju konstrukcję wzmocnienia sygnału, pomimo profesjonalizmu i szacunku dla założeń i idei ich twórców. Nie wszyscy musimy przecież myśleć tak samo i robić to samo. Jesli moge wtrącić - sam prywatnie posiadam końcówkę mocy także i polskiego producenta i jestem bardzo zadowolony. Dobór jej wynikał właśnie z preferencji i założeń które postawiłem sobie za wzór i cel. Szkoda że nie udało się podłączyć Louis’a – bo chyba się nie udało ? – chętnie posłuchałbym opinii o zestawieniu z tym produktem SoundArtu – opis urządzenia brzmi niezmiernie obiecująco.

 

Mamy nadzieje że Warszawskie prezentacje Sound&Line co jakiś czas, wejdą na stałe do kalendarza, bo „Guardiany” to przecież tylko jedna z naszych propozycji.

 

Reasumując - bardzo zatem jesteśmy ciekawi następnych odsłuchów z innym sprzętem towarzyszącym i Waszych opinii i relacji. Guardiany powinny zostać w Warszawie przynajmniej półtorej miesiąca a pewnie i dłużej – myślimy więc że będzie czas na to żeby sprawdzić je od A do Z, gdziekolwiek i z czymkolwiek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fr@ntz,

 

po pierwszych wpisach odniosłem wrażenie, że było b. kiepsko, dopiero dalsze wpisy wyjaśniły kwestie odbioru dźwięku.

 

PS.

Guardiany, których słuchałem to właśnie te na Morelu i Focalu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

No to trzeba spróbować z "czystym" tranzystorem. Ze swojej strony mogę zaoferować posiadanego Sound Projecta 3SE (też polski produkt, więc pasuje ideologicznie do założeń "wedlowskich" spotkań. Wiem, że jest to bużetówka i to w dodatku niezbyt mocarna (35W/ kanał). Co na to posiadacze wzmacniaczy Nuda Veritas, Amplifikatorów i Struss ( ;) ) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

PMD - po prostu w moich wpisach zawarłem to co najbardziej utkwiło mi w pamięci zaznaczając jednocześnie, że są to kolumny raczej dla melomana niz audiofila (co raczej zgadza się z tym co napisał sam producent).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozwa maryn,

 

ja odniosłem wrażenie po przeczytaniu recenzji Pacuły, że Guardiany nie specjlanie mu podeszły ale strał się zachować obiektywizm (na ile to możliwe jak coś się komuś nie podoba). Przynajmniej jeśli skonfrontuję tę recenzję z jego recenzją Centurionów, lub wpisami na forum i miesięczniku Audio odnośnie Pretorianów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

cóż Frantz...mialem kiedys cos takiego jak amplifikator i odnioslem wrazenie ze przy 60 w przy 8 ohm ledwo ciagnal sonus faber cremona a ty piszesz co my na to przy twoich 35 W na kanal w twojej budzetowce. mysle ze masz typowy problem polegajacy na tym ze marzysz o tym zeby twoj wzmacniacz mial jakies nadprzyrodzone cechy. Uzywam od roku ML 32H z Cabasse Adriatis i powiem ci że nawet najlepsza budzetowka jesli bedzie miala nie wystarczjacy zapas mocy nie uciagnie trudnych kolumn. Podsumowujac 35W/kanal to dobre do uciągnięcia małych monitorków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

revert -> Piszesz : "Podsumowujac 35W/kanal to dobre do uciągnięcia małych monitorków."

 

Jest to wystarczjaca moc jesli kolumny maja odpowiednia efektywnosc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wzmacniacz wysoką wydajność prądową. Nawet przy niskoefektywnych kolumnach może spokojnie wystarczyć. Ja z kolumnami 85dB/1W/1m praktycznie nigdy nie ustawiam potencjometru na więcej niż -30dB, co uwzględniając czułość wejściową wzmacniacza daje ok 5W/kanał przy maksymalnym napięciu na wyjsciu z cd, co w rzeczywistości oznacza nie więcej niż 1 W/kanał mocy oddanej przez wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

revert - nie wiem, czy zwróciłeś uwagę, ale Cremona to "trochę" inny przedział cenowy niz Sound&Line a po swoim SP 3SE nie spodziewam się efektów nadprzyrodzonych ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

revert -->

 

>Podsumowujac 35W/kanal to dobre do uciągnięcia małych monitorków.

 

posłuchaj jakiejkolwiek konstrukcji Sudgena, Naima albo nawet klona Passa by Jar1 który stoi w Klubie i oddaje całe 12W (lub 14W... dokładnie nie pamiętam) przy 8 ohmach oczywiście w czystej klasie A ... zdziwił byś się ;)

 

zdezintegrowany_3PO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

zapewne 5 W wystaracza przy tym poziomie sluchania i odpowiedniej rezerwie prądowej.........szanowni Panowie popieram..niemniej jednak zostane zwolennikiem niemoralnych i niczym nieuzadasdnionych mocy rzedu -100-200W i rezerwy rzedu 100.000 uF . Wiem ze to oczywiscie duzo za duzo..ale jednak lubie szybkie i niezmulone brzmienie niezaleznie od tego jaka efektywnosc maja kolumny....a co do zdjęc z odsłuchów..polecam mniej frustracji na twarzy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.