Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Show wciemno


galothron

Rekomendowane odpowiedzi

Andrea:

Ha! ha! .. myślisz, że ludzie wiedzą czego chcą?!! chyba sobie kpisz!

Dzisiaj ludzie nie mają pojęcia czego chcą, kupują to co im podsunie producent i zapewni ich że "tego od zawsze potrzebowali". Nie wierzę, abyś nie znał podstawowych zasad współczesnej ekonomii...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, galothron ujawnił wreszcie to, czego mi brakowało w tym pomyśle na eksperyment, czyli tezę.

 

Dawno już nie pracuje w sklepie, a wciąż szuka potwierdzenia, że jego byli lub potencjalni klienci to nadziani debile.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Niestety. Byli lub potencjalni, czyli wszyscy. Zasmucajaca cecha u tak mlodego czlowieka. Moze przejdzie z wiekiem, jak trafi ku swemu przerazeniu na np. kobiete madrzejsza od siebie. To bedzie katharsis, bardzo w tym przypadku potrzebne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbig;

nigdy nie powiedziałem że WSZYSCY... to już twój dodatek.

A ty Jozwa nie przejmuj się tak mną bo jeszcze jakiś wrzodów dostaniesz, albo cuś podobnego... padre się znalazł...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

galothron: Rozmowa z Tobą jest dla mnie interesująca (bo rozwijająca ; ), gdyż kojarzy mi sią z próbą udzielenia twierdzącej odpowiedzi na następujące pytanie:

 

Jak mam odnieść sukces w biznesie robiąc coś dla ludzi, traktując ich, że to idioci i mówiąc im o tym publicznie, w twarz ?

Oryginalne zachowanie. Przyznaję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ha! ha! .. myślisz, że ludzie wiedzą czego chcą?!! chyba sobie kpisz!

Dzisiaj ludzie nie mają pojęcia czego chcą ..." - nie powiedziales, ze wszyscy, czy OK sa ... nieludzie - wszystko jasne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wyzej oczywiscie mialo byc "czyli" a nie "czy", innymi slowy wg Ciebie OK sa nieludzie, skoro ludzie nic nie wiedza etc, ale upierasz sie, ze nie miales na mysli wszystkich - rany to jest zarazliwe i trzeba uwazac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I galothron ma rację, i jego adwersarze też. Racji ma wiele, bo napatrzył się z bliska na klientów, którzy przychodzą do salonu odsłuchowego i już z góry - po przeczytaniu paru gazetek muzycznych - wiedzą co jest wyśmienite a czego nie warto nawet przez chwilę posłuchać. I nie kierują się słuchem, własnym słuchem i tym pojęciem o muzyce, które sami mają i brzmieniem, które sprawiłoby im 100 % przyjemności w danym czasie i określonych możliwościach finansowych, lecz sugestiami bądź z czasopism, bądź sprzedawców. A ze słuchania muzyki tak naprawdę trzeba mieć przyjemność. Bez względu na to czy ma się sprzęt za 5000 złociszy czy 5000 dolarów. Jeśli komuś odpowiada syczenie Altusików (a do dziś jest sporo takich :-) ) i to sprawia mu przyjemność, ok. Inny kocha w muzyce detale kosztem braku powiedzmy atomowego basu. Trzeci, który ma dość keszu, kupi z głową niezły sprzęt i ma brzmienie i detaliczne i zarazem czadowe o ile podkręci potencjometr na 3/4... Ale rzecz właśnie w tym, by nie sugerować się kreowanymi przez lobby producentów, dziennikarzy i sprzedawców stereotypami, że coś jest najlepsze a inne be. I pomysł galothrona by zrobić AS w ciemnościach, to pomysł zgoła nierealny acz bardzo ciekawy. Okazać by się bowiem mogło, że po podłączeniu do dobrych kolumn wzmak za 3000 jak i 30000 grają świetnie i bez wielkich różnic. To wprawdzie uproszczenie i raczej nie reguła, acz mogłoby być bardzo ciekawym doświadczeniem dla naszych uszu i gustów. Sam wprawdzie nie kupiłbym czegoś co bardzo ładnie by brzmiało lecz byłoby przy tym koszmarnie szkaradne, bo nie ukrywajmy, wygląd klocków czy kolumn też uprzyjemnia słuchanie. Osobiście wprawdzie słucham głównie po ciemku i delektuję się samymi dźwiękami, ale czy nie miło jest popatrzeć choćby na dobrą stolarkę kolumn czy ich membrany ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóz to zeneca, otóż to.

Krytycznie bliżej przygladam się sprzętowi po dłuższym czasie z nim obcowania, kiedy jestem zadowolony, ale żebym po nocy nie mógł z tego powodu nie spać to nie ; )

 

Trochę głupio, gdy kolumny w naturalnej okleinie nie mają symetrycznie odwróconych względem siebie oklein. jakby nie było za 4kzł ktospowinien byćtrzeźwy pzry tej robocie i kontroli jakości. Tak mam w Tabletkach.

Co ciekawe, w ostatnio widzianych na Nowogrodzkiej, wydawało mi się, że jest jakbym chciał... No i okleina ładniejsza, ciekawsza (wtedy mialem do wyboru wiśnię i dąb.) Można naprawdę zakochać się w przyjemnym wygladzie, (skoro się już wie, że ładnie toto gra ; )

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że chodzi o dyskusje nt. takiej organizacji AS, aby zapewnic lepsze warunki do porównania brzmienia prezentowanych zestawów. Niestety okazało się, że autorowi wątku chodziło o co innego. Ale nic straconego, tym bardziej że chyba się chwilowo wyniósł.

 

Ślepe testy bynajmniej nie załatwiają wszystkiego. No bo co jeśli wybieramy zestaw w ślepym teście, kupujemy, ustawiamy u siebie w domu, wkładamy inną płytę... Wcale nie ma gwarancji, że będzie dobrze grało.

 

Każdy słyszy inaczej. Jeden jest przygłuchy i siada w filharmonii w pierwszym rzędzie a drugi nie chce słyszeć szurnięć nóg muzyków i woli mieć szeroką panoramę, więc siada z tyłu. Jeszcze inny lubi słuchając ściskać panienke, zatem wybiera balkon :-). Każdy z ww. prawdopodobnie wybierze inny zestaw w ślepym teście.

 

Byłem na wszystkich AS i zawsze stosuję podobne podejście. Wchodzę do jakiegoś pokoju. Słucham tego co w danej chwili gra. Jeżeli dźwięk mi się podoba, proszę o włączenie jednej lub więcej moich płyt. Dopiero na końcu oglądam dokładnie zestaw, pytam ile to wszystko kosztuje, jakie kable, itp. Nie sądzę, aby ta metoda specjalnie ustępowała ślepym testom, tym bardziej że do końca zeszłego roku nie śledziłem zbyt uważnie oferty rynkowej. I zawsze jakoś tak się składało, że robiący najlepsze wrażenie dźwięk pochodził z zestawów za nie mniej niż kilkadziesiąt tysięcy zł.

 

Każdy ma inne granice, do których wyraźnie odróżnia zależności pomiędzy ceną a jakością. Dla jednych jest to 2 tys zł, dla innych 20, i tak dalej... Idealnie dla sprzedawców byłoby, gdyby istniała 100% korelacja pomiędzy tą granicą a zasobnością portfela, ale niestety tak nie jest. A każdy może być audiofilem i każdy może być tak samo nieusatysfakcjonowany brzmieniem posiadanego zestawu, bez względu na jakość swojego słuchu.

 

Możliwości posłuchania i porównania jest tak naprawdę niewiele. Często nikt spośród znajomych, z którymi się widujemy nie podziela naszych zainteresowań. Sklepów niewiele, a obsługa często mocno zniechęcająca (aczkolwiek powoli się to zmienia). Warunki odsłuchu też często marne i odmienne od domowych. Wypożyczanie do domu kłopotliwe a często wręcz niemożliwe. AS raz do roku.

 

Reasumując, zdziwienie sprzedawców, że klient nie wie co wybrać i ma z tym problem, budzi moje zdumienie. Tym bardziej, że zwykle chodzi o poważny wydatek i spore straty w przypadku złego wyboru. Z dwojga złego, wolę kierować się ilością kółek w rankingach niż opiniami sprzedawców, chyba się zgodzicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może raczej opisem brzmienia, bo to daje mi jakoweś pojęcie. Kółka: 4 czy 5, co za różnica.

 

Można i tak, jak opisałeś, Zbig. Czasem w pomieszczeniu jest taki półmrok, że i tak nie widać, co dokładnie stoi. (Mój wzrok długo się przyzwyczaja, nim coś obaczę wchodząc z oświetlonego korytarza : (

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zgadzam, z małym wszak zastrzeżeniem. Rankingi ktoś na podstawie czyichś opinii tworzy i ktoś te opinie pisze. Pod wpływem również czegoś lub kogoś. A to już wprowadza wątpliwości co do obiektywizmu takich rankingów. Wszyscy wiemy jak jest z Audio i AkustyKiem, ESAą, itp. ... Ale co do sprzedawców masz jak najbardziej rację. Zazwyczaj chwalą to co mają, na pozostałe psioczą. Z dwojga więc złego ranking jest lepszą miarą jakości sprzętu audio niż standardowy sprzedawca. Tak chociaż wiemy, że wzmak za 10000 zł, choćby w tej klasie cenowej był niczym nadzwyczajnym, zagra o niebo lepiej niż zwykły budżetowy Pioneer, Philips czy Technics.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrażenie, że niektórzy znas, znając potencjał klocka od dystrybutora "A", wybieraja ckolumny od "B", akable od "C", całkiem ładne sobie poklecili systemy.

 

Szkoda, że tyle z tym mamy zachodu.

 

Audio Forte ma chyba sprzęt od różnych dystrybutorów (konkurencyjnych), a połączone to ze znawstwem i "czuciem", o czym wielekroć pisałem, bo miałem okazję się przekonać na własne uszy.

Lubię tam zachodzić przy okazji i posłuchać choć trochę, jak gra. A, że często dobrze gra to ich lubię, bo znają się na rzeczy : )

 

No i niechcący wyszedł mi ślepy test jednego z dobrych (znających się) sprzedawców : ))) Jakoś uświadomiłem sobie, że:

1. często tam gra, nawet, jak nikogo nie ma,

2. ładnie gra : ), a się nie zapowiadam.

 

Oczywiście, możecie mieć swoje, odmienne zdanie - nic mi do tego : )))

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Oczywiscie ze sprzedawca w sklepie ze sprzetem audio powinien znac sie na sprzecie, a najlepiej jeszcze na muzyce. W dobrym sklepie opinia sprzedawcy (wyrazona kulturalnie, i dopiero na zadanie klienta), moglaby byc bardzo cennym dodatkiem do wlasnych obserwacji. Problem ze malo jest dobrych sklepow. Jak dla mnie podstawowa cech dobrego sklepu jest, ze nie nalezy on do zadnego dystrybutora. W przeciwnym wypadku zegnaj, obiektywnosc. Oczywiscie nawet w niezaleznym sklepie leniwy subiekt moze sprawe polozyc, na przyklad faworyzujac tylko klocki ktore w danym momencie stoja na polkach, bo sprowadzenie innych (rowniez bedacych w ofercie) to klopot. Ale to juz patologia handlu, i powrot do czasow ziemniaka luzem. Co do mnie to chetnie wymienilbym opinie ze sprzedawa lub wlascicielem sklepu na temat wlasnie sluchanego sprzetu, ale niech to nie bedzie wysluchiwanie hymnow pochwalnych na temat wlasnej oferty, przeplatanych obelgami pod adresem konkurencji!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I do czego w końcu doszliście? (od razu mówię, że jestem pokojowo nastawiony...)

Co z tymi nieszczęsnymi sprzedawcami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

galothorn:

 

Zaczynasz mi się podobać :) (broń Boże nie jestem "ciepły" :) ). W końcu bratnia dusza nieuzależniona od klocków.

Owszem, jako elektronik lubię fascynować się cyferkami i coś potuningować w sprzęcie (i czasmi wmawiać, że to coś polepszyło), lecz MUZA jest najważniejsza!

A "swój" sprzęt nie zmienię dopóki mieszkam razem z bracholem (bo od niego "wyłudziłem" złocisze na głośniki do kolumn, tranzystory do wzmaka itp.)

Jak widzisz nie mam na razie pracy - myślałem o pracy w salonie audio, ale się jeszcze tam nie rozglądałem - zresztą nie wiem czy by chcieli kogoś przyjąć. Mnie najbardziej odpowiada praca w radiu bądź studiu, gdzie miałbym w d.... wszystkich audiofilów (podbijałbym basy, że aż miło, średnicę robiłbym matową a górę szklistą :) ) Jako radio - najlepiej "audiofilską" Trójkę, a studio - Chesky Records. Tylko szkoda, że Chesky nie ma oddziału w Polsce, a Trójka jest w W-wie, a nie w Poznaniu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeeh , nie bedzie lepiej ze sprzedawcami czytajac wypowiedzi mlodego adepta , ktory na samym wstepie deklaruje ze ma w dupie ;-)

 

entuzjazm po prostu powalający

 

ciekawy jest natomiast podzial na marudnych audiofili , ktorzy zawracaja sobie glowe tym jak gra oraz pracujacych w studiach nagraniowych oraz rozglosniach radiowych profesjonalistow ktorym to zwisa i powiewa ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troy;

musisz sobie zdać sprawę z tego, że absolutna większość reżyserow dzwiękowych (nie tylko w Polsce) nie ma audiofilskich zapędów. Oni KREUJĄ muzykę, a nie nagrywają naturalnie... to ostatnie słowo jest z resztą bardzo enigmatyczne, bo nawet sami muzycy nie potrafią jednoznacznie odpowiedzieć co to jest. Podam Ci przykład: nagrywasz skrzypka w studiu, a potem tego samego skrzypka nagrywasz w Twoim pokoju. Który dzwięk jest bardziej "naturalny"? Po to są różne sale koncertowe, studia i inne miejsca gdzie dokonuje się nagrań aby właśnie KSZTAŁTOWAĆ brzmienie danedo instrumentu bądz grupy instrumentów. już samo ustawienie takiej czy innej pary mikrofonów wpływa na barwę dzwięku i reżyserzy CELOWO to wykorzystują... BO NA TYM POLEGA SZTUKA NAGRAŃ MUZYCZNYCH. Bardzo dokładnie wytłumaczył mi to Krzysztof Sztekmiler - profesjonalny reżyser i muzyk jednocześnie.

Jak zapytałem go ; jakich kabli cyfrowych używa się przeważnie a studiach nagraniowych - to popatrzył na mnie znacząco, zrobił pauzę i powiedział coś w ren deseń; "używa się takich, przez które dobrze przechodzi sygnał"... potem zaczął się śmiać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.