Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Show wciemno


galothron

Rekomendowane odpowiedzi

-> Piotrek

1. No przecież ja też napisałem, że sprzęt jest tylko środkiem do słuchania muzyki. Ale im lepszy ten „środek”, tym więcej muzyki słychać. Wbrew pozorom, im lepszy sprzęt, tym mniej słychać sprzęt, a więcej właśnie muzyki.

Poza tym jeszcze zależy, jakiej muzyki się słucha. Być może disco polo może sobie lecieć z jamnika, bo tam i tak nic nie ma poza prostą melodyjką i marnym tekstem. A te przejdą również przez trzeszczadełko.

Ale w Twoim „o mnie” widzę, że lubisz Mike’a Oldfielda. A tak się składa, że to nagranie, o którym wspomniałem, że pierwszy raz słyszałem w TV i mi się nie spodobało, a dopiero później z płyty, to były „Tubular Bells II”. A znałem już wcześniej bardzo dobrze pierwszą płytkę „Tubular Bells”.

3. Ja zmieniam sprzęt właśnie co kilka lat. I zawsze jest to zmiana gruntowna, a nie dla poprawy jakiegoś niuansu. A zważywszy na to, jakie teraz byłyby koszty następnej wymiany, to przypuszczam, że z tym, co mam, już chyba zostanę. Ale nie mam źle. Z tym mogę nawet zostać. Natomiast to, o czym piszesz, wymiana co kilka miesięcy, wielo-wielo-krotne wymiany, to już chyba nie audiofilizm, ale audioholizm :-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Janusz z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audiofil:

 

Ja za pomocą jamnika robię tzw. selekcję naturalną (lub jak kto woli: pierwsze wrażenie) muzyki.

To tak jak z panienkami: wchodzisz do pubu gdzie panuje półmrok, patrzysz: jakaś fajna laska siedzi przy stoliku sama - nie widzisz jej twarzy, ale widzisz, że ma długie (krótkie - jak kto lubi) włosy, a one Cię w płci przeciwnej najbardziej kręcą. Z kształtu figury wnioskujesz (pomimo, że siedzi) również to, że musi być niezłą "sztuką". A jeżeli do tego niegłupio gada (śpiewa)....

A jeżeli w półmroku pubu (jamnik) "laska" (sorry) wydaje Ci się nieciekawa, to raczej w świetle dziennym (dobry sprzęt) ładniejsza raczej nie będzie...

Oczywiście - czasmi zdarzają się czarownice z krzywym nosem i zoranym ryjem i zauważasz to dopiero w świetle dziennym (dobrym sprzęcie). No cóż, życie... :)

 

Mniej więcej na tym polega moja selekcja słuchanej muzyki

 

Yanoosh:

W końcu się dogadaliśmy. Mam nadzieję... :)

 

A Oldfieldem zafascynowałem się słuchając początkowo kaset z JAMNIKA. Jak widać (słychać) z tego wykonawcy nie wyszła "czarownica z krzywym ryjem" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"synku - caly problem polega..."

 

pal55:

Wiesz co, może i jestem od ciebie młodszy (ale niedużo - patrząc na Ciebie w galerii fotek ze spotkania), ale jeżeli jeszcze raz dostanę podobną odzywkę ("synku") pod moim adresem, to nieomieszkam się pojechać z Tobą jak z g..... w klozecie. Jest takie powiedzenie (a nawet gdyby takiego nie było, to ja je wyznaję): pokaż mi swoją twarz, a powiem Ci jaki jesteś... (nawiasem mówiąc jesteś podobny z twarzy do mojego kumpla o którym mam już wyrobione zdanie...)

Możesz traktować to jako szantaż... mnie to wszystko jedno (no, prawie :) ).

 

Aha, chciałem jeszcze dodać punkt 6 moich tez:

 

6. Nikogo nie zmuszam siłą do zmiany poglądów, ja jedynie wskazuję błędy popełniane przez audiofilów (skutkiem czego są np. rozwody)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie - kolejny przyklad, ze nawet czytac ze zrozumieniem sie nie chce - bo nie bede zakladal, ze nie potrafisz.

A jechac sobie mozesz do woli bo to po mnie splywa a swiadczyc bedzie tylko i wylacznie o Tobie.

Co do "wytykania bledow" to kim Ty jestes zeby wytykac bledy innym??!! Jeszcze chwila i stworzycie z Galathronem komisje, ktora bedzie ustalac co mozemy robic z nasza wlasna, ciezko zarobiona kasa, a czego nie mozemy.

Z calym szacunkiem ale mozesz co najwyzej wyrazac swoja opinie a nie wytykac innym bledy bo nie masz do tego najmniejszego prawa (mam nadzieje, ze tym razem jasno i wyraznie i tym razem do Ciebie gdybys mial watpliwosci)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jest takie powiedzenie (a nawet gdyby takiego nie było, to ja je wyznaję): pokaż mi swoją twarz, a powiem Ci jaki jesteś... "

 

Heh, w sumie to odmiana AUTOSUGESTII :), ale jak napisałem dla mnie jakiś sprzęt/kabel może grać lepiej, ale nie będę na niego "chorował".

 

Chyba, że środki finansowe na to pozwolą... ale to bez ekstremów (audioholizmu jak to określił Yanoosh) w postaci "chorowania" ("szukania" brzmienia) co kilka miesięcy na coś nowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pal55:

 

OK, to były MOJE (i pewnie galothorna również) spostrzeżenia i będę się starał tych błędów nie popełniać w przyszłości.

 

Ale jak napisałem - ja TYLKO co najwyżej pokazuję drzwi które ma audiofil SAM otworzyć (nikogo nie zmuszam do zmian poglądu, ale jak wiadomo na błędach człowiek się uczy, więc staram się doradzić...)

 

A może faktycznie niektórym dobrze z tą "chorobą" (to do "wszystkich", nie tylko do Ciebie pal55...) i nie chcą słuchać wskazówek/podjąć leczenia?

 

PS:

Ja na tym forum nie wypowiadam się tak aby zrobić jakąś krucjatę na audiofili. NIE - po prostu lubię porozmawiać o sprzęcie/muzyce, a z tymi zainteresowaniami raczej nie pasuje wchodzić na fora/czaty gdzie się rozmawia o d.... Maryny lub murarce (forum "Muratora").

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Piotrek

Szybki jesteś w ocenie człowieka. Wystarczy Ci jakieś niewłaściwe słowo napisane przez kogoś, a nawet tylko twarz, żeby kogoś ocenić.

Według mnie potrzeba o wiele wiele więcej, żeby kogoś poznać, a jeszcze więcej, żeby go oceniać.

Ja tu na forum już od pewnego czasu zaglądam i trochę piszę, ale jeszcze bym się nie ośmielił ocenić kogokolwiek, jakim jest człowiekiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Janusz z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pal55:

 

"A jechac sobie mozesz do woli bo to po mnie splywa a swiadczyc bedzie tylko i wylacznie o Tobie"

 

No właśnie, to świadczy nie tylko o mnie, ale także o TOBIE, bo pojechałeś ze mną porzez użycie słowa "synku" w jednej z TWOICH wypowiedzi.

Ja na "szczęście" jeszcze z Tobą nie pojechałem (nie użyłem zwrotów w stylu np: "synku"...) i na razie nie zamierzam, bo nie chcę sobie robić wrogów (inna sprawa, że spłynie to po Tobie jak po kaczce... wielu już tak mówiło, ale rzeczywistość jest CZASAMI inna...)

 

Rozumiemy się?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yanoosh:

 

No może trochę przesadziłem z tą oceną człowieka poprzez wygląd. Pomimo tego, że takie mam motto (jedno z wielu), to rzeczywistość okazuje się w WIELU (nie wszystkich) przypadkach inna niż zakładałem.

 

Mogę jedynie zdradzić, że kumpel do którego pal55 jest podobny jest "wporzo". Mam nadzieję, że motto które podałem w tym przypadku nie myli się...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz do pal55:

 

Pomimo, że mnie już oceniłeś i przy okazji pojechałeś ze mną (poprzez słowo "synku") nie chcę żadnych przeprosin. OK?

 

Yanoosh:

No widzisz, pomimo tego, że siedzisz na tym forum od dawna, to "boisz się" kogoś oceniać tylko po jego wypowiedziach na forum. A jak widzisz pal55 już to uczynił w stosunku do mojej osoby.

 

JA JESZCZE Z NIM/ Z INNYMI JESZCZE NIE POJECHAŁEM, WIEC JESTEM POD TYM WZGLĘDEM CZYSTY.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj Piotrek Piotrek - skoro dalej nie trafilo napisze duzymi literami

PRIMO - TO NIE BYLO DO CIEBIE

SECUNDO - jesli synek jest dla Ciebie tak obrazliwym okresleniem to ... no nie wiem corka jestes czy jak??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pal55:

 

OK - DUŻYMI LITERAMI ZAUWAŻYŁEM. Cofam oskarżenia pod Twoim adresem :)

 

A co do słowa "synku", to dla mnie wydaje się obraźliwe do osoby do której jest skierowane, bo piszący te słowa uznaje siebie za "wyżej postawionego"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie mesjanizmu, ale po prostu chciałem wam co powiedzieć. Coś co przeżyłem sam i że byłem taki sam jak wy. No, ale srał to pies! Zyczę wszystkiego dobrego i pozdrawiam!!!

Może zobaczymy się na AS?!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

golothron - dobra juz pomijajac wszystko co do tej pory zostalo powiedziane - jakiego przyjecia sie spodziewales rozpoczynajac rozmowy z ludzmi, ktorzy maja swoja pasje i tlumaczac im, ze Ty wiesz lepiej ze ta pasja jest do d...? ale odpowiedz tak z reka na sercu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Piotrek

Nie "boję się" oceniać, tylko zdaję sobie sprawę, że właściwie nic (no... prawie nic) nie wiem o kimś innym, kto tu pisze. A skoro niewiele wiem, to nie oceniam.

A skoro zdarza się Tobie często (nie zawsze), że Twoje motto się nie sprawdza, to takie motto można o kant d... rozbić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Janusz z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebna ta personalna dyskusja.

* * *

Piotrek: dlaczego zmieniam sprzęt ?

 

1. Bo lubię słuchać muzyki możliwie z jak najlepszą jakością (na jaką mnie stać), bo muzyka mnie fascynuje.

2.Bo chcę zlikidować/ograniczyć aspekty brzmienia, które mnie rażą ( kiedyś świszczące sybilanty) lub gdzieś usłyszałem lepsze brzmienie i zachorowałem na nie (lepsze kreowanie przestrzeni, lokalizacja pozornych źródeł dźwięku czy np. lepszy bas, który - nota bene - pojawił się tak naprawdę niechcący po dołączeniu którejś koncówki mocy. Szkoda tedy ograniczać możliwości obecnego systemu, dotychczasowymi kolumnami. ( Ale i tak jest super ; )

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.