Skocz do zawartości
IGNORED

Symasym wzmacniacz


bodopriva

Rekomendowane odpowiedzi

Co by nie wyszło, że krytykuję.. To bardzo dobry pomysł - i pewno kto wykona prawidłowo, to się nie zawiedzie.

Warto, opócz clona zrobic cos bardziej wymagajacego od wykonawcy;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

To może ja się "pochwalę" tym wzmacniaczem ;)

 

Pierwsze wrażenia są następujące (w porównaniu do LM3886):

- świetna kontrola basu, jednak zdaje się być minimalnie mniej dolnych rejestrów (może wina kondensatora na wejściu? narazie mam 2.2u), albo jest to właśnie spowodowane tym, że nie przeciąga a "uderze i ucieka"

- zmiana wysokich rejestrów na dokładniejsze i bardziej wyraźne

- ogólnie... jakby zdjęcie czegoś w rodzaju koca sprzed kolumn. Dźwięk jest bardziej żywy i dynamiczny, pełniejszy w szczegóły, po prostu wyraźniejszy.

 

Chciałbym z chęcią posłuchać go na jakimś lepszym sprzęcie, ale niestety nie mam możliwości jak narazie... Nawet nie bardzo mógłbym z nim teraz wędrować do kogoś, bo jest raczej mało mobilny ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-4831-100005136 1170287456_thumb.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, absolutnie żadnych problemów. Oba kanały "uruchomiły się" za pierwszym razem. A nawet jeden dostał przypadkowo tylko masę i minus zasilania i jedynym efektem było DC na wyjściu, ale nic nie polecaiło.

 

Jednak trochę mnie ciekawi napięcie na wyjściu. Skacze ciągle między tak 3-8mV, nie chce się ustawić w miejscu, ale to chyba nie jest wielki problem. Z chęcią bym zrobił mu jakieś pomiary głębsze, ale nie bardzo mam dostęp nawet do oscyloskopu jak narazie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wovo, własnie popatrzałem na PCB i to nie jest żadna pętla ;) To jest przeciągnięcie masy na druga stronę, dla kondów od dodatniej części zasialnia i nic wiecej ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wovo

Ten nieustalony DC nie jest wynikiem petli masy. Ten wzmacniacz jest naprawde bardzo poprawny z elektronicznego punktu widzenia, jakies tam high-endowe zabiegi nie sa w stanie poprawic poprawnosci technicznej. Dobry uklad nie zalezy krytycznie od uzytych elementow!!! I ta zasada sie zawsze sprawdza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

iAMP, iPSU, iSMPS i kto tam wie co jeszcze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwe, prawie wszystko jest tak jak na schemacie z wersji 5.3 - zamieniłem MJE15030/31 na MJE15034/35 - akurat takie mialem pod ręką.

 

Jeśli komuś nie przeszkadza, że płytka byłaby "zwykła", tzn bez soldermaski i opisu to nie widzę problemu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam. Odświerzając troche wątek... Pomyślałem żobie, żeby może pokusić się o zrobienie wzmacniacza pracującego jako full balanced właśnie na symAsymach. Kwestia tylko taka, czy to sięokłaca. Po konsultacjach z eshO na gg, eshO doszedł do wniosku że jest to mimo wszystko żadna rewelacje żeby robić na bazie symasyma full balanced. Ja jednak akoś nie jestem co do tego przekonany ... Faktem jest, że ta konstrukcja pociągnie za sobą dość dużą kase, bo zaczynając od olbrzymiego zasilacza, przez 4 końcówki mocy, 4 - sekcyjnego Alpsa, a kończąc na takich duperelach jak np. symetryzatory, by dało się podpią także sygnał RCA. Co o tym sądzicie ?? z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja jestem 2 !!

Tak narazie wstepnie powiem tyle ze kto sie jeszcze nie odwazyl zrobic tego wzmaka to frajer (niestety).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

iAMP, iPSU, iSMPS i kto tam wie co jeszcze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwe, Borys miał na myśli, że nie rozumie ludzi "podniecających się" GC ;)

 

A z rozmów z borysem wynika w sumie tyle co ja wcześniej opisałem, wzmak jest super.

 

Swoją drogą ciekawi mnie gdzie Ci wszyscy zapaleńcy się nagle podziali, czekają aż ktoś z większym stażem na forum zrobi wzmaka? .....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh co do GC to tez nie wiem czym sie podniecac wydajac kilkaset$$ na mega czesci jak wystarczy inny uklad zrobic, GC w sumie fajny ale zadna rewelacja. Kurcze dopiero co sie ciesze drakulą a wy mi tu ochote robicie ;P te trany to TO247 bo jakies wieksze mi sie wydaja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopy, mniej gadac wiecej robic!!

Wzmacniacz bardzo dobry !! Przynajmniej stopien napieciowy (serce wzmacniacza) pozadny a przeciez to on ksztaltuje brzmienie czyz nie ?

Koszt procz tr koncowych smieszny wrecz !!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

iAMP, iPSU, iSMPS i kto tam wie co jeszcze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GC na elpodach i FC nie podskoczy drakuli na 1% rezystorach metalizowanych i zwyklych kondach to moje sprawdzone zdanie. Moze znasz innych ludzi bo ci co ja znam to raczej wolą wypasioną drakulę od wypasionego GC, zreszta nie oto tu chodzi :) Zaczynam robic symasyma :)!! postanowione!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uklad ktorego brzemienie w znacznym stopniu zalezy od uzytych elementow to zly uklad moim zdaniem, zdania nie zmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

iAMP, iPSU, iSMPS i kto tam wie co jeszcze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyrownujac GC do kaszlaka:

Zmieniamy tapicerke, zawieszenie, fotele, pasy, felgi, daje to jakis efekt ale dalej jest to kaszlak tyle ze trche lepszy bo silnik ten sam. Tak bedzie z kazdym wzmacniaczem, najwazniejszy silnik czyli układ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Czy jest ktoś wśród Was kto może porównać brzmienie GC i SymAsyma, tzn. ma obydwa wzmaki i może dać nam jakiś przedsmak różnić brzmieniowychw tym samym układzie źródła i kolumn?

Najlepiej jeszcze żeby odbyło się to bez uprzedzeń! ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Borys_go

Madrala jestes?

Masz dwa urzadzenia , jedno zrobione jest na elementach Unitra, Telpod, oraz made in funy work pl,

a drugie urzadzenie na bazie elementow znanych producentow zachodnich { w tej samej cenie i czesto o lepszej ,wezszej tolerancji}, ktory lepiej zagra ,przy tych samych warunkach punktow pracy.

Wystarczy przeciez zastapic ezystory metalizowane na weglowe i dzwiek zrobi CIAO Bambini!

Pierwsza lepsza ksiazka o podstawach elektroniki wyraznie stwierdza co i jak oraz do czego powinno sie stosowac. Nie na darmo wymyslono dziesiatkitypow elementow pasywnych jak i aktywnych.

Taj poza tym nienalezy mylic pojec brzmienia i ustalenia warunkow pracy, powtarzalnosc warunkow pracy umozliwia wykonanie serii urzadzen o identycznych parametrach{ podobnych}, brzmienie w zaleznosci od zastosowanych elementow moze byc rozne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SFINKS

Bez przesady, bazarowych podzespolow nie uzywam. Nie gadaj tyle lepiej tylko stworz jais wzmacniacz. Jako porownianie mam GC na elpodach i takie tam no i niestety CIAO Bambini. Odnosnie elementow zachodnich to czesto przewaznie gore bierze napis na tym elemencie a nie faktyczne parametry elektryczne, ja zanim cos kupie to przynajmniej tego pdfa przeczytam. Ludzie wydaja kupe kasy na kondy bo pisze np na nich black gate (mam i takie tez). Podstawa to MYSLEC jak sie cos robi i efekt bedzie dobry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

iAMP, iPSU, iSMPS i kto tam wie co jeszcze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.