Skocz do zawartości
IGNORED

muzyka filmowa


krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bartosz-nie zal.

(Konto usunięte)

Co do K-PAX bardzo podobal mi sie kawalek BIRD (lub jakos tak) ale i reszta jest OK

 

Mam malutkie pytanie... Ogladal ktos K-19 z Fordem ??? Jest scena ukazujaca plynaca lodz podwodna a w tle gra utwor wykonany na fortepianie lub pianinie... Niestety za malo slucham muzyki instrumentalnej stad moja niewiedza (dla WAS to pewnie jakbym pomylil bembenek z giara :) ale ten kawalek wpadl mi w ucho... Moze znacie nazwe ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Z ogromną przyjemnością oglądam ostatnio starsze filmy (lata 30 - 60), a szczególnie chętnie polskie komedie z okresu międzywojennego, z niezapomnianymi kreacjami aktorskimi Eugeniusz Bodo, Adolfa Dymsy, Jadwigi Smosarskiej, Heleny Grossówny, Józefa Orwida ... można by tę listę ciągnąć jeszcze bardzo długo. Oprócz wspaniałej gry aktorskiej i zabawnej zazwyczaj fabuły niezmiernie podoba mi się muzyka w tych filmach. Rozrywkowa, lekko swingująca. W ogromnej większości przypadków za muzykę odpowiedzialny był pan Henryk Wars, najczęściej było tak: muzyka - Henryk Wars, teksty piosenek: Ludwik Starski. Uważam ten duet za genialny czego dowodem są nieśmiertelne przeboje: Umówiłem się z nią na 9-tą, Sexappeil, Ach śpij kochanie, a to tytuły zaledwie z jednego filmu pt. "Piętro wyżej". W tym wątku wymieniono całą masę, wspaniałych kompozytorów, wykonawców bez, których nie sposób wyobrazić sobię "muzykę filmową". Pomyślałem, że obaj wymienieni przeze mnie panowie, Henryk Wars, Ludwik Starski zasługują aby się w tym gronie znaleźć. Dlatego odważyłem się wypowiedzieć w tym wątku. Muzyka powinna wzbogacać obraz filmowy, wzmacniając odczucia doznawane poprzez przekaz wizualny. Myślę, że ta tworzona przez panów Henryka i Ludwika znakomicie spełniała swoją rolę. Pozdrawiam wszyskich miłośników "Starego Kina".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartosz-

 

Chyba chodzi Tobie o Ksiezycowa Sonate-Bethowena.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“I drink a great deal. I sleep little and I smoke cigar after cigar. That is why I am in the two-hundred percent form” Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Dorzucę prócz Lord of the rings (muzyka z trzeciej części IMHO najlepsza) jeszcze płytkę nie z filmu, a - wybaczcie - z gry "Baldur's Gate 2" - nieźle zrealizowana, klimatyczna, z duszą, świetna na zimowe sesje RPG. Jak ją kupić? Najlepiej razem z grą za (obecnie) 60 zł macie 300 godzi gry w najlepszym wydaniu i doskonałego soundtracka.

 

Pozatym ścieżka z Matrixa nr. 2 - kilka utworów genialnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K-19 tżeba przyznać dobry film świetna muzyka niestety nie wiem o którą melodię chodzi :(

vorpane: mam płytke z muzyka z BG 2 i BG 2: TB ale ja to kupiłem w edycji kolekcjonerskiej :( ale można to jako mp3 ściągnąć z www.interplay.com jak chcesz podam dokładne linkin :-) jeszcze była gierka PlaneScape Torment też genialna muzyka :-)

aha i oczywiście Total Annihilation najlepsza muzyka jaka do tej pory słyszałem w gierkach porywająca klasyka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> Veylor

 

owszem, zapodaj linkiem :) bo muzyki z TOB za nic nie mogę zdobyć. a na audio z BG:SOA nie ma paru wybitnych kawałków (np final battle vs irenicus). dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam "The Straight Story" ( Prosta historia) - muzyka do filmu Davida Lyncha w wykonaniu Angelo Badalamenti a także "The Pledge"( Obietnica ) - Hans Zimmer i Klaus Badelt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam "dziadka do orzechów", tą muzyką ilustrowano wiele wersji animowanych, puszczanych w TV jak i na kasetach video.

 

Najlepsza interpretacja jaką jak na razie znalazłem to nagranie z Kirov Orchestra pod Valery Gergiev, wydanie na Philipsie (czerowna okładka , z zabawkami). Rónież b. dobrze nagrane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

To może ja jeszcze coś dodam.

Jak temat długi i szeroki nie spotkałem w nim agenta 007 i nie chodzi tu o motywy przewodnie filmów gdyż co niektóre to klasa sama w sobie. goldfinger Shirley Bassy; thunderball Tom Jons ; we have all time in the world Louis Armstrong,moonreaker Shirley Bassy ; the man with golden gun Lulu ,ale ścieżki dzwiękowe .Tak te od lat 80 to takie małe koszmarki, a szczytem szmiry jest muza do goldeneye fuuu... obrzydliwośc ( choć babcia Tina się jeszcze broni),ale Bondy które opracowywał John Barry ta muza jest niezła i spokojnie się broni poza ekranem . No i te tytuły Mr.kiss kiss bang bang.

A moje ulubione to:(kolejność nieobowiązkowa) Thunderball, Goldfinger, Moonreaker.

Fanom Zimmera i Poledoriusa polecam bliższy kontakt z Joelem Goldsmithem. Kull the conqueror (to takie połączenie gladiatora z chórami C.Orfa oraz metalową gitarą i perkusją -niezła jazda).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż dziwne że ta postać się tu jeszcze nie pojawiła, mimo że jedna recenzjia płyty z muzyką do filmów jest w dziale "opinie".

 

A mówię o tak chwalonym przez Nadredaktora Dave'ie Grusinie, którego dokonania to nie tylko wysławiane "Migrations". Ma on bowiem na koncie ogromną dyskografię (lista:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ).

 

A ja chciałem polecić soundtrack do filmu "Firma" (1993) z Tomem Cruisem (reż. Sydney Pollack, na podstawie książki Johna Grishama). Cały soundtrack to muzyka grana na fortepianie (z małymi wstawkami instrumentów perkusyjnych). Fortepian nagrany bardzo sprężyście i drapieżnie - brzmi zupełnie inaczej niz chociażby na "Almost After" K.Herdzina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie całkiem niedawno temu wpadłą w łapy płytka z muzyką do... "W Pustyni i w Puszczy". Poziom nienajrówniejszy, ale przy niektórych nagraniach opadła mi szczęka i wpadła pod stolik. Długo szukałem. Nie żebym nie słyszał takich kawałków, ale nie spodziewałem się znaleźć czegoś takiego w TAKIM miejscu. Dość powiedzieć, że "Rzeka Marzeń" weszła do zbiorku moich nagrań referencyjnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj (niedziela 23.5 2004, TVP 1, 22:20), kolejny raz obejrzałem film "Podziemny krąg" ("Fight Club")

USA, 1999, 134 minuty (wersje: video & DVD)

Reżyseria: David Fincher

Występują: Brad Pitt, Edward Norton, Helena Bonham Carter, Meat Loaf,...

 

Muzykę do filmu skomponował i wylomał zespół - The Dust Brothers (duet: Michael Simpson i John King).

Soundtrack z filmu: "Fight Club" - The Dust Brothers (BMG International 71643) 1999.

 

Film, jak i muzyka - bardzo mi się podobają.

Muzyka jest tu integralną częścią filmu (a nie tylko dodatkiem).

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdiQ

 

Jeżeli chodzi o soundtrack do "Firmy" to tylko połowa kawałków jest D. Grusina. Reszta to popowe przynudzanie :-) Kiedy kupiłem tą płytę bardzo nie podobało mi się że fortepianowe kawałki wymieszane są z zupełnie inną muzyką. Od samego początku zawsze kiedy słucham tej płyty, ustawiam w moim cd program tak że odtwarza mi tylko utwory Grusina :-))) wtedy słucha się znacznie lepiej :-)

 

A skoro przy muzyce filmowej jesteśmy to polecam Soundtrack do HEAT i Koyaanisquatsi

 

Pozdrawiam

 

Cool_Mike

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"estetyka muzyki i przekazu dzwiekowego we wspolczesnym kinie oraz manipulacja uwaga widza za pomoca warstwy dzwiekowej filmu. muzyczny substytut efektu dzwiekowego"

Mozna cos na ten temat ???

Ciekawe co nasi znawcy od kina domowego maja tak naprawde do powiedzenia...Moze pojawi sie wreszcie jakas ciekawa wypowiedz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luc-Współczesne kino to łomot,hałas ,ilustracja muzyczna non stop .Trudno więc mówić o większym wpływie na widza.Bardzo mało jest pozycji dobrych ,gdzie muzyka odgrywa istotną rolę.Muzyka jako efekt dzwiękowy-jak najbardziej:Gladiator ,Matrix .Muzyka w filmie zawsze służyła mniejszej czy też większej manipulacji widzem,taka już jej rola.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale może dało by się podnieść nieco range tego forum jakimis naprawde ciekawymi wpisami na temat powiazan dzwieku i muzyki z obrazem i ich percepcji , a nie ciagle wypisujac o amplitunerach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...

fubb mam pytanko co do tego filmu co napisałeś Kull the conqueror zainteresował mnie ten film masz może jakieś namiary gdzie można go dorwać ? ewentualnie jakieś napisy do tego filmu plizzz jak możesz to daj znać ok :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.