Skocz do zawartości
IGNORED

Spotkania na Mazurach


jakobs

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czy to jeszcze Diy, ale są firmy jak Amplifon, YB Audio, gdzie problem wizualny wg mnie absolutnie nie istnieje. Pewnie kilka jeszcze innych firm polskich nazwijmy to niszowych pozwala kupić coś dobrej jakości. Gorzej z odsprzedażą na pewno.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkowe diy jest całkiem ok wizualnie.

Dla mnie mogło by być, ale rozumiem prezesa on jest wzrokowiec i perfekcjonista.

Dźwięków te urządzenia się bronią.

Yba to bardzo dobrze wykonane kolumny i wzornictwo też niebanalne.

W przypadku Amplifona trudno mówić o Diy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

DIY to specyficzny segment audio przeznaczony dla koneserów i pasjonatów.

 

Nie wiem, czy to jeszcze Diy, ale są firmy jak Amplifon, YB Audio, gdzie problem wizualny wg mnie absolutnie nie istnieje. Pewnie kilka jeszcze innych firm polskich nazwijmy to niszowych pozwala kupić coś dobrej jakości. Gorzej z odsprzedażą na pewno.

 

Niemniej, warto się uczyć znaczeń słów które się wypowiada, warto, bo wtedy wiadome jest o czym się mówi.

A wystarczyłoby, przed napisaniem komentarza zrozumieć to, co palton pisze, a pisze tak:

 

Jako organizator forumowego pokoju DiYw poprzednich latach, mam ciągły kontakt z wieloma urządzeniami własnego wytworu.

 

Bo, DIY znaczy: do it yourself – zrób to sam; samodzielne wykonanie czegoś.

Podawanie w kontekście powyższej dyskusji firm, produkujących urządzenia w sposób powtarzalny, jest wynikiem zwyczajnej ignorancji. Bo, przyjęło się, że w "ałdio mowie" można powiedzieć każdą bzdurę, byleby zgadzała się z treścią tematu i że będzie ona przyjęta przez wszystkich z należnym jej zrozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIY to ja rozumuję jako tworzenie sprzętu na własne potrzeby. Może grać i wyglądać jak tylko właściciel/konstruktor sobie wymarzy i być zrobionym w jednym lub dwóch egzemplarzach. Sytuacja się zmienia jeśli ten sprzęt jest przedmiotem oficjalnej sprzedaży detalicznej. Tutaj poprzeczka musi lecieć w górę. Ktoś z obrońców DIY może jest skłonny kupić Daca od kolegi za 10500 zł? Ręka w górę !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Palton. W wielu aspektach masz rację. DIY to specyficzny segment audio przeznaczony dla koneserów i pasjonatów. W wielu przypadkach to urządzenia znakomicie brzmiące, nawet lepiej od fabrycznych klocków. To jednak sprzęty nie dla mnie. Jak sobie pomyślę że ktoś po pracy, siedząc wieczorami w kuchni albo w garażu zrobił dla mnie wzmacniacz to chęć słuchania by mi szybko przeszła. Co byś nie mówił to problem jakości wizualnej będzie zawsze towarzyszył tym sprzętom. W pokoju audiostereo na AVS grało zawsze na dość dobrym poziomie ale z pełną odpowiedzialnością można powiedzieć, że to był najbrzydszy sprzęt na całej wystawie. A walające się po dywanie zwrotnice od kolumn to w ogóle no comments :)

 

Bowers zaczynał w garażu, sprzedawał swoje pierwsze projekty po znajomych... dobrze, że mieli inne podejście niż Ty. Co do pokoju DiY, to muszę ponownie się sprzeciwić. Oczywiście, część rzeczy ma przypadkową obudowę, to wynika z filozofii niektórych kolegów, którzy zamiast ładować środki w design, wolą zaaplikować lepsze podzespoły wewnątrz. Jednak są też konstrukcje pięknie wykonane, tutaj warto wspomnieć choćby elektronikę Tomka1685, czy kolumny np. Twonka. Co do zwrotnic na podłodze- był to świadomy cel. Część osób chce znać budowę i zastosowane elementy, wszak to pokój diy. Jurek zdecydował się wyeksponować zwrotnicę, uczciwie mówiąc, uważam to za fajny pomysł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi zwrotnicami to nie wiedziałem, że to świadomy zabieg. Przepraszam kolegów za nieporozumienie. Spotkamy się pewnie na Audioshow, to przedyskutujemy wszystkie kwestie. Pozdrawiam:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się wprosic z kolegą z Kętrzyna na jakiś mały odsłuch w wolnym czasie? Do kogo jakby co się zgłosić na PW? Ze swojej strony mogę coś zabrać, w sumie chyba wzmaka w klasie D aby poznać opinię kolegów o nim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kętrzyn pozdrawia Mrągowo i Giżycko. Proponuję spotkanie : pogważym, tatuaży pokażym.........

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVP-A1 HDCI, Denon POA-A1 HDCI, Marantz UD-7007 Dac Master , kolumny YB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Właśnie wróciliśmy od Jarka. Chciałbym oficjalnie podziękować Jarkowi za miłą gościę. W sumie chyba aż za miłą, bo nie spodziewaliśmy się takiego poczenstunku. Podziekowania również dla miłej żony głownie za cierpliwość (sąsiadowi nie dziękujemy :))

 

Co do grania to nie ma w sumie się czego czepnąć, włąsciciel zrobił je pod siebie. Na początku brakowało mi troche góry i średnicy, ale potem było już tylko lepiej. Z upływem czasu muzyka coraz bardziej docierała do mnie. Jestem przyzwyczajony do nieco innego charakateru, ale to już kwestia indywidualna. Bas z dużej 26cm poukładany i raczej mniej ofensywny. I tutaj znowu przechodzimy do osobistych preferenccji. Ale powiem szczerze że kotły poruszyły podłągą nieziemnsko. Jak wrzucimy odpowieni kawałek bas daje o sobie znać jak pociąg towarowy (jednak to co innego niż zdechłe 18cm :(). Nie brałem ze sobą żadnej elektorniki (w sensie muzyki), bo domyślałem się że będzie panować bardziej audiofilski klimat :)

 

Fajnie było porównać mojego DACa Teac i Pionka do leciwej Wadii. Tutaj Wadia wypadła lepiej od obu. Domyślałem się też, że pionek wypadnie słabej na średnicy od reszty, bo u sienie też to słyszałem. Muszę się jeszcze zastanowić nad sprzedażą Teac, ale w moim systemie z energiczną klasą D, spisuje się w ogóle inaczej.

 

Tak czy siak, jeszcze raz dziekuję za miłe i rzeczowe spotkanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja filia Mazurskiego Stowarzyszenia Audiofila i Melomana miała nieukrywaną radość gościć kolegów z Kętrzyna, dziękuję Panowie za przybycie i za przytarganie dwóch zacnych sprzętów. Miło było was poznać i mam nadzieję, że będzie okazja odwiedzić wasze audiofilskie jaskinie.

 

Do meritum, Rafał przywiózł dwa DACi Teaca UD-501 Dual-mono i Pioneera N70, chociaż w przypadku Pionka to trudno mówić o dacu bo to również streamer. Po zapoznaniu się gości z moim systemem i filozofią grania co zresztą Rafał w swoim wpisie wyraził jasno, mnie jako gospodarzowi spotkania nie wypada pisać.Przystąpiliśmy do porównań, na pierwszy ogień poszedł Teac, kompaktowe solidnie zbudowane urządzenie z wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym. Jak zagrało, to moja opinia skażona przyzwyczajeniami i odnosząca się do grania w mojej konfiguracji, pierwsze co rzuca się na uszy to góra, bardziej wysunięta i doświetlona niż w mojej Wadii, średnica delikatnie mniej nasycona i dół też lekko cofnięty z delikatnie mniejszym wypełnieniem, ale generalnie dobrze się słuchało i po krótkiej akomodacji było naprawdę ok mnie się podobało, posłuchaliśmy gęstych plików i nie zawsze to było lepsze doświadczenie niż stare poczciwe 16/44,1. Następnie miejsce Teaca zajął Pioneer duże i ciężkie 12kg urządzenie też solidnie wykonane, funkcjonalnie bardzo rozbudowane wiele wejść i wyjść, jak zagrało niestety dla mnie i według mojej opinii najsłabiej z całej trójki, dla mnie najgorzej średnica straciła wypełnienie i barwy, góra delikatna sprawiała wrażenie że blachy są wykonane z cieńszego materiału, bas też bez zejścia w rejony piekielne i z mniejszym wypełnieniem, funkcjonalnie to najlepsze urządzenie, niestety dźwiękowo najsłabsze z pośród trójki , której słuchaliśmy co wcale go nie dyskryminuje w innych systemach bo jego cechy mogą się przydać i sprawdzić w innych konfiguracjach. Na koniec wróciliśmy do stareńkiej Wadii i okazało się, że nadal daję radę, co prawda gdyby udało się jakoś ukraść prezentację góry z Teaca to było by wtedy kompletne urządzenie i nie trzeba by było gonić króliczka a tak kto wie jak to się dalej potoczy.

 

Jeszcze raz dziękuję Panowie za odwiedziny i nowe doświadczenia, bardzo miło było was poznać face to face i mam nadzieję do szybkiego zobaczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, a ty wiesz że sprzedaż tego Black Note to był błąd, mój jak i twój. Może jeszcze będzie nam dane posłuchać.

 

Jak tylko będę na dłużej w Polsce postaram się zagościć u któregoś z forumowiczów i z góry zapraszam na odsłuch do mnie, jak tylko domek się wybuduje.

 

Co prawda to Warmia nie Mazury, ale to rzut mokrym beretem od Was Panowie....

 

Pozdrawiam serdecznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mazurskich forumowiczów. Niedawno byliśmy u Jarosława w Mrągowie na odsłuchu. Zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez gospodarza jak i przez szanowną małżonkę ( pozdrowienia). Jarosław ma bardzo fajny sprzęt audio. Ponadto dzięki łaskawości małżonki ma kolumny głośnikowe wyciągnięte na pokój ( tak jak książka audio pisze). Sprzęt posiada zacny. Nie muszę jego przedstawiać- pewnie okoliczni koledzy wiedzą. Sprzęt gra bardzo ładnie, z dużą przestrzenią , dźwiękiem wielobarwnym, miło się tego dźwięku słucha. Potestowaliśmy trochę przywiezionych ze sobą gratów i było bardzo miło. A to w jednym brakowało czegoś, a to w drugim brakowało śmegoś. Generalnie po odsłuchu mamy wiedzę, jak inne przywiezione przez nas graty graja względem jarkowego systemu. Miło spędziliśmy trzy godziny. Ze względu na wykwintny poczęstunek chcieliśmy zostać do rana..... ale nie wzięliśmy śpiworów i wróciliśmy do Kętrzyna. Jarosław- jeszcze raz dziękujemy za miłe spotkanie i zapraszamy do Kętrzyna.

Nie mamy tak zacnych sprzętów jak Ty ale uważam , że trzeba się spotkać u nas i posłuchać muzy. Ponowne pozdrowienia dla szanownej małżonki. Pozdrawiamy !!!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVP-A1 HDCI, Denon POA-A1 HDCI, Marantz UD-7007 Dac Master , kolumny YB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki PIGMENT za miłe słowa fajnie było was gościć. Sprzęt jak sprzęt dziś taki a jutro może inny, ważna jest muzyka i wspólna pasja. Bardzo chętnie zawitam z rewizytą w Kętrzyńie i też sam nie przyjadę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, a ty wiesz że sprzedaż tego Black Note to był błąd, mój jak i twój. Może jeszcze będzie nam dane posłuchać.

 

Jak tylko będę na dłużej w Polsce postaram się zagościć u któregoś z forumowiczów i z góry zapraszam na odsłuch do mnie, jak tylko domek się wybuduje.

 

Co prawda to Warmia nie Mazury, ale to rzut mokrym beretem od Was Panowie....

 

Pozdrawiam serdecznie

Właśnie jak sluchalismy muzy u Jarka wspominałem o Blacknote. Trochę go szkoda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jak sluchalismy muzy u Jarka wspominałem o Blacknote. Trochę go szkoda.

Chętnie bym posłuchał w swoim systemie tego Blacknote. Może by ktoś przyjechał z nim do mnie - gorąco zapraszam !!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVP-A1 HDCI, Denon POA-A1 HDCI, Marantz UD-7007 Dac Master , kolumny YB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.