Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki rower wybrać?


qrczak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, hi_aro napisał:

Niestety przy takich przeciążeniach, przyspieszeniach, mocach to wszystko musi być stalowe

Tak, i wolnobieg z tyłu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, marcusSE napisał:

Kawasaki H2R 

Czysta kupa, nic ciekawego...

Teraz, przemak napisał:

Tak, i wolnobieg z tyłu ?

Sterownik kontroluje mocą w zależności jak szybko i mocno pedałujemy. 

Ciągle macie widzę problem ze zrozumiem. Nie chcę jeździć rowerem, to filozofia dla słabych jednostek. Chce się przemieszczać z fanem. Motorem nikt mnie nie wpuści na górskie ścieżki, a rowerem tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, hi_aro napisał:

Sterownik kontroluje mocą w zależności jak szybko i mocno pedałujemy.

To oczywiste, tylko nie o tym pisałem.

15 minut temu, hi_aro napisał:

Ciągle macie widzę problem ze zrozumiem. Nie chcę jeździć rowerem, to filozofia dla słabych jednostek. Chce się przemieszczać z fanem.

Masz problem ze zrozumieniem ? Z takim wolnobiegiem do tych górskich ścieżek możesz nie dojechać ? I nie chodzi wcale o przełożenia, tylko o łożyskowanie. To mniej więcej tak, jakbyś poszedł do mechanika i do najnowszego porsche czy co tam zażądał opon z dętkami, bo jeszcze w Chinach robią. Wolnobieg się teraz nawet do miasta nie nadaje. Przy czym ja rozumiem, że tam nie ma wolnobiegu tylko piasta kasetowa, krytykuję tylko taki film "instruktażowy".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, hi_aro napisał:

Czysta kupa, nic ciekawego...

Sterownik kontroluje mocą w zależności jak szybko i mocno pedałujemy. 

Ciągle macie widzę problem ze zrozumiem. Nie chcę jeździć rowerem, to filozofia dla słabych jednostek. Chce się przemieszczać z fanem. Motorem nikt mnie nie wpuści na górskie ścieżki, a rowerem tak.

To bylo trzeba tak od razu jak przemieszczenie z FANEM , to tylko elektryczna hulajnoga bardziej dopracowane niz to chinskie badziweie i  nawet do Bidronki wpuszcza .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, hi_aro napisał:

Ciągle macie widzę problem ze zrozumiem. Nie chcę jeździć rowerem, to filozofia dla słabych jednostek. Chce się przemieszczać z fanem. Motorem nikt mnie nie wpuści na górskie ścieżki, a rowerem tak.

A ja chcę piccę ze schabowym i kapustą. Z taką warstwą dodatków na 3cm. Kompromisy są dla słabych ludzi. No to zmontuj, ale w kwestii koszerności nie miej pretensji jak staniesz się Sebixem e-bikingu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
10 godzin temu, Sine Metu napisał:

Druga kwestia: Nexus 8 vs. Alfine 8 vs. Alfine 11
Trwałość Nexus vs. Alfine
I czy jest mi do czegoś potrzebne 11 przełożeń.

Nexus vs Alfine ? Muszisz sam poszukać porównań. A jest nowsze i nie powinno być gorsze.

11 przełożeń gwarantuje bardziej gęste zestopniowanie co zawsze jest na plus

10 godzin temu, Sine Metu napisał:

Jeździł będę po tym co się nawinie, po dziurawym asfalcie też

Ja do tego roweru od razu kupiłbym na ali zestaw : Carbonowa gięta kiera, Carbonowa sztyca i Carbonowy widelec. Rower odchudzisz a zyskasz znacznie lepszą pracę przy wybieraniu mikro i małych nierówności.:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, stench napisał:

Nexus vs Alfine ? Muszisz sam poszukać porównań. A jest nowsze i nie powinno być gorsze.

11 przełożeń gwarantuje bardziej gęste zestopniowanie co zawsze jest na plus

Ja do tego roweru od razu kupiłbym na ali zestaw : Carbonowa gięta kiera, Carbonowa sztyca i Carbonowy widelec. Rower odchudzisz a zyskasz znacznie lepszą pracę przy wybieraniu mikro i małych nierówności.:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty na powaznie proponujesz zakupu tak waznych elementow roweru z  Carbonu na aliexspres , no nie szanujmy sie i nasze zdrowie ;(  . Ta jak bys proponowal zakupu Sonus Faber czy Zingali tez z ali .... bo tanio i to to prawie to samo , eeee a nawet lepiej to jakis zart . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Do roweru nie służącego do DH czy skakania takie produkty polecam. Sam mam kilka takich w domowych rowerach i brak jakichkolwiek problemów. Czy sądzisz, że aluminiowe elementy marek typu uno, zoom czy accent są lepsze ? Jeśli tak uważasz to Twój wybór natomiast 2 moich kumpli połamało się przez aluminiowe elementy montowane w rowerach do 5 kpln.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez stench

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, stench napisał:

Do roweru nie służącego do DH czy skakania takie produkty polecam. Sam mam kilka takich w domowych rowerach i brak jakichkolwiek problemów. Czy sądzisz, że aluminiowe elementy marek typu uno, zoom czy accent są lepsze ? Jeśli tak uważasz to Twój wybór natomiast 2 moich kumpli połamało się przez aluminiowe elementy montowane w rowerach do 5 kpln.

Pewnie ze moj wybor dlatego jak mam kupic kola do roweru to ma byc zipp a nie zipp z ali bo to poprostu niebezpieczne , kierownica z ali Carbonowa hmmm nie dziekuje , nie stac mnie to nie kupuje . Bende zmienial kierownice na Vision Metron 5D , czy twierdzisz ze kierownica carbonowa z ali to to samo. 

Mam biednego podrasowanego Bianchi Jab MTB ze stalowa rama 1000 razy go wole od pseudo chinskiego carbonu , a rower    za 5pl to zwykla bida niestety taka jest smutna prawda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Jak kupujesz kierę Merton 5d z ceną wywoławczą 1900 to pewnie cały rowe wyjdzie z budżetem koło 25-30 kpln.

Przy takim budżecie nie ma co porównywać komponentów za 50 - 100 pln .

Też mi wyszło, że zamiast kupować ramę z widelcem z Chin za 4 bez ewentualnego cła lepiej za 6 europejskiego Ridleya.

Porównaj jednak komponenty z gotowych rowerów za 5 kpln z tymi z ali . Wolę carbon z ali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, stench napisał:

Porównaj jednak komponenty z gotowych rowerów za 5 kpln z tymi z ali . Wolę carbon z ali.

W rowerach za 5 tys. są zwykle kiery i sztyce z grubego aluminium. Same z siebie na pewno nie strzelą przy rekreacyjnej jeździe. Natomiast karbon z ali - owszem. Znam przypadek chrupnięcia takiego karbonu przy dokręcaniu obejmy mostka kluczem dynamometrycznym. I dobrze, że stało się pękł przed jazdą!

Takie śmieci są zwyczajnie niebezpieczne! Za to wyglądają kozacko. Fakt. Co kto lubi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez traumeel

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, stench napisał:

Jak kupujesz kierę Merton 5d z ceną wywoławczą 1900 to pewnie cały rowe wyjdzie z budżetem koło 25-30 kpln.

Przy takim budżecie nie ma co porównywać komponentów za 50 - 100 pln .

Też mi wyszło, że zamiast kupować ramę z widelcem z Chin za 4 bez ewentualnego cła lepiej za 6 europejskiego Ridleya.

Porównaj jednak komponenty z gotowych rowerów za 5 kpln z tymi z ali . Wolę carbon z ali.

Merton 5d kupuje do Oltre zony ,rowery to jej bajka . Poprostu uwazam ze z ali trzeba uwazac aby zle nie skaczyc , jazda  rowerem to przedewszystkim przyjemnosc ale musi byc rowniez bezpieczna pod wzgledem technicznym . 

Napewno nie carbon za wszelka cene bynajmniej nie ten z ali ... , zbyt duze ryzyko szkoda zdrowia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcusSE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
3 minuty temu, traumeel napisał:

W rowerach za 5 tys. są zwykle kiery i sztyce z grubego aluminium. Same z siebie na pewno nie strzelą przy rekreacyjnej jeździe.

No właśnie jak używa ich gość koło 90 kg to strzelić lubią. W dodatku alu strzela nagle i definitywnie, carbon nadłamie się jak drewno.

5 minut temu, traumeel napisał:

Znam przypadek chrupnięcia takiego karbonu przy dokręcaniu obejmy mostka kluczem dynamometrycznym.

Trzeba sprawdzić czy pękł czy zapiszczał wchodząc do końca w otwór.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, stench napisał:

Trzeba sprawdzić czy pękł czy zapiszczał wchodząc do końca w otwór.

Nie było co sprawdzać. Drzazgi!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi_aro - wiesz ile to jest 3000 wat w rowerze? Wiesz na jakiej mocy jeżdżą zawodowi kolarze?

Podchodzisz to sprawy od dupy strony. Tak jak pisałem wcześniej, chcesz elektryka to sobie kup. Ale fabrycznego, a nie jakiegoś ulepa. Ja na tym cudzie techniki nawet nie chciałbym się przejechać. Wszystkie te 3tys wat to para w gwizdek. Może i pozwolą ci się rozpędzić, ciekawe czym wyhamujesz?

Silnik, który da ci 250W będzie wystarczający nawet w góry. Zawsze możesz wozić drugą baterię, jeśli planujesz dłuższe wypady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, marcusSE said:

Ty na powaznie proponujesz zakupu tak waznych elementow roweru z  Carbonu na aliexspres , no nie szanujmy sie i nasze zdrowie ;(  . Ta jak bys proponowal zakupu Sonus Faber czy Zingali tez z ali .... bo tanio i to to prawie to samo , eeee a nawet lepiej to jakis zart . 

W tym sek ze on nie zartuje. Te czesci to totalne g...no. Najlepsze te podrobki Ritchey....na zywca. I to nie jest zaden carbon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, jackk napisał:

I to nie jest zaden carbon.

Ale niestety wygląda jak oryginalny karbonowy Ritchey. Zwykle ciężko rozróżnić. Trzeba to Chinolom niestety oddać!

Z lekkością baletnicy z Teatru Balszoj pitoli się tu o rowerach za 20-30 koła i nagle bęc! Kiera od chinola! Bo za np. oryginalnego baranka Ritcheya trzeba dać "niestety" jakieś 1500. Nijak tego pojąć nie mogę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez traumeel

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minutes ago, traumeel said:

Ale niestety wygląda jak oryginalny karbonowy Ritchey. Zwykle ciężko rozróżnić. Trzeba to Chinolom niestety oddać!

Z lekkością baletnicy z Teatru Balszoj pitoli się tu o rowerach za 20-30 koła i nagle bęc! Kiera od chinola! Bo za np. oryginalnego baranka Ritcheya trzeba dać "niestety" jakieś 1500. Nijak tego pojąć nie mogę.

Widac na niektorych zblizeniowych zdjeciach. Oczywiscie na zywo widac od razu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki , dla prawdziwych sportowców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ podobno najprostsze odpowiedzi są tymi najcelniejszymi na pytanie " Jaki rower wybrać? " mogę odpowiedzieć tylko tak : dwukołowy, z pedałami i lampką....dzwonek opcjonalnie, jak już mówimy o hajendzie wśród rowerów...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SynSama

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, SynSama napisał:

dwukołowy, z pedałami

koniecznie bez pedałów , chodzi w końcu o SPORT nie o szybkość i tą niezdrową adrenalinę , która wydziela się wraz ze wzrostem prędkości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Panowie, a co sądzicie o czymś takim? Rekreacyjnie, ja już mam swoje lata, niestety.

Za mniejsze pieniadze wlasnie sprzedaje takze CUBE (moj lokalny produkt), ale jeszcze lepszy „dla starszych panow“ czyli full suspension -> blogoslawienstwo dla krekoslupa
Jak daz gazu, to jeszcze go znajdziesz w eBay

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CUBE Rulez!IMG_2561.jpg

Ostatnio jeździłem na tym:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Sąsiad kupił. Ale to jest jazda. No masakra

Zona jezdzi takim od 8 lat i jest zachwycona. Super duper, niezniszczalny
Cena za tego co podałeś to 25kPLN czyli 2,5 razy więcej niż mam w planie. Do tego 500W do 3000W. + tego rozwiązania jest 2 razy mniejsza masa co ma kolosalne znaczenie.  
To to samo. 

Po pierwsze to 500Wh a nie 500W.

Do czego potrzebujesz 3000Wh?

Dobry standard to 625Wh z mozliwoscia rozszerzenia o drugi. Jeden wystarcza na ponad 120km. Czy robisz takim rowerem ponad 240km na dzien?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, stench napisał:

No właśnie jak używa ich gość koło 90 kg to strzelić lubią. W dodatku alu strzela nagle i definitywnie, carbon nadłamie się jak drewno.

Bez przesady, dobry markowy produkt wytrzyma dużo.

Fakt że strzela nagle. Starzeje się z czasem, najgorzej gdyby w środku w kierownicy stała woda, to wtedy jest najgorzej.

Jak kto przezorny i waży 120kg to raz na siedem lat alu mógłby zmienić na nowe.

A z tymi chińskimi podróbami to faktycznie nie ma sensu. Nie ma sensu płacić grosza złamanego tym podrabiaczom i ryzykować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
1 minutę temu, Piotr_1 napisał:

A z tymi chińskimi podróbami to faktycznie nie ma sensu. Nie ma sensu płacić grosza złamanego tym podrabiaczom i ryzykować.

Zgoda . Ciekawi mnie natomiast jak odróżniasz chinola od ori. Po metce i cenie ? Zwłaszcza, że często wychodzą z tej samej fabryki.

Wróćmy do początku. Porównuję chinola z ali, z "markowymi "częściami z naszych sklepów w cenie półkowej 60-80 pln i ładowanymi do rowerów w cenie poniżej 5000 pln.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, stench napisał:

Zgoda . Ciekawi mnie natomiast jak odróżniasz chinola od ori. Po metce i cenie ? Zwłaszcza, że często wychodzą z tej samej fabryki.

Zmniejszam ryzyko zakupu podróby kupując w możliwie renomowanym miejscu, a także nie w zaniżonej cenie - jeżeli chodzi o części elektroniczne. Np. autoryzowany dystrybutor. Rower wolę kupić możliwie idealny, żeby nic nie zmieniać oprócz opon. W swoim nic nie zmieniałem, w poprzednim tylko mostek kierownicy na krótszy i siodełko. Jestem duży i się nie ścigam, walka o 500g za 5000zł u mnie nie ma sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Rodzina Bianchi w komplecie  , Oltre jest poprostu piekny , delikatne wspaniale ksztalty . Niestety troszke zawiodl waga 8,6 kg na dzien dzisiejszy , stary 8,9 . Ale nie ma co marudzic sa ogronme mozliwosci rozwoju tego pieknego rowerku  , a jednak kolor nie jest taki zly .
Ja wkoncu wytargam swojego MTB na weekend 

Nie bardzo rozumiem to skladanie i kombinowanie w celu osiagniecia jeszcze nizszej wagi.
Wlasnie sprzedalem Trek Madone z 2012, ktory przy wielkosci 56cm, z aluminiowa rama (tylko widelki i rura pod siedzeniem z karbonu) wazyl 8,3kG. Czy stara technika byla lepsza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, xajas napisał:


Nie bardzo rozumiem to skladanie i kombinowanie w celu osiagniecia jeszcze nizszej wagi.
Wlasnie sprzedalem Trek Madone z 2012, ktory przy wielkosci 56cm, z aluminiowa rama (tylko widelki i rura pod siedzeniem z karbonu) wazyl 8,3kG. Czy stara technika byla lepsza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Takie mają hobby, jak kiedyś też miałem. Potem zrozumiałem że to jeżdżenie ma być przyjemne i ma dawać frajdę, a nie siedzenie w garażu i sklepie. Lepiej kupić idealnego dopasowanego gotowca, w zestawie jest taniej niż kupować części oddzielnie, dorzucić te 2000 i mieć spokój na 5 czy 7 lat. O przewagach integralnego, spójnego cenowo projektu już nie wspomnę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Male sprostowanie moj Bianchi Jab oczywiscie ma rame aluminowa nie stalowa ?, chyba bylem w szoku po tym ze ktos na powaznie poleca zakup tak waznych elemenow do roweru jak kierownica na ali ... bo carbonowa ? 

Jak rozroznic nic prostrzego kup orginal i porownaj , swoja droga czy kable  z ali .. tez. bys polecil bo fajnie wygladaja ? Nie ma o czym tu duskutowac kazdy niech kupuje co chce .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Podałem przykład, pierwszy z brzegu, elektrycznie nie kieruję się tym. Kontroler musi być wektorowy, z pełną możliwością konfiguracji. Napisanie czegoś do kontrolowania, nie jest problemem.

Popatrz na najnowsza generacje sterowania Bosch gen 4 z progresywnym programem eMTB.

 

BTW.

Czy ty zdajesz sobie sprawe z tego, ze 250W/75Nm wystarcza, by przy duzej stromiznie pod gore kola tracily przyczepnosc i krecily sie w miejscu (jak na lodzie)? Musisz jechac zygzakiem by odzyskac przyczepnosc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, xajas napisał:


Popatrz na najnowsza generacje sterowania Bosch gen 4 z progresywnym programem eMTB.

BTW.
Czy ty zdajesz sobie sprawe, ze 250W/75Nm wystarcza, by kola przy duzym nachyleniu pod gore tracily przyczepnosc i krecily sie w miejscu (jak na lodzie)? Musisz jechac zygzakiem by odsykac przyczepnosc.

Już spokojnie, daj mu spokój. To wszystko jest jeszcze bardziej skomplikowane. Idee, fizyka, dystrybucja momentu obrotowego, więcej momentu obrotowego i wytrzymałości napędu, jest nad czym pracować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.