Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki rower wybrać?


qrczak

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli przyjmiemy, że te marki są godne jakiejkolwiek konkurencji (obejrzyj spawy tańszych authorów)

 

moje klamki (avid fr-5) od roku jakoś kolor trzymają ;]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobi echwalę polskie rowerki. Jeżdżę an Unibike'u Filte i jestem bardzo zadowolony. No może poza amorkiem.

Osprzęt wszyscy mają taki sam. Więc podstawa to przyzwoita rama. Lekka sztywna i wytrzymała. Ech ale taka to kosztuje .... :-(

 

Niewiem jak wy, ale ciężko mi mieć kilka hobby ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Więc podstawa to przyzwoita rama. Lekka sztywna i wytrzymała. Ech ale taka to kosztuje .... :-("

 

Niekoniecznie. Popatrz na oferte Meridy, ramy solidne i wcale nie takie drogie. Dodatkowym plusem jest to, że Merida jako firma raczej mniej popularna musi dbać o klienta. Giant leje na wszystko i każdą reklamacje zwala na niprawidłowe użytkowanie.

 

Tak ogólnie to chyba warto poczekać na przeceny....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety rama jest najwazniejsza , jak mam jezdzic na jakims miekkim flaku to lepiej nie....:), dobra rama a gorsze ....graty , kola tez musza byc ok , bo przyjemnosci nie ma ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyjanopan:

 

Wrócę jeszcze do Avidów: klamki Avid Single Digit 2.5 - czyli nie najnowsze i nie najwyższe

 

 

PrzemekElektro:

 

Merida nie ma silnej pozycji w Polsce czy nawet w Europie, warto spojrzeć choćby na niemiecki ebay. A jeździ na niej choćby Gunn-Rita Dahle...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alt:

dlatego dba o klienta :)

Kolega kupił Gianta i po 2 dniach rozpadły się łożyska w pedale, ewidenta wada fabryczna. Poszedł na gwaracji to zwalili na nieprawidłowe użytkowanie i nie wymienili.

Ja w mojej meridzie rozwaliłem mostek przy kierownicy, nie ma co ukrywać, że przez "zbyt ostre" użytkowanie, poszedłem na gwarancji i nie miałem żadnych problemów :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noxnox >

>Niewiem jak wy, ale ciężko mi mieć kilka hobby ....

 

Ciezko, ale rozwiazalem to sobie jak wiele juz osob...

Po kilku letniej zabawie najpierw w trekkingowanie, pozniej w szose skonczylem na szosowym single speedzie. Wywalona polowa osprzetu, przerobione tylnie haki w BioBike'u (polecam ta firme, 10x lepiej zrobili niz firmowe w szosowej meridzie) i w efekcie na jednym, dosc ciezkim przelozeniu (do wyboru, byle sobie stawow nie zarznac) - mam prawie 8kg sztywnego, bezawaryjnego rowerka bez zabaw w zmiany przelozen, kaset, lancuchow itp.) Mniejsze gorki tez pokonasz (znacznie szybciej niz na mtb :-)) (o lesnych drogach nie wspominajac..) kwestia wiekszego wyrobienia sobie miesni, odruchow i woli. Zabawa naprawde jeszcze lepsza, a koszt takiego hobby znacznie mniejszy.

Acha i taki ascetyczny wyglada ladniej ;-))

oczywiscie nie tak ladnie jak na ostrym kole, ale ten to juz inna bajka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"że Merida jako firma raczej mniej popularna musi dbać o klienta"

 

hymm a mi wydawało sie inaczej....Merida,Author,Giant,sa czesto spotykane i reklamowane,w porównaniu do takiegi FUJI,FOCUSA itd.Ja uwazam ze najbardziej przereklamowany jest GIANT:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sobie mysle o takim FIRST EXPERCIE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

za kilka latek trzeba cos takiego kupic;).Ogólnie polecam tylko jest troche drogi,ale za jaksoc sie płaci;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ups o ten chodzi:)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i o to chodzi,to normalka,jadąc pod wiatr badz dosc długo sie scigajac to ogromna zaleta,z tym ze moze na długie wycieczki mało wygodna,ale cos za cos;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz. Od 4 lat katuje sportowa rame Giant ATX team. Rower w miedzy czasie mial wymieniane wiele podzespolow ktore nieprzezyly w terenie. Gdzy zaczyna sie sezon pakuje rower do pociagu i jade w Gorce albo Pieniny. Wiele juz rama ze mna przezyla. Ma miedzy innymi wglebienia w dolnej rurze od strzelajacych kamieni. Przerzyla ze dwie ostre wywrotki podczas karkolomnych zjazdow po ktorych moglem smarzyc jajecznice na tarczach hamulcowych :) ale do tej pory mnie nie zawiadla i nigdy nie mialem z nia problemow.

Slowo "przeraklamowane" to najczestrzy zarzut ktory mozna postawic wszystkiemu co kiedykolwiek bylo reklamowane :) Ale co z tego wynika? Rama dobra jak wiele innych. O w miare uczciwym stosunku jakosc cena.

Powtorze moje wolanie WIOSNYY! :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, mięśnie się inaczej układają i są wydajniejsze, (coś takiego mi się przypomina)

ale jeśli to ma być rower MTB a nie szosówka, to przy takiej pozycji na każdym zjeździe ma się zęby na wysokości końca przedniego koła - ja tego nie lubie.... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj tak wiosna...a tu za oknem snieg i -5 :/.Co do Gianta to miałem na mysli te bardziej sklepowo-budzetowe,bo w tych drozszych to juz inna bajka,duzo lepsze.No i knkretne modele,itd,ja tak bardziej ogólnie opisałem to z tym przereklamowaniem;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Trzy lata wczesniej miałem podobny problem. Najpierw zdefiniowałem swoje potrzeby. Odpadł tzw. "góral". Jazda wyczynowa nie wchodziła w grę, gdyż preferuję trasy. Skierowałem się w stronę roweru trekkinkowego, czyli trochę szosy, trochę terenu. Rower raczej o charakterze uniwersalnym.

Przy zakupie miałem możliwość wypróbowania wielu firm w jednym sklepie. Od Meridy, Kelley's, Mongoos, Cannondaile, do Trecka. Wszystkie konstrukcje były treckingami, czyli na kołach 28". Nie spodziewałem się tego, że mogą być tak diametralne różnice w jeździe. Na poczatku odpadła Merida. Konstrukcja ranmy zupełnie mi nie odpowiadała. Rower źle się prowadził, odczuwałem pewnien dyskomfort. Podobnie Kelley's. Lepszy zdecydowanie był Cannondaile, Mongoos. Jednka wybrałem Treck'a. Do tej pory na nim jeżdżę.

Dlatego proponuję przed zakupem odbyć jazdę próbną, podobnie jak samochodem.

 

Pozrawiam,

i życze trafnego wyboru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wszelkie uwagi i za to,że w wątku są same konkrety i nie ma śmieci.Po kolei odpowiadam na pytania,które się pojawiły w Waszych wpisach:

1. Rower będzie użytkowany nie w górach ale raczej na leśnych,górzystych ścieżkach i czasem na asfalcie.Dlatego szukałęm roweru MTB ze względu na liczbę przełożeń,amortyzator i ogólne przystosowanie do jazdy po nierównym.Moje ścieżki są z reguły zapiaszczone i zarośnięte korzeniami drzew.Zastanawiam się też nad rowerem trekkingowym ze względu na większe koła (komfort i jazda na asfalcie),lepsze dopasowanie do moich preferencji oraz możliwość dobrania opon terenowych z opcją jazdy po asfalcie (widziałem takie opony terenowe z nalanym cienkim paskiem na środku na asfalt).

2. Nie szukam roweru z pełnym zawieszeniem,bo go nie potrzebuję a wiem,że w tej cenie to byłby shit.

3. Nie chcę roweru z hamulcami tarczowymi-uwagi j.w.

4. Zastanawiam się nad kupnem roweru bez amortyzacji i późniejszym zakupie widelca amortyzowanego.

5. Górną granicą moich zakupów jest 1000 zł,ale chciałbym wydać mniej w miarę możliwości.

 

Czekam na dalsze cenne uwagi i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wcześniej wymienionych rowerów dorzucam jeszcze kilka znalezionychz prośbą o opinię:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi Ci o komfort,to tak na oko,konstrukcja Treka i Kellysa bedzie odpowiedniejsza,niz np tego Steppa.Bo widac ma ramke bardziej wyczynowa,i przez to mniej wygodna.Z tych dwóch ja bym wybrał Treka,ale jesli nowy to Kellys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już koledzy pisali dobra rama to podstawa. Jak chce się rowerek na długie lata to polecam nowoczesne stalowe np Kona Explosif- stal w przeciwieństwie do alu nie peknie. Nowoczesne są naprawdę lekkie. Super ramiki robi firma Orlowski z Polska. Moim zdaniem warto inwestować w dobre kola- klasa odwdzięcza się tu najbardziej, dając przyspeszenie, prędkość i dynamikę jazdy. Lepiej kupić droższe ale lżejsze. Wiem, że to porady raczej jak wydać dużo kasy, a nie odnoszące się do taniego roweraka na początek, ale jak ktos kocha ten sport pewnie będzie się rozwijał...

 

Pozdrawiam wszystkich rowerowców

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scott YZ2 z wklejonych aukcji ma tą przewagę że zniesie całkiem sporo i można na nim nawet trochę poskakać, rama jest b solidna. to taki rower allround

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj z allegro tylko przejdz sie do dobrego sklepu rewerowego i wybierz cos z dobrych firm- author, giant, merida, scot (byle nie z hipermarketu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.