Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki rower wybrać?


qrczak

Rekomendowane odpowiedzi

tak,racja,dobre koła to jest to.Ja mam RIGIDE TAURUS 2000 DB DISC, lekkie,i nie takie znów drogie.Pod v breaki pewnie tansze.Z tym ze rama to szkielet,najwazniejsze,z kołami mozna kombinowac,jak z kablami w audio;).Co do stalowych ram...hymm stal to stal,podnosiłem nowoczesne stalowe,i to nie jest to...aluminium jest duzo lzejsze,a jak rama dobra to łatwo tak sie nie połamie,trzeba by juz mocno jezdzic;).Z tym ze minus alu jest taki ze sa troche twardsze i gorsze dla naszego kregosłupa.Ale to tez geometria ma znaczenie.Ogólnie przyjazniejsze sa te z długimi tylnymi widełkami,ale to tak ogólnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt ale chodziło mi o to że cecha alu jest to, że kiedyś wcześniej czy póżniej pęknie. Nie ma co się tym przejmować ale to wynika z cech fizycznych materiału stal jest spręzysta i pracuje, czego nie można powiedzieć o aluminium.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zeby wyglądało,że wykorzystuję forum do prywaty, ale własnie mam do sprzedania przednie koło Mavic Crossride, jakby ktoś potrzebował lekkiego kółka na łożyskach maszynowych. co prawda używane 1 sezon, ale gołym okiem cięzko dostrzec jakiekolwiek zużycie. Swietnie daje radę z w miarę sztywnymi bocznie amortyzatorami typu np Skareb. 24 szprychy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na żywo wygląda o wiele lepiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-5130-100005350 1170287090_thumb.jpg

post-5130-100005351 1170287089_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym roku kupiłem za ryneczku za 160zł rower Raleigh CR-200, 1998r, pełny osprzęt STX, 24 biegi (wtedy to był chyba wypas..), v-breaki tektro, felgi kapslowane itd. Bardzo trwała i solidna konstrukcja. Waga 12,5kg ( sztywny widelec, rama CR-M04130) . Musiałem oczywiście trochę zainwestować: nowa kaseta Alivio (60zł), łańcuch (34zł), duża przednia zębatka (40zł), tylna opona Kenda(23zł). W sumie mam teraz za grosze świetny rower, z ramą o świetnej, "sportowej" geometrii. Na miasto i dalekie wycieczki idealny. Kiedyś Raleigh nie przykładał dużej wagi do wyglądu, więc rowery robił BRZYDKIE. Mój ma jakiś taki nieciekawy, niebieski kolor. Dzięki temu moge go przypiąć przy sklepie i nikt nawet nie spojrzy! Polecam kupić jakiś starszy, nawet mocno uzywany rower dobrej klasy za grosze i samemu doprowadzić go do porządku. Uważam, że kiedyś robili bardziej trwałe rowery, no i klocki audio też :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon już uważam za rozpoczety, jezdzi się coraz lepiej!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety musialem wyjechac. Nie zdazylem na rozpoczecie sezonu. Moj musi na mnie zaczekac do lata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden, ten sam, w zaleznosci od pory roku ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-1678-100005086 1170287541_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak niektórym być może wiadomo, zawodowo od 13 lat zajmuję się sprzedażą i serwisem rowerów. Przypadkiem została mi z tzw. odzysku rama 23" od roweru Giant Terrago 2004. Rama jest używana. Trzyma geometrię i ogólnie jest w porządku poza jedną wadą. Otóż na tylnym widelcu w miejscu spawania gniazda mocującego hamulec tarczowy powstało drobne pęknięcie (rysa o długości 1cm) na skutek, jak to zręcznie ujęli w swojej ekspertyzie rzeczoznawcy dystrybutora: "niewłaściwego i niezgodnego z przeznaczeniem użytkowania roweru". Jest to oczywiście do zrobienia, ale wiąże się z kosztami spawania, lakierowania i w ogóle jak dla mnie to za dużo zachodu tym bardziej, że nie mam pomysłu co z tą ramą począć. Klient niestety musiał zapłacić za nową ramę a stara mi została jako rozliczenie za robociznę z przekładaniem osprzętu z ramy na ramę. Kwestie ceny, wysyłki itp. tylko i wyłącznie na priv.

Mój mail jest w "o mnie". Jak odbiorę swój aparat to pstryknę parę fotek i zainteresowanym mogę wysłać na maila. Poniżej fotka całego roweru ze strony www.giant-bicycles.com. No dobra, koniec prywaty ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AmAdeuz>

Piękny ss :-)

Co to za rama?

Nie poznaję, a kilka torówek w życiu widziałem..

 

Nie myślałeś o ostrym?

pozdrawiam

piotr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, o ostrym myslalem... i tak od kilku lat ten temat wałkuje ;-)), mialem torową rame (estermanna), ale sprzedalem... dzis to juz mniejszy problem z zalatwieniem, kwestia raczej samej jazdy, mam nie daleko tor wiec moze sie skusze ktoregos dnia... na jazde miejską na ostrym nie pisze sie raczej - za glupi jestem ;-)

Tym czasem ta rama to Merida 900, rame wyslalem do BioBike'u i tam mi przerobili haki, jak myslisz o takiej modyfikacji ramie/hakach to Ci ich polecam bo robia to perfekcyjnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jazda na ostrym może być pouczająca, ale to też nie dla mnie. Z pewnością uczy płynności i harmonii jazdy, oraz dostosowania do ruchu ulicznego, ale jak dla mnie za mało w tym dynamiki. Ostre wyklucza dynamiczną jazdę. Dołącze jeszcze fotki swojej drugiej bryki do skakania. W swoim składaku praktycznie wszystko składałem sam, więc jako budowniczy musiałem wymyślić jakieś logo....Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-5130-100005025 1170287634_thumb.jpg

post-5130-100005026 1170287632_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-5130-100005022 1170287639_thumb.jpg

post-5130-100005023 1170287637_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrczak,

 

patrzac na Twoje preferencje to polecilbym rower trekkingowy. przelozen ma wystarczajaca ilosc na pagorkowaty teren. wieksze kola inna geometria ramy niz w mtb powoduja, ze sie po prostu wygodniej jezdzi. jezeli nie masz zapedow na maratony a interesuje cie turystyka rowerowa mysle, ze bedzie ok. problem to to bardzo piaszczyste drozki (mozna sie troche zmeczyc) ale mozna je ominac badz prowadzic ;) oraz nierowne np. kostka (tez sciezki rowerowe w wawie), trzesie ze wzgledu na brak dobrej amortyzacji na oponach. mozna z czasem dokupic amor na przod i sztyce amortyzowana pod siodelko, dobra sztyca naprawde dobrze robi :) mialem wiele rowerow tez trekking i dla turystyki rowerowej, super. mtb to taki owczy ped, typu "jaki rower? oczywiscie kup gorala".

gdzie kupic standard sklep lub z drugiej reki. ja kupowalem roznie, ostatni nabylem na allegro ale musialem sie bujnac do Rzeszowa (musialem go dokladnie zbadac, ze wzgleu na przeznaczenie). trekingowy trudno "katowac" wiec ryzyko zakupu z drugie reki nie jest wielkie, a ze czasami cos sie popsuje? w nowym tez.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj brykacz na rozgrzewce :-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.