Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki rower wybrać?


qrczak

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam wole pod gore niz z gory :) co do piwa to raz jechalem z leciwymi kolarzami kolo 40-50lat piwo to ich palliwo w sumie przez 160km kazdy z nich wypil conajmniej 4 browce :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A e fotki to historia jednego przejazdu. Wyjazd z Rabki przez Turbaczacz, czalr Gorce na Luban. Potem zajebisty zjazd do Kroscienka i Szczawnica. W Szczawnicy jako nagroda Piwo :) Zawsze sie w tedy wzruszam jak nie wiele potrzeba do szczecia :))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wyboru roweru, polecam sklep Ski Team (juz niedlugo powinna zaczac sie w nim wyprzedaz modeli z zeszlego roku, i bedzie mozna kupic rowery nawet po polowie ceny...). sam kupilem w tamtym roku rower w tym wlasnie sklepie. kupilem Gary'ego Fisher'a Marlin. wyglada tak jak na zalaczonym zdjeciu.

co do jazdy na rowerze nie mam zadnych zastrzezen. jedyne co w nim zmienie w tym roku to tylna kasete (z tylu ma 9 zebatek, co powoduje duze 'lamanie' lancucha jak sie jezdzi na 'ostatniej') i ew przednia (wiecej zebow). na rowerze jezdzilem sporo w roznych warunkach. spisywal sie swietnie. zero zastrzezen. ktos chetny na wycieczke dluga...? :) jestem ze Starachowic (dawne 'kieleckie').

w tym roku planuja wyprawe nad morze, i zamierzam dojechac do Gdyni w przeciagu 3 dni (~200 km dziennie) :D oraz pierwsze profesjonalne wyscigi (jeszcze nie sprecyzowane zadne, oprocz Transcarpatii).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto z wawy i nie ma z kim jezdzic to zapraszam. jezdze wszystko, xc, relaks, freestyle, jump (ale tylko male hopki :)) przymierzam sie do szosy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dartman:

Jeżeli mieszkasz gdzieś w okolicy Ursynowa to można się kiedyś wybrać, jesli jakoś daleko, to ja jestem zbyt leniwy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fachowcem. Przyglądałem się wielu rowerom/markom. Trochę nowości testowałem - raczej do spokojnej, miejskiej, rekreacyjnej jazdy. Dla mnie im bardziej rower jest komfortowy i lekki, tym lepszy. Oczywiście musi być stosunkowo trwały, solidny, idealnie wyregulowany, o solidnej, idealnie symetrycznej i sensownie skonstruowanej ramie.

Szukałem takich gdzie moje widzimisię znajdzie potwierdzenie w doświadczeniu/umiejętnościach budowy rowerów producenta.

I wydaje mi się, że takową firmę godną na początek zaufania znalazłem.

Tanie rowery "wschodzących" producentów pomijam (raz zaufałem - dzięki) - szkoda kasy i czasu.

 

W skrócie: moim okiem/zdaniem warte uwagi i b.dobre rowery produkuje GIANT.

 

/Co nie oznacza, że nie doceniam np. marki KONA, ale chodzę po ziemi, a dobry rower ma być tylko wystarczająco dobry. /To nie audio :) /

 

Minimum trzeba przeznaczyć na taki ok. 1200zł. (moim zdaniem, podług moich niewielkich oczekiwań).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej bedzie kolejna wyprzedaz....

co myslicie o dolaczeniu do roweru kierownicy ITM ?

cos w tym stylu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

tylko moze troszke lepsze. czy na szose to sie przyda? czy oprocz tego ze odciazy barki, zauwaze jakas roznice? (bedzie mniejszy opor powietrza = wieksza predkosc)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wajman,

a jakie dystanse pokonujesz? pisales, ze jezdzisz rekreacyjnie, wg mnie glowy sobie nie zawracaj :). szosowcem nie jestem wiec do konca nie pojmuje po co to ;).

kolejna wyprzedaz bedzie w grudniu 2006, teraz to juz nowa kolekcja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

larson3,

 

dlugo mieszkalem przy Reymonta "Piaski" chodz to nie zoliborz ;) zapraszam do porowerowania, z reguly jezdze sam.

lubie sie bujnac na Jure

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wajman>

szkoda Twojej energii na wozenie dodatkowego ponad pol kilogramowego "klocka" (pisales ze planujesz dluzsze trasy wiec warto o wadze pomyslec)

lepiej juz tym sie zainteresowac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ps. mi sie tez zdazalo wyrobic pod 300km w ciagu dnia, ale to jeszcze za czasow trekkinga, male "rozki" styknely

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300km na dzien? czy 300 metrow? za czasow trakkinga? AmAdeuz? wszystko oki?

proste obliczenie - zakladajac, ze jedziesz 12 godzin w ciagu dnia nonstop to musisz "podrozowac" ze srednia predkoscia 25km/h. trekkingiem? dobre, rotfl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie skacze na rowerze tylko jezdze, to nas dzieli Panie Dartman, nie pisal bym tego gdybys nie napisal tego wyzej, poczytaj troche wiecej a zobaczysz ile ludzie potrafia wykrecic :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AmAdeuz,

 

zanim zaczalem skakac i zjezdzac (co jest naprawde oki) to duzo jezdzilem xc, bardzo duzo, za duzo. takie brednie to audiofilom bez rowerow wkladaj. jakos Cie w tour de france nie widzialem. no ale moze przeoczylem, moze byc, to od czestych upadkow przy skokach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dartman

No ja to ewidentny wilk samotnik. Gorce to moja milosc i od lat mi sie nie moga znudzic. No i pieniny.

Jakos jak sie cieplej zrobi odnowimy watek :)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

larson3,

 

naprawde chetnie w gorki sie wybiore. podjechac tez jeszcze pewnie podjade chodz juz slabiej niz kiedys ale twardy jestem. a po zjezdzie szczesliwym piwa sie napije oj napije :) pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny watek wiec nie zamierzam sie klocic, powtorze - poczytaj wiecej, a pozniej sie wypowiadaj. Znam wiecej ludzi ktorzy nie brali udzialu w tour de france a wykrecali 300km. Wystarczy ze narzucisz sobie pewien rygor w codziennych dystansach, wtedy 300 wyrobisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze - nie wiedziałem, że tylu rowerowców w okolicach południa wa-wy. Często jestem w okolicach Imielina i Kabat.

Bujam się raczej XC na przerobionym nieco (korba support i przednia przerzutka) Giant Terrago. Niestety nie w stolicy, ale w Poznaniu. Natomiast fajnie byłoby wybrać się gdzieś poza city. Jeżdżę od 3 lat w góry Izerskie na czeską stronę - fajna okolica - dużo szlaków i możliwości do off road.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>AmAdeuz

 

ja sie nie kloce. po prostu znam rowerownie. ale jesli potrafisz wykrecic 300km dziennie, oki, nie mam powodu Ci nie przyklasnac :) oby wiecej takich.

 

>rekin

 

czesto jezdze w gory w weekend'y i czesto sam chetnie sie podlacze. xc moze byc obym tylko nie zszedl przy fachowcach ;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.