Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki rower wybrać?


qrczak

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytajcie to: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bandyta za kierownicą "miał prawo" być na drodze. Nie dał tego prawa rowerzystom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, traumeel napisał:

Przeczytajcie to: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bandyta za kierownicą "miał prawo" być na drodze. Nie dał tego prawa rowerzystom.

Takie debile to na szczęście margines a nie norma. Ale i ja miałem trochę przejść jadąc rowerem z szoferami-januszami. Bywało naprawdę niebezpiecznie.  Bywało fajnie a raz prawie jechałem pod naczepą bo pan kierowca kołek-janusz sobie wyprzedzał bez pojęcia. Dwa zderzenia z samochodami jakie miałe były niestety z winy kierowców. Do dzisiaj wystaje mi obojczyk i tak zostanie juz. Ale ryzykuję dalej. Większość kierowców i to zdecydowana uważa i jest uprzejma . Traktuje ich z wzajemnością tak samo. Dla nieuprzejmych jestem także nieuprzejmy. Z moich obserwacji wynika że najgorszymi kołkami sa kierowcy ztm, smieciarek, rożnych gruzarek. Też oczywiscie margines ale częsciej się zdarza. Tirowcy sa ok. Panie też ok. Tylko wez sie spytaj ile to metr lub 1,5 metra. Pokazują 50 cm rękami😉. No mają problem z centymetrami tak więc Panowie nie ma co mierzyć i tak nie maja pojęcia kobiety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mzawek

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2021 o 16:50, berkut napisał:

Odpuszczę sobie tego authora . Jest za daleko żeby ryzykować ż że będzie za duży . Faktycznie na stronie z tym rowerem jest tabelka , wynika z niej że rama jest za duża . Tabelki w necie ogólne pokazują że rama 56 jest na mój wzrost , ale nie w tym przypadku .Jakby tak było 100-200 kilometrów to nie ma problemu , można jechać samochodem ,obadać kupić lub nie. Chcę rower szosowy ze względu na to że lekko się turla , nie będę nim  jeździł "szybko" . Jest mi potrzebna rama w miarę wygodna , relaksacyjna (miałem kiedyś taka relaksacyjną "kolarkę" cienkie opony , wąskie siodełko , kierownica baranek itp)  

Szukaj może coś w stylu modnego teraz gravela. Może cos na stalowej ramie z marina lub genesis. Na szosie tez smigniesz. I na dziurach lepiej. I po lesie daje rade. Opony jakies w stylu continental speed king lub podobne. Z tego co czytałem nie jestes jakims pro-trenującym więc gravel powinnien byc ok dla Ciebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, mzawek napisał:

Takie debile to na szczęście margines a nie norma. Ale i ja miałem trochę przejść jadąc rowerem z szoferami-januszami. Bywało naprawdę niebezpiecznie.  Bywało fajnie a raz prawie jechałem pod naczepą bo pan kierowca kołek-janusz sobie wyprzedzał bez pojęcia. Dwa zderzenia z samochodami jakie miałe były niestety z winy kierowców. Do dzisiaj wystaje mi obojczyk i tak zostanie juz. Ale ryzykuję dalej. Większość kierowców i to zdecydowana uważa i jest uprzejma . Traktuje ich z wzajemnością tak samo. Dla nieuprzejmych jestem także nieuprzejmy. Z moich obserwacji wynika że najgorszymi kołkami sa kierowcy ztm, smieciarek, rożnych gruzarek. Też oczywiscie margines ale częsciej się zdarza. Tirowcy sa ok. Panie też ok. Tylko wez sie spytaj ile to metr lub 1,5 metra. Pokazują 50 cm rękami😉. No mają problem z centymetrami tak więc Panowie nie ma co mierzyć i tak nie maja pojęcia kobiety.

Jako rowerzysta mam jedną zasadę kiedy trafiam na asfaltową dojazdówkę: ZAWSZE, niezależnie od pory dnia i pogody mam włączone mocne, pulsujące, czerwone światło.

Jako kierowca, wyprzedzając zawsze całkowicie zjeżdżam na przeciwległy pas. Daje to wszystkim większe poczucie bezpieczeństwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez traumeel

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, traumeel napisał:

włączone mocne, pulsujące, czerwone światło.

Potwierdzam. Wally nawet w dzień czyni cuda 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie jadę tuż przy krawężniku, bo wtedy idioci się wciskają a ja nie mam pola do manewru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, szymon1977 napisał:

Ja nigdy nie jadę tuż przy krawężniku, bo wtedy idioci się wciskają a ja nie mam pola do manewru.

Jazda po krawężniku, to chyba taki sposób ''świeżaków'' dwukołowców moto też , jak zaczynałem na skuterze to też 🙂 , ale jak dwa trzy razy przejechałem po krawędzi asfaltu szybko mi przeszło  bardzo niebezpieczna jest taka jazda , jak Szymon napisał wpychają się bezmyślnie a i sam możesz sobie krzywdę zrobić lądując w rowie , 

chcesz mnie wyprzedzić to zrób to normalnie jak  np samochód ,ciągnik  itd 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze o bezpieczeństwie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz to źle, europośle. Kurka, ale groteska.

?jwtsig=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, il Dottore napisał:

Robisz to źle, europośle. Kurka, ale groteska.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hehe. Ustawienie roweru typowo wyscigowe. hehe.Juz go widzę jak daje w palnik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, traumeel napisał:

Jako kierowca, wyprzedzając zawsze całkowicie zjeżdżam na przeciwległy pas.

Ja wyprzedzając raka drogowego mam 2 zasady: 1/ gaz do dechy (diesel musi dymić! 🙂 ) 2/ jak najbliżej raczyska, żeby usłyszał silnik i żeby nie uwazal jezdni za swoje środowisko naturalne. Musi czuć że jest w środowisku wrogim i są tu rekiny zdolne go pożreć jednym kłapnięciem. 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby ubrany i nawet ma buty, ale rower raczej nie jego - siodło wyżej niż pępek, nie dosięgnąłby do pedałów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

3 dni rowerowania na Podtatrzu. Pogoda dopisała, najeździłem się bardzo intensywnie, nawet lewe kolano zaczęło mi się już kończyć. W zalesionym terenie sporo błota, czasem nawet po osie. Raz wciągnęło mi buta. Koledzy mieli mocniejsze rowery i 8x większe baterie więc z reguły jeździli gdzie indziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 225193758-4534175399949161-1816148389250 223788684-210956974288414-49778566421553 219493119-2906383066344180-2187178337134 223587920-496530878111176-52162312980117 20210724-154906.jpg 20210724-154657.jpg 20210724-154527.jpg 20210724-154356.jpg 20210724-154138.jpg 20210724-103859.jpg 20210723-094445.jpg 20210722-165529.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.06.2021 o 20:34, il Dottore napisał:

Ja wyprzedzając raka drogowego mam 2 zasady: 1/ gaz do dechy (diesel musi dymić! 🙂 ) 2/ jak najbliżej raczyska, żeby usłyszał silnik i żeby nie uwazal jezdni za swoje środowisko naturalne. Musi czuć że jest w środowisku wrogim i są tu rekiny zdolne go pożreć jednym kłapnięciem. 🙂

To jak typowy osobnik przenoszący swoje kompleksy na drogę, w dodatku prześladujący uczestników narażonych na wiele niebezpieczeństw i niedogodności. Wstyd!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Piotr_1 napisał:

Wstyd!

Gdzie tam! Czuję wyłącznie dumę! TIRy na tory a rowery na ścieżki rowerowe!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, il Dottore napisał:

Gdzie tam! Czuję wyłącznie dumę! TIRy na tory a rowery na ścieżki rowerowe!

To idź napinać muskuły do wątków samochodowych, nie zapomnij spryskać 4 narożniki, oznaczyć teren.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Piotr_1 napisał:

To idź napinać muskuły do wątków samochodowych

Tylko na chwilę tu wpadłem, spokojnie! 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, il Dottore napisał:

Tylko na chwilę tu wpadłem, spokojnie! 🙂

Za późno, przyznałeś się że umyślnie nieprawidłowo wyprzedzasz jednoślad żeby stwarzać dodatkowe zagrożenie i uprzykrzać życie innym uczestnikom ruchu na drodze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Piotr_1 napisał:

uprzykrzać życie innym uczestnikom ruchu na drodze.

To nie żadni "uczestnicy ruchu" tylko rak drogowy. Nazywajmy sprawy po imieniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, il Dottore napisał:

To nie żadni "uczestnicy ruchu" tylko rak drogowy. Nazywajmy sprawy po imieniu.

Wpierdziel dawno nie dostałeś. Jak dostaniesz, to i w głowie się ułoży, może nawet pogodniej pod kopułą się zrobi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, il Dottore napisał:

To nie żadni "uczestnicy ruchu" tylko rak drogowy. Nazywajmy sprawy po imieniu.

Żeby Ci klima grzybem zarosła , panewka na wale obróciła , dzieciak na fotel naszczał ,rdza progi zeżarła  itd ,  kupił kubelwagen i się mądrzy 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jarekb napisał:

Żeby Ci klima grzybem zarosła , panewka na wale obróciła , dzieciak na fotel naszczał ,rdza progi zeżarła  itd ,  kupił kubelwagen i się mądrzy 

Niechaj będzie jasność: nic nie mam przeciw rowerom i rowerzystom. Uważam tylko że na tej samej jezdni nie mogą współistnieć pojazdy o tak różnej prędkości. Prowokuje to sytuacje niebezpieczne. I tych sytuacji moglibyśmy uniknąc, gdyby nakazać rowerzystom poruszanie się wyłącznie po ścieżkach rowerowych i poza drogami publicznymi.

1 godzinę temu, Piotr_1 napisał:

Wpierdziel dawno nie dostałeś. Jak dostaniesz, to i w głowie się ułoży, może nawet pogodniej pod kopułą się zrobi.

Ileż to razy rak drogowy mi pięściami wygrażał! 🙂 A najlepiej ostatnio: jadę sobie, wiocha totalna, ale droga fajna, zakręty. Żadnego piłowania, jadę zrelaksowane 70km/h i cieszę się z lata i zieleni. Z naprzeciwka rak drogowy: widzi mnie i jak jakiś poryp zaczyna wymachiwać łapą, żebym zwolnił. Co ciebie ciulu interesuje moja prędkość? ty na swoim pasie, ja na swoim, w dodatku wlokę się 70.

Żeby mi się chciało, to bym się zatrzymał i rakowi tą łapę złamał. Ale to się odpowiada jak za człowieka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że nie jestem kolażem , jak pisałem unikam asfaltów jak tylko możliwe , niestety wszędzie się nie da ,  przeważnie jasna koszulka i normalne stałe światła włączone cały czas nawet w dzień  dynamo w kole , a nie jakieś migające gówna 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, il Dottore napisał:

Ileż to razy rak drogowy mi pięściami wygrażał! 🙂 A najlepiej ostatnio: jadę sobie, wiocha totalna, ale droga fajna, zakręty. Żadnego piłowania, jadę zrelaksowane 70km/h i cieszę się z lata i zieleni. Z naprzeciwka rak drogowy: widzi mnie i jak jakiś poryp zaczyna wymachiwać łapą, żebym zwolnił. Co ciebie ciulu interesuje moja prędkość? ty na swoim pasie, ja na swoim, w dodatku wlokę się 70.

Żeby mi się chciało, to bym się zatrzymał i rakowi tą łapę złamał. Ale to się odpowiada jak za człowieka.

Z tego co piszesz, wpierdzielu nie dostałeś. Czyli dobrze myślałem. Najwidoczniej trafiłeś na szeryfa drogowego podobnego jak Ty. Takie same porządki robicie, tylko jeździcie innymi pojazdami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, jarekb napisał:

a nie jakieś migające gówna 

To jest dopiero masakra. Ten shit tak daje po oczach, że szok. W dodatku u mnie we wsi wożą te LEDy nie tylko z przodu ale i z tyłu! Z tyłu! Białe!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewłaściwe światło może denerwować, jednak częściej jak jadę autem porażają mnie inne auta, w tym jakieś nowe ksenonowe wynalazki fajerwerki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jestem rowerzystą prawie od urodzenia, to jadąc autem mam bardzo tolerancyjny stosunek do mijanych na drogach innych rowerzystów i nie denerwują mnie absolutnie, ponieważ ich rozumiem doskonale i to są moje bratnie dusze (tak samo jak biegacze).
Jednak jadąc rowerem ruchliwą trasą staram się maksymalnie ułatwiać jazdę kierowcom, którzy chcą mnie ominąć i nawet często zjeżdżam na pobocze, bo wiem, że wśród nich mogą być różni i czasem zdarzy się taki, którego zwyczajnie wkurzy jadący rowerzysta. Nie wiadomo jak się wtedy zachowa, dlatego będąc uczestnikiem ruchu jako rowerzysta kieruję się zasadą - maksimum ostrożności i instynktu zachowawczego.
A tak w ogóle to wybierając się na wycieczkę, wcześniej dokładnie studiuję mapę, by wybrać trasę o jak najmniejszym w niej udziale ruchliwych dróg...jak najwięcej bocznych i leśnych, jeśli to możliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower - kolarka, a pozycja jakby siedział przed monitorem. 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, soundchaser napisał:

Ponieważ jestem rowerzystą prawie od urodzenia, to jadąc autem mam bardzo tolerancyjny stosunek do mijanych na drogach innych rowerzystów i nie denerwują mnie absolutnie, ponieważ ich rozumiem doskonale i to są moje bratnie dusze (tak samo jak biegacze).
Jednak jadąc rowerem ruchliwą trasą staram się maksymalnie ułatwiać jazdę kierowcom, którzy chcą mnie ominąć i nawet często zjeżdżam na pobocze, bo wiem, że wśród nich mogą być różni i czasem zdarzy się taki, którego zwyczajnie wkurzy jadący rowerzysta. Nie wiadomo jak się wtedy zachowa, dlatego będąc uczestnikiem ruchu jako rowerzysta kieruję się zasadą - maksimum ostrożności i instynktu zachowawczego.
A tak w ogóle to wybierając się na wycieczkę, wcześniej dokładnie studiuję mapę, by wybrać trasę o jak najmniejszym w niej udziale ruchliwych dróg...jak najwięcej bocznych i leśnych, jeśli to możliwe.

Można to ująć prościej. Traktować innych tak jak sami byśmy chcieli być traktowani w sytuacji gdybyśmy to my tam jechali rowerem/samochodem na miejscu drugiej osoby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.