Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki rower wybrać?


qrczak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, jackk napisał:

Dura Ace & XTR to made in Japan.

Czyli górne serie są japońskie.

Ja też w swojej kolekcji obiektywów z Fujinonów XT lepsze szkła mam japońskie a tańsze - z Filipin.

Typowa japońska polityka ostatnio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
W dniu 7.05.2022 o 23:18, ASURA napisał:

Czy jak się  nawet po pół godzinie wysiłku nie wchodzi na 150/minutę to normalne? Swego czasu miałem założonego 24 godzinny holter i na rowerze nawet nie wskoczyłem na 145/minutę

Wg mnie to normalne i zależy od wytrenowania i czynników osobniczych.

Ja też mam niskie tętno , biegałem z pulsometrem i na 170 wchodziłem wyłącznie na 300 metrowym wyraźnym podbiegu i wtedy czułem gwizdanie w uszach 🙂 . Cała reszta koło 130 , natomiast 150 mogłem utrzymywać przez praktycznie dowolny czas bez żadnych negatywnych oznak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, stench napisał:

Wg mnie to normalne i zależy od wytrenowania i czynników osobniczych.

Ja też mam niskie tętno , biegałem z pulsometrem i na 170 wchodziłem wyłącznie na 300 metrowym wyraźnym podbiegu i wtedy czułem gwizdanie w uszach 🙂 . Cała reszta koło 130 , natomiast 150 mogłem utrzymywać przez praktycznie dowolny czas bez żadnych negatywnych oznak.

Fajna sprawa bo holter też wtedy wykazał że przy takim intensywnym wysiłku praca serca się stabilizuje i serducho pracuje jak najlepszy wolnossący 12-to cylindrowiec

Podsumowując pływanie to super sprawa dla wydolności krążeniowej no i kontuzji w porównaniu z innymi dyscyplinami sportu tyle nie ma

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
1 minutę temu, ASURA napisał:

pływanie

ROWER !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, stench napisał:

ROWER !!!

Wioślarz😜

 

Zupełnie serio-70% mięśni wtedy pracuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Less napisał:

Są jeszcze rowery wodne

Oraz latające

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ASURA napisał:

Oraz latające

To elektryk! To nie jest prawdziwy rower a ten pilot nie jest prawdziwym cyklistą!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, il Dottore napisał:

To elektryk! To nie jest prawdziwy rower a ten pilot nie jest prawdziwym cyklistą!

To tylko do lampki nocnej, jaki tam elektryk? 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
4 godziny temu, ASURA napisał:

Oraz latające

Wszystkie takie rowery są niekoszerne !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 hours ago, Allmr said:

... i nowa fabryka w Singapurze.

??? Sprawdszilem na lanuchach ktore jeszcze mam z zeszlego roku (XTR/DA) - zrobiono w Japonii. 

8 hours ago, przmor said:

Ciekawe czy w globalnej sprzedaży Shimano udział grup Dura Ace i XTR to procenty czy może promile?

Pewnie niezbyt wiele ale pamietaj ze na DA/XTR Shimano jezdzi pewnie 90% kolarzy wiec to jest olbrzymi rynek. Na pewno na tym nie traca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, stench napisał:

Wszystkie takie rowery są niekoszerne !

Tak w Izraelu nie ma kanału Le Manche 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, stench napisał:

ROWER !!!

Rower wyleczył mi kolana zniszczone tenisem. Lewą łąkotkę miałem wg. rezonansu do operacji , bo ostrym meczu bolało mnie kolano, ale kilka dni później  ortopeda zapytał czy boli w tym momencie. Odpowiedziałem  że nie, bo tak było . Proszę przyjść jak będzie bolało, usłyszałem . Intensywna jazda na rowerze pozwoliła w pewnym sensie zregenerować te ubytki , pewnie części ścięgna poprzerastały tkanką mięśniową i się ustabilizowało. Na przebijanki tenisowe i narty zakładam stabilizator  i wszystko jest OK, a minęło już  kilka lat od wizyty u lekarza. Chodzę i nawet biegam bez bólu , a jeśli nie boli to po co grzebać . To zasługa roweru a ściślej jego użytkowania.

2 godziny temu, jackk napisał:

??? Sprawdszilem na lanuchach ktore jeszcze mam z zeszlego roku (XTR/DA) - zrobiono w Japonii. 

Pewnie niezbyt wiele ale pamietaj ze na DA/XTR Shimano jezdzi pewnie 90% kolarzy wiec to jest olbrzymi rynek. Na pewno na tym nie traca.

Topowi tak i w startowych  , ale nawet oni w treningowych mają Ultegry jako tańsze zamienniki. 

1 minutę temu, Tyrion.L napisał:

Rower wyleczył mi kolana zniszczone tenisem. Lewą łąkotkę miałem wg. rezonansu do operacji , bo ostrym meczu bolało mnie kolano, ale kilka dni później  ortopeda zapytał czy boli w tym momencie. Odpowiedziałem  że nie, bo tak było . Proszę przyjść jak będzie bolało, usłyszałem . Intensywna jazda na rowerze pozwoliła w pewnym sensie zregenerować te ubytki , pewnie części ścięgna poprzerastały tkanką mięśniową i się ustabilizowało. Na przebijanki tenisowe i narty zakładam stabilizator  i wszystko jest OK, a minęło już  kilka lat od wizyty u lekarza. Chodzę i nawet biegam bez bólu , a jeśli nie boli to po co grzebać . To zasługa roweru a ściślej jego użytkowania.

Topowi tak i w startowych  , ale nawet oni w treningowych mają Ultegry jako tańsze zamienniki. 

W SWorksie MTB mam XTR 2x10 , pracuje rewelacyjnie i nie zamierzam go zmieniać , ale z łańcuchami schodzę niżej na  HG 95 z przyczyn finansowych . Kasety też XT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaliście już o testach takiego napędu rowerowego? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Ciekawa koncepcja, genialna w swojej prostocie.

Testy są już na zaawansowanym poziomie, podobno Canyon, Specialized i Trek mają prototypy i intensywnie testują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Tyrion.L said:

W SWorksie MTB mam XTR 2x10 , pracuje rewelacyjnie i nie zamierzam go zmieniać , ale z łańcuchami schodzę niżej na  HG 95 z przyczyn finansowych . Kasety też XT.

Kaseta na ten przyklad du...zo tansza ale miedzy lancuchem Ultegry a XTR/DA roznica jest b. mala chyba koszt jednej detki i to nawet nie tej z Latexu. Ogolnie ceny podskoczyly znacznie. W zeszlym roku trzeba bylo polowac na lancuchy u mnie jak sie pokazaly to od razu 5 kupilem wiec mam zapas! Paranoja. Ja w swoim Exceed CFR mam 1x12 XTR i musze przyznac ze pracuje chyba nawet lepiej niz DA w mojej szosie. Jak tak patrze na sprzet ludzi to mechaniczny osprzet to juz rzadkosc wszyscy juz jezdza na elektonicznych grupach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minutes ago, przmor said:

Mechaniczne grupy to rzadkość? Chyba w jakiejś równoległej rzeczywistości żyjesz.

Mowie o tych co jezdza powaznie czy to amatorsko czy wyzej. Takie sa moje spostrzezenia. Z ludzmi z ktorymi jezdze jestem chyba jedynym na mech. grupie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, jackk napisał:

Mowie o tych co jezdza powaznie czy to amatorsko czy wyzej. Takie sa moje spostrzezenia. Z ludzmi z ktorymi jezdze jestem chyba jedynym na mech. grupie. 

No, to co moi kumple zabiorą w Bieszczady w tym roku to strach się bać. Ja zabieram brzuch 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, przemak said:

No, to co moi kumple zabiorą w Bieszczady w tym roku to strach się bać. Ja zabieram brzuch 😉

Z brzuchem ciezko che che ale w gruncie rzeczy liczy sie 'moc'!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, jackk napisał:

Z brzuchem ciezko che che ale w gruncie rzeczy liczy sie 'moc'!

Ojtamojtam, dam radę. Pod górkę trochę ciężko wprawdzie, ale potem jest z górki 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jackk napisał:

Ja w swoim Exceed CFR mam 1x12 XTR i musze przyznac ze pracuje chyba nawet lepiej niz DA w mojej szosie.

Jak się jeździ na 1x12? Ile zębów z przodu i z tyłu na najmniejszej zębatce? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, kghm said:

Jak się jeździ na 1x12? Ile zębów z przodu i z tyłu na najmniejszej zębatce? 

Bez problemów. 34x10 na teraz wolałbym 36 z przodu ale Race Face nie ma 36 dla tej korby. Sam byłem sceptyczny jeśli chodzi o jedna tarcze z przodu ale nie ma żadnych problemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jackk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No, to co moi kumple zabiorą w Bieszczady w tym roku to strach się bać. Ja zabieram brzuch

Dobre
Wlasnie wrocilem po tygodniu z naszych „Bieszczadow“ i co? Zabralem bruch i ….. wrocilem z brzuchem

Wszystkie wysilki rowerowo-antybrzuchowe sa na darmo, gdy kuchnia w wynajetej chalupie jest lepiej wyposazona niz rower a zdolnosci kucharskie przekraczaja mozliwosci kolarskie
Ojtamojtam, dam radę. Pod górkę trochę ciężko wprawdzie, ale potem jest z górki

Ano wlasnie, „best of two worlds“, pod gorke elektryk, a z gorki brzuch

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, przmor napisał:

Mechaniczne grupy to rzadkość? Chyba w jakiejś równoległej rzeczywistości żyjesz.

W rowerach szosowych trend jest jasny - wszystkie modele od Shimano 105 w górę i SRAM rival w górę będą dostępne w nieodległej przyszłości tylko na elektryce. Przejrzyj ofertparu firm i zobacz jak to się pozmieniało w ciągu ostatnich trzech lat. Także nie jest to rzeczywistość równoległa. Są po prostu lepsze, łatwiejsze w użytkowaniu i o dziwo tańsze w produkcji.

Sam jeżdżę na Di2 i na pewno nie chciałbym wrócić do mechanicznej ultegry.

Nie mogę się jakoś przekonać do elektryki w mtb. Ale znam kolesi, którzy ścigają się od paru lat na takim SRAMie i bardzo sobie chwalą. Praktycznie bezawaryjne, błoto im nie straszne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padło stwierdzenie, że NIKT już na mechanicznych grupach nie jeździ. NIKT. Jaki jest udział szosowych rowerów z elektrycznymi grupami w ogólnej liczbie rowerów? Dziesiąte czy może setne części promila? Rzeczywistość (ta oficjalna) jest taka, że większość rowerów jeżdżących po świecie to mechaniczne grupy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 5/8/2022 at 9:57 PM, jackk said:

Zreszta od wielu lat nikt juz nie trenuje na pulsometr tylko na pomiar mocy ale to juz inna para kaloszy.

Pomiar mocy można kupić już za nieco ponad 1000 PLN na jedno ramie. Do amatorskiego poziomu, nawet ścigania można jednak całkiem nieźle ćwiczyć na tętnie. Tylko nie strefach wyznaczonych na HRmax, lecz wg LTHR (tętno progu mleczanowego/beztlenowego, odpowiednik mocy FTP na daną chwilę i aktualne wytrenowanie). Bez wchodzenia w szczegóły, jest z tym więcej zabawy, szczególnie przy interwałach, metoda jest mniej dokładna, ale wystarczająco dobra by osiągnąć bardzo dobre rezultaty. To czego brakuje, to wymierny wskaźnik postępów, ale jeżdżąc swoje stałe segmenty, przy podobnych warunkach (głównie pogodowych), można to także całkiem nieźle oszacować. Szczególnie na początku gdy wzrost formy jest bardzo wyraźny.
Jeszcze 5-10 lat temu, na poziomie top UCI ścigały się osoby trenujące wyłącznie na tętnie. Pewnie z racji przyzwyczajeń treningowych.

On 5/9/2022 at 11:27 AM, il Dottore said:

Europa chce uniezależnić się od Azji w dziedzinie produkcji ram carbonowych.

Jeżeli dobrze kojarzę, to niektóre włoskie marki też same produkują karbonowe ramy. 

13 hours ago, jackk said:

Mowie o tych co jezdza powaznie czy to amatorsko czy wyzej.

Może dlatego, że nowa Ultegra i w górę jest już tylko w DI2. Podobnie Sram wprowadził Rivala itp. A akurat Ultegra, to wśród ambitnych amatorów, i słabiej sponsorowanych zawodników chyba najczęstsza grupa. Podobnie jak XT.

Zresztą byłem już blisko swojej pierwszej elektronicznej grupy. Jednak po kilku mailach od Canyon'a, że dalej nie wiadomo kiedy będzie nowy Ultimate w moim rozmiarze, kupiłem Scotta Adict RC, na mechanicznej Ultegrze, który miał taką zaletę, że był dostępny. Miałem już Canyona Graila na GRX800 i Canyona MTB na XT, więc wiedziałem czego się spodziewać. Ale jak coś się zacznie dziać z linkami i pancerzami, to następna grupa będzie elektroniczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.