Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki rower wybrać?


qrczak

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie bylo mnie stac aby kupić idealnego dopasowanego gotowca od razu , dlatego kupilem  wersje Oltre disc tylko z Ultegra ? 

Ale za to zawsze jest przyjemnie dokupic cos nowego  ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
35 minut temu, marcusSE napisał:

chyba bylem w szoku po tym ze ktos na powaznie poleca zakup tak waznych elemenow do roweru jak kierownica na ali ... bo carbonowa ? 

Ja polecam kierę z ali i w domu pracują takie dwie.

Poleciłem nie dlatego bo carbonowa tylko dlatego że carbon pracuje i wybiera drobne nierówności czego na pewno nie zapewni zwykłe alu zwłaszcza w takim budżecie.

I nie poleciłem samej kiery, tylko kierę, widelec z carbonową rurą, sztycę i siodełko z carbonowymi prętami.

19 minut temu, marcusSE napisał:

Niestety nie bylo mnie stac aby kupić idealnego dopasowanego gotowca od razu

Gotowiec może być fajny jak jest w wyskim budżecie. Jakkiedyś przeglądałem rowery za 3 koła to bywało, że do ramy xc 17 miałeś do wyboru wyłącznie korby 175.

Swojego Treka x01 składałem na kupionej ramie, w Unibiku mojej Pani od razu w sklepie wymieniłem zębatkę z tyłu i siodło, w domu poszła jeszcze kiera i korby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, stench napisał:

Ja polecam kierę z ali i w domu pracują takie dwie.

Poleciłem nie dlatego bo carbonowa tylko dlatego że carbon pracuje i wybiera drobne nierówności czego na pewno nie zapewni zwykłe alu zwłaszcza w takim budżecie.

I nie poleciłem samej kiery, tylko kierę, widelec z carbonową rurą, sztycę i siodełko z carbonowymi prętami.

Gotowiec może być fajny jak jest w wyskim budżecie. Jakkiedyś przeglądałem rowery za 3 koła to bywało, że do ramy xc 17 miałeś do wyboru wyłącznie korby 175.

Swojego Treka x01 składałem na kupionej ramie, w Unibiku mojej Pani od razu w sklepie wymieniłem zębatkę z tyłu i siodło, w domu poszła jeszcze kiera i korby.

Ja tez od razu wymienilem siodelko ?, co do pochlaniania wibracji i drgan przez carbon oczywiscie zgoda , o ile nie jest to z ali ...?

Oltre ma fantastyczna rame specialnie projektowana pod tym kontem , ciekawostka ze Bianchi testowal ja pod wzgledem wytrzymalosci i pochlaniania drgan w NASA .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na ali napęd shimano 1-11, to znaczy kasetę 11 suntour (lepsze stopniowanie) przerzutkę manetkę i łańcuch. Tak dwa razy taniej niż najtaniej w kraju. Po dwóch latach jest to nadal Shimano ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW.

Teraz mi sie ciekawoska przypomniala :-)

Pierwsza oferta pracy jaka dostalem (30 lat temu) to bylo stanowisko projektanta w firmie Alfred Thun w Ennepetalu. Firma ta projektuje i produkuje przerzutki, kola zebate, hamulce, piasty,... dla takich firm jak Shimano, Campagnolo, itd. Czyli de facto to jeden produkt

 

Wszystkie sciany hali wejsciowej firmy byly „wytapetowane“ modnymi w tamtych czasach jajowatymi zebatkami w formie „Biophase“

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Piotr_1 napisał:

Biopace, i co się z tym stało? Nie działało?

Działało doskonale. Teraz też są owalne zębatki, tylko obrócone o 90 stopni. Jeszcze lepiej działają ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, przemak napisał:

Działało doskonale. Teraz też są owalne zębatki, tylko obrócone o 90 stopni. Jeszcze lepiej działają ?

A co na to przerzutka przednia jak mam dwie patelnie. To jest chyba 2x10 Shimano

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Piotr_1 napisał:

A co na to przerzutka przednia jak mam dwie patelnie. To jest chyba 2x10 Shimano

No nie, owalne tylko narrow-wide do jednorzędowych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Biopace zresztą działało z przerzutkami, także ten... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Piotr_1 napisał:

OK, to jednak wolę dwurzędową i siłą rzeczy musi być okrągła...

Dlaczego musi? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, przemak napisał:

Dlaczego musi? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nic już nie rozumiem. No musi bo do nowych górali takich nie ma. Ja mam korbę SLX Śimano 2015. 38T/24T

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Piotr_1 napisał:

Nic już nie rozumiem. No musi bo do nowych górali takich nie ma. Ja mam korbę SLX Śimano 2015. 38T/24T

Ok, rozumiem, chodzi o to że nie ma a nie o to, że się nie da ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, przemak napisał:

Ok, rozumiem, chodzi o to że nie ma a nie o to, że się nie da ?

Wszystko po Bożemu musi być. Fortuna też "kołem się toczy".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, xajas napisał:

o pierwsze to 500Wh a nie 500W.

a od kiedy moc silnika jest podawana w Wh...

12 godzin temu, xajas napisał:

Popatrz na najnowsza generacje sterowania Bosch

Nie popatrzę, sam napiszę. 

W sumie takiego Cube też bym rozważył. W tedy dał bym 1500W na kole i mniejszą baterię. Też było by fajnie przy łącznej masie 25kg.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
12 godzin temu, marcusSE napisał:

Ja tez od razu wymienilem siodelko 

Ja jeżdżę na Specu Toupe Pro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie popatrzę, sam napiszę. 

W sumie takiego Cube też bym rozważył. W tedy dał bym 1500W na kole i mniejszą baterię. Też było by fajnie przy łącznej masie 25kg.

Jak chcesz sie zabierac za budowe takiego ustrojstwa, jesli mieszasz tutaj pojemnosc akumultatora (ktore tutaj cytowales jako 500 vs. 3000) z moca silnika

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, xajas napisał:

500 vs. 3000

Masz jednak coś z oczami, nigdy nie napisałem o pojemności baterii. Od samego początku zawsze mówiłem o mocy silnika.  Podaj przykład...wypełniasz w ten sposób znamiona TROLLowania. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, stench napisał:

Ja jeżdżę na Specu Toupe Pro.

Dzis i wczoraj troszke pojezdzilem okolo 30 km dzien , z du.... to mam wiory ?. Musze kupic inne siodelko bo moje w moim MTB mnie masakruje .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś byłem pewny, że jazda na rowerze musi boleć: nadgarstki, plecy, tyłek, nogi… Potem okazało się, że sprzętowo da się ogarnąć wszystko poza bólem nóg.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, przemak napisał:

Kupiłem na ali napęd shimano 1-11, to znaczy kasetę 11 suntour (lepsze stopniowanie) przerzutkę manetkę i łańcuch. Tak dwa razy taniej niż najtaniej w kraju. Po dwóch latach jest to nadal Shimano ?

Bez urazy rozumiem ze jestes zadowolony z zakupow z ali ... bo taniej niz w kraju , niestety produkty z ali.. tylko udaja inne markowe , niektore lepiej drugie gorzej nie zmienia to faktu ze to rosyjska ruletka i mozna sobie zrobic krzywde chcac na sile zoszczedzic pare groszy swiadomie kupujac niewiele warte chinskie podrobki.

Kazdy kieruje sie swoimi zasadami , jednym wystarczy tania podrobiona imitacja , usmiech na twazy napis ten sam co u kolegi co wydal 5 razy tyle na orginal. 

Ciekawi mnie czy swoje Hifi , kable czy tez glosniki tez kupujecie z ali...?, przeciez  to, to samo jak w przypadku Shimano ?

Byc moze moja Olympica1 tez taka sama jak z ali... tyle ze taniej ?,

Dawno temu jak kupowalem pierscionek z diamentem takim zeby go przez lupe nie bylo trzeba ogladac , to bylo trzeba troche popracowac i odlozyc , kurcze jakie to szczecie ze teraz jest ali .... zamawiamy nie trzeba tyrac , odkaldac przyjdzie piekny pierscionek o Pani naszego serca i tak sie nie pozna bo taki sam a nawet ladniejszy ?

Przykre ale chec posiadania czegos na co mnie niekiedy nie stac jest wieksza , no i ali ... i chiny gora ? a co tam ze to tylko tani smiec .

Tak jak mowilem mam swoje zasady jezeli mnie nie stac nie kupuje , badz staram sie zarobic , odlozyc i kupic to co planuje .Kazdy jest inny i ma inne wymagania i potrzeby , ja nie chce ryzykowac zdrowia swojego czy swoich bliskich zeby oszczedzic pare groszy . 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jednak coś z oczami, nigdy nie napisałem o pojemności baterii. Od samego początku zawsze mówiłem o mocy silnika.  Podaj przykład...wypełniasz w ten sposób znamiona TROLLowania. 

Gdzie sa te silniki 3000W?

Kiedyś byłem pewny, że jazda na rowerze musi boleć: nadgarstki, plecy, tyłek, nogi… Potem okazało się, że sprzętowo da się ogarnąć wszystko poza bólem nóg.
 

Bol nog tez sie da ogarnac -> eBike

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ładnie przeproś za trollowanie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, xajas napisał:

Bol nog tez sie da ogarnac -> eBike

Nie. Przynajmniej na razie. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez traumeel

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ładnie przeproś za trollowanie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przepraszam idiotow montujacych 3000W do Mountainbika

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wierzyć w opisy na Aliexpress to świat byłby piękny. Akumulatorki 6000mAh o realnej pojemności 1200mAh albo i mniej, żarówki samochodowe 12000lm, świecące poniżej 2000lm itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, marcusSE napisał:

Bez urazy rozumiem ze jestes zadowolony z zakupow z ali ... bo taniej niz w kraju , niestety produkty z ali.. tylko udaja inne markowe , niektore lepiej drugie gorzej nie zmienia to faktu ze to rosyjska ruletka i mozna sobie zrobic krzywde chcac na sile zoszczedzic pare groszy swiadomie kupujac niewiele warte chinskie podrobki.

Świadome kupowanie chińskich podróbek jest sensowne, jeżeli faktycznie świadomie kupujemy chińskie podróbki. Natomiast napęd, który również świadomie kupiłem, jest oryginalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, xajas napisał:

Przepraszam idiotow montujacych 3000W do Mountainbika

Gdyby wszyscy byli tacy jak Ty, to nie istniałoby słowo postęp. ?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.