Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki rower wybrać?


qrczak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, przemak napisał:

Świadome kupowanie chińskich podróbek jest sensowne, jeżeli faktycznie świadomie kupujemy chińskie podróbki. Natomiast napęd, który również świadomie kupiłem, jest oryginalny.

Teraz rozumiem na ali ....swiadomie kupiles orginalny naped shimano ( a naped tez o tym wie ) , porostu wylecialo mi z glowy ze na ali ... to same orginaly , niektore to lepsze od tych orginalnych ? . Orginaly z Ali ... to jak w rosyjskim rzadzie sami przykladni i uczciwi politycy ?

Najwazniejsze ze jestes zadowolony z zakupow z ali .... , pewnie ze lepiej kupic tani orginal z chin niz orginalny sprawdzony produkt  z polskiego sklepu czy serwisu rowerowego ?  Tak trzymac Ali ... gora ?

Oby tylko Cie te orginaly i carbony nie zawiodly , tak wiem juz dwa lata i nic ? , jak bedziesz sprzedawal swoje cudo to choc uprzedz kupujacego ze to taki orginal tyle ze tani z chin z ali , ale swiadomie kupiony .?

Generalnie to powodzenia w rowerowym hobby  ?‍♂️

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, marcusSE napisał:

Teraz rozumiem na ali ....swiadomie kupiles orginalny naped shimano ( a naped tez o tym wie ) , porostu wylecialo mi z glowy ze na ali ... to same orginaly , niektore to lepsze od tych orginalnych ? . Orginaly z Ali ... to jak w rosyjskim rzadzie sami przykladni i uczciwi politycy ?

Najwazniejsze ze jestes zadowolony z zakupow z ali .... , pewnie ze lepiej kupic tani orginal z chin niz orginalny sprawdzony produkt  z polskiego sklepu czy serwisu rowerowego ?  Tak trzymac Ali ... gora ?

Oby tylko Cie te orginaly i carbony nie zawiodly , tak wiem juz dwa lata i nic ? , jak bedziesz sprzedawal swoje cudo to choc uprzedz kupujacego ze to taki orginal tyle ze tani z chin z ali , ale swiadomie kupiony .?

Generalnie to powodzenia w rowerowym hobby  ?‍♂️

Masz ewidentnie jakiś problem...

11 minut temu, marcusSE napisał:

orginaly i carbony

Nie mam nic karbonowego, musisz mnie z kimś mylić.

11 minut temu, marcusSE napisał:

jak bedziesz sprzedawal

Nie będę sprzedawał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, jackk napisał:

Proponuje zakopać siekierki.

Albo się ścignąć. Wyjdzie na zdrowie.

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od sensowności i legalności, czy ktoś z was a w szczególności @hi_aro jeździł takim rowerem? Bo ja jeździłem i z dobrym napędem centralnym i z silnikiem w piaście. Generalnie na prostej pod górę to jest to samo, dobry napęd centralny shimano płynniej działa, ale w sumie daje radę. Jednak taki 3kW silnik z odpowiednim kołem to ile będzie ważył, 6 kilo? Taka masa nieamortyzowana w tylnym kole może "nieco" utrudnić skręcanie a przyczepność będzie umowna. No, ale jak komuś nie szkoda kasy to spróbować można ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, marcusSE napisał:

Dzis i wczoraj troszke pojezdzilem okolo 30 km dzien , z du.... to mam wiory ?. Musze kupic inne siodelko bo moje w moim MTB mnie masakruje .

Toupe to świetne siodełko do szosy. W mtb używam phenom'a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Allmr napisał:

W mtb używam phenom'a.

Dokładnie tak jak ja. Wypożyczyłem kilka siodeł speca i o dziwo najtańszy z nich phenom okazał się dla mnie najwygodniejszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
22 godziny temu, marcusSE napisał:

Musze kupic inne siodelko bo moje w moim MTB mnie masakruje .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tylko pamiętaj, że jeśli masz siodełko z carbonowymi prętami to jarzmo sztycy musi naciskać w osi góra dół( może być profil typu u i odwrócone u), a nie po przekątnej lub boki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno nastepujaca metoda jest pomocna przy wyborze siodelka. Kazdy ma inny tylek i inna szerokosc / inny rozstaw „szpicow“ miednicy, na ktorych sie siedzi.

Dlatego siadasz golym tylkiem na falisty karton, powodujesz wgniecienie tego kartonu w miejscach twoich szpicow miednicy i po wstaniu mierzysz odstep miedzy tymi dolkami. Ten odstep powinien harmonizowac z szerokoscia siodelka podawana dla lepszych produktow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) IMG_2696.thumb.png.07b5e42760f9d083a883054217e15808.pngIMG_2697.thumb.png.da38ef1ebd25850ceae71b390900d99c.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siodełka mają różną szerokość i to jest oczywiste. Warto pamiętać, że kolarze generalnie chudzi są i wąscy a normalny człowiek d4 ma szerszą, dlatego niestety takie wyczynowe siodła (których szerszych nie robią) się dla normalnych słabo sprawdzają. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem pomiar kości metodą "na karton" i na maszynie w sklepie rowerowym. Wyniki były zbieżne. Na ich podstawie sprzedawcy wypożyczyli mi kilka siodeł do testów. Wszystkie były niby pod rozstaw moich kości dobrane, a mimo to na każdym z nich jechało się kompletnie (!) inaczej. Były siodła umiarkowanie wygodne, było siodło bardzo dobre i jedno wręcz skrojone pode mnie.

Dlatego zawsze będę powtarzał: przed kupnem objeździć parę modeli!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Sine Metu napisał:

No i ch*j w bąbki strzelił, choinki nie budiet emoji3525.png

201523f12725b3d62293a144aa37b524.jpg

Nie wiem jaki masz budżet, ale jak dodasz rabat:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
15kg, naprawdę się umęczysz.
Te trochę wyższe też lżejsze nie są.

https://www.cube.eu/uk/2020/bikes/tour/travel/cube-travel-exc-iridiumnblue-2020/

A i niewykluczone, że i tak na tym się skończy

https://www.cube.eu/uk/2020/bikes/tour/travel/cube-travel-sl-iridiumnsilver-2020/

Cóż. Pożyjemy, zobaczymy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Allmr napisał:

15kg, naprawdę się umęczysz.

Lajtowo po płaskim da radę!

Z drugiej strony Cuby wagowo wypadły raczej słabo względem podobnych półek cenowych u konkurencji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.05.2020 o 00:01, przemak napisał:

Abstrahując od sensowności i legalności, czy ktoś z was a w szczególności @hi_aro jeździł takim rowerem? Bo ja jeździłem i z dobrym napędem centralnym i z silnikiem w piaście. Generalnie na prostej pod górę to jest to samo, dobry napęd centralny shimano płynniej działa, ale w sumie daje radę. Jednak taki 3kW silnik z odpowiednim kołem to ile będzie ważył, 6 kilo? Taka masa nieamortyzowana w tylnym kole może "nieco" utrudnić skręcanie a przyczepność będzie umowna. No, ale jak komuś nie szkoda kasy to spróbować można ?

Tak, to ogromne wyzwania. To może działać, moc jest dobra, jednak szczególnym wyzwaniem jest aby rower był nadal rowerem, to wymagało wiele lat pracy od tych konstruktorów. Wysoko umieszczony środek ciężkości poprzez wysoko umieszczone baterie to dodatkowe wymagania na wytrzymałość i sztywność ramy, a przede wszystkim gorzej się jedzie, bo jak masa jest wysoko, człowieka może wyrzucić na zewnątrz z zakrętu, albo wszystko może wpadać we wibracje. Rozstaw osi za duży też nie dobrze - zupełnie mniejsza zwinność. A najciekawsze jest pytanie ile już ciężkich wypadków na rowerach , czy nartach, zakończonych w szpitalu mieli ci nowi pasjonaci elektrycznej mocy. Bo może się okazać że ten pierwszy wypadek w terenie będzie ostatnim, można też zabić pieszego turystę, bo z góry w górach ciężko jest wyhamować jak się już pędzi. No ale to do przemyślenia. Wystarczy sobie przypomnieć jak naprawił się Schumacher, czy T.Gollob.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie kupiłem nowy amor... znaczy musiałem, bo wierny bomber się popsuł a jeździć trzeba. Po 16 latach chyba mógł? ? Więc na chwilkę na szybko z allegro tani suntour na przeczekanie. No i kurcze jest różnica ? Bomber będzie naprawiony, sam nie dam rady, ale będzie jeszcze jeździł!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

suntour.thumb.jpg.126c420dff2e956990afa7670c127f66.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez przemak

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, przemak napisał:

A ja sobie kupiłem nowy amor... znaczy musiałem, bo wierny bomber się popsuł a jeździć trzeba. Po 16 latach chyba mógł? ? Więc na chwilkę na szybko z allegro tani suntour na przeczekanie. No i kurcze jest różnica ? Bomber będzie naprawiony, sam nie dam rady, ale będzie jeszcze jeździł!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

suntour.thumb.jpg.126c420dff2e956990afa7670c127f66.jpg

Miałem kiedyś dirt jumpera iii, 130mm skoku, dość ciężki był. Dziś muszę mieć 150mm, tak mi się wygodnie jeździ. 100mm wiadomo, jest do ścigania. A niektórzy jak widzę wolą twarde ? Tak ? Nowa szkoła, nowa teoria drgań. Mój pierwszy porządny amor to był Rock Shox judy XC 80mm skoku. To był gdzieś 1995r. Potem zaprojektowałem go niego nowe części, wytoczyli mi i miałem 125mm bez tłumika, na elastomerach. Ale to był szał wtedy taki skok mieć. Tutaj nawet amor załapał się na zdjęciu, po lewej. 20200322-135249-1.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, jackk napisał:

Nowy SID SL 29” to chyba 1330g. Ciekawostka jest ze odeszli od karbonu.

Wiadomo, że jest hiend. Z masą to trzeba uważać, bo marathon sl katalogowo też był lżejszy, bo bez rury sterowej i bez oleju ? Zresztą ja nie chciałem nic wybitnego, a oferta na 26 powoli znika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis amortyzatora - oczywiście. Nowoczesne konstrukcje zasadniczo co sezon, im droższe tym to ważniejsze. Ja mam dwa bombery stare, im co parę lat wystarczy. Dlatego firma na jakiś czas wypadła z rynku rowerowego ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co robisz przy takim serwisie?

 

Jako ciekawostke podam

Wczoraj moja lepsza polowa wykazala zainteresowanie nowym rowerem, wiec wypozyczylismy nowego Conwaya. Po calym dniu stwierdzila ze zawieszenie w starym Haibiku (8 lat bez serwisu!!!) jest lepsze wiec zachowa stary rower.

Chyba musze zabrac sie za serwis

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) IMG_2768.thumb.jpg.c5db1b341f92712351fb70a8bb4f5b98.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent podaje interwały serwisowe, przynajmniej we Foxach, są bardzo częste jak patrzałem. Ja to olewam, nie chce mi się, mam małe przebiegi. Wtryskuję Brunox przed jazdą na te gąbki co są pod uszczelkami na goleniach, ściskam widelec, wycieram brud i golenie. Raz na 5 lat mógłbym do serwisu wysłać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.