Skocz do zawartości
IGNORED

akustyka pomieszczenia - prosze o pomoc


HYBRYD

Rekomendowane odpowiedzi

moze niektorzy mieli klopot ze zrozumieniem tekstu - spiesze w wyjasnieniem.

 

sa kable, ktore eksponuja pewien zakres czestotliwosci....sa tez takie, ktore potrafia pewne czestotliwosci (zwlaszcza te odpowiedzialne za poglos), zwyczajnie ukryc.

 

chyba nikt z Was nie uwaza, ze poglos jest obecny w calym pasmie....he?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abtman : a wiesz co to jest czas pogłosu ? To nie ma nic wspólnego z eksponowaniem żadnego zakresu, więc wycinanie częstotliwości które mają najdłuższy czas jest kompletnie bez sensu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem gabki

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jesli sprzedajacy oferuje rozne grubosci i moze przyciac na konkretne wymiary - mysle, ze to bedzie to.

Chyba na walek potrzebowalbym cienka gabke (2-3 cm) A na tyl za zaslony mozna by dac 10 cm

Pozniej bedzie mozna to jakims materialem i bylo by nawe schludnie.

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie gładkie, jak już decydujesz się na najtańsze rozwiązanie to kup chociaż te z wypustkami, one są równie ważne co sam materiał. Zauważ że te profesjonalne różnią się głównie kształtem wypustek a nie rodzajem gąbki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--> HYBRYD

Ta gąbka da niewiele, albo nic, chyba szkoda czasu i pieniędzy.

Zakup lepiej w markecie budowlanym wełnę mineralną stroprock lub tańszą rockton. Pojedyncze lub podwójne płaty owiń szczelnie nieprzepuszczalnym materiałem (możesz spróbować dobrać do rozmaru płatów poszewki na poduszki, oszczędzisz sobie pracy). Ustaw je zgodnie z rysunkiem qrczak'a na bocznych ścianach oraz w narożnikach mniej więcej do wysokości kolumn (na tylnej ścianie w miejscu pierwszych odbić też by sie przydało, ale tam nie masz miejsca). Do tego gruba zasłona i poprawa będzie zasadnicza. Możesz też ustawić w narożnikach walce wełny mineralnej - efekt może być nawet lepszy, ale estetyka juz chyba nie bardzo. Zamknie Ci się to w 100, może w 200 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

z tanich rozwiązań sugeruję:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

za nie całe 200zł można mieć na prawdę fajny design i poprawę akustyki a zamontowanie płyt na np. szpilkach budowlanych umozliwiających regulację stwarza dodatkowe możliwości w stylu zamontowania pod nimi oświetlenia i pomalowania samych płyt na pasującuy do otoczenia kolor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wleny mineralnej najbardziej boje sie wlasnie tego pylenia. Kazdy material jest w jakims stopniu przepuszczalny, szczegolnie dostepne typowo tkaninowe do obszycia czy na zaslony. Takze nie wiem ...

 

Co do gabek tych z pierwszego linku juz prawie zamowione.

Widzialem na wielu zdjeciach takie same gabki o ktorych pisalem wyzej obszyte tkaninami, stad tez wzial sie pomysl ustawienia tego za zaslonami. Co do ksztaltu gabek profesjonalnych zdaje sobie sprawe, i wiem ze rozne ksztalty sotsuje sie do pozadanego efektu.

 

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fr@ntz : może to i dobre ale nie dla niego, raczej nikt mu nie pozwoli w wynajmowanym mieszkaniu przybijać płyt a i mobilność tego rozwiązania jest dyskusyjna ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz wątek mkakustic, o którym już ci wspominałem, są zdjęcia nowych ustroi - półwalce wieszane na ścianę oraz takie stojące rozpraszacze obok kolumn. Pierwsze działają głównie na średnicę, drugie wpływają na samą stereofonię - wydatnie porawiają czytelność umiejscowenia źródeł pozornych. Co do estetyki oraz czy to można stosować w pokoju i czy żona cię z tym nie wyrzuci za drzwi oceń sam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wątek: akustyka wnętrz - mkorek

 

sorry ale już nie jestem pewien czy to tobie wspominałem, nie widzę swojego porzedniego wpisu chyba, że to było w innnym wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem do Mkorek.

Mkorek napisal, ze moze zaprojektowac indywidualnie do pomieszczenia, niestety moje mieszkanie jest mobilne. Nie wiem czego moge sie spodziewac gdybym musial zmienic mieszkanie. Idelnie zestrojone ustroje to super pomysl, tylko chyba nie beda mialy sensu w innym pomieszczeniu.

 

Ustroje Mkroka wygladaja bardzo ladnie, profesjonalnie, a jak wiemy za tym idzie cena. Chyba nie bedzie mnie na nie stac. Na pewno myslalbym inaczej gdyby to byl moj docelowy pokoj.

Ale ja jestem dopiero studentem i to mobilnym, do wlasnego domu jeszcze mi daaaleko ;-) Jesli sie kiedykolwiek dorobie heh w tych czasach :-)

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

co do mobilności płyt GK to nie widzę problemu - montujesz je w ramach i stawiasz za kolumnami/w rogach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wobec tego najmniej problematyczne były by dobre słuchawki, masz w pełni mobilny "pokój" :) ;)

 

Bardziej poważnie, zanim zaczniesz coś kupować, rozrysuj sobie wszystko i dokładnie policz. Te materiały też coś kosztują, zwłaszcza, że jeśli mają być skuteczne muszą mieć odpowiednie gabaryty. Wełny mineralne są rozmaite, tu istotna jest gęstość.

 

Jeśli jesteś we Wrocławiu lub bliskiej okolicy, dysponuję piramidami z Eurofoam`u - podstawa 10x10cm wysokość ok 17cm, działają silnie rozpraszająco na średnicę, mam też trochę jakiejś pianki na sufit. Odstąpię to za jakąś symboliczną kwotę, ale trzeba sobie po to przyjechać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HYBRYD

Nie bój się pylenia wełny mineralnej-jeśli jej nie dotykasz to nic się nie dzieje,a jeśli nawet to jest to niezauważalne.Zresztą to pylenie nie jest takie straszne,bo wełna jest produkowana albo z piasku kwarcowego(szklana) albo z roztopionego bazaltu(skalna).Ta druga mniej podrażnia skórę przy montażu.Najlepiej kup płyty z wełny mineralnej o grubości 5 cm-tak będzie najtaniej a w razie potrzeby możesz owinąć je jakąś przepuszczalną takaniną jak płótno lub len.

Te walce mają być też z wełny a nie z gąbki.To są gotowe płaty 1.25m szerokie i długie na 6-8 m,zależnie od długości.Sprzedaje się je zrolowane dla zaoszczędzenia miejsca.Są zapakowane w folię i nawet ich nie trzeba ich rozpakowywać.

Polecam wełne o grubości min.5 cm a za kolumnami możesz dać nawet 10(2 płyty razem).Grubość ma wpływ na częstotliwości,które są pochłaniane(im grubsze,tym niższe częstotliwości pochłania).Natomiast te piramidki mają wpływ na rozpraszanie,ale w przypadku Twojego pokoju,który jest dość zagracony ;-) i tak ono wystąpi,więc tak się nie przejmuj tymi piramidkami na panelach.

Spróbuj tego co ja proponuję-powinno się zamknąć w 150-200 zł i oceń rezultaty-na pewno będziesz zdumiony.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam wszystkim dziekuje, dzieki Wam uniknalem juz na wstepie kilku bledow, a co za tym idzie bezsensownych kosztow.

 

Wiec bedzie welna mineralna niedlugo przejade sie do Castoramy. Tylko jak to sensowanie obszyc :-) zeby bylo ladnie i schludnie. Obszywal to to kiedys?

 

PMD jesli bedziesz mial czas pogadajmy na GG (moje 2669140)

 

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HYBRYD

>Wiec bedzie welna mineralna niedlugo przejade sie do Castoramy. Tylko jak to sensowanie obszyc :-)

>zeby bylo ladnie i schludnie. Obszywal to to kiedys?

 

No ja zatrudniłem mame do tego :)) Ale ta poszewka niewiele daje, a materiał na nia jest droższy od samej wełny. Lepiej kupić grubą folię służącą do przykrywania mebli w czasie malowania i umieścić w niej panel z wełny. Robi sie to bez najmniejszych problemów przy pomocy taśmy klejącej. Po prostu wycinasz kawałek folii - ponad dwa razy wiekszy nić panel - i robisz coś w stylu "zgrzewki" (tak jak parówki/ser sa pakowane w sklepach). Potem ten wystający fragment folii zawija się jeszcze raz i znowu przylepia taśmą klejacą. Całoś wygląda tak solidnie że chyba można by to umieścić w rurach wentylacyjnych i by nic nie pyliło ! :)) A zamiast poszewki daj kawałek materiału który z tyłu paneli bedzie ściągnięty kilkoma gumkami...

 

Ale takie panele to jednak lipa. Gdybym teraz urządzał swój pokój to chyba kupił bym te grube walce z wełny mineralnej. Potem wsadził bym je w worek z folii a następnie w drugi odpowiedni worek z ładnego materiału. Umieścił bym dwa takie w każdym rogu - jeden na dole, poten jakis pojemnik jako dystans, i znowu walec wełny przy suficie. Myślę że to było by duzo lepsze niż to co teraz mam.

 

No i pamiętaj żeby "załatwić" punkty pierwszych odbić, na ścianach bocznych oraz za plecami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą tez kiedys założyłem wątek o tej tematyce :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abtman, 8 Mar 2006, 12:12

>moze niektorzy mieli klopot ze zrozumieniem tekstu - spiesze w wyjasnieniem.

>sa kable, ktore eksponuja pewien zakres czestotliwosci....sa tez takie, ktore potrafia pewne

>czestotliwosci (zwlaszcza te odpowiedzialne za poglos), zwyczajnie ukryc.

>hyba nikt z Was nie uwaza, ze poglos jest obecny w calym pasmie....he?

 

abtman twierdzisz że kable działaja dokładnie tak samo jak korektor ? To powiedz mi dlaczego działanie korektora da się uchwycić za pomocą przyrządów pomiarowych a działanie kabla nie ? ;))

Muszę powiedziec że jesteś abtman dowodem na to że kablarstwo to oszustwo....

 

Muszę zajrzeć na strone tego faceta od zakładu z velumem. Może sie coś ruszyło wreszcie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JFSebastian dzieki za lin do Twojego watku poczytam sobie w wolnej chwili, jest tam kilka ceikawych pomyslow. Szczegolnie to mi sie podoba :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dostalem juz gabki, na razie przykelilem do sciany za pomoc tasmy klejacej na probe.

Niestety nie bede mogl miec rozmieszczonych caly czas tych mat w miejscu pierwszych odbic, nie wszystkim to sie podoba ;-). Wymyslilem sobie ze bede je zwijal w walce i stawial za kolumnami, i na ewentualne dluzsze odsluchy zawieszal na scianie. I wlasnie pytanie czy lepiej zawijac je od strony gladkiej, czy tak jak na zdjeciu od strony kolcow?

 

Czy w miejscu pierwszych odbic zamiast rozlozonej maty na scianie moze byc taki wlasnie walec? Jaka srednice walca najlepiej formowac?

 

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele ciekawych rzeczy zostalo tutaj napisane...co i jak robic ale nie do konca zostalo napisane po co :)

Walce...sluza rozpraszaniu a raczej likwidowaniu strzalek fal stojacych niskich czestotliwosci.

I teraz najwazniejsze jezeli welne mineralna owiniemy folia to taki walec glownie bedzie dzialam w sposob opisany powyzej ale jezeli bedzie owiniety tkanina bedzie dodatkowo pochlaniach czestotliowsci wyzsze a wiec te ktore stanowia o poglosie.

IMHO skora Autor slysze ze glownie poglos jest winowajaca zlej akustyki nalezy poznosic do pokoju jak najwiecej kwiatow bibelotow itp.

Jakis czas temu spotkala mnie dziwna przygoda. Wykafelkowanie lazienki spowodowalo znaczny poglos. Ale wystarczylo powiesic doslownie dwa reczniki i postawic kosmetyki odrazu bylo o wiele lepiej.

Podsumowujac najprosciej z poglosem walczy sie kwiatami, pluszakami, ksiazkami i ogolnie zagraconym pokojem.

IMHO wystacza kilimy obrazy na plotnie, kwiaty z drobnymi listkami wieszane na scianach-wlasnie w mijscach pierwszych odbic itp.

 

Zrob proste doswiadczenie i porozrzucaj troche ubran, wnies krzesla, postaw je w miejscu pierwszych odbic i poloz na nich koc , zawies kurtke itp.

 

Moim zdaniem nausznie :) przekonasz sie ze naprawde malym kosztem i glowa mozna zrobic pokoj funkcjonalny i poprawny akustycznie

 

Powodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamo_0, 19 Mar 2006, 14:47

>Walce...sluza rozpraszaniu a raczej likwidowaniu strzalek fal stojacych niskich czestotliwosci.

>I teraz najwazniejsze jezeli welne mineralna owiniemy folia to taki walec glownie bedzie dzialam w

>sposob opisany powyzej ale jezeli bedzie owiniety tkanina bedzie dodatkowo pochlaniach

>czestotliowsci wyzsze a wiec te ktore stanowia o poglosie.

 

Bez przesady. Robiłem sobie testy na wyciszanie szumu kompa przez płyty owinięte w folie oraz materiał i nie było zadnej różnicy. Taka folia jest chyba zbyt cienka i delikatna żeby odbijała jakiegolwiek fale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HYBRYD, 19 Mar 2006, 12:40

>Dostalem juz gabki, na razie przykelilem do sciany za pomoc tasmy klejacej na probe.

> Niestety nie bede mogl miec rozmieszczonych caly czas tych mat w miejscu pierwszych odbic, nie

>wszystkim to sie podoba ;-). Wymyslilem sobie ze bede je zwijal w walce i stawial za kolumnami, i na

>ewentualne dluzsze odsluchy zawieszal na scianie. I wlasnie pytanie czy lepiej zawijac je od strony

>gladkiej, czy tak jak na zdjeciu od strony kolcow?

 

Kolce dodatkowo rozbijają falę i sprawiają że to co sie nie wytłumi odbije sie pod innym kątem.

 

>Czy w miejscu pierwszych odbic zamiast rozlozonej maty na scianie moze byc taki wlasnie walec? Jaka

>srednice walca najlepiej formowac?

 

Ta Twoja gąbka wyglada na troche cienką, więc może nawet lepiej że zwiniesz ją w walec.

 

Może kupisz sobie jakąś płytę z drewna i przykleisz na nią kawałek tej gąbki (alo dwa żeby było grubiej) tak na wysokości głośników w kolumnie. Było by Ci łatwiej przekładać takie ustroje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JFSebastian

>Kolce dodatkowo rozbijają falę i sprawiają że to co sie nie wytłumi odbije sie pod innym kątem.

 

Tylko wlasnie pytanie czy to co sie ugnie pod innym katem to bedzie to "dobre" czy raczej ten fekt bedzie "zly"

 

Rzeczywiscie gabka jest cienka bo ma caledwie 2 cm, szkoda bo facet mial mi wyslac 2 razy grubsza, ale to juz inna sprawa. Swoja droga jesli te kolce na walcach sa dobre (sa czy nie?;-) to moge jakies inne walce np z innej zwyklej gabki tym owinac, problem tkaniny zniknie, te kolce nie wygladaja tak zle.

 

No i wlasnie pytanie czy te walce z kolcami przy pierwszych odbiciach beda dobre?. No i jak daleko je umiescic ? Teraz umiescilem 30 cm od krawedzi kolumny (glebiej nie moge jest sciana) chyba ze przesune je dalej od kolumn wzdlug sciany no ale to juz chyba nie bedzie to pierwsze odbicie.

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz HYBRYD obawiam sie że taka gąbka wogóle nie bedzie działała na bas - i to nawet ten wyższy, a co najwyżej skutecznie zmiejszy pogłos jesli będziesz miał duzo tego na ścianach. Kolce na pewno pomagają i sa "dobre"

Myślę że w miejscu pierwszych odbić lepiej daj coś innego (może wełne STROPROCK 100x50x5 cm) a tą gabkę użyć do zmiejszenia pogłosu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--> HYBRYD

Trochę przekombinowujesz. Przykro mi to mówić, ale ta gąbka nic nie da - ani nie stłumi, ani nie rozproszy. Materiał tłumiący jeżeli ma działać musi mieć po pierwsze sporą masa własną, a po drugie musi być odpowiednio ustawiony względem ścian znajdujących sie za nim. Jeżeli już ją kupiłeś zwiń możliwie ciasno w wałek i ustaw w narożnkach za kolumnami. I naprawdę zrób 2 rzeczy (chociaż spróbuj i napisz o efektach) - zawieś gruby pomarszczony materiał jako zasłonę i ustaw coś na ścianach w miejscu pierwszych odbić, albo rozpraszajacego - panele akustyczne (piramidki), wałki po wykładzinach, regał z ksiażakimi, figurę gipsową, cokolwiek, albo pochłaniającego - wełna Stroprock będzie idealna (najlepiej tak z 5 cm od tylnej ściany).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tę gąbke na bocznych ścianach dzwiek sie uspokoił wysokie sa łagodniejsze średnica bardziej czytelna , wiecej słychać w nagraniach gorsza jest scena nie jest już tak szeroka ale najgorsze że bas mi sie nie podoba wczesniej miał dynamike , impuls natarcie , teaz mniej dudni ale nie ma pałeru jest miękki i mimo że jest szyki to perkusja straciła jak dla mnie naturalność jest tak jakby perkusista owinoł sobie pałeczki jakimiś szmatkami ogólnie zamiast grać na garach to jakies pitu pitu jest a nie perkusja . Podsumowując mimo iz wcześniej bez gabki dzwięk miał swoje minusy to sama muzyka była bardziej wciągająca i żywa teraz dzwiek jest spokojny i nijaki na pewno nie brzmi jak naturalny . Dlatego w sobote ostatnie testy z zawieszeniem w innym miejscu a jak dalej zamiast polepszać muzyke bedą ją ograniczać gąbki zdejmuję . Bo po ich zawieszeniu zamiast częściej i chęteniej słuchać muzyki to teraz się meczę jej słuchając mam wrażenie jakbym miał ferrari i jechał po drodze na której jest korek i ograniczenie do 20 km/h .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.