Skocz do zawartości
IGNORED

A. Academy i Delta Studio w Szczecinie


Audio Academy

Rekomendowane odpowiedzi

W dniach 17-18 marca w Szczecinie przy Al. Wojska Polskiego 31 w sklepie "DAT" odbędzie się spotkanie, na którym zaprezentujemy kolumny głośnikowe Audio Academy i wzmacniacze lampowe Delta Studio.

Jeżeli chodzi o kolumny to będą to: Enceladusy (14000zł), Helene (5800zł) i Hyperiony (2900zł).

Z braku miejsca w samochodzie Tethysy zostaną w Łodzi.

Delta Studio zaprezentuje wzmacniacze KT 88 (12900zł) i monobloczki 6S33S (na które nie ma jeszcze ustalonej ceny).

W piątek prezentacja potrwa od 11-stej do 19-stej , w sobotę od 11-stej do 15-stej.

 

Zapraszamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie ze w szczecinie - szkoda tylko ze w normalnych godzinach otwarcia sklepu, ja niestety tez pracuje w tych godzinach wiec nie bede mial okazji skorzystac, czy istnieje szansa ze sobotni pokaz sie przedluzy powiedzmy do godz 16-tej lub nawet 17-tej?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xniwax, 16 Mar 2006, 19:46

 

>systex

>NOS DAC-a sam składasz czy ktoś go Tobie robi

 

hehe wielkie slowa "sam skladasz", na razie zakupilem plytke od Veterana, a poniewaz pojawily sie na horyzoncie klony MIte wiec NOS jeszcze poczeka.

Skladal oczywiscie bede sam, a elementy (poza plytka i trafem) bede zamawial kpl od Petera Daniela.

J

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AudioAcademy, a nie da sie troszke "przedluzyc" prezentacji, np juz po zamknieciu sklepu wieczorek przy "lampce wina" w kameralnym gronie ?? :-)) pewnie znalazlo by sie kilku osobnikow chetnych poza mna na takie wieczorne sluchanie :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xniwax, 17 Mar 2006, 10:16

 

>systex

>Dzięki, napisz jak będzie gotowy.

 

do wakacji sobie czas dalem, :-) wiec jak juz ruszy to na pewno zapomne napisac :-), ale jak by co to zawsze mozesz na priva do mnie

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sobie posluchalem... Niestety kiepski pokoj odsluchowy. Jutro napisze o sprzecie mam nadzieje ze AA zostana podlaczone pod jakies spawareczki :) bo te lampki to....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia:

 

Najlepiej wypadł - Audionet Art 2 + DAC (prototyp ? czyj?) + prototyp monobloków Delty Studio + JmLab Electra 926

Dynamiczne , świeże, przestrzenne, dosyć nasycone i muzykalne brzmienie. ŁADNIE !

 

Połączenie integry Delty Studio z wolnostojacymi AA - brzmiało bardzo średnio (jedyne co mi się spodobało to spora przestrzeń), natomiast połączenie z monitorami HELENE wypadło bardzo dobrze pod względem brzmienia i przestrzeni.

 

Tak czy inaczej wolę brzmienie Focala i tyle. Monobloczki DS są OK.

 

Było bardzo sympatycznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja teraz tez cos napisze...

Ogolnie zadna rewelacja, nic mnie na kolana nie powaliło a powinno bo grał sprzet za 40tys... z AA podobaly mnie sie Helenki wszystko mialy na miejscu, podlogowki na Vifkach Tc ladnie brzmiały ale zero detali, natomiast topowe podlogowki niestety brak niskich rejestrow reszta ok. Lampki to porazka, jedynie monobloczki zagraly na akceptowalym poziomie. Najfajniej ze wszystkiego zagraly jmlaby z monobloczkami ale duzo ponizej moich oczekiwan nie radziły sobie z basem. Niestety nie uslyszalem niczego co mogloby nasladowac perkusję. Pomieszczenie potrzebuje lepszej adaptacji oraz dobrej spawareczki gdyz lampki sobie w takiej kubaturze nie radziły...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwe300

 

to jednak znalazła sie jakaś płytka z solówką na perkusji ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie dojechałem do łodzi :)

Było bardzo fajnie i sympatycznie. Pozdrowienia dla Zbyszka i szczególne pozdrowienia dla Andrzeja z którym mozna pogadać o wszystkim i przerobic audiofilską kurtuazję w żarty o koniach i dzwonkach :)

DAT to kolejne dobre miejsce do takich spotkań po DELTA STUDIO we Wrocławiu u Witka, gdzie juz sie zadomowiłem i czuje sie tam doskonale. Na pewno przyjedziemy jeszcze do Szczecina na jakies demonstracje....pokojowe :)

 

Jeżeli chodzi o dźwiek to zgadzam sie z przedmówcami, że najlepiej nie było i nie każde kolumny dobrze zagrały.

Zaskoczyły mnie Heleny, że sobie poradziły w takim pomieszczeniu i Enceladusy, że miały za mało basu. O Hyperiony byłem spokojny.

Najlepiej zagrały oczywiście Electry, ale i tutaj brakowało troche potęgi. Jednak kolumna trzydrożna jest wynalazkiem specyficznym i wymaga osobnego podejścia i przede wszystkim adaptacji pomieszczenia.

 

Ja tam ogólnie jestem zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale Pan to ujął... brakowało potęgi, kolumna 3drozna na dwoch wooferach powinna pokazac jak to ma grac, niestety nie udalo sie. Enceladusy sa bardzo detaliczne tylko ten bas. Prawde mowiac nie ma idealnych uniwersalnych kolumn, wszystko zalezy od pomieszczenia w jednym gra tak w drugim inaczej. Dobrym przykladem bylo przy osluchu Helenek jak z Systexem mowimy ze dudni... wystarczylo odstawic Enceladusy na bok i bylo idealnie. druga sprawa jak sluchalem Hyperionow majac z prawej strony wejscie, bylo to bardzo meczace gdyz do prawego ucha nie trafialy zadne odbicia i efekt taki jakbym mial je zatkane, natomiast dzisiaj ladnie sie wybronily przy dobrym ustawieniu, za te cene swietny produkt. Niestety solowki na perkusji sie nie doczekalem. Ogolnie było milo tylko brakowalo dwoch rzeczy potęgi i dynamiki dzwieku, lecz obaraczam winą duzy pokoj oraz słabiutkie lampeczki, mnie one nie pasowały dzwiek podobny do ZEN-a czysty, klarowny bez wczesniej wspomnianej potegi i dynamiki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy mają w sobie moc. Pamietam przecież jak grały z nimi Enceladusy, ale tam był pokój coś koło 25m.

Poza tym juz z kimś rozmawiałem na temat rozchodzenia sie dźwięku z kolumn dwudrożnych i trzydroznych.

W tych pierwszych bas podciągnięty jest pod ten sam głosnik, który przetwarza środek i tam faza kręci sie zupełnie inaczej niż w kolumnie gdzie bas pozostawiony jest w jednym głosniku.

Pamietam jak grały na Audio Show wielkie Caldery za 80 000.....sam srodek i góra, ale wstawcie je do odpowiedniego pokoju a rozwalą sciany.

Obok stały chyba jakies Tempo czy cos w podobie. Tam było soczyście i mięsiście, mimo, że tez była to kolumna trzydrożna. To już jest kwestia filtrowania i nachyleń zboczy. 6 dB na oktawę zagra byc może w większości pomieszczeń a 12 czy 18 juz nie wszędzie. No ale nie dyskutujmy o sprawach technicznych, bo robi sie późno i ja ide spać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

harman

bez przesady, było fajnie, zawsze jest to jakieś doświadczenie.

Zresztą takie spotkania u Zbyszka to chyba jedyna okazja w większym gronie posłuchać i wymienić swoje opinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.