Jump to content
Toma666

Tool - 10000 Days i wrażenia

Recommended Posts

Mnie na "Eat the elephant" zaskoczyło to, ile głosów ma Keenan...

Tool'a i APC znam od kilkunastu lat (niech żyje internat), spodobali się bardzo. Nigdy się nie skupiałem na słowach, wokal był dla mnie po prostu kolejną linią melodyczną. I doceniałem głos Kennan'a, choć nie do końca łapałem o co chodzi z tymi zachwytami. Aż posłuchałem "EtE"... Maynard pokazał tu tak niesamowitą delikatność i koloryt, że mnie wcięło. Wiedziałem, że potrafi "krzyknąć", ale nie podejrzewałem go o to, że drugi koniec skali też sięga w niesamowite rejony.

Zdecydowanie polecam album :)

Ta płyta to jakaś katastrofa :( Jedno co o niej można powiedzieć to to, że okładka pasuje do zawartości.

No i nie wiem co się stało Maynardowi ale zaczął brzmieć jak Brian Molko na ostatniej płycie Placebo...

0 + 2 = 1

A jest tak, ze muzycy sie intelektualnie i arystycznie rozwijają, często znacznie szybciej niz spora częsc odbiorców ;)

Plyta mnie zadziwila poczatkowo bo oczekiwalem ... wzesniejszego APC. A tu zapodali ambient, post rock ... troche APC z domieszką Depeche Mode ;)

A mógłbyś mi poprawić humor i dać jakieś przykłady gdzie oni to tam "zapodali"?

Zawsze chciałem się dowiedzieć, co zatwardziały metal uważa za post-rock czy ambient :)

Idą za ciosem... ;)

https://www.youtube.com/watch?v=H9dQf0gc5Z8

Edited by kocurro

𝖲𝗈𝖾𝗄𝗋𝗂𝗌, 𝖧𝖾𝗀𝖾𝗅 𝖧𝟤𝟢𝟢 𝖠𝗇𝗇𝗂𝗏𝖾𝗋𝗌𝖺𝗋𝗒 𝖤𝖽𝗂𝗍𝗂𝗈𝗇, 𝖷𝖺𝗏𝗂𝖺𝗇 𝖦𝗂𝗎𝗅𝗂𝖾𝗍𝗍𝖺

Słyszę "lepiej" ;)

Spora różnica w odsłuchu, pomiędzy 440Hz, a 432Hz i dlatego daje się słuchać.

Etapowanie wysokimi tonami nie należy do przyjemności i mogę jedynie podejrzewać, że zarówno japoński sprzęt, jak i ich realizacje płytowe są głównie przeznaczone na tamten rynek, lub dla osób z wadami słuchu.

Słyszę "lepiej" ;)

Spora różnica w odsłuchu, pomiędzy 440Hz, a 432Hz i dlatego daje się słuchać.

Etapowanie wysokimi tonami nie należy do przyjemności i mogę jedynie podejrzewać, że zarówno japoński sprzęt, jak i ich realizacje płytowe są głównie przeznaczone na tamten rynek, lub dla osób z wadami słuchu.

Czyli mniej jest góry...?

Co do japońskich realizacji...są do klitek wypełnionych mega głośnikami to i góry potrzeba dużo co by cokolwiek było słychać oprócz basu ;-)))

Znalazłem program do konwersji więc biorę się za metal... :-)

https://www.tajemnice-swiata.pl/432-hz-zakazany-stroj-w-muzyce/

Czyli mniej jest góry...?

Góry nie jest mniej, tylko jest ona mniej "szklana". Odtwarzany materiał jest bardziej analogowy niż cyfrowy.

Można samemu porównać, jak strojenie 432Hz różni się od 440Hz i wcale nie trzeba mieć "złotych uszu".

no właśnie...spróbuje na czymś łagodniejszym...

Na AC/DC ciężko to usłyszeć...u mnie...

Współczuję, jeśli nie słyszysz różnicy pomiędzy utworem strojonym w 432Hz i tym samym w 440Hz

Edited by kocurro
  • Like 1

Współczuję, jeśli nie słyszysz różnicy pomiędzy utworem strojonym w 432Hz i tym samym w 440Hz

Masz tą muzykę w 432 na płycie, wydanej oficjalnie? Przez zespół?

Jak to zrobiono? Zespół zebrał się, inaczej nastroił instrumenty i nagrał jeszcze raz?

Porównujesz dźwięki z YT z płytą?

Jak się wie - od razu słychać, prawda?

Ciekawe czy nawet gdyby były dwie oficjalnie tak nagrane płyty - od razu wiedziałbyś którą ktoś inny bez Twojej wiedzy, włożył do odtwarzacza?

Mam płytę Możdżera z Holland Baroque, oficjalnie nagraną w stroju 432, (typowego, klasycznego baroku nie słucham), słuchając jej nie odczuwam zupełnie nic, z tych "tajemnych spraw i odczuć", poza odczuciami jakie zwykle daje mi dobra Muzyka, tak po prostu.

Edited by iro III

Masz tą muzykę w 432 na płycie, wydanej oficjalnie? Przez zespół?Jak to zrobiono? Zespół zebrał się, inaczej nastroił instrumenty i nagrał jeszcze raz?

Tak się składa, że akurat jest pewien artysta dostępny oficjalnie, który nagrał swoją muzykę w stroju 432Hz i choć prawdopodobnie wyśmiejesz jego stanowisko w tej sprawie to nie da się ukryć, że owo zagadnienie jest bardzo ciekawe i bardzo kontrowersyjne.

https://tidal.com/album/71353741

W każdym miejscu instrument akustyczny brzmi inaczej – w szczególności pianino i fortepian. Z pewnością inaczej zabrzmiałoby pianino w garażu, salonie, czy w studiu. Ponieważ dźwięk najlepiej współpracuje z drewnem dając ciepłe; pełne brzmienie, instrument przeniesiono do drewnianej Kaplicy z XVII wieku. Otrzymane brzmienie miało być wyjątkowe i niepowtarzalne. Nagrane kompozycje są jedyne w swoim rodzaju - nie tylko ze względu na dźwięki, ale również na barwę tych dźwięków. Ustawiono aż 7 mikrofonów dookoła instrumentu, a jeden, eksperymentalnie – znajdował się na kościelnym chórze obok organów pod sufitem po to, aby zebrać jak najwięcej rzeczywistego pogłosu. Zadbano o jak najbardziej naturalny dźwięk, aby pokazać piękno nieprzetworzonego nagrania.

Ciekawe czy nawet gdyby były dwie oficjalnie tak nagrane płyty - od razu wiedziałbyś którą ktoś inny bez Twojej wiedzy, włożył do odtwarzacza?

To akurat jest mało istotne i nie chodzi o ślepe testy itd. itp. Muzyka jest pięknym nośnikiem emocji i uczuć, jednak potrafi być też kiczowata i płytka o czym przekonuje nas komercja. Potrafi być wulgarna, agresywna, wyuzdana, obrzydliwa, czy amoralna lub chamska. Nie mam zamiaru wdawać się w dyskusje, bo ani ja Ciebie nie przekonam, ani Ty mnie.. Mój system przekonań predestynuje pewne standardy według, których powstał świat i człowiek, które to zostały skażone i zaburzone w celu zakwestionowania Najwyższego autorytetu. Owoce tego zaburzenia obserwujemy we wszystkich dziedzinach naszego życia. Na tym świecie ludzie zawsze chcieli i chcą niekoniecznie dobra innych.. Przemysł rozrywkowy jest istotnym nośnikiem określonych treści wywołując określone stany dla określonego programu. Zagadnienie stroju 432Hz jest jeszcze bardziej intrygujące i ciekawe, gdy przywołamy wszechobecną tendencje Loudness War...

Mam płytę Możdżera z Holland Baroque, oficjalnie nagraną w stroju 432, (typowego, klasycznego baroku nie słucham), słuchając jej nie odczuwam zupełnie nic, z tych "tajemnych spraw i odczuć", poza odczuciami jakie zwykle daje mi dobra Muzyka, tak po prostu.

Nie jest moim celem kogokolwiek przekonywać, czy ustawiać.. Każdy sam musi poświęci czas na reaserch i osobiście ocenić sytuacje, choć to bez znaczenia ze względu na wpływy, jednak warto mieć świadomość istnienia pewnych środowisk w których człowiek jest tylko narzędziem dla wykonania pewnej agendy.

ps. nie generalizując, ale pisząc tego posta zdałem sobie sprawę z ogromu problemu jakim jest "męcząca góra" ;)

Edited by kocurro

Szanowny Kolega chyba nie dostrzega, że powyższy link jest przedrukiem z;

https://dzwiecznebzdury.wordpress.com/2018/08/13/432-hz-prawdziwa-historia/

A bloger (dzwiencznebzdrury) swym artykułem świadomie, lub nie, sam "strzela sobie w ucho". Bo skoro takie tuzy muzyki jak;

Mozart, Händel i Verdi, usilnie zabiegali o ujednolicenie strojenia na 432Hz, optowali za takim strojem instrumentarium, to chyba nie bez powodu.

Wspomniany Leszk Możdzer również ma zestrojony fortepian na 432Hz, a w linku bardzo ciekawy z Nim wywiad;

http://teatralny.pl/rozmowy/kaszel-to-dobry-znak,2181.html

Ja przepraszam autora tematu za wprowadzenie całego zamieszania związanego ze strojeniem instrumentów i w rezultacie odtwarzaną muzyką, ale skoro "dotyka to" również i Tool'a to czemu nie wspomnieć o tej jakże ważnej sprawie.

• Like 2

Jak to zrobiono? Zespół zebrał się, inaczej nastroił instrumenty i nagrał jeszcze raz?

Ponawiam pytanie, bo nikt go nie podniósł. (chodzi o Tool 10000 days)

Szanowny Kolega chyba nie dostrzega, że powyższy link jest przedrukiem z;

https://dzwiecznebzdury.wordpress.com/2018/08/13/432-hz-prawdziwa-historia/

A bloger (dzwiencznebzdrury) swym artykułem świadomie, lub nie, sam "strzela sobie w ucho". Bo skoro takie tuzy muzyki jak;

Dostrzega, dostrzega. Nie chodziło mi o artykuł. Szukałem tylko linka do Reduktora szumu o treść zawartą w tym filmie mi chodziło.

ps. nie generalizując, ale pisząc tego posta zdałem sobie sprawę z ogromu problemu jakim jest "męcząca góra" ;)

Może czas już poszukać innych kolumn? :)

Od lat polecam górę na dobrej wstędze.

Edited by iro III

Może czas już poszukać innych kolumn? :)

Jestem bardzo zadowolony z mojej kopułki i "męcząca góra" w moim przypadku wywołana jest zazwyczaj przez kiepskie realizacje :)

Edited by kocurro
  • Like 1

11 czerwca 2019 w Krakowie na Impact Festival zagra TOOL.

Bilety od jutra w przedsprzedaży i od piątku w ogólnej sprzedaży.

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Może w końcu się doczekamy nowej płyty 🙂

A94CDEF1-9F0D-4EF8-847C-9EA07D1486AD.jpeg

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Gdyby ktoś miał jeden bilet za dużo to chętnie przygarnę 🙂

"Few are those who can see with their own eyes and hear with their own hearts." A.Einstein

Mam taką cichą nadzieję,że przed koncertem będzie dało się kupić.

Może w końcu się doczekamy nowej płyty
A94CDEF1-9F0D-4EF8-847C-9EA07D1486AD.thumb.jpeg.88c1dbce268d80f7f8db0e1171f13406.jpeg
4f6c01b658ab6a7b6b66db7745b94b43.jpg

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

We stand in the Atlantic
We become panoramic