Skocz do zawartości
IGNORED

Castle Acoustics Club :)


crategus

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie pierwsza partia grała bardzo dobrze pomyśleli że są za tanie więc pogorszyli jakość dźwięku zmienili cewkę głośnika poprawili zwrotnice jest całkiem inny dźwięk wracając do wzorków na plastiku jak komuś nie pasuje koszt głośnika wysokotonowego 220zł są dostępne u dystrybutora Nautilus można zamówić

Edytowane przez Damian Damian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nautilusowi udalo sie wygrzebac z magazynow stare ck2 (gdy od nich bralem mieli ostatnie sztuki -kolor tylko czarny) bylbym przeszczesliwy. Wierzcie lub nie ale te obecnie dostepne w salonach ck2 to totalne zero brzmieniowo przy tych z pierwszych partii. A tu jeszcze wychodzi skad sie wziely te zmiany. Ehh, a jak mowilem pracownikom nautilisa, ze to "cos" nowe nie gra jak stare, zaje...ste ck2 to zaden nawet nie wspomnial o zmianach jakie chinole wprowadzili a ktorych pisze @Damian Damian. Kolego Pedros to chyba nie bylo poprawianie a "potanianie" tyle, ze efekt okazal sie okrutny dla ck, wielka, wielka szkoda.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza seria knight 2 miała inną rezystancje głośników średnio niskotonowych w nowszych poprawili teź zwrotnice.Wyprzedaźe były kolumny miały krzywo wycięte otwory na głośniki i otwory bas reflex luzy między głośnikiem a obudową było widać gołe drewno

Jakie źródło tej informacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chiński dystrybutor pisał źe ma informacje z fabryki ja słuchałem castle knight 2 kolumny grają głównie wysokimi i śrenimi tonami basu jest mało te były z 2015 roku produkcja.

Edytowane przez Damian Damian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jakie są wasze doświadczenia z ustawieniem kolumn Castle z głośnikiem promieniującym do góry?

Ogólne zalecenia dotyczące ustawienia sugerują by kolumny były odsunięte od tylnej ściany, ale w jakim stopniu Waszym zdaniem znajduje to zastosowanie w tym przypadku?

Moim zdaniem, moje Castle Harlech S1 najlepiej brzmią podsunięte niemal pod samą ścianę- też macie takie obserwacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, czas na zmiany - sprzedam swoje Harlech S1. Kolumny jak na swój wiek w bardzo dobrym stanie, przetworniki w idealnym, nie popękane, nie powgniatane. link:

http://allegro.pl/castle-harlech-s1-i7017673053.html

Zachęcam! btw, do kompletu polecam NAD S300 :) Castle pod prądem NADa brzmią kapitalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Castle Knight 2 od około roku. Kupione nowe, za 1350 zł, oznaczenie CH002202BCF0004 i naklejka made in China. Trochę mnie zmartwiliście tymi wpisami o pogorszeniu jakości dźwięku względem wcześniejszych wydań. Dla mnie od początku grały dobrze, ale prawda jest taka, że miałem porównanie tylko do bardzo tanich kolumn. Czy warto się ich teraz pozbyć i kupić coś z innej stajni, np. Dynaudio? Lubię ciepło grające kolumny, ale ponieważ zdarza mi się słuchać cięższych brzmień, to chciałbym też aby były dość dynamiczne. I mógłbym za to dać 2-3 kzł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Castle Knight 2 od około roku. Kupione nowe, za 1350 zł, oznaczenie CH002202BCF0004 i naklejka made in China. Trochę mnie zmartwiliście tymi wpisami o pogorszeniu jakości dźwięku względem wcześniejszych wydań. Dla mnie od początku grały dobrze, ale prawda jest taka, że miałem porównanie tylko do bardzo tanich kolumn. Czy warto się ich teraz pozbyć i kupić coś z innej stajni, np. Dynaudio? Lubię ciepło grające kolumny, ale ponieważ zdarza mi się słuchać cięższych brzmień, to chciałbym też aby były dość dynamiczne. I mógłbym za to dać 2-3 kzł.

Jeżeli uważasz, że grają dobrze to dlaczego chcesz się ich pozbyć? Tylko dlatego że ktoś gdzieś, w innej konfiguracji uznał że mu się dźwięk nie podobał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich klubowiczów.

Wstąpiłem w szeregi miłośników Castle po zakupie Night 5, i nie zawiodłem się. Wykonanie piękne, choć nie pozbawione wad - na szczęście nie wpływających na jakość dźwięku. Pierwsze co mi się rzuciło w oczy, to przebarwienia amortyzatorów głośników, jak je zobaczyłem - ciarki mnie przeszyły - nie wyglądało to najlepiej <a href= ale poradziłem sobie z tym bez większych problemów. Zastanawia mnie tylko tłusta plama pod sopranem <a href= zapewne spryskują czymś sopran, żeby nie wychodziły wykwity, takie jak na gumach głośników basowych - tak sądzę.

Najbardziej jednak zdenerwował mnie niedbale wykonany jeden z głośników średnio-nisko tonowych, podczas wklejania kopułki dotknęli klejem matowej membrany głośnika, oczywiście klej został starty ale wytarte miejsce jest widoczne, a co więcej - zauważyłem przypadkiem podczas czyszczenia z przebarwień gumę - w innym przypadku pewnie nawet bym nie dostrzegł - że ten sam głośnik w miejscu klejenia membrany do podstawy głośnika ma pod gumą sporo grudek i nierówności jakby kleju, pofałdowania po przeciągnięciu palcem są mocno wyczuwalne i przez chwilkę mocno widoczne a po krótkim czasie wracają do stanu pierwotnego, co nawet słuchać jak w tych miejscach guma odkleja się unosi i wyrównuje do stanu pierwotnego. Muszę się jeszcze temu raz dokładniej przyjrzeć, ale to również raczej nie wpływa na jakość dźwięku.

No cóż dość biadolenia :)

Poza tym kolumny prezentują się przepięknie w każdym calu :) <a href=<a href=

Jeśli chodzi o brzmienie - jest równie zniewalające jak ich wygląd :) choć wiem że wygląd to rzecz gustu.

Najbardziej się obawiałem braku basu, o którym piszą niektórzy forumowicze, ale widocznie to też zależy od pozostałych części składowych zestawu, ponieważ mnie - tu również spotkało miłe zaskoczenie - bas jest - ba jest go na prawdę dużo, a co najciekawsze, i tu znów mi się mordka wyszczerzyła, schodzi zaskakująco nisko, teraz dopiero wiem, że dobrze zrobiłem sprzedając 700 watowy subwoofer :) bo teraz jest zupełnie niepotrzebny.

 

Teraz potrzebuję kabli - mam pięknie jasno grający, wyrównany tonalnie wzmacniacz Onkyo Integra A-8850, CD Pioneer PD-S707, kolumny są lekko ocieplone, analogowe, więc jakie okablowanie byście zaproponowali ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to nowe kolumny. Właśnie się zastanawiam czy reklamować, czy to podlega reklamacji. Ten feler - nierówności i klej na membranie - tyczy jednego głośnika no i nie wpływa to na jakość dźwięku, więc nie mam pewności czy są podstawy do reklamacji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał już ktoś z obecnych tu taką przygodę z Castle ??

Bo widzę że kolega damian damian też ma plamę przy sopranie więc to chyba norma, ale co z resztą bubli ?

Jaka norma?! Moim zdaniem są to rzeczy niedopuszczalne w nowych kolumnach! Jakiś czas temu pewna firma sprzedawała swoje kolumny ze sporym upustem. Nie zauważyłem w pierwszej chwili żadnych wad więc zapytałem sprzedawcę skąd cena. Odpowiedział, że powodem jest nieco za duży frez pod głośniki. Po dokładniejszym przyjrzeniu się rzeczywiście zobaczyłem niewielką szczelinę pomiędzy głośnikiem a obudową. Wracając do zdjęć powyżej - te wady są zdecydowanie bardziej widoczne i nawet chwili bym się nie zastanawiał nad reklamowaniem tych kolumn!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka norma?! Moim zdaniem są to rzeczy niedopuszczalne w nowych kolumnach! Jakiś czas temu pewna firma sprzedawała swoje kolumny ze sporym upustem. Nie zauważyłem w pierwszej chwili żadnych wad więc zapytałem sprzedawcę skąd cena. Odpowiedział, że powodem jest nieco za duży frez pod głośniki. Po dokładniejszym przyjrzeniu się rzeczywiście zobaczyłem niewielką szczelinę pomiędzy głośnikiem a obudową. Wracając do zdjęć powyżej - te wady są zdecydowanie bardziej widoczne i nawet chwili bym się nie zastanawiał nad reklamowaniem tych kolumn!

 

Sęk w tym , że gdyby nie to, że musiałem usuwać z gum amortyzatora membrany ten - jak to twierdzi dostawca - talk ,to bym tej wady wcale nie zauważył, wiec nie do końca bardziej widoczna wada , niż niedopasowany frez jak na przykład tu u kolegi - szpara po prawej i po lewej - oczywiście nie zmienia to faktu ,że ani jedno, ani drogie nie powinno mieć miejsca w nowych kolumnach ! post-68270-15098867827658_thumb.jpg

Edytowane przez Matiart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym , że gdyby nie to, że musiałem usuwać z gum amortyzatora membrany ten - jak to twierdzi dostawca - talk ,to bym tej wady wcale nie zauważył

Tym bardziej masz prawo do reklamacji - nie widziałeś wady od razu więc nie można powiedzieć że podjąłeś decyzje o kupnie świadomy.

Zresztą po to jest gwarancja i rękojmia aby z nich w takich przypadkach korzystać. Ja nie omieszkał bym tego zrobić w tym wypadku.

A swoją drogą rzeczywiście jakość kolumn Castle-a chyba bardzo spadła skoro puszczają na rynek takie egzemplarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Te ostatnie dostawy Castle Knight dokladnie tak wygladaja jak na powyzszych zdjeciach, nie dosc, ze spierdzielili brzmienie to jeszcze wykonanie i jakosc uzytych glosnikow jest KARYGODNA. Wiele salonow audio widzac te splesniale Castle Knight u siebie podziekowalo Nautilusowi i juz ich nie biora od dystrybutora. Jak mozna bylo tak spier... tak pieknie grajace kolumny.... Ja mialem u siebie cztery pary Castle Knight 2, jedna pare ze starenkiej dostawy, te graly zjawiskowo, i trzy pary z obecnej dostawy i nie dosc, ze cos nagrzebali i spaprali w brzmieniu to jeszcze taki smietnik z wykonania zrobili. Jak nie wstyd Nautilusowi takie smieciowe glosniki sprzedawac? Zamiast odeslac to w cholere chinolom a ludziom zwrocic pieniadze to widze dalej w najlepsze to sprzedaja. Chociaz nie wiem czy nie bardzo jest juz komu je odeslac do Chin... i teraz musza sie tego jakos pozbyc.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta zmiana na gorsze dźwięku o której wspominacie dotyczy również Knight 5?

Jeśli tak to nie mam porównania ze starym wypustem, ale te Knight 5 które posiadam grają naprawdę pięknie i długo nie zamienię ich na nic innego - można siedzieć i słuchać godzinami, a przecież o to chodzi, sprzęt powinien grać tak żeby przykuło do fotela i nie miało się ochoty odrywać od słuchania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.