Skocz do zawartości
IGNORED

Castle Acoustics Club :)


crategus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie :)

Panowie i Panie,

ponieważ macie ogromne doświadczenie (z Castle Acoustics) i wiedzę to bardzo Was proszę o poradę:

 

Czy micro zestaw Denon D-M38 podoła kolumnom Castle Knight 2 lub Castle Knight 1? Jeśli tak, to którym? Z opisu ich brzmienia myślę, że jest to właśnie to czego szukam, a jeśli mój mały Denon nie ma szans zagrać dobrze z tymi kolumnami, to nawet nie będę zawracał w salonie głowy pracownikom i tracił ich czasu na niepotrzebne odsłuchy. Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 5 tygodni później...

Dzień dobry wszystkim wielbicielom Castle.

 

Mam pytanie, bardzo spodobały mi się CK2 w połączeniu z Yamaha R-N602, przesłuchałem sporo monitorów i brzmienie tych kolumn bardzo trafia w mój gust, lubię takie ciepłe brzmienie jak z lat 80 i 90. Słucham praktycznie wszystkiego od klasycznego rocka, przez reggae, dub aż do różnych wariacji elektroniki z wymienionymi gatunkami, CK2 brzmią dla mnie świetnie, jedynie w rocku np Led Zeppelin, Black Sabbath, Ret Hot Chili Peppers, RATM, Motorhead itd, brakuje trochę średnich tonów, cierpi na tym stopa, wokal i gitary.

 

Zainteresowałem się więc Castle Knight 4, miałem nadzieję na trochę więcej średnich i faktycznie jest z tym lepiej, niestety prawie nie ma basu, jest dziwny taki pudełkowy, jak by nie potrafił się rozwinąć, słychać nawet jak wędruje od głośników w dół kolumny, jest go jednak bardzo mało, nie wybrzmiewa, słyszę puknięcie głośnika i to jak bas "rezonuje" w kolumnie i to tyle, nie uwalnia się z niej. W porównaniu do CK2 to przepaść jeśli chodzi o ilość basu, monitory schodzą nisko, bas jest mięsisty, trochę rozlazły ale podoba mi się, CK4 są całkiem inne.

 

Odsłuchy robiłem w dużym pomieszczeniu odsłuchowym, wszystko mocno wytłumione, na podłodze wykładzina, kolumny były rozstawione na około 3m, CK4 na oryginalnych cokołach a CK2 na podstawkach.

Czy CK4 na prawdę mają tak inny bas od monitorów i czy jest go tak mało? A może pomieszczenie/ nie wygrzanie kolumn/ wzmacniacz są winne tej sytuacji?

 

Będę wdzięczny za odpowiedzi, szczególnie jeśli ktoś porównywał te dwa modele.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Dzień dobry wszystkim wielbicielom Castle.

 

Mam pytanie, bardzo spodobały mi się CK2 w połączeniu z Yamaha R-N602, przesłuchałem sporo monitorów i brzmienie tych kolumn bardzo trafia w mój gust, lubię takie ciepłe brzmienie jak z lat 80 i 90. Słucham praktycznie wszystkiego od klasycznego rocka, przez reggae, dub aż do różnych wariacji elektroniki z wymienionymi gatunkami, CK2 brzmią dla mnie świetnie, jedynie w rocku np Led Zeppelin, Black Sabbath, Ret Hot Chili Peppers, RATM, Motorhead itd, brakuje trochę średnich tonów, cierpi na tym stopa, wokal i gitary.

 

Zainteresowałem się więc Castle Knight 4, miałem nadzieję na trochę więcej średnich i faktycznie jest z tym lepiej, niestety prawie nie ma basu, jest dziwny taki pudełkowy, jak by nie potrafił się rozwinąć, słychać nawet jak wędruje od głośników w dół kolumny, jest go jednak bardzo mało, nie wybrzmiewa, słyszę puknięcie głośnika i to jak bas "rezonuje" w kolumnie i to tyle, nie uwalnia się z niej. W porównaniu do CK2 to przepaść jeśli chodzi o ilość basu, monitory schodzą nisko, bas jest mięsisty, trochę rozlazły ale podoba mi się, CK4 są całkiem inne.

 

Odsłuchy robiłem w dużym pomieszczeniu odsłuchowym, wszystko mocno wytłumione, na podłodze wykładzina, kolumny były rozstawione na około 3m, CK4 na oryginalnych cokołach a CK2 na podstawkach.

Czy CK4 na prawdę mają tak inny bas od monitorów i czy jest go tak mało? A może pomieszczenie/ nie wygrzanie kolumn/ wzmacniacz są winne tej sytuacji?

 

Będę wdzięczny za odpowiedzi, szczególnie jeśli ktoś porównywał te dwa modele.

 

Pozdrawiam

 

Udało Ci się uzyskać odpowiedz? Miałem kiedyś CK4 z Roksanem Caspianem i było w miarę ok. Owszem bas był taki jakiś sztuczny, nie schodził bardzo nisko ale był. Pomieszczenie 20m2 średnio-słabo zaadaptowane akustycznie.

Edytowane przez nieolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Panowie potrzebuję porady. Mam amplituner onkyo 8270 pokoj 20m aktualnie pod dali zensor7 wczesniej zensor5 , muzyka głownie rock , blues czasem cos mocniejsze.

Nie chce zmieniać amplitunera przebudowywać pokoju , domu ani upodobań . Czasem slucham z spotyyfi , najczesciej z plikow flac , czesto antyradia .

Dotychczas u mnie najlepiej sie sprawdzaly zensory 5 ale bardzo mi sie spodobal wyglont castile 4 , 5 moze troche za duze .

zespoły rozne : np. marlina manson , led zeppelin , black sabath .

Kolumny bedą staly max 10cm od sciany .

Doradzcie czy jet sens w nie wchodzić a jeśli tak to knight4 czy 5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję porady. Mam amplituner onkyo 8270 pokoj 20m aktualnie pod dali zensor7 wczesniej zensor5 , muzyka głownie rock , blues czasem cos mocniejsze.

Nie chce zmieniać amplitunera przebudowywać pokoju , domu ani upodobań . Czasem slucham z spotyyfi , najczesciej z plikow flac , czesto antyradia .

Dotychczas u mnie najlepiej sie sprawdzaly zensory 5 ale bardzo mi sie spodobal wyglont castile 4 , 5 moze troche za duze .

zespoły rozne : np. marlina manson , led zeppelin , black sabath .

Kolumny bedą staly max 10cm od sciany .

Doradzcie czy jet sens w nie wchodzić a jeśli tak to knight4 czy 5?

Moim zdaniem do muzyki jakiej słuchasz te kolumny są nieco "za grzeczne". Osobiście gdy mam ochotę na trochę mocniejsze granie to korzystam z moich zestawów DIY. Castle zdecydowanie lepiej się sprawdzają przy spokojniejszej nucie. Potrafią grać bardzo klimatycznie i bogato. Przy ostrzejszym graniu trochę brakuje im pazura. Taka jest moja opinia ale najlepiej gdybyś mógł ocenić osobiście u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam klubowiczów. Kiedyś posiadałem bardzo klimatycznie grające Castle Knight 2, których trochę za szybko się pozbyłem. Chciałbym wrócić do Castli, bo spodobało mi się ich granie. Co myślicie o tych ofertach:

https://www.ebay.co.uk/itm/Castle-Kendal-70s-British-Loudspeakers-Fully-Restored-in-2018/302934703136?epid=114596403&hash=item468850bc20:g:Jn8AAOSwE1xb0wWy

https://www.ebay.co.uk/itm/Castle-Conway-II-70s-Loudspeakers-Fully-Re-built-and-Restored-in-2018/302934872684?epid=4025137735&hash=item468853526c:g:Kw8AAOSwELBb0xhW

jak się mają te paczki do poczciwych CK2?

Zastanawiam się też czy nie spróbować jakiś podłogówek, pokój 16 m2.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dołączam do klubu z kolumnami Castle Severn II. Grają już u mnie ponad pół roku w sypialni - pomieszczenie ok 15m2 - ustawione są na dłuższym boku. Obsługuje je preamp Audio GD NFB-6 oraz modowana końcówka mocy Rotel RB-960. Lubie je - mam z nimi tylko jeden problem: O ile graja bardzo dobrze jazz, spokojniejszego rocka i bluesa, pięknie brzmią damskie i męskie wokale to niestety trudno mi słuchać np. saksofonu Garbarka czy chórów żeńskich. Za ostro to jest podawane i męczy po dwóch, trzech utworach. Powiedziałbym, ze problem dotyczy wybranego kawałka pasma muzycznego. 

Zastanawiam się i proszę Was o poradę - czy jest to problem akustyki pomieszczenia (reszta pasma gra dobrze - bas przyjemny, zwarty i w dostatecznej ilości, góra wyraźna i przestrzenna)? Czy może problem leży we wzmacniaczu i warto do takiego repertuaru rozglądnąć się za fajną lampą? Na ile lampa z mocą 20-25W napędzi te Severny? Ma ktoś z forumowiczów Severny z lampą?

Dodam jeszcze, że interkonekty i kable głośnikowe testowałem - poprawiłem sytuację, ale nie jakoś diametralnie i dalej mnie to męczy. Nie próbowałem natomiast jakichś lepszych kabli zasilających - gra to u mnie na standardzie.

Edytowane przez Hanki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chociaż nie posiadam kolumn tej firmy to mam pytanie.

Jak te kolumny zgrywają się z elektroniką marantza pm 7000,7200,8000?

Wyczailem na Gumtree castle Severn ll za 75 f w stanie idealnym i zastanawiam się jakby to zagrało.

Dzięki

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, kocurro napisał:

Jeśli stan naprawdę idealny to za tą kasę nawet się nie zastanawiaj

 

Zastanawia mnie dlaczego te paczki chodzą w Polsce powyżej 1000 zł na pewnym portalu aukcyjnym.?

 

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, kocurro napisał:

Za dużo się zastanawiasz :)

Właśnie dostałem SMS od babki, która je sprzedaje i niestety wydaje się że sprzedane, chociaż napisała mi,że jak kupiec ich nie odbierze to da mi znać.

Wiem, że się za dużo zastanawiam ale przywykłem nie wyrzucać ciężko zarobionej kaski w błoto a i tych gratów już trochę mam i żona trochę się wścieka bo nie ma gdzie tego trzymać.

Na brytyjskim eBay też aż takiego zatrzęsienia tej marki nie ma.

Ludziska się po prostu tego nie pozbywają.

 

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Amator 2b napisał:

Właśnie dostałem SMS od babki, która je sprzedaje i niestety wydaje się że sprzedane, chociaż napisała mi,że jak kupiec ich nie odbierze to da mi znać.

Wiem, że się za dużo zastanawiam ale przywykłem nie wyrzucać ciężko zarobionej kaski w błoto a i tych gratów już trochę mam i żona trochę się wścieka bo nie ma gdzie tego trzymać.

Na brytyjskim eBay też aż takiego zatrzęsienia tej marki nie ma.

Ludziska się po prostu tego nie pozbywają.

 

Rozwaga przy zarządzaniu finansami na pewno jest słuszna i dobra, ale przy tego typu okazjach nie ma za wiele czasu jak sam się przekonałeś. 

Swego czasu mocno brałem pod uwagę Castle i nawet miałem okazje posłuchać Avon, które zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie.

Mam nadzieję, że kupiec nie zdecyduje się i żona zobaczy jak piękny mebel kupiłeś za te okazyjne pieniążki to przestanie się złościć, a zacznie mobilizować do wyszukiwania takich perełek :)  

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.02.2019 o 09:36, kocurro napisał:

Rozwaga przy zarządzaniu finansami na pewno jest słuszna i dobra, ale przy tego typu okazjach nie ma za wiele czasu jak sam się przekonałeś. 

Swego czasu mocno brałem pod uwagę Castle i nawet miałem okazje posłuchać Avon, które zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie.

Mam nadzieję, że kupiec nie zdecyduje się i żona zobaczy jak piękny mebel kupiłeś za te okazyjne pieniążki to przestanie się złościć, a zacznie mobilizować do wyszukiwania takich perełek :)  

Niestety nie udało mi się ich kupić ale śledzę 2 oferty na eBay. Ludziska w necie piszą, że te paczki są skąpe na basie ale myślę, że to zależy głównie od ustawienia i wielkości pomieszczenia.

Chyba optymalnie zagrają na 12-15 m I przy dobrym ustawieniu.

Osobiście tak bardzo by mi to nie przeszkadza gdyż preferuję raczej lekkie brzmienia.

Dzięki za wszelkie info.

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.01.2019 o 20:24, mikel napisał:

Czytałem ze chinskie Knight 2 grają znacząco gorzej niz produkowane w UK. A jak jest z Knight 4 i 5? Rowniez graja gorzej te nowe z Chin?

Miałem na przestrzeni 2-3 lat - dwukrotnie 5-tki u siebie na odsłuchu, nie mam 100% pewności bo grały z inną elektroniką (pomieszczenie to samo) ale z dość dużym przekonaniem powiem, że wydaje mi się że te drugie grały lipnie, co najwyżej przeciętnie. Dźwięk zduszony, nerwowy i przebasowiony. Oryginalne 5-tki jakie miałem za pierwszym razem, czy także 2-ki - grały płynnie, soczyście, z głębią. 

 

Odnośnie Castle Knight 2 - dla zainteresowanych forumowiczów, posiadam na sprzedaż oryginalną, super grającą wersję Knight 2. Naprawdę ostra konkurencja, pod pewnymi względami nieco lepsza/gorsza od dobrych modeli Dynaudio, tylko za sporo mniejsze pieniądze. Wystawione na Alledrogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Melduje się w klubie Castle , posiadam model knight 4 .

Grają u mnie z amplitunerem Onkyo TX-8270 i kabelkami Tellurium Q Ultra Blue , muza głównie Blues i hard rock .

Słuchałem u siebie wielu kolumn różnych producentów ale to jak grają castele jest niesamowite , idealnie w całym zakresie pasma , nic nie dudni , pomimo że są przy samej ścianie w 16m2 , zawsze czegoś takiego szukałem .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Cześć. Szukam kolumn do pokoju żony. Będą grały z Musical Fidelity E10. A pytam tu bo zastanawiam się nad Castlami Pembroke. Nie oczekuję cudów, żonie w sumie różnicy dużej nie zrobię. Cokolwiek tam wstawię to zaakceptuje. Ale ja chciałbym mieć w miarę czyste sumienie jak usiądę u niej w pokoju i dźwięk będzie przyzwoity. Czytałem gdzieś, że Pembroki dość mocno krzyczą. Musical ciepły, spokojny dlatego pomyślałem, że to może być dobre połączenie a żonie się podobają Pembroki wizualnie. Ktoś miał/słuchał? Jakie odczucia? Pokój ok 18m2. Muzyka Diana Krall, Richard Bona, Morcheeba. 

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, defol napisał:

Cześć. Szukam kolumn do pokoju żony. Będą grały z Musical Fidelity E10. A pytam tu bo zastanawiam się nad Castlami Pembroke. Nie oczekuję cudów, żonie w sumie różnicy dużej nie zrobię. Cokolwiek tam wstawię to zaakceptuje. Ale ja chciałbym mieć w miarę czyste sumienie jak usiądę u niej w pokoju i dźwięk będzie przyzwoity. Czytałem gdzieś, że Pembroki dość mocno krzyczą. Musical ciepły, spokojny dlatego pomyślałem, że to może być dobre połączenie a żonie się podobają Pembroki wizualnie. Ktoś miał/słuchał? Jakie odczucia? Pokój ok 18m2. Muzyka Diana Krall, Richard Bona, Morcheeba. 

Mam właśnie swoje Castle Severny mk2 do sprzedania - myślę że to lepsza opcja od Pembroków. Severny 2 mają fajny bas z linii transmisyjnej - nie z bass refleksu, jeśli jesteś zainteresowany - daj znać na priv

Severny 2 to w mojej opinii dość równe granie - choć mają lekko podkreśloną górną średnicę - do ciepłego wzmaka powinny pasować. 

 

Edytowane przez Hanki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Witam. Czy znajdzie się tu miejsce dla nowego klubowicza? ? Mam pytanko do użytkowników Knight 2. Jak jest u Was z budowaniem sceny? U mnie jest dość szeroka, tak jak rozstaw głośników ale głębi nie ma żadnej. Czy jest możliwe osiągnięcie efektu choć częściowego wysunięcia np. wokalu w kierunku słuchacza? Mój pokój odsłuchowy: 4x6m ze skosem wzdłuż dłuższego boku. Kolumny ustawione na dłuższym boku pod skosem więc niewiele mogę je odsunąć od ściany. W kwestii elektroniki na razie bardzo skromnie: Rotel Ra-01, cd Denon i kable No Name 2x2,5mm  Pozdrawiam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.