Skocz do zawartości
IGNORED

Castle Acoustics Club :)


crategus

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Witam wszystkich serdecznie 

Mam pytanie do posiadaczy castle czy ktos z was miał możliwość posluchać castle  stirling m1 oryginalne jak te https://www.ebay.co.uk/itm/Castle-stirling-speakers/223618941236?hash=item3410ba4134:g:3DIAAOSw3QldRaWl

kolejne to Conway 2 https://www.ebay.co.uk/itm/Castle-Conway-2a-hifi-speakers/133040776305?hash=item1ef9d92471:g:6rkAAOSwFZNczCXF

 

Durham  https://www.ebay.co.uk/itm/Vintage-Castle-Durham-British-HiFi-Speakers-in-black-oak-with-Target-stands/223621562129?hash=item3410e23f11:g:pucAAOSwpBpdNj4V

i ostatnie  warwick https://www.ebay.co.uk/itm/Castle-Warwick-Speakers-75W/183916124155?hash=item2ad24157fb:g:330AAOSwtYtdTwAk

Ciekaw jestem waszych opini i porównania  jak brzmią poszczególne modele. 

Pozdrawiam 

 

 

 

Edytowane przez wulisu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę pomogę - ten tweeter z siateczką - który występuje tutaj w kilku linkach - gra mocną i szczegółową, wręcz krystaliczną górą, robi wrażenie ale nie jest zbyt łagodny. To nie typowy miękki i ciepły, łagodny głośnik jak w nowszych Castlach (nie licząc kilku z metalową kopułką).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odebrałem wczoraj mój nowy zakup.Na etykiecie napisane jest że zaprojektowano je w UK.Jak myślicie gdzie je wyprodukowano ? Czy jeżeli w Chinach to jest info że tam ?

Za 2 tygodnie dopiero je mogę podpiąć bo nie mam dostępu do wzmacniacza ech..

 

 

 

20190818_130811_compress82.jpg

20190818_130943_HDR_compress69.jpg

20190818_131050_compress4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/18/2019 at 1:00 PM, don111 said:

Może trochę pomogę - ten tweeter z siateczką - który występuje tutaj w kilku linkach - gra mocną i szczegółową, wręcz krystaliczną górą, robi wrażenie ale nie jest zbyt łagodny. To nie typowy miękki i ciepły, łagodny głośnik jak w nowszych Castlach (nie licząc kilku z metalową kopułką).

Dzieki za kilka dodatkowych informacji wezmę to pod uwagę. 

Czy są jakieś modele Castle które sposobem grania i brzmienia są podobne do Harbeth np 30.1 ciekaw jestem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, radzio207 said:

Chińskie mają dwie dodatkowe naklejki- numer seryjny a na drugiej  Made in china ? Na złotej naklejce, w miejscu  gdzie Ty masz numer jest puste miejsce. Jaki masz wzmacniacz do nich?

Nic specjalnego : Sony 444es mkII.

Myślę że coś kupię do nich innego ,szperam po angielskim gumtree , bardzo fajne ceny można znaleźć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam jestem posiadaczem CK2 . Jaki wzmacniacz polecili byście do tych kolumn . Kolumny w tej chwili stoją na podstawkach norstone wypełnione piachem kwarcowym . Podpięte bi wire kablami audioquest midnight + oraz kimber kable 4vs pod wzmacniacz Pioneer A6 Air Studios . Czasami wysokie tony są dla mnie zbyt krzykliwe oraz brak niższego basu . Na uwadze mam wzmacniacze 

Atoll

Baltlab

Exposure 

Arcam

Audiolab 

Używki oczywiście . 

Muzyka praktycznie każda która słucham może wy coś doradzić . Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hejka wszystkim ?

Panowie: Przymierzam się powoli do zakupu mojego pierwszego  zestawu stereo. Chciałbym jednak poprosić o pomoc bądź wskazówki dotyczące doboru sprzętu. Nie jestem jakimś audiofilem ale zależało by mi na sprzęcie który w miarę dobrze odda muzykę którą słucham a  jest to głównie muzyka spokojniejsza-klasyczna,instrumentalna,chilloutowa czasami jakiś wokal... Pokój w którym miałby stać zestaw ma 20 metrów kwadratowych. Bardzo podobają mi się wizualnie ale również jeżeli chodzi o opis ich charakterystyki oddawania muzyki  kolumny firmy -  Castle Knight i zależało by mi by złożyć zestaw właśnie z tymi kolumnami . Myślałem o modelu : Castle Knight 4. Jeżeli chodzi o wzmacniacz to zwróciłem uwagę na  Cambridge audio cxa60. Choć w jednym z salonów powiedziano mi że ten wzmacniacz (choć jest dobrym sprzętem) to  w połączeniu z tymi kolumnami może przy cichym graniu sobie nie dawać rady ... a w sumie na tym by mi też zależało by wzmacniacz przy cichszym odtwarzaniu muzyki też oddawał dobrze detale muzyczne. ... wiec zacząłem szukać i zwróciłem uwagę na wzmacniacz brytyjskiej firmy Cyrus One lub model HD.  Co myślicie o tym zestawieniu ? . Proszę o jakieś wskazówki. Ogólnie zależało by mi by wzmacniacz miał również możliwość odtwarzania muzyki np przez iPhone/iPada np.bezprzewodowo. Budżet max na wzmacniacz to 3500 zł . Z góry dziękuje za wszelkie porady.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pamięci bo mam obecnie Cyrusa a wcześniej miałem Castle, jak najbardziej będzie to bardzo przyjemnie grający system i faktycznie te nowe Cytruski mają wszystkie współczesne bajery potrzebne do muzyki z plików/sieci itp. Możesz zaryzykować. A gdybyś chciał świetny piecyk ale bez żadnych bajerów, to spójrz na Dayensa Menuetto, który niczym nie ustępuje mojemu Cyrusowi 8.2 DAC z dodatkowym zasilaczem PSX r2 ( a cena ponad połowę niższa...). 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Panowie a co myślicie o takim zestawie : wzmacniacz chario quadro + głośniki Castle Knight 2 lub Castle Knight 3 .Wiem że ten wzmacniacz ma brak wejścia USB i wyjścia słuchawkowego ale na tym aż tak mi nie zależy . Czy wzmacniacz podoła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten chario nie podoła za mała moc na knight 2 . Dla tych kolumn 8ohm minimum mocowe by je napędzić to te 50 W a tu w chario masz 50 przy 4 . Wiem bo sam mam knight 2 . Miałem przy nich marantza mcr 55 W, słabo to szło potem mini technicsa 50 W słabo . Pioneer A6 słabo . Dopiero atoll in100se je rozkręca . Niestety ale 88db deklarowane przez producenta mija się z prawdą . 82-84 to tak więc ciężko je napędzić mocowo . 

Edytowane przez tooma2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przydałby się wzmacniacz, który ma w miarę neutralną barwę, nie chowa wokali i ma niskie tony, które są przeciwieństwem dołu z Atolla in 100 se czy NADa C 356, ogólnie coś z zebranym, raczej twardym dołem bo inaczej będzie baaaardzo mięciutko i bez ataku na niskich. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie poratowałem się subem rel t0 swietny do stereo . Wyciąga to czego brakuje knight 2 . I w tandemie z atollem oddaje niski twardy szybki bas . Nautralny może Polski baltlab używka na allegrosie są . 

Adam a wiekszosc do CK2 polecają właśnie NAD tyle że basu jest zanadto więc trzeba potencjometrem odejmować ... Różne opinie 

Edytowane przez tooma2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NADów sporo jest i różnie grają, ja miałem CK2 z C356 i mimo wszystko jego barwa i charakter moim zdaniem bardziej pasuje do CK2 niż Atoll in 100se ( ale co kto lubi) . Za to bardzo jestem ciekaw jak CK 2 zagrałyby z dobrą lampą, może być niesamowity klimacik. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie -  zdecyduje się jednak na zakup Castle Knight 4. Co podłogówki to podłogówki ??.... jeżeli chodzi o wzmacniacz to prócz Cyrusa One zwróciłem jeszcze uwagę na Rotel’a A12. Z recenzji ma bardzo dobre opinie i jest rownież bardzo funkcjonalny jeżeli chodzi złącza/wejścia ... co myślicie o takim połączeniu? (Castle Knight 4 + Rotel A12) czy wzmacniacz poradzi sobie przy cichym odsłuchu mojego repertuaru muzyki o którym pisałem  w moim pierwszym poście? Dajcie znać co o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... jeszcze wyczytałem że z tymi kolumnami super gra wzmacniacz Music Hall a30.3. Wiec w którym kierunku byście bardziej poszli - Rotel czy jednak Music Hall ?... z góry dzięki za wskazówki ?

Edytowane przez Łukasz Olszewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roksan odpada bo nie ma złączy na których mi zależy by miał wzmak- czyli cyfrowe i USB -a i USB - b ... pomyślałem sobie jeszcze o wzmacniaczu marantz 6005/6+ na6006 - miałbym wtedy złącza na których by mi zależało i na jednym z postów ktos polecał to połączenie z Castlami Knight 4 bo sam je miał ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Łukasz Olszewski napisał:

.... jeszcze wyczytałem że z tymi kolumnami super gra wzmacniacz Music Hall a30.3. Wiec w którym kierunku byście bardziej poszli - Rotel czy jednak Music Hall ?... z góry dzięki za wskazówki ?

Music hall . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.09.2019 o 16:21, tatramocne napisał:

ja musiałem wymienić 2 woofery w CK5

gdzie dostałeś nowe przetworniki? Ja niedawno miałem 2 awarie w moich CK2. Najpierw do woofera dostały się jakieś zanieczyszczenia między cewkę a magnez a po niedługim czasie wysokotonowy w drugiej kolumnie zaczął delikatnie charczeć. O ile ten pierwszy po naprawie pracuje bez zarzutu tak tweeter już nie gra tak jak dawniej.  Nautilus- importer Castle nie odpowiedział na moje zapytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, radzio207 napisał:

Nautilus- importer Castle nie odpowiedział na moje zapytanie.

Dawniej, gdy robiłem awanturę o te zalane jakąś cieczą w CK2 tweetery otrzymałem info od dystrybutora, że za 200 zł od sztuki mogą mi je wymienić na takie niepozalewane jakąś cieczą. Zadzwoń do nich, powinni je mieć u siebie. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/12/2019 at 9:07 AM, radzio207 said:

gdzie dostałeś nowe przetworniki? Ja niedawno miałem 2 awarie w moich CK2. Najpierw do woofera dostały się jakieś zanieczyszczenia między cewkę a magnez a po niedługim czasie wysokotonowy w drugiej kolumnie zaczął delikatnie charczeć. O ile ten pierwszy po naprawie pracuje bez zarzutu tak tweeter już nie gra tak jak dawniej.  Nautilus- importer Castle nie odpowiedział na moje zapytanie.

U producenta Castle , wyślij zapytanie na ten mail    [email protected]   po angielsku ,nie wiem czy wysyłają poza UK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.